Ik ben Martin Casier
Ik ben een man en woon in Roeselare (Belgie) en mijn beroep is Gepensioneerde.
Ik ben geboren op 05/03/1953 en ben nu dus 72 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: o.a. Wielrennen.
Ik volg de wedstrijden van Arne Casier. Ik probeer daarbij een onpartijdig verslag met foto's mee te geven
90 inschrijvingen voor deze wedstrijd in het winderige Kruiseke. In de 1ste ronde kregen de renners dan nog eens af te rekenen met een regenbui maar gelukkig was deze van korte duur. De wedstrijd lag al vlug in zijn plooi, maar was tot op het einde spannend voor de toeschouwers. Ex-prof Kevin Claeys bleek op het einde de sterkste en zegevierde solo voor Giorgio Derycke en Christophe Noppe (in het begin slachtoffer van een bandbreuk). Arne werd na een meer dan verdienstelijke wedstrijd knap 8ste. De gehele wedstrijd mee in de frontlinie strijden moet hem deugd gedaan hebben, en moet een opsteker zijn voor de volgende wedstrijden.
Bij de eerste doortocht, een lange sliert renners. (Arne dan al klaar kijkend mee vooraan).
Na 3 ronden, 3 leiders. (vlnr: Kevin Claeys, Chistophe Noppe en Mike Taillieu) ..........
......... en 3 achtervolgers, vlnr; Koen Demuynck, Arne en Jo Maes.
5 leiders !?, (Christophe Noppe is door een bandbreuk vooraan weggevallen, zou later sterk terugkeren uit de achtergrond)
De vijf leiders voelen de achtervolgers naderen tot op 20 seconden.
De 7 achtervolgers komen op 10 seconden maar Jo Maes wil niet plooien.
12 leiders, maar weer wil Jo Maes de kopgroep verschalken.
Het wordt tanden bijten in de finale, Pedro Schietgat, Nicky Pape, Arne en de Deen Jakob Frandsen illustreren dit.
Koen Demuynck, Thierry Declercq en Arne halen alles uit de kast om terug te keren op de koplopers.
De 4 achtervolgers gaan de laatste ronde in, ...... de koplopers lijken buiten schot.
Ex-prof Kevin Claeys wint solo deze winderige maar boeiende wedstrijd.
Arne wordt mooi 8ste na een knappe wedstrijd, mag hoopvol de toekomst tegemoet zien!
woensdag 19 maart 2014 ESPLECHIEN - Elites zc/U23 GP DEWAILLY
Een wedstrijd waar 160 renners aan de start kwamen en die gekenmerkt werd door de vele bandbreuken, veroorzaakt door de zeer slechte staat van sommige weggedeelten, een wielerwedstrijd onwaardig, en waar slechts 77 renners de eindmeet haalden. Uiteindelijk bleef David Motte (zondag 3de in Naast !) nipt als sterkste overeind voor de Fransman Alexandre Gratiot en Thomas Ongena. Arne reed voor zijn doen een vlakke, onopvallende wedstrijd en werd uiteindelijk als 53ste afgevlagd op bijna 3 minuten van de overwinnaar.
Arne voor de wedstrijd samen met ex-ploegmaat Jelle Goderis.
Babbeltje slaan met Jordy Vermeire van het CT BCV-Works-Soenens.
1ste ronde, Arne vooraan tussen Kevin Neirynck en Jonas Viaene.
Arne weer vooraan de meute, met o.a. K. Boutte, J. Vandenbussche en J. Maes.
Op het moeilijkste stuk van de omloop kan Arne net niet aanhaken. ( zou terugvallen naar het aankomende peloton )
Deze kopgroep beheerste het verloop van de wedstrijd. Toch kwam de overwinnaar uit de achtergrond.
Arne, verder strijdend in de achtergrond.
Het dipje lijkt wat over, kan terug wat weerwerk bieden in het peloton. (bemerk ook vooraan rechts D. Desmecht)
Laatste ronde, Arne weer vooraan te vinden in het achtervolgende peloton.
