En terecht!
De Kerk komt de laatste tijd al zo vaak op een negatieve manier in het nieuws en het betert er niet op. Met een uitspraak als 'Aids: een immanente gerechtigheid voor een te losse levenswandel', zit de kerkleiding nog maar eens in het defensief.
Hij mag dan wel de Belgische leider zijn van de kerk, sinds zijn uitspraak van vorige week kan de aartsbisschop Léonard nog maar op weinig steun rekenen van zijn eigen Kerk.
De Gentse bisschop Luc Van Looy liet ook al zijn mening horen aan het publiek: "Mensen met hiv mogen niet worden gestigmatiseerd.", ook al was dat aanvankelijk niet de bedoeling. Er was namelijk gezegd dat de bisschoppen zich voorgenomen hadden niet te reageren. Het feit dat dit nu wel is gebeurd, maakt alleen maar duidelijk hoe hard de uitspraak van de aartsbisschop is aangekomen.
Ook de solidariteitsorganisaties zoals Broederlijk Delen en Welzijnszorg, reageren geschokt en verontwaardigd.
18-10-2010 om 11:42
geschreven door Ann
|