Inhoud blog
  • Blogbericht 5: De winterreis van Amélie Nothomb
  • Blogbericht 4: De winterreis van Amélie Nothomb
  • Blogbericht 3: De winterreis van Amélie Nothomb
  • Blogbericht 2: De winterreis van Amélie Nothomb
  • Blogbericht 1: De winterreis van Amélie Nothomb
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Boekopdracht 3

    16-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blogbericht 4: De winterreis van Amélie Nothomb
    1. Pag.78:
      ‘Ik zou allicht een manier vinden om haar gelukkig te maken en haar geluk zou afstralen op Aliénor – dat laatste zou me een worst wezen, maar dat hield ik voor mezelf. Ik had begrepen dat we niet zouden gaan samenwonen, maar we konden elkaar wel zien.’

      Zoïlus is tot over zijn oren verliefd op Astrolabe. Hij heeft haar voorgesteld om samen te wonen, maar Astrolabe heeft hem duidelijk gemaakt dat dat geen optie is aangezien zij voor Aliénor moet zorgen. Na verloop van tijd beseft hij dat het inderdaad niet leuk en goed zou zijn om met hun drie samen te wonen. In dit fragment zegt hij dat hij Astrolabe gelukkig zal maken op een manier waardoor zij haar geluk zal doorgeven aan Aliénor. Hij heeft het gerelativeerd dat ze altijd met drie zullen zijn waardoor hij toch begint te twijfelen aan hun relatie, maar op dit moment is hij nog zo verliefd dat hij dit even vergeet.

    16-03-2013 om 19:14 geschreven door deboeckannelies  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blogbericht 3: De winterreis van Amélie Nothomb
    1. Pag.33:
      ‘Op die decemberdag had ik een afspraak bij een nieuwe bewoonster van de wijk Montorgueuil. Op mijn lijst stond dat ze schrijfster was.  Mijn belangstelling was gewekt, ik kon me niet herinneren dat ik ooit bij iemand van die professie een inspectie had verricht. Tot mijn verbazing werd ik niet door één, maar door twee jongedames ontvangen.’

      Zoïlus is afkomstig uit Parijs en werkt als consulent bij een energiebedrijf, dit is de reden waarom hij op inspectie moet bij Astrolabe en Aliénor, die hij op dat moment nog niet kent. Het is het begin van een ontmoeting die hun alledrie zal bijblijven. Hij was zeer opgewonden en benieuwd naar de schrijfster en toen hij twee dames zag, was hij verwonderd maar toch blij. Blij omdat er volgens hem een 'normale' dame was die de zwakzinnige schrijfster in huis had genomen omdat niemand om haar gaf. Ook verwonderd omdat hij niet begreep waarom volgens hem 'de vrouw van zijn leven' de taak op haar nam om een zwakzinnige te verzorgen.

    16-03-2013 om 19:03 geschreven door deboeckannelies  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blogbericht 2: De winterreis van Amélie Nothomb
    1. Pag. 8:

    ‘ Het is de eerste keer dat ik een vliegtuig ga opblazen. En het zal meteen ook de laatste zijn, aangezien ik ook zelf aan boord ga. Ik heb me suf gezocht naar oplossingen met een gunstiger afloop voor mij, maar er geen gevonden.’

    Zoïlus voelt zich aan de ene kant opgelucht dat hij een uitweg heeft gevonden voor zijn gebroken hart, maar aan de andere kant voelt hij zich ook radeloos, daarom is de enige uitweg volgens hem de dood. Volgens hem is de beste manier zoveel mogelijk mensen meeslepen in zijn verdriet. Dit is een typische houding voor een zelfmoordterrorist, maar zo ziet hij zichzelf niet. Hij vindt dat een zelfmoordterrorist het doel heeft de media te bereiken en te tonen aan heel de wereld wie of wat hij of zij is. Zijn bedoeling is om te tonen aan Astrolabe dat ze de verkeerde keuze heeft gemaakt door hem af te wijzen.

    16-03-2013 om 18:58 geschreven door deboeckannelies  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blogbericht 1: De winterreis van Amélie Nothomb

    Pag.7:
    ‘ Ik heb gekozen voor een vlucht vanaf Roissy-Charles de Gaulle en niet vanaf Orly. Daar heb ik uitstekende redenen voor: de luchthaven van Roissy is heel wat mooier en aangenamer, er zijn veel meer en verdere bestemmingen en de tax-freeshops bieden een ruimere keuze.’

    Zoïlus, het hoofdpersonage, is van plan een vliegtuig te kapen. Een vliegtuig kapen doe je natuurlijk niet zonder reden en al zeker niet zonder enige voorbereiding. De reden voor de kaping is de afwijzing van Astrolabe, waar ik later op terug kom in blog 3. De bestemming heeft hij alleszinds al heel goed uitgekozen, hij wil zijn laatste vlucht doorbrengen in één van de mooiste luchthavens van Parijs, Roissy. Ook zijn de tax-freeshops groter en dit is belangrijk omdat hij al het materiaal dat hij nodig heeft om zijn plan tot stand te brengen, zal aanschaffen in zo een shop. Moest hij alles al gekocht hebben, dan zou hij nooit door de controles geraakt zijn en zou zijn actie mislukt zijn. Op dit moment voelt Zoïlus zich heel tevreden en zit hij vol ongeduld.

    16-03-2013 om 18:53 geschreven door deboeckannelies  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proficiat!
    Proficiat!

    Uw blog is correct aangemaakt en u kan nu onmiddellijk starten! 

    U kan uw blog bekijken op http://www.bloggen.be/annelies1995

    We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen.  Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.

    U kan dit zelf helemaal aanpassen.  Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'.  Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.

    Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt.  Surf naar http://www.bloggen.be/  en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord.  Druk vervolgens op 'Toevoegen'.  U kan nu de titel en het bericht ingeven.

    Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'.  Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!').  Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd.  U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.

    Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op.  Klik vervolgens op 'Instellingen'.  Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.

    WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
    De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
    - Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.

    WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
    Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.

    WAT IS DE "WAARDERING"?
    Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.


    Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!

    Met vriendelijke groeten,
    Bloggen.be-team

    16-03-2013 om 18:15 geschreven door  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - ( Stemmen)


    Archief per week
  • 11/03-17/03 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs