Houthalen-Helchteren bruist! Uw gemeente in woord en beeld!

21-07-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuw reglement voor bezoekers De Plas

Vissen en eendjes voeren verboden, honden zijn wel welkom op De Plas

Het gemeentebestuur keurde recent een nieuw reglement goed voor gebruikers van recreatiepark De Plas. De aanzet van de opmaak van dit plan ligt onder meer in het feit dat zowel de gemeentelijke diensten als de politie erg vaak meldingen ontvangen van overlast door loslopende honden, vandalisme en onaangepast gedrag op en rond De Plas.
Het nieuwe reglement bakent 6 zones af binnen het omheinde gebied van De Plas. Zo is er sprake van een natuurzone, een zwem- en strandzone, de ligzone, de paintballzone, de barbecuezone en de zeil-, surf- en duikzone.

Enkel te voet toegankelijk
Het reglement stelt dat het terrein in zijn geheel enkel te voet toegankelijk is. In de natuurzone mogen bovendien enkel de bestaande wandelpaden worden gebruikt. Enkel personen die in het kader van organisaties of activiteiten moeten laden en lossen op het terrein, mogen er met gemotoriseerde voertuigen op. Omwille van de brandveiligheid geldt er een totaal rookverbod in de natuurzone en in het gebied tussen de zwemzone en de zeil- en surfzone. Het natuurgebied is het gebied vanaf de paintballterreinen tot het zeil- en surfgebied.

Honden toegelaten
De voorbije jaren was het terrein verboden voor honden. Daar komt met het nieuwe reglement nu versoepeling in. Honden zijn toegelaten, enkel aan de leiband. Ze mogen echter wel niet in de zwemzone, de ligzone, de paintballzone en de barbecuezone komen.

Vissen verboden
Een aantal activiteiten werden met het nieuwe reglement nu ook expliciet verboden. Zo mag er op De Plas niet gevist of gejaagd worden. Ook het maken van vuur of schaatsen op het ijs in de winter is uitdrukkelijk verboden. Opvallend is ook dat het voeren van wilde dieren op het terrein, verboden is. Kamperen op het terrein is uiteraard ook niet toegelaten. Er mag bovendien niet geflyerd worden, niets verkocht worden ook het organiseren van samenscholingen op het terrein is verboden.

Zwemmen
Zwemmen blijft verboden behalve aan de voorziene zwemzone tijdens de openingsuren. De zwemzone is geopend van 1 juli tot 31 augustus en dit van 11.00 tot 18.00 uur, op voorwaarde dat er redders aanwezig zijn. Zwemmen of baden is verboden als de rode vlag aan de ingang uithangt.

Barbecue
Barbecue is enkel toegestaan in de aangeduide barbecuezones. Als brandstof mag enkel houtskool worden gebruikt. As en niet-verbrande resten moeten gedoofd worden en in de daartoe bestemde asbak gedeponeerd worden. Etensresten worden uiteraard mee naar huis teruggenomen en afval mag enkel in de daartoe voorziene vuilbakken worden achtergelaten.

Opvallendheden
Verderop bevat het reglement ook een aantal, al dan niet noodzakelijke, opvallendheden. Personen aangetast door of verdacht van besmettelijke ziekten worden niet tot de zwemzone toegelaten. Kinderen onder 12 jaar mogen bovendien niet zonder bewaking worden gelaten. De toegang is bovendien verboden voor dronken personen. Het is daarenboven ook verboden om op het terrein zeep te gebruiken.   (foto hbvl)



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (2)

26-07-2011
genieten aan de plas

Scheetjes laten rond de plas mogen nog gelaten worden op vooraf bepaalde tijdstippen en wanneer de bruine vlag uithangt.De gemeente zal een Co2-filter voorzien die men dan steeds in bezit moet hebben.

De baasjes die aldaar het domein betreden met hen hond moeten verplicht aan de leiband.
Elke hond wordt daarover ingelicht,ook alle politiehonden.

Gedaan met het voederen van eenden en ganzen.Men mag ook niet op hen jagen maar met zachte dwang kan men ze eventueel wel als hoofdschotel op de barbeque integreren.
Vergeet niet de pluimen en ingewanden in de plaatselijke vuilbakken te deponeren en de heerlijke restjes mee naar huis te nemen voor de buren,die willen ook wel wat.
De politie zal ook toezien dat schoonmoeders niet op de barbequeschotel terrecht komen.
Als vervanging van houtskool kan er de mogelijkheid zijn om de plaatselijke bomen op te stoken.

Kinderen met een verkeerde woordenschat mogen rond de plas vanaf heden ook niet meer de mond gewassen worden met zeep.
Roepen en schreeuwen zal mogelijk ook verboden worden om te voorkomen dat de plaatselijke vissen,die er al dan niet zouden zitten,die luide gewoontes niet zouden overnemen.

Vrouwen met de rode vlag aan de ingang mogen ook niet meer zwemmen,wie weet worden andere recreanten daardoor aangetast.
Elke persoon die de voorziene zwemzone betreed zal eerst een grondige controle moeten ondergaan op eventuele besmettelijke ziektes zoals staar.
Staar loopt men op door naar de mooie rondingen van de badende vrouwen te loeren vanachter een grote zonnebril.

Gemotoriseerde rolstoelgebruikers die van de infrastructuur rond de plas willen gebruik maken,maar niet laden of lossen moeten vanaf heden een andere manier van verplaatsen bedenken.De gemeente kan daarin tegemoetkomen en overlegt misschien binnenkort voor de huur van een stoeltjeslift.
Verkeersremmers worden voorzien om de snelheid te temperen van de uitbaters van de paintballterreinen.

Voor de rokers die het natuurgebied naderen,waar het verboden is om hen geld en gezondheid in de lucht te blazen,zullen asbakken voorzien worden.
Die rokers zullen in die natuurzones ook de adem moeten inhouden.

In de toekomst worden in diezelfde natuurzones mogelijk ook wietplantages toegelaten om op die manier toezicht te kunnen houden over de hoeveelheid van gebruik en de verkoop aan banden te kunnen leggen.

Kamperen in tentjes op de ligweide is uit den boze sinds de invoer van het boerkaverbod.
De ligweide zal voorzien worden met toiletten voor onze gevleugelde vrienden zodat men niet verkleurd door de poep,maar wel door de zon.

En opgelet,de politie waakt.Achter elke struik of boom kan een arm der wet verscholen zitten voor diegenen met ongepast gedrag zoals eenden voeren en daders van vandalisme die vissen stelen uit de plas.

Tot slot is ook nog een zone voorzien,op vraag van de buurt,voor het plaatsen van groene verkeerspaaltjes voor onze viervoeters en hen baasjes die daar dan naar hartelust hen blaas kunnen ledigen.

Nota:deze winter zag ik een grootvader met zijn kleinkind de ganzen en eenden voederen,een mooi intens familiegeluk.
Ook zag ik allochtone vrouwen in het voorjaar genieten van het kleine strandje aan de plas met een beetje verderop hen mannen die vanachter een muurtje "een oogje in het zeil hielden" op hen vrouwen,grappig om te zienMaar soit,die vrouwen waren er toch en dat is goed.
De plas en daarrond is een mooi gebied waar menig wandelaar kan genieten van de prachtige natuur.
Spijtig van diegenen die het niet begrepen hebben op de mooie zaken des levens en spijtig dat goedbedoelde mensen daar weer dupe van zijn.

26-07-2011 om 07:49 geschreven door Bohy Dirk


24-07-2011
scheetje
Waar gaat dit naartoe.. eendjes voeren verboden?? Astenblieft .. Mag er een scheetje gelaten worden?

24-07-2011 om 23:53 geschreven door jan




Foto
Beste lezer,
welkom op deze blog waar je dagelijks nieuws uit onze gemeente vindt. Zelf iets te melden, geef me een seintje!
Groeten,
Stijn Van Dingenen
E-mail mij

Volg het nieuws van Houthalen-Helchteren ook op facebook:

Inhoud blog
  • 32ste tentoonstelling van rashoenderclub Het Scharrelhoen
  • Infosessie over elektrische voertuigen in Greenville
  • Rommelmarkt op Kelchterhoef
  • Arrestaties in drugsonderzoek
  • Volks landbouwgebeuren op 't Sonnis
  • Integratie-ambtenaar moet inbedding asielzoekers in woonbuurt verbeteren
  • Misschien is judo wel joúw sport!
  • Gemeente schenkt 1000 euro aan vzw Chautaara
  • Heide stilaan op zijn mooist
  • Slachtbonnen zullen 5 euro kosten
    Foto
    Rondvraag / Poll
    Vindt u dat er een tijdelijke brug moet komen aan het kruispunt Grote Baan - Koolmijnlaan?
    ja
    neen
    Bekijk resultaat

    Laatste commentaren
  • offerschande (Equal)
        op Biedt nieuwe slachtinrichting oplossing voor offerfeest?
  • integratie-ambtenaar (Oma)
        op Integratie-ambtenaar moet inbedding asielzoekers in woonbuurt verbeteren
  • aquagym (zwemles)
        op Aquagym
  • een eigen kijk op kosten (schaapjesteller)
        op Biedt nieuwe slachtinrichting oplossing voor offerfeest?
  • {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Hieronder vindt u interessante webadressen uit onze gemeente:


    http://users.telenet.be/jww  
    www.actiefww.com  
    www.avthouthalen.be

    www.bc-helchteren.be

    www.bchouthalen2000.be
    www.bennewed.be

    www.broederkring.be

    www.chirohelchteren.be

    www.chirohelchteren.org

    www.cosimo.be/Meulenberg 

    www.danzav.centerrall.com

    www.dbchouthalen.be

    www.debiekorf.be

    www.delijn.be

    www.denoordzuid.be

    www.diabolichell.be

    www.donboscohelchteren.be

    www.doopie.be 

    www.dropshot.be

    www.fchelson.be

    www.fphouthalen-genk.be

    www.gezinsbond-helchteren.be

    www.groenhouthalen-helchteren.be

    www.gr5wandelaarshelchteren.be
    www.helchterenvv.be

    www.hengelhoef.net
    www.khhoeverheidegalmlillo.be

    www.home.scarlet.be/albert.vandijck

    www.hondenschoolderoedel.be

    www.houthalen-helchteren.be

    www.houthalen-helchteren.cdenv.be
    www.houthalen-helchteren.davidsfonds.be 

    www.houthalensracingteam.be
    www.hvchelchteren.be  

    www.illusio.be

    www.infogids-online.be

    www.jckreasa.be

    www.jeugdhuisthebassment.be

    www.kelchterhoef.be

    www.kreasa.be

    www.ksjhouthalen.be

    www.kwbhelchteren.be

    www.lachfestival.be

    www.lgcc.be
    www.limburgadembenemend.be

    www.mish-mash.be

    www.molenheide.be

    www.mrk-houthalen.be

    www.oc76.be

    www.parkfc.be

    www.poppunt.be

    www.rimo.be

    www.rotary-houthalen.be

    www.schooldeschakel.be

    www.sdhh.be
    www.selishouthalen.be

    www.terdolenfietshappening.be

    www.tvl.be

    www.userstelenet.be/
    ttcpalethouthalen
      
    www.villabasta.be

    www.vlabus.be
    www.wschelchteren.be

    http://www.hhoost.be/
    wijkvereniging/

    Het adres van uw vereniging of organisatie staat er nog niet bij? Geef het ons door en wij voegen het toe.

    Zoeken in blog

    Archief per maand
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 09-2005
    Startpagina !
    Blog als favoriet !
    Een interessant adres?
    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs