Een verrassende wereld! Opnieuw opstarten van het blog : 1/8/2019
30-12-2008
Istanbul
Ja het is laat! Wegens sneeuw (jaja) massa's sneeuw moeten landen op een andere luchthaven dan voorzien. Al kwam dit goed uit voor ons! Dat leg ik wel later uit! Van de zon naar de winter in een uurtje tijd (van 14 ° nr -2)
Ginder was nu nog ongeveer 5 uur zon en over de middag was dat goed warm tot ongeveer 5 uur. Dan viel ook daar de koude ineens. Nu nog een dag istanbul en dan zit ook dit avontuur erop. We hebben wel wat te vertellen over "ginder". Dat doen we dus de derde januari wel. Moest er nog nieuws zijn stuur dan een sms of antwoord op de berichten.
Normaal zijn we morgen (vandaag dus) om 23u30 thuis Tot straks.
We zijn gisteren na de bezoeken nog naar de Istanbul by night geweest. Een wervelende show met buikdanseressen en ook traditionele dansen. Van morgen heel vroeg om 04u30 vertrokken naar de verre luchthaven om naar Adana te vliegen. Auto afgehaald en naar onze vrienden hier geweest. Ze waren wel al vertrokken dus we zien ze vanaovond wel. Wel hebben we gans de streek uitgekamd.
Voor Katia steek ik er een foto bij waarvan ze zeker jaloers zal zijn.
Nu gaan we even rusten en dan een resto zoeken en een visje eten.
Het is zeer koud hier. Om 9 uur was onze gids ter plaatse en na een goed ontbijtje vertrokken we naar de blauwe moskee, de obelisk, de hypodroom, de Aya Sofia, en de topkapi (en dat is zeer groot) en er is veel te zien.
Ik voel me hier als een Sultan, zonder harem weliswaar, gelukkig maar, moesten het allemaal nini's zijn dan hadden ze zeker de harems afgeschaft.
Morgen naar Adana, zeeeeer vroeg om 4u30, dan nr de luchthaven.
We zijn er, zeer goede vlucht. Zaten naast piloten, en naar de hoeveelheid wisky die ze naar binnen sloegen zou je nooit meer vliegen. Ze hebben er zelfs ene in een roelstoel moeten afvoeren na de landing. Normaal hadden ze ns een rit naar ons hotel aangeboden maar dit hebben we dan maar afgeslagen. Hier ist slecht weer, het regent. Er is veel volk en straks gaan we iets eten, nu aan de aperitief. Morgen een volle dag excursies en een Istanbul by night. Jullie horen nog van ons!
Dag iedereen. We zitten te wachten op ons minibusje dat ons naar de luchthaven zal brengen. Straks om 21u10 stijgen we op. Vandaag nog genoten van een alweer zonnige dag en hebben inkopen gedaan in Thamel. Nu is het gedaan en komen we naar huis. Tot maandagmorgen.! We zijn er ongeveer rond 11u30 in kortemark, maar we bellen wel. Tot dan.
We zijn net terug van onze laatste uitstap. Naar Daksnkhali en Chobar en Kirtipur. vanmorgen vroeg naar de zonsopgang gaan kijken. vanavond hebben we nog een afscheidsfeestje met de gidsen en de dragers. Morgen nog een vrije dag en daarna om 21u plaatselijke tijd stijgen we op richting Belgie.
Tante Jan werd vandaag .. jaar, het is een goede vraag want ze wist het zelf niet meer, enfin we hebben het goed gevierd en nu slaapt ze wellicht gezien we straks om 4 uur opstaan om de sunrise over de everest te gaan zien.
Vandaag dus in Kathmandu en naar Patan, Bodanath en naar de lijkenverbranding in Pashupatinath, alweer een mooie dag. We beseffen dat er nu een einde komt aan de vakantie.
Morgen dus meer over onze laatste uitstappen in de ktm valley.
Jys nous avons fete l anniversaire de ta maman et ont passes une belle journee a Patan, Bodanath et Pashupainath.
