Foto
Foto
acv nyrstar balen
Welkom op onze blog !!!!
Inhoud blog
  • CPBW 19/05/2025
  • CPBW APRIL
  • CPBW MAART
  • STAKING 31 MAART 2025
  • OR FEBRUARI
    nuttige links
  • bruto naar netto loon
  • belasting berekenen
  • klein verlet
  • sociale wetgeving
  • krantenkoppen
  • weersverwachting
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Nyrstar Balen

    25-11-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.regeringsmaatregelen, staking en loononderhandelingen
    Staking tegen de regeringsmaatregelen

    Deze ochtend om 6u hebben we onze eerste stakingsdag succesvol afgerond. We willen iedereen van harte bedanken voor de deelname aan de staking. Voor degenen die de installaties moesten bewaken of de beschadigde fluo 4 draaiende hielden willen we eveneens onze dank uitspreken. Zelfs al konden jullie niet meedoen, toch is jullie bijdrage eveneens belangrijk om een geslaagde staking te kunnen voeren.

    We maken ons echter geen illusies in deze regeringen: we vrezen dat ze niet willen plooien voor een (weliswaar grote) betoging en een enkele stakingsdag. Daarom zullen de volgende twee maandagen opnieuw provinciale stakingen doorgaan. Op maandag 1 december is het de beurt aan de provincies Luik , West- & Oost-Vlaanderen en Namen. Vervolgens komen de provincies Vlaams- & Waals-Brabant en Brussel aan de beurt op maandag 8 december. Een voorlopig hoogtepunt is gepland op maandag 15 december, met een staking in heel België: ook dan zal Balen en Overpelt weer aan de beurt zijn. We houden jullie op de hoogte van de verdere planning, zowel van de stakingsdag van 15 december als van eventuele verdere nationale actieplannen.

    Loononderhandelingen (na weging van de functiebeschrijvingen)

    De besprekingen die ondertussen al meer dan een jaar geduurd hebben, zijn vorige vrijdag uitgemond in een ontwerp van akkoord (dat door de arbeiders bij een raadpleging aanvaard of verworpen kan worden). Dit ontwerp omvat vele zaken, waaronder een belangrijk aantal functies die stijgen in waarde, maar ook een aantal die gelijk blijven of voor nieuwkomers dalen. Bovendien is er een nieuw en ingewikkeld systeem van starters- en doorgroeiloon voorzien. Loonbehoud naar het huidige loon is gegarandeerd voor de huidige werknemers. Terugwerkende kracht vanaf 1 oktober 2009 (en nog langer voor de logistiek) is eveneens geregeld.

    Voor een raadpleging gehouden kan worden, moeten eerst de teksten nog uitgeschreven (en overeengekomen) worden. Nadien zal de directie informatiesessies geven. Enkele dagen erna houden de vakbonden personeelsvergaderingen. Ten slotte komt een raadpleging van de arbeiders, waarbij het ontwerp- of principe-akkoord aanvaard dan wel verworpen kan worden. 

    In het ontwerp- of principe-akkoord zijn er een belangrijk aantal functies die stijgen in waarde. Tegelijk echter dreigen de federale en regionale regeringensplannen elke vooruitgang in het loon meer dan weg te vegen, door een combinatie van indexsprong, loonmatiging of loonstop gedurende 2 à 4 jaar, en door allerhande andere inkomensmaatregelen. En dan zwijgen we nog over alle andere maatregelen in verband met verhoging van de landingsbaan-, brugpensioen- en pensioenleeftijd, besparingen in allerlei sociale uitkeringen en andere maatregelen. Het is voor de arbeiders dus niet enkel belangrijk zich goed te informeren en uit te spreken over dit ontwerpakkoord van de lokale lonen. Zeker zo belangrijk is het verzet verder te zetten tegen de "wettelijke" diefstal die deze regeringen (die naam niet waard) willen opleggen aan degenen die het minst of minder hebben, zodat nog meer cadeaus gegeven kunnen worden aan een flinterdunne toplaag die dat absoluut niet nodig heeft.  


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto


    forum
  • 5 postensysteem
  • verkiezingen
  • verkiezingen
  • verslag
  • verandering van acv-metaal naar acv - metea

    Druk op onderstaande knop om te reageren op ons forum, want UW mening is van het grootste belang voor ons


    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Zoeken met Google



    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs