Bekijk de zonsverduistering op een originele manier
Aanstaande vrijdag zal er ook in ons land opnieuw een unieke zonsverduistering waarneembaar zijn. Hierbij zal de maan tussen de aarde en de zon komen te staan. Niet de zon, maar de aarde wordt verduisterd: de maan werpt haar schaduw op onze planeet. Daar waar de zon, de maan en de aarde precies op één lijn staan, is een totale eclips te zien. De maan lijkt de zon dan volledig te bedekken. De zon is nochtans 400 keer groter dan de maan, maar staat ook veel verder.
Nu vrijdag kunnen we in België een gedeeltelijke zonsverduistering zien. Om 9.28 uur begint de maan eraan, dan schuift ze langzaam voor de zon. Om 10.35 bereikt de verduistering haar hoogtepunt, om 11.46 uur eindigt de doortocht van de maan voor de zon. Op het hoogtepunt zal er van de zon niet meer dan een smalle sikkel te zien zijn, zowat 83 procent is dan bedekt.
Wie dit spektakel wil aanschouwen, doet dat best met behulp van een eclipsbril. Een tip: kom naar de Plas op domein Kelchterhoef. Daar zal Natuurpunt Houthalen-Helchteren met een stand aanwezig zijn. Op de stand kan je de zonsverduistering in optimale omstandigheden aanschouwen. Hopelijk is het helder weer. Er zijn niet alleen eclipsbrilletjes voorhanden, er worden ook telescopen opgesteld, om foto's te maken en om waarnemingen te doen. Iedereen is alvast welkom!
|