@ctu@: Actualiteit in woord en beeld!
Welkom op de weblog van het ICT-project @ctu@!

Foto

Inhoud blog
  • Einde project
  • Vliegtuig van de baan op de luchthaven van Zaventem
  • Jelle Van de Putte 01/04/1996 ram
  • Stervoetballer gestorven
  • Dure trein rijdt niet.

    Archief per maand
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 09-2005

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    23-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dode man in IJssel gevonden

     

    In de IJssel bij Doesburg is donderdagavond een dode man aangetroffen, aldus de politie. Het slachtoffer, een 59-jarige man uit het Duitse Hagen, werd na een zoektocht door duikers van de brandweer aangetroffen nadat de man als vermist was opgegeven. De politie vermoedt dat er sprake is van een ongeluk maar sluit een misdrijf vooralsnog niet uit.

    Omstreeks kwart over vijf donderdagmiddag werd de vermissing van de 59-jarige Duitser bij de politie opgegeven. Bekend was dat de man woensdagavond zou zijn gaan vissen in de IJssel bij Doesburg, ter hoogte van de Eekstraat. Uit onderzoek bleek dat de man daar donderdag even na middernacht was aangekomen. De boot van de man en enkele spullen werden ook teruggevonden maar van de Duitser ontbrak nog elk spoor. Daarop werd besloten met behulp van duikers een zoektocht in te stellen waarna het lichaam van de man omstreeks kwart over zeven werd aangetroffen. De politie onderzoekt de zaak nog. Meer informatie wordt vrijdag in de loop van de dag verwacht.

    23-11-2007, 14:02 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Twee doden en baby kritiek na verkeersongeval in Dendermonde.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Twee doden en baby kritiek na verkeersongeval in Dendermonde


    Bij een zwaar verkeersongeval op de N41 in Dendermonde zijn twee personen om het leven gekomen. Een kindje van tien maanden oud werd in levensgevaar naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeval gebeurde rond 20.30 uur op de N 41, ter hoogte van de Vlassenbroekbrug. Een vrouw maakte in de ene auto een stuurfout en kwam op het rijvak van de tegenliggers terecht. De auto botste heel snel op een andere personenwagen.

    Een persoon overleefde de klap niet, een andere overleed in het ziekenhuis. Het gaat om een 54-jarige man
    en een 23-jarige vrouw  Het is nog niet duidelijk wie in welk voertuig zat. Het derde slachtoffer is een kindje van tien maanden oud. De baby werd in acuut levensgevaar naar het  Ziekenhuis in Gent gebracht. De toestand van het kindje is nog altijd heel erg.



    hopelijk leef je mee met dit ongeval   .      groetjes  tinne en lauren .

    23-11-2007, 12:20 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duits meisje van 5 sterft van de honger
    Klik op de afbeelding om de link te volgen   

            Uit de autopsie blijkt dat Lee-Sophie uit Schwerin maandenlang door haar ouders is verwaarloost en uiteindelijk stierf door haar honger en dorst. Ze woog bij haar dood iets minder dan 7 kilo op die leeftijd moest ze ongeveer 20 kilo wegen. De ouders werden gearresteerd toen een arts dinsdag het lijkje vond!


    Dit is geschreven door Jasmien en Naomi




     

    23-11-2007, 12:12 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Passagiers zinkend cruiseschip geëvacueerd bij Antartica!!!

    Er is een schip dat Explorer heet dat volgens de kustwacht een voorwerp heeft geraakt en is aan het zinken. Een ander cruiseschip,"Antarticdream",werd omgeleid om hulp te bieden aan alle passagiers. Alleen de kapitein en eerst officier zouden nog aan boord zijn! .De hulpactie word gecoördineerd door de kustwacht van de Verenigde Staten en Argentinië




                                                                             Van Kelly en Benedicte
                                                                                    

    23-11-2007, 11:48 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uitschakeling voor Engeland.