David Motte wint, al is het nipt, van de Fransman Alexandre Gratiot en Thomas Ongena.
Thierry Declercq wordt 7de voor Matthias Allegaert en Tommy Baeyens.
zondag 16 maart 2014 Naast (Hen) - Elites zc / U23 GP Jacqueline Leseck
115 deelnemers aan de start in Naast voor 108,8 km in een glooiend landschap. Vanaf de 2de ronde drukte Christophe Van Cauwenberghe zijn stempel op het koersverhaal en schreef dan ook solo en verdiend zijn naam op de erelijst, 2de werd 1ste-jaars belofte en supertalent Nathan Van Hooydonck. David Motte eindigde op korte afstand 3de. Arne was in het begin van de wedstrijd attent mee voorin te vinden maar zakte iets voorbij halfwedstrijd terug naar het peloton. Blijkbaar vond hij naar het einde toe de goeie benen en goeie cadans terug want hij zette makkelijk de pelotonsspurt naar zijn hand en dit voor de 25ste plaats.
RODANIAAAAA, RODANIAAAAA ................ nostalgie en toch hedendaags !
Arne attent vooraan tijdens de eerste doortocht. Rechts zien we Christophe klaar voor een aanval ?
Arne haakt zijn wagonnetje aan bij een groepje ontsnapten.
Arne in het spoor van Julien Piette, een renner van Ottignies Perwez
Christophe Van Cauwenberghe, Nathan Van Hooydonck en Pieter De Paepe, de eerste twee zou het peloton nooit meer terug zien.
Een 8-tal maakt (tevergeefs) jacht op de ongrijpbare vluchters.
Ze doen er echt alles aan, ....... maar verliezen tijd op het 3-tal aan de leiding.
Arne heeft een terugval en komt in het peloton terecht.
Nog snel een bidon aannemen en terugvechten.
Nog 2 ronden, Arne komt terug vooraan postvatten in het verslagen peloton.
Christophe Van Cauwenberghe laat Nathan in de laatste ronde ter plaatse en wint solo deze wedstrijd.
Arne neemt de pelotonsspurt (40-tal renners) voor zijn rekening en wordt zo uiteindelijk nog 25ste.
12/03/2014 - Wanzele-Lede - Elite mc/zc/U23 - 164,8 km
woensdag 12 maart 2014 Wanzele-Lede - Elites mc/zc/U23 Wanzele Koerse
157 vertrekkers in deze eerste kermiswedstrijd voor profs in Belgie. Het werd een vluchtkoers op het topje van het zadel want de 164,8 km werden afgevlamd aan een gemiddelde van 45,998 km/u, en dan nog zeggen dat kermiskoersen alleen maar folklore zijn !? Hopelijk zien we het aantal koersen met de tijd weer groeien want de toeschouwers hebben weer met volle teugen genoten van deze wedstrijd. (en dan bedoel ik niet alleen aan den toog) De wedstrijd zelf werd al vroeg in een beslissende plooi gegoten. Er reden 12 renners weg na 2 ronden, hiervan bleven er finaal 8 over die in de laatste ronde streden voor de overwinning. Het was tenslotte Laurens De Vreese die solo met de overwinning ging lopen voor Kenny Dehaes en Iljo Keisse. Arne spurtte voor de 9de plaats en wist zich mooi als 22ste te klasseren. Een opsteker alvast voor het vervolg van het seizoen.
Goed gemutst en goed vooraan bij de eerste doortocht.
Stevig optrekken langs de spoorlijn en weer vooraan het peloton.
De kopgroep van 12, waaruit Niels Vandyck hier als 4de (door pech) als eerste zou wegvallen.
Arne in een lange sliert, gaat in de achterzak om voeding tot zich te nemen.
Blijkbaar is het leuk vertoeven in het peloton, zelfs bij deze hoge snelheden. Een grapje kan er blijkbaar nog van af.
Een jagend peloton op de 8 vluchter en op 2 ronden van het einde.
Met 6 seconden voorsprong boekt Laurens De Vreese zijn eerste overwinning als prof.
