Vanmorgen laatste ontbijt in NZ. Dan richting AUCKLAND. Kort stadsbezoek en naar 220 meter hoogte voor uitzicht op de Sky Tower. Nog een witje in de luchthaven. Vlucht om 17uur plaatselijke tijd naar MELBOURNE Australie, 4uur vliegen. En dan binnenlandse vlucht naar PERTH westkust, nog eens 4uur vliegen.
Met spijt in het hart NZ verlaten. Prachtig land, zowel noord als zuid. Zeer proper. Vriendelijke mensen. Nog zoveel te zien. Waarom ik nog eens moet terugkeren (met de moto):
Het werk is hier op ... kan me daar in vinden.
Waar vindt je zo een mooie rustige bochten ? Ze hebben hier dubbele Kawas: Kawakawa.
Motorminded !
Safety first ! En ik moet nog eens bij den Rik passeren ...
VW 2500cc diesel automatic. Zuipt 15 liter. Kruissnelheid 90 tot 100km/h. 3, 5 ton. L7m22 B2m28 H3m25. GPS NAVMANN. TOURIST GUIDE = via radio en GPS krijg je toeristische info over de streek waar je rijdt. Frigo, radio, TV, WC, douche, gasvuur, oven, microgolf. We rijden ongeveer 250 tot 400 km per dag.
Kamer 1 - zolder, Dorine en Martin. Valt niks te beleven buiten veel gesnurk.
Kamer 2 - achteraan de camper, Kris. "Koele" berging.
Kamer 3 - midden in de camper, Sies. The place to be !! Slaapkamer, eetruimte, kaartershoek, bar, ... vrij om scheten te laten en te boeren.
Vanmorgen westwaarts vertrokken vanaf de HARURU FALLS richting KIRIKIRI (Bay of Islands). Het meest noordelijkse punt van onze reis. Door KAIKOHE, langs de TASMAN SEA in OPONONI (Killer Whale - geen orcas gezien). Dikste RAUTI boom van NZ bezocht - omtrek 13, 80 meter!! Door het WAIPOUA FOREST prachtig stukske natuur naar DARGAVILLE. Via RUAWAI en WELLSFORD naar camping in HELENSVILLE. Onze laatste nacht in NZ, morgennamiddag de vlieger op richting Australie.
Rustige en warme nacht langs het water. Westwaarts vertrokken richting AUCKLAND (hoofdstad). Via motorway verder doorgereden naar het noorden BAY OF ISLANDS. Korte ferry oversteek naar OPUA en nu op camping aan de HARURU waterval.
Vanmorgen stadsbezoek van ROTORUA. Per toeval helikopter tegengekomen en 8 minuten vlucht boven de city gemaakt. De max - uniek zicht boven het meer (kleurenschakering in het water van de hotsprings en zwavel) en WHITE ISLAND in de verte (permanent actieve vulkaan). Dan verder naar het noorden TAURANGA -KATIKATI (maori benaming van de steden = oorspronkelijke bewoners van NZ) - picknick aan PAHOIA BEACH - langs de oostkust PACIFIC OCEAN. Wandeling tot aan de CATHEDRAL COVE. Doorgereden tot COROMANDEL en dan terug zuidwaarts langs de FIRTH OF THAMES. Vrije kampeerplaats gevonden langs het water in WAIOMU.
Gisterenavond lekker gegeten in Thais restaurant. Vanmorgen het "domein" van den Rik (leuke gast, zal nog eens moeten terugkomen) bezocht. Hij maakt heel lekkere truffels en gaat daar mee naar de markten in de streek. Dan KAITOPE nationaal park bezocht (swing brug, lokatie van de film Lord of the rings). Teruggereden naar de westkust en verder noordwaarts gereden WAIKANEA, picknick aan strand in FOXTON BEACH, TAIHAPE, TURANGI (gekend voor zijn forellen), TAUPE. Varierend landschap, de zee, desert road, bossen , koeien. TONGARIRO TRACK gepasseerd - zou een prachtige wandeldagtocht zijn, maar te weinig tijd, weeral terugkeren). Kampeerplaats gezocht in ROTORUA. Efkes gezwommen, een spa (hot water springs) ... Tiger biertje, biefstuk, ... en we kunnen er weer tegen.
Vandaag city bezoek WELLINGTON. Camper laten staan op de camping en met de bus naar het centrum. Wandeling langs de haven Oriential Bay. Terrasje en met de cable car (treintje) naar boven (prachtig zicht over de stad) en wandeling door de botanic garden. Sandwich lunch en bezoek aan TE PAPA MUSEUM (aardbevingen, vulkanen, maori geschiedenis en hun kanos, 75 jaar vliegtuig, ....). Bruno en Patsy tegengekomen (zijn ook op rondreis in NZ). s Avonds afgesproken om te eten in Thais restaurant UPPER HUTT met Rita en Rik (broer van schoonbroer Jo van Martin, woont al 24 jaar in NZ). En blijven slapen naast hun huis in KAITOPE, na het proeven van een plaatselijk biertje.
Vanmorgen ontbijt in onze camper aan de waterzijde. Terugrit langs de kronkelbaantjes richting PICTON waar we om 14u30 de ferry willen nemen naar noord-Nieuw-Zeeland. Onderweg wat fotos van de natuur en zee (Queen Charlotte Sound). Voeding en wat drank (euh ...) ingeslaan in de stad PICTON. Een koffie (voor mij een witten, t was elve !) op terras. Picknick in parkje en dan vaarwel zuid-NZ en de boot op naar WELLINGTON. 3 uur varen en nu in bar in camping aan het internetten. Fris en regen buiten, frisse SPEIGHTS BEER en warm aan de toog ... en Dorine achter gelaten in de camper om te koken ... wat een leuke vakantie !