    De uitschakeling van de Engelse nationale voetbalploeg voor het Europees Kampioenschap in 2008 is geen goed nieuws voor InBev. Een kwalificatie van Engeland zou ertoe geleid hebben dat er volgende zomer een pak meer bier gedronken wordt.De Leuvense groep had die opsteker best kunnen gebruiken, want de jongste tijd worstelt ze met tegenvallende resultaten in het Verenigd Koninkrijk, de belangrijkste markt voor haar topmerk Stella Artois. Net als in de rest van West-Europa staat de populariteit van bier in het Verenigd Koninkrijk zwaar onder druk. Het verbruik in Engeland zou op het laagste peil staan sinds de "Grote Depressie" in de jaren dertig van de vorige eeuw.
    Dat het weer de voorbije zomer zo slecht was, leidde tot extra scherpe volumeverliezen. InBev verkocht toen 5 procent minder. De Engelse afdeling van InBev had ongetwijfeld stilletjes gehoopt op een veel betere zomer volgend jaar dankzij het Europees Kampioenschap. Maar dat de Engelse nationale ploeg er woensdag niet in slaagde zich te plaatsen voor dat toernooi, zorgt voor een pak minder aantrekkelijke vooruitzichten. (belga/tdb) .Wij willen onze mening zeggen: Dat ziet er niet goed uit we wouden dat Engeland won van Kroatie.
    ConfusedConfusedConfused: spelers Evil or Very Mad:tainer                                                        Grutjes Witze en 3s                                                               

    23-11-2007, 11:39 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vallende sterren op het ijs!
    Anneleen Liégois is woensdag tijdens de training gevallen en brak ze haar elleboog.
    Diezelfde dag nog is ze nog geopereerd.
    Ze moest Greet Rouffaer vervangen, maar nu ze zelf in het ziekenhuis ligt gaat het niet,
    en zal Vittal en Rebecca hun vervangen


    van Arnaud en Jasmien!!!

    23-11-2007, 11:20 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.bliksem treft douchend meisje

    Een 17-jarig meisje ( Abbie Jackson ) uit Blandford in het Engelse Dorset, was net in de douche haar haar aan het inzepen toen ze door een bliksemschicht, dat door het badkamerraam insloeg, getroffen werd. Ze ging van haar stokje van de slag. Even later vond haar moeder haar.
    In het ziekenhuis konnen de artsen de onfortuinlijke ( wil zeggen pech hebben ) douchester oplappen. maar haar rechter arm is verlamd en haar schouder is er slecht aantoe.

    vanKathy en Aude

    23-11-2007, 11:12 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Krokodil achter tralies
    In Australië is een krokodil achter de tralies gevlogen nadat hij twee vissers had aangevallen. De politie probeerde het 2.5m lange dier te vangen, maar pas na 3 uur hadden ze het dier te pakken. Er was geen plaats voor het dier dus moest hij in de cel. Daarna moest hij naar een krokodillenboerderij.

    Yoeri en Niko

    23-11-2007, 11:06 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kat met drie ogen en twee gezichten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Poes met twee gezichten en drie ogen

    In Arizona in de Verenigde Staten is een kat met drie ogen en twee gezichten na zeven maanden nog steeds in leven. Het baasje geeft Lil'Bit via een pipetje voeding. Het beestje werd met vier ogen geboren. De twee ogen in het midden zijn samengegroeid tot een groot oog.

    Twee paar hersenen

    Onderzoekers geloven dat Lil'Bit ook twee paar hersens heeft. Het viel hen op dat als het ene gezicht slaapt, het andere wakker en alert blijft. Ook merkten ze dat er tijdens een verkoudheid slechts bij één van de twee neuzen sprake was van een loopneus. Verder is er volgens de eigenares sprake van stereogeluid als de kat begint te snorren, meldt Luchtignieuws.:
    shock:

    Sara & Elise

    23-11-2007, 11:04 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Man ontvoert 10 kleuters uit school Elsene

    In Elsene is een man opgepakt die tien kleuters van een basisschooltje had meegenomen naar een supermarkt. 

    Een man ontvoert 10 kinderen uit de basisschool in Elsene. De man had snoep gekocht om de kinderen te misleiden en bracht ze naar school de juf merkte niets tot de kinderen het snoep bovenhaalde. De schooldirectie start een tuchtonderzoek tegen haar personeel.

    De stadsarbeider zou bij het gerecht bekendstaan voor zedenfeiten. De ouders hebben een klacht ingediend tegen hem.