Kenny Dehaes wordt 2de, Iljo Keisse 3de en Oliver Naesen 4de.
Arne spurt naar een meer dan behoorlijke 22ste plaats na James Vanlandschoot en voor Benjamin Verraes.
50ste Omloop van de Westhoek - Memorial Stive Vermaut
155 deelnemers aan de start voor deze wedstrijd. De Steenstraat in Klerken was eens te meer de plaats waar de grote schifting gebeurde, even later kozen 7 man het hazenpad en de rest kon strijden voor de ereplaatsen. Enkele kilometers voor de opdraai naar de Steenstraat kreeg Arne af te rekenen met een losgekomen zadelpin. Het duurde dan ook heel lang voor hij de neutrale wagen kon opzoeken om het euvel te herstellen. Blijkbaar hadden de kasseien en de vele kilometers op een lager afgesteld zadel (zadel was meer dan 2 cm gezakt) de benen geen deugd gedaan, en diende Arne na een 100-tal km de strijd te staken met opkomende knieperikelen. De wedstrijd zelf werd gewonnen door de man in "form" Joeri Calleeuw voor Michael Cools en ex-prof Steven Caethoven.
km O - De startplaats op de fraaie terreinen van Gedimat - Tanghe
Km 5 - de opdraai naar de Oostendesteenweg in Eernegem.
km 19,7 - doortocht in de Wikkelaarstraat in Vladslo.
km 28 - doortocht in de Woumenweg te Diksmuide.
km 44,7 - De Ruyterhoekstraat in Zarren, 1 km voor het begin van de kasseien van de Steenstraat.
km 66,6 - Einde van de grote lus en begin van de 8 plaatselijke ronden.
km 80,4 - Arne nog steeds meestrijdend in de achtervolging.
Laatste doortocht van Arne in het centrum van Ichtegem.
Dit 7-tal beheerste de 2de wedstrijdhelft met hier Joeri Calleeuw, de latere winnaar, aan de leiding voor Steven Caethoven (3de) en Kevin Maene (7de), verder M. Cools (2de), K. Heytens (4de), M. Debaene (5de) en A. Decorte (6de)
zaterdag 08 maart 2014 - Geluwe - Elites zc en U23 Kenzie Boutté won vandaag in een spurt met 4 de wedstrijd in Geluwe. Zij ontsnapte op 2 ronden van het einde uit een peloton van 23 renners en spurten voor de overwinning. Sven Francois werd 2de, de Ier Ryan Sherlock werd 3de en David Geldhof 4de.
Arne behaalde een 18de plaats. Er waren 79 vertrekkers in deze wedstrijd.
De 79 vertrekkers maken zich klaar voor de wedstrijd. De eerste ontsnapping van de dag is een feit. Rechts herkennen we Glenn Velle die de smaakmaker was in de eerste koershelft. De man uit Wijtschate Kenzie Boutté haald het met duidelijk verschil voor Sven Françoys Vandenbussche Tom bolt samen met Brecht Vanthournout met voorsprong binnen voor de plaatsen 5 en 6. Ex-prof Steven Caethoven wordt makkelijk 7de voor Thierry Declercq en Jens Vandenbussche. Arne wordt 18de.
1ste doortocht, Arne in de buik van het deelnemersveld Ruben De Marez, Taylor Johnstone (GB) en Arne. Sven Claerhout voor Arne, achteraan bemerken we Jens Vandenbussche. Charlie Blondeel vooraan, in het zog van Arne bemerken we ex-prof Steven Caethoven. Deze oudjes weigeren Arne een blik. Arne overbrugt een gaatje op een viertal met achteraan Maarten Himpens Nog 4 ronden alles is nog mogelijk voor o.a. Jens, Charlie en Arne. Laatste ronde, Th. Declercq voert de forcing op de 4 leiders. Guy Smet, Arne en Maarten Himpens volgen. In de pelotonsspurt voor plaats 7, wordt Arne 18. Eens zijn spurt weer op punt zal staan mogen we hem wel enkele plaatsen dichter verwachten.
