Toon Eerdekens uit Houthalen- Helchteren zet zijn actie met afvalpaaltjes onverwijld door. Hij herhaalt dat hij niets strafbaars doet en dat de berisping van Wegen en Verkeer Limburg dan ook onterecht is. Veel sympathisanten van Toon herhalen dat trouwens en loven hem voor zijn campagne die volgens hen het asociaal gedrag in beeld brengt van mensen die zwerfvuil achterlaten langs wegen en in natuurgebieden.
Met zijn actie wil Eerdekens de vervuiling met plastic aanklagen. Hij niet of nagelt plastic afval dat hij langs de openbare weg vindt vast aan een paaltje. Hiermee wil ik enkel tonen wat er al op de grond ligt, ik doe niets strafbaar. Het lijkt me straf dat een rechter daar anders over zou denken aldus Eerdekens.
Wegen en Verkeer Limburg liet vorige week in de media weten Toon te berispen voor zijn actie. Maar dat deert de 'afvalkunstenaar en wereldverbeteraar' hoegenaamd niet en hij zet dan ook zijn actie voorzichtig door. Niet enkel in Limburg kom je de afvalpaaltjes tegen, ook Antwerpen en Leuven mochten al kennismaken met het fenomeen. "Het hele land moet vol! Mijn paaltjes brengen meer teweeg dan de affiches tegen zwerfvuil van Wegen en Verkeer en ze kosten bovendien de belastingbetaler geen geld voor dure reclamebureau's. Ik hoop dat nog meer mensen mijn actie zullen navolgen aldus de man.
|