              Tijl&Dylan

    23-11-2007, 10:57 geschreven door 6A Eppegem


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De luiaardbaby


    Een snoezig dier van de zoo is een luiaardbaby. En wat hem helemaal schattig maakt is zijn relatie met oppasser Mike. Die verzorgt de kleine baby al van bij zijn geboorte.de luiaardmama kon niet voor haar baby zorgen en dus doet Mike het in haar plaats.

    Hij geeft de luiaardbaby iedere dag eten en drinken en hij leert Ineuve ook op het potje gaan. Mike is de enige verzorger waarbij de luiaardbaby zijn behoeftes doet. En dat komt omdat Mike een grote baard heeft waar Ineuve zich aan vastklampt. Net zoals ie bij zijn eigen mama zou doen.

    En gelukkig maar dat Mike er is en zo goed voor de baby kan zorgen.

    Alex en Gilles

    23-11-2007, 00:00 geschreven door 6A Eppegem


    20-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Badeendjes in de Stille Oceaan

    Vijftien jaar geleden verloor een vrachtschip uit Hongkong tienduizenden plastic badspeeltjes in de Stille Oceaan. Na talrijke omzwervingen zetten de eendjes en kikkers nu koers naar de Europese kust. De plastic diertjes zijn wel hun felle kleuren kwijt. Je kan ze herkennen aan hun stempel "The first years".

    20-11-2007, 11:21 geschreven door 6A Elewijt


    19-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.GBS De Waterleest Eppegem in Het Nieuwsblad
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Kristof De Loose maakt in de gemeentelijke basisschool De Waterleest het mooie weer. Vandaag (17/11/2007) stelt hij in Brussel op het seminarie van 'eTwinning' drie van zijn projecten voor. Daarmee wil hij kinderen vanaf de derde kleuterklas uit verschillende landen samen brengen.

    De drie projecten die Kristof ontwikkelde zijn bedoeld voor kinderen vanaf de derde kleuterklas tot het zesde leerjaar. Ze passen in het halen van de eindtermen in het onderwijs. 'Laat kinderen wanneer het slecht weer is maar op de pc spelen. Maar zorg er dan voor dat ze iets zinnigs doen in de plaats van doelloos te surfen op internet', legt Kristof uit.

    Voor de derde kleuterklas ontwikkelde hij het project Eyes. De kleuters werken samen met de kleuterleidster vier opdrachten uit rond het thema ogen: het dragen van een zonnebril, zelf een bril maken en ogen plaatsen op een getekend gezicht. Kijk op http://eyes.classy.be.

    Eerste, tweede en derde leerjaar verdiepen zich in h@ppy f@ces. Zij werken een aantal opdrachten uit rond lachende gezichten. Ze maken eigen smileys en dies meer. Kijk op http://happyfaces.classy.be.

    Voor de zesdejaars is er @ctu@. De leerlingen kijken over de landsgrenzen en gaan na wat er zoal gebeurt in de wereld. De leerlingen maken het nieuws. Meer informatie vind je op http://www.bloggen.be/actuaclassy.

    Dat Kristofs projecten aanslaan, mag blijken uit het feit dat scholen uit ons land, Nederland, Roemenië, Estland, Bolivia, Malta, Polen, Griekenland en Slowakije mee in de groep zitten.

    'Zo leren de kinderen veel van andere culturen. Ons project, waaraan ook mijn Nederlandse collega Roelof ten Caat meewerkt, is een succes in de onderwijswereld. We mogen het nu voorstellen op het buurlandenseminarie van eTwinning', zegt Kristof trots.

    Hij werkt nu aan een project voor de vierde en vijfde klas en voor volgend schooljaar heeft hij ook al een project op stapel staan.

    Scholen die meer willen weten, kunnen terecht op www.gbsdewaterleest.be

    19-11-2007, 11:37 geschreven door meester Kristof


    14-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sport: Een erfenis voor Feyenoord

    Sommige fans gaan wel heel erg ver. Een vrouw uit Amersfoort (Nederland) had voor Feyenoord, haar favoriete voetbalclub, een leuke verrassing. De 97-jarige fan overleed afgelopen zomer en liet Feyenoord 30 000 euro van haar fortuin na.

    De voetbalclub kreeg het nieuws vorige week te horen tijdens een bezoek van de notaris. De vrouw stond bekend als een fervente fan. Hopelijk besteden ze het geld bij Feyenoord goed.

    14-11-2007, 00:31 geschreven door meester Kristof


    06-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lekker in bad?!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sommigen nemen een bad met badschuim, anderen met ... 87 ratelslangen. In de Verenigde Staten heeft Jackie Bibby, bekend als de ’Texas Snake Man’, het drie kwartier volgehouden met 87 van die giftige beestjes. Daarmee verovert hij een plaatsje in het boek van Guinness World Records. Ook het oude record, in bad met 75 ratelslangen, stond op zijn naam.

    Bibby hield wel zijn gewone kleren aan en had een kussen in zijn rug. Terwijl hij daar rustig lag, gleden de gifslangen onder zijn armen, tussen zijn benen en overal waar ze bij konden. Zolang ze maar niet bijten, zei Bibby. De truc om dat te voorkomen is om je heel rustig te houden, zei hij. Ratelslangen schrikken van plotselinge bewegingen, maar als je langzaam beweegt hebben ze er geen hinder van.

    Doe dit NIET thuis!

    06-11-2007, 22:51 geschreven door meester Kristof


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Junior Eurosong for kids 2007
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wat was het spannend op school de laatste maanden. Er deed iemand van onze klas mee aan Junior Eurosong : TOON. Hij is de helft van “Mijn broer en ik”, Arnoud zat vorig jaar op onze school. Elke zaterdag van september mochten we alles volgen op groot scherm, eerst in de school, daarna in “De Prins”. Bijna iedereen van onze school was er telkens aanwezig. Het was er erg gezellig. Door middel van sms’jes, kon iedereen stemmen voor hun geliefkoosde nummer.

    ’s Maandags jumpte heel de school op de tonen van “Knallen” op de speelplaats. We hielden zelfs voor heel de school een receptie! Uiteindelijk stonden Toon en Arnoud door de hulp van vele Elewijtenaars toch nog in de top 4. We mochten op de spaghettiavond mee helpen opdienen. Meer dan 500 mensen kwamen spaghetti eten. Ze zijn niet gewonnen, maar we zijn toch fier op hun prestatie! Oh ja, heb je tijdens de laatste aflevering onze school herkend? We mochten een ballon met een kaartje loslaten waarop stond : stem voor “Mijn broer en ik”.

    ’t Is voorbij, maar we denken dat we later van hen nog veel zullen horen!!! En later zullen we kunnen zeggen : met die gasten hebben wij op school gezeten!

    Brecht, Sidney en Ian

    06-11-2007, 16:30 geschreven door 6A Elewijt


    03-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.frrrrrrrrauuuddddddee

    Lisa,Amy en Shelly,

    worden beschuldigt van frouwde,
    het lied adem in adem uit zou door niemand minder dan
    adéle bloemendaal!

    de vader van de meisjes zegt dat het onzin is maar,
    ze hebben hem er op gewezen dat op de site:
    http://www.songteksten.nl ,
    het lied toegeschreven aan adéle bloemendaal!


                                                                       Frans Bauer nieuws

    03-11-2007, 00:00 geschreven door 6de Zelem


    02-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.India - Vrouw krijgt een straalvliegtuig als verjaardagsgeschenk

    Heb je veel geld en ben je op zoek naar een origineel verjaardagsgeschenk? Doe dan zoals Mukesh Ambani. Hij is de rijkste zakenman van India en heeft zijn vrouw voor haar verjaardag een straalvliegtuig van 49 miljoen euro cadeau gedaan. In het toestel is er een slaapkamer, douches, een luxueuze bar en een hypermoderne entertainmentcabine. Het vliegtuig landde donderdag, precies op tijd voor de 44ste verjaardag van de vrouw, op het vliegveld van Mumbai.

    02-11-2007, 22:44 geschreven door meester Kristof


     



    Lezershoekje
  • Ben is op bezoek geweest. (I like it)
  • Schrijven maar!
  • pesten
  • hallo
  • pansje kevertje

    Geef hier jouw mening over onze internationale krant.


    E-mail ons

    Stuur een mailtje naar de redactie!


    Blog als favoriet !

    Startpagina !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs