Les saintes maries de la mer , de stad in het zuiden van Frankrijk ,aan de monding van de mooie stroom "de Rhône" , is de plaats waar we reeds 5jaar op vakantie gaan en we geraken er niet op uitgekeken ! Onze camping (La Brise ) volgens de boeken ,een stadscamping, is wel niet ZO mooi maar je hebt er alles om je verlof gezellig door te brengen . De stad is op wandelafstand (1,5km) en naast de camping begint het natuurreservaat waar je eindeloos kan fietsen en genieten van de talrijke vogelsoorten die je kan observeren .Om eten moet je je geen zorgen maken ,restaurants vind je met tientallen in het wel eens drukke stadje (zeker in de zomermaanden ) en de prijs , och kom , het is nergens goedkoop als je goed wil eten ! Voor de echte campeerders, er zijn ook enkele supermarkten direct in de buurt ! Vooraf reserveren hoeft niet ! Het kan ! Der zijn zeker plaatsen genoeg zelfs in de zomermaanden . Ik zou zeggen , zeker een aanrader
Wij wonen in een mooie fietsstreek en kunnen dit zeker aanbevelen ! De fietspaden zijn talrijk en zeker aanbevolen om eens lekker te genieten van de kanalen en rivieren ! Er zijn vele drank en eetmogelijkheden die het fietsen aangenamer kan maken . Wat je nodig hebt is een fietsknooppunten kaart die je kan bekomen in het kantoor van toerisme in (klein Willebroek ) waar je zeker enkele intressante routes zal vinden die een verblijf van enkele dagen kan verantwoorden ! Ik ben geen promotor die je naar hier moet lokken ,(maar net zoals ik ),ben je altijd op zoek naar streken die een dagje die je nooit zal vergeten .
Eind februari zijn we een weekje naar dit mooie eiland geweest ! Ik moet wel zeggen dat het geen reisje is voor mensen die slecht te been zijn ! Het is er steeds op en af en een vlak stukje moet je ver zoeken . Ons hotel (RAGA)is op 2km ten westen van de hoofdstad Funchal wat best te voet te doen is! Er zijn vele mooie dingen te bezichtigen ,de bloementuinen , parken , kweeklabo's van orchideèn ,de kustlijnen enz . Een zeer mooie wandeling is zeker de westelijke kust naar het westen van de stad (je zal wel zien ) zie foto's ! Een aanrader is zeker de oost en westtour met de excurtiebus of de huurauto (info in het hotel )en voor de moedige wandelaars , de draineringskanalen in de bergen ( levada's ) Je ziet ,er is voor iedereen wel iets ! zelfs winkels voor de dames !! Mocht je nog vragen hebben ? mail !!