120 nieuwe woningen en afbraak 84 appartementen in Meulenberg
De sociale huisvestingsmaatschappij Kempisch Tehuis start weldra met de opwaardering van een aantal woonprojecten in de wijk Meulenberg. In totaal plant Kempisch Tehuis de bouw van 120 nieuwe woningen en de afbraak van 84 appartementen.
"Momenteel wonen nog zon 84 gezinnen in 4 grote appartementsblokken. Deze appartementen zijn een voorbeeld van sociale huisvestingsprojecten uit de jaren 70. Om de leef- en woonkwaliteit te verbeteren van deze 84 gezinnen maar ook de omwonenden, wil Kempisch Tehuis deze vervangen door mooie, moderne woningen en appartementen", aldus voorzitter Maurice Vanoevelen. "Een dergelijk project is geen kleine klus en er werd reeds in 2004 gestart met de opmaak van de structuurplannen. Concreet zal er in verschillende fases over verschillende jaren gewerkt worden."
Start van de werken Op 14 december 2012 zullen drie aannemers starten met de bouw van de eerste 17 woningen op restpercelen tussen de bestaande woningen in de Varenstraat, Bremstraat en Hazelarenstraat. Tussen de Bergstraat en Ahornstraat is een project gepland van 12 nieuwe woningen. Deze 29 woningen zullen dienst doen om de bewoners van de twee appartementsblokken in de Saviostraat op te vangen zodat deze blokken vrij komen en gesloopt kunnen worden. Na de afbraak is op deze plek ruimte om 34 nieuwe appartementen en woningen te bouwen waar de bewoners van de twee overgebleven woningblokken naar kunnen verhuizen. Op de plek waar de woningblokken van de Elzenstraat nu staan en in de omgeving, zullen in de laatste fase nog eens 25 woningen en 32 appartementen worden gebouwd.
|