Toen ik, nu ongeveer 30 jaar geleden, de boeken las van Sir Francis Chichester, een Engelsman die met zijn jacht de "Gipsy Moth IV " non-stop rond de aarbol had gezeild, kocht ik mijn eerste zeilbootje, een Flying Junior van 4 meter lengte, waarmee ik de techniek van het zeilen onder de knie kreeg op het Schulense meer.
Drie jaar later volgde de " BOWY ", een zeewaardige kajuitzeilboot van 24 voet of 7,5 m. lengte. Het was met deze Spirit 24 dat ik tijdens de volgende 5 jaren vanuit Nieuwpoort in Belgie, ontelbare keren naar bijna alle Noord-Franse en Zuid-Engelse bestemmingen ben gezeild in een radius van 300 Km.
De AP- navigator of de GPS bestonden toen nog niet. Alles gebeurde nog met radiopeiling, een sleeplog dat over boord hing, het (peil)kompas, de zeekaart en heel veel plot- en rekenwerk.
Geen sinicure als je bedenkt dat het Kanaal een van de drukste vaarroutes ter wereld is en daarbij komen dan nog de grote tijverschillen en de krachtige en sterk wisselende zeestromingen. Na 5 jaar zeilen met deze boot werd het tijd om eens te denken aan wat meer comfort.
Er werd een tweedehandse zeilboot Contest 31 aangekocht met inboard diesel, volledige stahoogte van 1,83 m, toiletruimte, kookruimte, 5 slaapplaatsen, en een kleine ingebouwde keuken.
Dit schip, de " ARIEROSE " van 9.34 m lengte en 2.83 m breedte had ook de nodige moderne navigatiemiddelen zoals een VHF radio, een GPS, een windmeter, een dieptemeter en een stuurautomaat.
Daardoor werd het navigeren kinderspel. De tochten gaan sindsdien langs de Noord-Franse kust, de Solent in Zuid- Engeland, de monding van de Theems en Londen. Ook Zeeland en het IJselmeer in Nederland wordt regelmatig bezocht.
De mooiste tocht is ongetwijfeld de baai van de Somme geweest. St.Valéry-sur-Somme en Le Crotoi liggen daar in een 25 Km uitgestrekt beschermd natuurgebied waar de meest uiteenlopende soorten zeedieren, zoals zeehonden en zeeleeuwen vrijelijk in de natuur fourageren.
Ik wil hier dan ook wat beeldmateriaal en linken publiceren zodat de virtuele bezoeker kan meegenieten van onze avonturen op zee.
07-12-2009, 22:05
Geschreven door arierose 
|