Dinsdagnamiddag 11 maart kwam de oma van Franne Danneels en de overgrootmoeder van Lore van der goot vertellen over hun lagere schooltijd.
Vooraf kregen ze een lijst met vragen en moesten alle kinderen een interview afnemen van hun grootouders/overgrootouders.
Annie (oma van Franne) is 76 jaar en Rosa 87 jaar( de overgrootmoeder van Lore, ook "opperoma" genoemd) konden ons heel wat vertellen.
Bij Annie thuis waren ze met 2 kinderen, haar vader was schrijnwerker. . Rosa komt uit een gezin met 7 kinderen, haar vader was boswachter.
Binnenkort wordt de broer van Rosa 100 jaar !
Annie woonde in Moerbrugge en Rosa woonde eerst in Wijnendale , later in Sijsele in de bossen. In de bossen woonden ze in een huis waar er geen elektriciteit noch waterleiding was. Ze gingen te voet naar school en kregen les van een zuster. Schrijven deden ze met een griffel op een lei en met een pen en inkt. Ze kregen vooral veel godsdienst van de zusters. Op hun rapport was er veel aandacht voor gedrag en beleefdheid, netheid en orde.
De klas werd verwarmd met een kachel.
In 1938 moesten de leerlingen in de klas van Rosa regelmatig oefenen in het lopen naar de loopgraven, zodat ze wisten hoe ze zich moesten beschermen moest er nog eens een oorlog uitbreken. En ja, 2 jaar later brak de tweede wereldoorlog uit.
De leerlingen luisterden heel aandachtig want het was dan ook heel interessant !
Rosa en Annie beleefden een mooie schooltijd .




11-03-2014 om 21:09
geschreven door derde leerjaar
|