Ik ga mijn bloggers een beetje moeten verzorgen, het is bijna een maand geleden dat ik nog een berichtje gepost heb. Nu goed, het komt omdat ik niet veel tijd heb en ik was van plan om vorige week al een berichtje te posten, maar er kwam altijd wel iets tussen. Nu goed, hier ben ik dan en ik heb wel wat te vertellen.
Eerst een beetje fun. De clasico's hier zijn uniek. De sfeer als ik met de familie de wedstrijden bekijk, zijn fantastisch. Hoe zij voor hun supporteren voor hun ploeg is eigenlijk wel grappig om te zien. Bijvoorbeeld de eerste clasico waren ze met 10 voor Real en ik alleen was voor Barcelona en David heeft gehaald van Goliath mee 3-4. De sfeer hier was bedrukt, maar ik was wel blij. Vorige week was de Spaanse bekerfinale tussen beide ploegen en met dat Real die beker binnenhaalde, was het hier een (beetje) feest. Het was 4u toen ik in mijn bed lag. Gelukkig was het Semana Santa en moest ik de dag erna niet werken. Voor de mensen die dit niet goed begrijpen ga ik het uitleggen. De reden waarom de studenten in Spanje eerder begonnen zijn met hun stage is omdat wij 2 dagen meer vakantie hebben dan de rest van de studenten MAAR wij zijn ook eerder begonnen met onze stage zodat die vakantiedagen gecompenseerd worden.
Er zijn nog 5 weken stage te gaan (nu nog 4,5). De tijd passeert met rasse schreden maar ik moet toch eerlijk toegeven dat 4 maand alleen van thuis weg zijn zonder ze ook maar te zien (via Skype telt niet voor mij, het is in't echt dat telt :p) wordt met de dag lastiger. Maar goed, ik bel regelmatig met thuis en ik ben ook op de hoogte van wat er daar allemaal gebeurd is.
Vandaag is mijn Belgische stagementor gekomen en ik ben zo blij dat alles positief verlopen is. Alleen mijn uitdrukkingen wat minder (ik had niet genoeg geleerd, maar ik had daar gisteren ook geen zin in om te leren). Ik heb wat tips gekregen om mijn case te verminderen qua grootte (als je weet dat je max aan 20 pagina's mag komen en ik ondertussen al aan 44 zit, dan is er wel een probleem :p. Ze gaat niet meer terugkomen en ik moet nu enkel ervoor zorgen dat mijn groot eindwerk waarin alles samen staat, tot een goed einde moet brengen en dan kan ik mijn droom, die de buitenlandse stage toch geworden is realiseren.
In het begin was ik heel nerveus omdat ik geen ervaring heb met stages. Maar met veel werkkracht en tijd en moeite, kun je alles bereiken. Ik ben nu op een moment gekomen dat ik kan zeggen dat Spanje mij toch een beetje veranderd heeft als mens. Stress is voor niets nodig. Bewaar de rust, geniet van je leven, doe dingen wat je graag doet, maak dat je werk in orde is door alles goed te lezen. Het is beter dat je iets meer tijd nodig hebt om een werk te doen en het heel goed te doen, dan te snel te willen werken en er fouten in je werk sluipen (wat ik wel voorhad in het begin van mijn stage maar door fouten te maken en er uit te leren is het beste dat je kan doen, een van mijn grootste lessen die ik hier geleerd heb).
Wat het uitgaan betreft, Ik ga regelmatig weg met Mallory, een waal uit Charleroi. Ik vind het fantastisch om met hem weg te gaan want we amuseren ons heel goed. Tussen 4 en 6 thuiskomen van de discotheek is geen uitzondering en het hangt er vanaf en welke toestand ook (maar weet wel dat verstandig is, ik ga nooit over de grens want ik zou mijn familie hier dat niet willen aandoen :p). Ik zie hem regelmatig op training en meestal spreken we ook af wat we gaan doen in't weekend.
Nu goed, ik ga afsluiten. Er zullen nog 2 berichten volgen: eentje binnen 3 weken en de dag voor ik terugkeer naar Belgiƫ (dat gaat de 30ste mei zijn en ik ga erop staan dat ik ook op die manier mijn blog kan voltooien :)