Foto
Foto
acv nyrstar balen
Welkom op onze blog !!!!
Inhoud blog
  • SD 1/7/2025
  • CPBW 23/06/2025
  • CPBW 19/05/2025
  • CPBW APRIL
  • CPBW MAART
    nuttige links
  • bruto naar netto loon
  • belasting berekenen
  • klein verlet
  • sociale wetgeving
  • krantenkoppen
  • weersverwachting
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Nyrstar Balen

    08-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bespreking loongroepen (loonwegingen)
    Hieronder vinden jullie de twee pamfletten die we gisteren en vandaag in gemeenschappelijk vakbondsfront gemaakt hebben naar aanleiding van besprekingen rond de loongroepen (loonwegingen).

    Dit is het pamflet van vandaag:


    ACV                            ABVVxml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

                                                                                                              Dinsdag 8 oktober 2013

     

    Functielonen: gesprek met de directie

     

    Zoals gisteren geschreven, hebben we vandaag contact gehad met de directie van Balen/ Overpelt. Er zijn geen onderhandelingen geweest, daar we geen gesprekken voeren op basis van het niet respect voor reeds gemaakte afspraken.

    Wat is er wel gebeurd? We hebben de directie gezegd dat het geen uitgangspunt kan zijn dat de besprekingen voor de nieuwe lonen kostenneutraal moeten verlopen, en erger nog, dat het voor de nieuwkomers overwegend tot lagere lonen zou leiden. Er kan geen misbruik gemaakt worden van de loonwegingen om een loon inlevering op te leggen aan nieuwkomers en een deel van de huidige werknemers.

    In die zin willen we nogmaals een mythe doorprikken: de directie beweert in een nota dat de huidige werknemers geen loonverlies zullen lijden ten opzichte van hun huidig basisuurloon. Dit is slechts een gedeeltelijke waarheid, en verbergt een gedeeltelijke onwaarheid. Men verzwijgt immers dat het eerste “voorstel” ook leidt tot loonverlies voor de huidige werknemers, wanneer dezen door de weging op een normale manier een loonsverhoging zouden moeten krijgen: door de inleveringstrucs uit het eerste “voorstel”, vermindert of verdwijnt deze loonsverhoging gedeeltelijk of volledig. Dit moet eerst uitgeklaard en gecorrigeerd worden, voor gesprekken over een nieuw voorstel gevoerd kunnen worden.

     

     

    Wij eisen dat de directie en de onderhandelaars zich volledig aan alle afspraken houden. We houden jullie op de hoogte van verdere ontwikkelingen.

     

    ABVV                          ACV



    Hieronder vinden jullie het pamflet van gisteren:



    ACV                            ABVV

                                                                                                              Maandag 7 oktober 2013

    Functielonen: waar staan we (niet)?


    Vandaag hebben we voor de tweede keer contact gehad met de directie. We hebben gevraagd of er een echt voorstel  op tafel ligt, nadat hun eerste (niet) “voorstel” door ons werd verworpen. Dat was niet het geval. Om die reden willen we morgen een gesprek met de directie (directeur is vandaag afwezig, wat bleek toen we hem opzochten). We gaan ervan uit dat een open en eerlijke omgang met de mensen geen woorden zijn voor Nyrstar, maar daden.

    Nochtans heeft hun eerste “voorstel” van vorige maandag 1 oktober weinig te maken met eerlijkheid tegenover meerdere essentiële bestaande afspraken. Vele arbeiders herinneren zich nog goed dat tijdens de herstructurering van 2008 (“Claudia”) door de toenmalige directie beloofd werd dat verbrede functies gepaard gaan met een hoger loon. Daarna werd de harmonisatie afgesproken en doorgevoerd. Tegelijk werden afspraken gemaakt in twee rondes rond de functiewegingen en bijhorende voorwaarden (toepassingsmodaliteiten). We hopen dat de directie goed begrijpt wat er op 30 januari 2012 precies gebeurde in de harten van de arbeiders, toen meer dan 200 arbeiders in de kou aan de poort van Balen stonden, onder andere omdat toenmalige afspraken evenmin gerespecteerd werden.

    Door het niet respecteren van gemaakte afspraken, zou hun “voorstel” van 1 oktober leiden tot volgende zaken:

    1. Huidige arbeiders worden benadeeld, ondanks het loonbehoud, onder andere omdat door allerlei loongroepverlagingen meerdere functies niet meer stijgen, en functies die wel stijgen minder stijgen dan normaal.

    2. Nieuwe arbeiders leveren regelrecht in door dezelfde loongroepverlagingen.

    Wij eisen dat de directie zich houdt aan de gemaakte afspraken. Daarover willen we morgen een gesprek met de directeur.

     

    ABVV                          ACV



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto


    forum
  • 5 postensysteem
  • verkiezingen
  • verkiezingen
  • verslag
  • verandering van acv-metaal naar acv - metea

    Druk op onderstaande knop om te reageren op ons forum, want UW mening is van het grootste belang voor ons


    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Zoeken met Google



    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs