Grondlegger rellen Meulenberg terug op vrije voeten
Toegegeven, zelf had hij rechtstreeks niets te maken met de rellen die een tiental dagen geleden in de wijk Meulenberg plaatsvonden. Maar je kan er niet omheen: het is wel door de misgelopen arrestatie van de man dat de politie overging tot een grotere actie. Immers, toen de intussen 20-jarige jongeman opgepakt moest worden in het kader van een gerechtelijke uitspraak, leidde dat tot een conflict met het politieteam. Hierbij raakten agenten gewond en de arrestant kon op de vlucht slaan. Deze actie was de directe aanleiding waarom later die dag de politie het politie interventieplan in werking zette, wat leidde tot de grootse inval in Meulenberg. Die inval was op haar beurt de aanleiding van de rellen.
Volgens de informatie in tal van media werd de jongeman afgelopen vrijdag al terug op vrije voeten gesteld. Hij zou eerder veroordeeld zijn voor drugsfeiten en voor inbreuken op de wapenwetgeving. Nadat hij een uitnodiging ontving om zich vrijwillig aan te melden in de gevangenis, kwam er van de jongeman geen reactie. Volgens uitlatingen van diens advocaat in de krant, heeft de jongen geen weet van zulke uitnodiging. Omdat hij niet kwam opdagen, diende de politie hem op vraag van het parket te arresteren.
Intussen raakte bekend dat de onderzoeksrechter vorige week de verdere aanhouding van de jongeman niet nodig achtte in het kader van het verdere onderzoek. Uiteraard zal de betrokkene zich later voor de feiten wel nog moeten verantwoorden voor de rechtbank. Hij werd vrijdag dan ook vrijgelaten onder voorwaarden.
|