We beginnen onze tweede avond in Chitwan National Park
Hier gister na de rafting toegekomen. Iedereen heeft het gehaald en zeer nat en gelukkig uit de boot geraakt. Vandaag weer vroeg op en na een stevig ontbijt opnieuw de boot in om vanaf de rivier de dieren te bekijken. JP verloor daar zijn bril in het water. Nadien nog een wandeling in de jungle en na de lunch een tocht door de jungle of safari op de rug van een olifant. Veel hebben we niet gezien maar twas echt leutig. Juist nog naar een cultural show geweest met dansen en zo.
Jys, JP et Jos ont fait le rafting et ils ont beaucoup aime. Aujourd hui nous avons fait un safari ici a Chitwan National Parc. Demain nous partons pour Kathmandu pour le reste du program.
le temps ice est formidable: environs 25 degr. et plein soleil.
Dag iedereen, we zijn terug van wandelen en het was geen makkie. Gisteren 9 uur onderweg en vandaag nog eens 6 uur. Wat we gezien hebben is ongelooflijk mooi en om nooit meer te vergeten. De bergen, het landschap, de mensen.. .We logeerden in alle mogelijke etablissementen, voeding zeer goed en de ambiance is uitstekend. Een uitgebreide maaltijd kost hier ongeveer 5 euro drank inbegrepen in een beter restaurant. Om de spieren te verzachten vanavond naar een Nepali dinner dance geweest. We zijn wel moe en morgen dus opnieuw vroeg op want de rafting wacht. We logeren bij een Belgische die hier met een scherpa getrouwd is.
Jys, Apres hier 9 heures de marche et aujourd hui 6 heures nous sommes de retour a Pokhara. Demain le rafting et on va faire un safari a Chitwan. Tout va bien. Un repas complet avec boisson (biere demi ltre) coute environ 5 euro. On mange bien, pour dormir on a eu presque tout!
We zijn nu in Gorepani op 3000 m hoogte. Alles OK, geen problemen meer met de Mao-isten. Vaandaag 8 u gestapt, 10.000 trappen. Chris 8 kg gezweet. Hier zeer koud , morgen zonsopgang om 5 u. Tot binnenkort.
Pour les francais
Nous sommes maintenant a gorepani a 3000m d altitude Plus de problemes avec les maoistes avons marche ce jour pendant 8 heures Il fait maintenant tres froid Depart demain a 5 h pour le lever de soleil gros bisous
Dag iedereen, Vandaag een turbulente dag. Er zijn weer troubles in Nepal en we moesten onze route aanpassen. Vandaag na veel files naar Bhaktapur geweest en Changdu Narayan oudste tempel van Nepal. morgen naar Pokhara. Jys, nous avons visite Bakhtapur apres quelques difficultes avec les maoistes. mais tout va bien. malheureusement on a pas de connection avec le portable. Demain a pokhara.
Voor Colin en Audrey: er is geen contact met de gsm mogelijk. contacteer ons via blog of email. de bende van Chris
Nous passons des moments magnifiques, un depaysement total. Beaucoup de choses interessantes a voir. Avons pris des photos de baba cool sans payer. Un veritable exploit Vous raconterons tout en detail en rentrant. Gros bisous a tous ceux qui nous suivrons sur le net.
Et pour les flamands : on s amuse na een helse tocht zijn we in ktm geland. Alles tot nu verloopt goed, zelfs de tourleader was ter plaatse. We hebben er nu een dag bezoeken opzitten en dat was een meevaller. We zijn naar de apentempel of Swayambunath, DurbarSquare in KTM. Al een fles whisky soldaat gemaakt. Morgen wat minder luid roepen want ze brengen ons naar de start van de wandeling althans Nini, Jp en Josiane want ik blijf ginder in Pokhara? A demain.
Voila, we zijn op de. Luchthaven en gaan er nu nog gauw eentje drinken. Dank aan Audrey en Jys om ons te brengen. Nu wachten op de vlucht naar Frankfurt. Tot later... Chris Allaeys
Dag Bloggers, Gerda en Andre dienen af te zeggen voor de reis naar Nepal gezien de gezondheidstoestand van Gerda's papa. Het is spijtig maar daar hebben we natuurlijk alle begrip voor en wensen dat papa Decock er weer helemaal bovenop komt. Er komen nog andere mogelijkheden om samen op reis te gaan. Het wordt een beetje heroriënteren en herberekenen en aanpassen maar we komen er wel. En we houden jullie op de hoogte van het verder verloop van de reis.
Dit is het dan: ons programma in Nepal, althans wat we voor ogen hebben. Ter plaatse kan nog alles wijzigen. 1 17-Nov International arrival and transfer to hotel Hotel Holy Himalaya.
Traditional nepali dinner as welcome to our guests.
2 18-Nov Sightseeing: Kathmandu Durbar Square and Swayambunath Hotel Holy Himalaya.
3 19-Nov Drive by private transportation from KTM-Pokhara, overnight in Hotel Moonlight.
4 20-Nov Een 1hr durende rit naar Nayapul en daarna trekking naar Trikhedunga, (4 hrs, 1577m)o/n in lodge
5 21-Nov Trek to Ghorepani (6/7 hrs, 2855 m) o/n in lodge
6 22-Nov Early morning to Poonhill and trek to Ghandrung,(8/9 hrs,2500 m) o/n in lodge
7 23-Nov Trek to Nayapul and drive back to pokhara, o/n in hotel Moonlight,
(5/6 hrs, 1 hrs drive)
8 24-Nov Drive to chitwan,and after lunch we make a village tours,o/n at hotel Parkside
9 25-Nov Full day activities at the Chitwan NP
10 26-Nov Drive to rafting starting point and 3/4 hrs raft and drive back to kathmandu, o/n Hotel Holy Himalaya
11 27-Nov Sightseeing: Pashupatinath, Boudhanath and Patan, o/n Holy Himalaya
We zijn eruit. Het programma kan doorgegeven worden. Iedereen is nog steeds enthousiast en de praktische zaken zijn ook geregeld. We sturen vandaag een lijst met vragen naar de organisator.
Wat staat er al vast? Dag 1: vertrek zaventem Dag 2: aankomst Kathmandu Inchecken hotel en briefing + lunch Dag 3: Durbar Square, Swayambuyu Dag 4: rit nr en bezoek van Pokhara Dag 5 tot 8 : trekking Dag 9,10 en 11: rafting op de Trisuli en safari in Chitwan Dag 12 en 13 patan, daksinkali,baktapur, nagarkot enz Dag 14: idem sightseeing vallei Dag 15: rusten? Dag 16 thuis
Zo is het tot nu. Maar zaterdag kan er nog heel veel veranderen na de vergadering. Chris
Wel we plannen een reisje naar Marrakech in februari en in december eentje naar Istanbul. Maar eerst naar Nepal. Hopelijk gaat iedereen zowat akkoord met het programma! Chris
Dag Colin, een gelukkige verjaardag. Je weet wat mama en papa je wensen he! Amuseer je en zet de klank van je compi maar luid t muziekje is voor joen! Papa en Mama, Audrey en jawel Mormel en Mindy.
Ja! Van harte welkom op deze site. We gaan dus zorgen dat jullie ons kunnen volgen doorheen Nepal. Vertrek voorzien binnen.....( zie de afteller links onderaan).
We zijn met zes en het programma is bijna rond. Nog een paar regelingen te treffen en we zijn klaar.
A propos dat muziekje kan je afzetten : linksboven.
Ik heb alles kunnen instellen en het werkt van op afstand met de blackberry. Straks nog een test met Nini haar telefoon en dan zijn we er helemaal door. Nu mogelijk om ook foto's mee te sturen. Hoe we dat zullen klaren zien we dan wel. Met de blackberry zijn geen foto's te nemen.
We hebben Blogger moeten verlaten wegens de vele moeilijkheden bij het inloggen. En ondertussen is ons blog zelf van het net verdwenen. Dus dit wordt hier onze nieuwe stek en zullen we vanuit het buitenland op onze reizen de nieuwtjes plaatsen. Nu eerst zien hoe het hier allemaal werkt en dan worden jullie verwittigd.