Ondernemingsraad en UAP: vergaderingen van 27/02/2012xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Bespreking UAP
Op maandag 27/02/2012 is er een bespreking geweest over de UAP (Uitzonderlijke Arbeidsomstandigheden Premie). De bedoeling van deze premies is om de oude uitzonderlijke premies te vervangen door een systeem dat voor iedereen gelijk loopt. De nieuwe premies worden afhankelijk gemaakt van het soort werk (licht tot zwaar) in combinatie met het dragen van uitzonderlijke beschermingsmiddelen. Hierbij zou warmte niet meer meetellen (omdat er niet meer gewerkt mag worden - en eigenlijk nooit gewerkt mocht worden - in té warme omstandigheden).
Op deze bijeenkomst hebben we aan de directie onze bemerkingen gegeven over hun laatste voorstel. Hieronder vind je enkele van de opmerkingen die we doorgegeven hebben:
- De bedragen van hun voorstel van premies liggen te laag, zeker ook omdat er geen rekening werd gehouden dat er vroeger 8 u per werkdag werd betaald, en nu maar 7,5u.
- Het aantal premies ligt te laag, waardoor er onvoldoende nauwkeurig premiebehoud kan toegekend worden.
- Mogelijke wijziging van premiebehoud bij andere beschermingsmiddelen.
- Discussie rond de opname van Tyvek en Chemvek pakken.
- Discussie rond al dan niet opname van warmte als een premiefactor, en rond de manier van meten van warmte.
- De omzetting van huidige premies voor werken zonder beschermingsmiddelen, in UAP premies.
Er wordt een volgende bijeenkomst gepland, zodat de directie haar reactie kan geven op onze punten. We hopen dat er dan een akkoord kan komen.
Ondernemingsraad van 27/02/2012
AIP premie
De uitkomst voor deze premie is nog steeds niet (volledig) geweten. Een deel van de afdelingsresultaten moet nog binnenkomen.
Interims en tijdelijken
We hebben gesteld dat het bedrijf wettelijk niet in orde is, omdat voor bepaalde categorieën interims de toestemming van de Syndicale Afvaardiging nodig is.
De directie antwoordt dat ze de zaak in de toekomst in regel zal brengen, maar niet met terugwerkende kracht.
We hebben geantwoord dat dit geldt voor alle interims in die groep, en dat dit ook naar het verleden moet rechtgezet worden, wat we reeds lang gesteld hadden, en wat gewoon wettelijk is. Indien nodig zullen we verder stappen ondernemen.
Vakantieplanning en jobstudenten
De directie zal een rondvraag starten, maar wil geen jobstudenten aanwerven om een slechte planning te compenseren. Ze wil in het algemeen zo min mogelijk externe werknemers aanwerven voor de vakantie. Ze wil de afdelingen organiseren met de juiste mensen, en met het juiste aantal mensen.
We hebben geantwoord dat dit met het huidige aantal arbeiders niet te halen is. Maar bovenal willen arbeiders ook hun verdiende zomerverlof kunnen opnemen, waardoor tijdelijke versterking noodzakelijk blijft.
De directie beweert dat ze rekening houdt met de nodige aantallen arbeiders in de ploegen, zodat zij maximaal zelf kunnen instaan voor de vervangingen in de zomer. Iedereen krijgt zijn wettelijk verlof van twee weken, en meer indien mogelijk. Ze wil dat de werknemers hun verlof beter spreiden. Zo wil ze garanderen dat ervaren mensen ook in de zomer de installaties bemannen.
We hebben gevraagd om de berekeningsmethode van het benodigde aantal arbeiders per ploeg te krijgen, zodat we ons een beter beeld kunnen vormen wat de directie beoogt. Er is een hele discussie geweest rond dit punt, daar flexibel inzetbare arbeiders niet nog een tweede keer gestraft mogen worden door moeilijk en te weinig opneembaar verlof.
Prestaties van Balen en Overpelt
De directie betreurt het dat er op dit moment zeer slechte scores gehaald worden:
- Er zijn nu al drie ongevallen met werkverlet, terwijl de doelstelling voor 2012 maximum 9 is, en een streefdoel van 7.
- Er is al één milieu-incident geweest in Overpelt, terwijl er maar één mag zijn in heel 2012.
- De productie loopt 10% achter.
We hebben geantwoord dat het gebrek aan winterprogramma de voornaamste oorzaak is van dit laatste punt.
Werfleiding
Deze zal voortaan onder de leiding komen van de contractor manager coördinator.
Wakerportiers
De directie stelt dat er een open gesprek geweest is met de wakerportiers. Ze is akkoord om de portiers meer op de eigen site te houden, en de opleiding beter te spreiden.
Badman Overpelt
Er komt een bijeenkomst over het invullen van deze functie.
Opleidingsplan
In 2012 zal er ongeveer 10% meer opleiding gegeven worden (o.a. VCA, certifiëren binnenvervoermiddelen, procesopleiding,
)
Logistiek project Overpelt
De directie onderzoekt een project om extra laad-, opslag- en onthaalcapaciteit te ontwikkelen, zeker gezien de geplande productiecapaciteit.
Tegelijk bevestigt de directie dat ze het project van vervoer per binnenschip wil bevorderen.
|