Nicolas Bertuille won in Doornik de Memorial Roger Bosquillon in een spurt met vijf. Louis Vervaeke (2de), Timmy Diependaele (3de), Niels Reynvoet (4de) en Bram Deprez (5de)
Arne bekroonde zijn eerste wedstrijd met een verdiende 16de plaats. Er kwamen 158 deelnemers aan de start van deze wedstrijd.
Slechts 7 ronden van 16,8 km dienden afgelegd te worden. Mooi parcours op meestal brede wegen. De eerste ontsnapping van elf, bleek meteen de goeie te zijn. Nicolas Bertuille won de spurt van de 5 overlevenden uit de eerste ontsnapping. Paco Ghistelinck won de spurt voor plaats 8, Arne werd 16de in dit spurtje om de ereplaatsen.
Arne sluit aan met een groepje. De achtervolging kan beginnen op de 11 leiders. Ook Arne doet zijn deel van het kopwerk bij de achtervolgers. De achtervolgende groep groeit (tijdelijk) aan tot een 30-tal renners. Achterstand 1minuut 20sec. Arne maakt zich klaar om een verse bidon aan te nemen. Voorlaatste ronde, ..... en toen waren de leiders nog met 8 renners. De achtervolgers zijn tot op 50 seconden genaderd. De achtervolgers komen weer wat dichter. Laatste ronde, de achtervolgers blijven erin geloven. Op 20 seconden bolt Arne als 16de over de meet. Mag op een goeie wedstrijd terugblikken.
Vandaag was ik aanwezig op het clubkampioenschap in Ingelmunster. Alle ingrediënten waren aanwezig voor een mooie wedstrijd, de zon, veel volk, topploegen en een grote groep goeie renners, en ze hebben ons waar gegeven voor ons geld. Met een verrassende maar verdiende winnaar in de persoon van de 20-jarige Joachim Vanreyten uit Kinrooi.
Daan Myngheer - Tim Vanspeybroeck (man van de wedstrijd, die beter verdiende dan zijn 4de plaats) en Joeri Calleeuw
De 6 leiders die de eerste helft van de wedstrijd beheersten: D. Myngheer, A. Soenens, J. Viaene, T. Vanspeybroeck, J. Calleeuw en M. Farazijn
Het peloton maakt jacht op de 6 leiders.
Joren Touquet in zijn nieuwe Verandas Willems outfit.
Ook Christophe Noppe was te bewonderen in zijn nieuwe EFC outfit.
Een indrukwekkende machtsgreep van het 3M-team van manager Bernard Moerman
Verrassend wint Joachim Vanreyten deze mooie en spannende wedstrijd.
Davy Gunst (Nl) wordt 6de voor G. Loncin, M. Allegaert, J. De Man (Nl), D. Bouvry en A. Decorte
Voor de 13de plaats wint Kevin Claeys nipt voor Tom De Vriendt en Bert Van Lerberghe.
Dinsdag 18 februari liet de 27-jarige KRISTOF GODDAERT, profrenner bij IAM, het leven toen hij op training ten val kwam ( in een oud treinspoor die de weg dwarste ) en een achteraankomende bus van De Lijn hem onmogelijk kon ontwijken. Kristof werd enkele meters meegesleurd en overleed ter plaatse aan zijn opgelopen verwondingen.
Via deze weg steunen we zijn familie en vrienden, en bieden we ons oprecht medeleven aan bij dit plotse en pijnlijke verlies van hun geliefde.
Kristof samen met Gert Dockx na de wedstrijd te Ruddervoorde in 2010. Vooraan rijdend, Kristof in de Textielprijs te Vichte in 2012. Kortemark Koerse van 2013, centraal zien we Kristof.
Laatste Uitslagen - Volgende wedstrijd(en) van ARNE
! ! ! ! ! ! - - - - HET WAS DE BEDOELING OM MET DIT BLOG DE WEBISTE VAN ARNE CASIER TE VERVANGEN, .............. MAAR DOOR DE MEDEWERKING VAN EEN SYMPATHISANT KAN IK DE WEBSITE VERDER ZETTEN, ALVAST VAN HARTE BEDANKT: