boeken
Inhoud blog
  • De schrijver van De helaasheid der dingen
  • Mijn mening
  • pagina 101 t.e.m de laatste pagina
  • pagina 50 t.e.m. 100 de helaasheid der dingen
  • eerste 50 pagina's van de helaasheid der dingen

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Foto

    alles over boeken
    29-12-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.pagina 101 t.e.m de laatste pagina
    Hallo bloggers

    Pagina 101 t.e.m de laatste pagina (206): De Pelgrim: de vader van Gunter is van plan om naar een ontwenningskliniek te gaan 'de Pelgrim'. Hij gaat er dan ook naar toe en blijft er 3 maanden. Hij zou hoe dan ook van zijn drankverslaving af geraken dat had hij aan Gunter beloofd.

    De verzamelaar: Hier komt Gunter zijn ouder 'vriend' tegen op een rommelmarkt. Wordt er nog van alles gezegd.

    De genezene: De vader van Gunter kwam gezond en wel terug, wel verdikt maar hij was gelukkig dat zag je. Hij mocht dan twee dagen thuis blijven en als hij dan volledig nuchter was zat zijn ontwenningskuur er op. Maar zijn aartsvijand 'bier' kwam hij dan weer tegen wanneer zijn broers vroegen om met hun te gaan biljarten.

    De opvolging is verzekerd: Hier wordt geschreven hoe Gunter zijn kind krijgt. Hij is er niet gelukkig mee. Gunter is misschien zelfs de enigste persoon die  het zo hard laat zien dat hij geen kind wilt. Verteld ook over zijn moeder.

    Voer voor etnologen: hier komt een van de goed gevonden zinnen in voor (hoe hij het verzint weet ik niet): … en jengelende kinderen die andere bezoekers hadden meegebracht [naar het bejaardentehuis], ter compensatie, of om er de nadruk op te leggen dat het leven van de oude doorgegeven was, als stokjes in een eeuwige estafette waar niemand de zin van kent maar waar men zich aan vastklampt in de grote helaasheid der dingen.

    Een nonkel voor dat kind: Gunter wil dan wel geen vader vaar zijn kind zijn maar wel een goede nonkel. En dat vind ik toch dat hij dat goed doet.

    29-12-2013, 18:56 geschreven door pussydestroyer69  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    26-12-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.pagina 50 t.e.m. 100 de helaasheid der dingen
    hallo bloggers,

    Pagina 50-100: Er wordt verteld over dat één van de nonkels van Gunter een eigen drankspel had gemaakt, 'de ronde van Frankrijk'. Hierbij staat 1 pint gelijk aan een aantal kilometers, een trapist voor als je een berg moest beklimmen en wisky of vodka voor de sprint. Dit toont nog maar is hoeveel ze drinken en dat de drank centraal staat in hun miezerige leventje. 

    De teevee (zo staat het in het boek): de deurwaarder die langs komt voor een van de vele schulden die de nonkels hadden. Deze keer moest hij de teevee in beslag nemen omdat er niets anders was. Ze moesten dan wel snel een andere teevee zoeken om naar Roy Orbison te zien. Hij ging live optreden en dat wouden ze absoluut niet missen. Roy Orbison was voor hun de grootste zanger aller tijden. Ze hebben veel muntjes aan kwijt gespeeld door de jukebox te gebruiken om ontelbare keren naar zijn gezang te luisteren. Ze hadden dan een teevee gevonden bij wildvreemden, ze waren daar gezellig naar Roy Orbison gaan zien met de eigenaars, een koppel van uit Iran. Het was er dan uiteindelijk gezellig. Dit doet mij denken aan de gezellige tijden die ik heb gehad met mijn vrienden en familie toen we naar tv keken en ons dood lachte. Vond ik ook nog al een zielig moment, ik visualiseerde het mij en zo arm zijn dat je bij andere mensen moet binnen springen voor televisie te kijken. U sociale contacten gaan er dan wel weer op vooruit...

    Nele Fockedey: een schone madam die binnen springt bij Gunter en het dagelijkse leventje komt verstoren bij hun in Reetveerdegem. Ze komt kijken hoe Gunter daar in die erbarmelijke omstandigheden leeft. Ze vraagt vervolgens aan Gunter waarom hij niet bij zijn moeder woont, waarop Gunter antwoord dat zijn moeder een hoer is... Er wordt dan ook verteld op welke types de nonkels vallen.


    Dit stuk vind ik grappig. Je zou dit eerder niet verwachten omdat ze veel ellende meemaken, maar hoe de schrijver het kan verwoorden vind ik fantastisch. Hun leven gaat eigenlijk ook alleen maar over bier en seks. Doet me denken aan bier en tieten tralalalaaa...Laughing

    Ale ik ga nu voort lezen...

    26-12-2013, 19:34 geschreven door pussydestroyer69  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-12-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.eerste 50 pagina's van de helaasheid der dingen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo bloggers,

    De eerste 50 pagina's: hier wordt met passie verteld hoe een leven Gunter (hoofdpersonage) heeft. Hoe zijn leven is met zijn 3 nonkels en zijn vader, al levend in het kleine huisje van zijn grootmoeder. Ze zijn daar verzeild geraakt door hun mislukte liefdeslevens. 

    In het begin wordt ook verteld dat zijn nicht komt logeren omdat haar moeder weg wou want haar moeder had ruzie met haar man. Door de invloed van de mannen werpt ze daar in Reetveerdegem haar eerste pint binnen. Daarna volgen er door de rest nog vele...
    De twee mooie dames gaan er dan even vlug weg als ze gekomen waren en dus weg was het enige schone volk in Reetveerdegem.

    In de eerste 50 pagina's komt het woord bier wel heel vaak aan bod. Als je de woorden 'pint' of toch zeker de pinten die de mannen daar hebben opgedronken in het boek zou vervangen in echt bier en die dan aan één van de drukst bezochte cafés zou geven. Dat dit café een voorraad zou hebben van een paar maanden.


    Ik vind tot nu toe dat het met passie wordt verteld. Je gaat je echt inleven in het hoofdpersonage. Hoe sommige dingen worden verteld is ongelooflijk, als ik een alledaagse zin aan de schrijver zou geven en dit dan zo laten omvormen in zo een stijl, dan zou zelfs die zin grappig worden. Ik heb veel gelachen. De schrijver kan ook tonen hoe je plezier kan hebben met niet veel dingen.
    Ik ga nu verder lezen...Very Happy


    Pussydestroyer69

    23-12-2013, 18:16 geschreven door pussydestroyer69  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Tags:eerste,50,paginas
    14-11-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.nog altijd niet begonne
    hallo bloggers !!

    Ik ben nog altijd niet begonnen met te lezen, ik heb het te druk !!!Sad
    hebben jullie het ook zo druk, stuur dan een reactie. Want nu verveel ik me.
    raar hé Laughing
    Eigenlijk wil ik ook testen als hier mensen opkomen...

    Pussydestroyer69
    Exclamation

    14-11-2013, 11:43 geschreven door pussydestroyer69  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    11-11-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.helaasheid der dingen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen hallo bloggers !!

    ik ga het hebben over de kaft van het boek, misschien interessant om te weten wat er op de kaft staat (foto van de kaft heb ik geüpload).

    Op de kaft staat een sanseveria (vind ik persoonlijk een lelijke plant). deze plant kan tegen veel, bijvoorbeeld tegen sigaretten peuken, bier enzovoort. Daarom zie je deze ook vaak in een cafés. Waarom deze op de kaft staat weet ik niet want ik heb het boek nog altijd niet gelezen. Ben het van plan maar ik weet nog niet wanneer.Confused

    Binnen de komende 2 weken zal ik mijn eerste mening geven over de eerste honderd pagina's (of toch in die buurt)

    pussydestroyer69 

    11-11-2013, 17:23 geschreven door pussydestroyer69  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Tags:kaft
    07-11-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste boek bespreken
    hallo bloggers !!!

    ik ga hier op deze blog mijn eerste boek bespreken: 'de helaasheid der dingen'.
    ik moet ze wel nog lezen maar om de 50 à 100 pagina's ga ik er een bericht opzetten met mijn mening er op.

    pussydestroyer69Very Happy

    07-11-2013, 11:25 geschreven door pussydestroyer69  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.mezelf voorstellen
    ik ben een stripwurm, geen boekenwurm.

    ik ben pussydestroyer69 en ik maak deze blog omdat het moet...Confused
    ik ben een strip fanaat en ik heb bijna alle strips van jommeke, suske en wiske, ...
    Als je vragen hebt mag je ze altijd stellen, over wat dan ook.

    loool
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    pussydestroyer69

    24-10-2013, 11:34 geschreven door pussydestroyer69  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Tags:voorstellen
    Archief per week
  • 23/12-29/12 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 21/10-27/10 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Een interessant adres?

    Over mijzelf
    Ik ben Robbie, en gebruik soms ook wel de schuilnaam pussydestroyer69.
    Ik ben een man en woon in zijn u zaken nie (België) en mijn beroep is /.
    Ik ben geboren op 09/09/1998 en ben nu dus 26 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Airsoften, computer, meisjes :).
    ...


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs