Het leven in het Duitse dorpje Berndorf/Eifel
Kort overzicht over het reilen en zeilen
Inhoud blog
  • Dorfsflohmarkt Berndorf (Eifel) - Anno 2017
  • Belgische Koning Boudewijn te gast in Berndorf
  • Op stap met de Berndorfse Senioren
  • Lina heeft mij verlaten!
  • Carnaval… een volksgebeuren
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Categorieën
    30-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Berndorf… een plaats die kalmte en rust uitstraalt

    Onze vakantiewoning in het Duitse Eifelgebergte ligt tussen Aachen en Trier. Een 45-tal kilometer over de Belgische grens. Vertrekkende vanuit Niel aan de Rupel een 254-tal kilometers verwijderd. Via de A12 richting Brussel en van daaruit via de E19 richting Luik om daarna richting Saarbrucken te nemen. Eenmaal de Duitse grens overschreden rijdt men richting Prum, daarna richting Geroldstein en slaat men ten slotte af naar Hillesheim. Vanaf daar heeft men nog twee kilometer te rijden om Berndorf te bereiken. In totaal een rit van een kleine drie uur rijden. Het hoofdgedeelte van deze rit langs goed onderhouden en aangename autowegen. Onderweg kan men al genieten van het prachtige heuvelachtige landschap dat het Eifelgebergte aan te bieden heeft.

    „Willenkommen in der Gemeinde Berndorf“

    De gemeente Berndorf dat midden in het Eifelgebergte ligt, is een plaats in de Duitse deelstaat Rijnland-Palts (in het Duits Rheinland-Pfalz) en maakt deel uit van het district Vulkaneifel. Dit klein typische Eifeldorpje met een oppervlakte van 9,14 km² telt momenteel 617 inwoners en is een ‘Ortsgemeinde’ deeluitmakende van de ‘Verbandsgemeinde’ Hillesheim. De gemeente wordt beleid door burgemeester Egon Klaes. Het dorpje heeft geen winkels, restaurants of drankslijterijen. Geen nood echter voor de dorpsgemeenschap. In het nabije stadje Hillesheim op twee kilometer verwijderd vind men allerlei groothandelszaken waar men een beetje van alles kan weervinden en aankopen. Deze kleine gemeenschap, die hoofdzakelijk katholiek gelovig zijn, beschikt over een grote kerkgemeenschap en heeft verschillende verenigingen zoals een kerkkoor, een lokale voetbalploeg, muziekvereniging, dansgroep, hengelsport- en carnavalsvereniging. Het dorp kan rekenen op een brandweerantenne samengesteld door vrijwillige brandweermannen. Enkele verenigingen zullen in een toekomstig verslag aan bod komen. Om meer te vernemen over deze gemeente klik op onderstaande internetlink:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Berndorf,_Rhineland-Palatinate

     

    Ontspannen en genieten in het Eifelgebergte

    Het dorpje Berndorf dat in het hart van de Eifel ligt, is een landschappelijk gebied met glooiende hellingen. De ‘Vulkaaneifel’ dat in lang vervlogen tijden is ontstaan wordt sindsdien door vele natuurliefhebbers al vele jaren geliefd voor zijn wandelgebied. Wat het klimaat betreft kan men deze een beetje vergelijken met deze die men in de Belgische Ardennen kan ondervinden. Klaarblijkelijk lijkt dit kleine dorpje van een microklimaat te genieten. Wanneer men in de grootsteden stikt onder een hittegolf kan men hier genieten van de zachte berglucht. In het algemeen wanneer het overal rond Berndorf regent vallen er hier maar enkele druppels regenwater. Ten slotte wie van de golfsport houdt kan in Berndorf ook aan zijn trekken komen. Hij of zij kan er zich uitleven in de plaatselijke ‘Eifel Golf Club’ die momenteel over 18 holes beschikt. Deze golfclub is een paradijs voor zowel de golfer en de natuurliefhebber. Verneem meer over deze golfclub en klik op onderstaande internetlink:
    http://www.golf3.vulkanspace.de/

    Een beroemde Duitse romanschrijver

    Een schrijver die het dorpje Berndorf wereldbekend maakte is zeker Michael Preute. Geboren op 22 oktober 1936 in Duisberg woonde tot een paar jaar geleden in Berndorf. Was sinds 1968 als journalist actief als politieverslaggever. Werd daarna hoofdredacteur en eindredacteur bij verschillende uitgeverijen. Was bijzonder actief in conflictgebieden voor "Spiegel" en "Star". Daarna ging hij aan de slag als freelance schrijver en publiceerde in 1989 onder het pseudoniem Jacques Berndorf zijn eerste misdaadthriller. Daarna heeft hij een zeer succesvolle reeks geschreven die zich afspeelt in de Eifel en de misdaadcultuur over de grenzen heen. In de Berndorfse bossen kan men nog steeds de ‘Eifel Krimi Wanderweg’ volgen waar vernoemde auteur waarschijnlijk zijn inspiratie haalde. Verneem meer over deze bekende romanschrijver door onderstaande internetlink aan te klikken:
    http://de.wikipedia.org/wiki/Jacques_Berndorf





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 26/06-02/07 2017
  • 03/10-09/10 2016
  • 13/10-19/10 2014
  • 21/11-27/11 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs