Houthalen-Helchteren bruist! Uw gemeente in woord en beeld!
09-03-2012
Nieuwe beheersovereenkomst bossen Kelchterhoef
S&D wil brandhout ter beschikking stellen van inwoners
De gemeenteraad besliste om het beheer van de bossen op Kelchterhoef in handen te geven van Natuur en Bos. Veel bossen worden gedund en het uitheems hout wordt gekapt. S&D Houthalen-Helchteren gaat nu het voorstel doen om het kaphout tegen democratische prijs aan te bieden aan de inwoners van onze gemeente. Ook wil de partij bekijken of het mogelijk is om het nog bruikbaar hout dat in de bossen achterblijft op één of andere manier ook ter beschikking te stellen van de inwoners. S&D werkt hier een voorstel voor uit.
Reacties op bericht (1)
09-03-2012
Houtverwarmend
S&D heeft welliswaar veel goede idëen maar hen voorstel gericht naar het kaphout toe doet bij mij als inwoner en natuurliefhebber toch even de wenkbrauwen fronsen. Hout opstoken in de tuin binnen de bebouwde kom of in de buurt van een bos of snelweg is bij mijn weten bij wet verboden maar men vind het geen probleem dat in een dichtbevolkte buurt,bij windstil weer (vooral) in de winter,men opgescheept zit met de stank van de steeds meer opkomende houtstoven. Blijkbaar is het modieus om in vele gevallen de iritante geur van opgestookte palletten en nog onvoldoende gedroogt hout te mogen opsnuiven. Natuurlijk is het heerlijk om rondom de knetterende houtstoof met je bloedjes van kindjes te vertoeven en te genieten van de heerlijke warmte maar daar heb je als buur weinig aan wanneer de stank niet te harden is.
Onze bossen en heide krijgen inderdaad een face-lift en aan "slecht hout" (lees:bomen of struiken die overwoekeren of hier niet thuishoren) geen tekort. Maar wanneer men ingrijpt in de natuur en men neemt het meeste hout weg om het mooi te laten oogen dan verniel je meteen ook veel overwinteringsplaatsen van insecten,kleine knaagdieren enz.
Wanneer S&D een voorstel wil doen om het kaphout aan democratische prijs aan te bieden (wat nu ook al gebeurt) dan stel ik meteen voor om met dat geld geurfilters voor houtkachels aan te schaffen en gratis uit te delen.
Met alle respect maar mijn voorstel lijkt me sociaal en heel democratisch,niet?
09-03-2012 om 09:11
geschreven door Bohy Dirk
Beste lezer, welkom op deze blog waar je dagelijks nieuws uit onze gemeente vindt. Zelf iets te melden, geef me een seintje! Groeten, Stijn Van Dingenen
E-mail mij
Volg het nieuws van Houthalen-Helchteren ook op facebook: