Op dinsdagavond vond in CC Casino een infoavond over het gemeentelijk mobiliteitsplan (verdieping en verbreding) plaats. Een 20-tal inwoners waren hierop aanwezig. Schepen van mobiliteit Timmermans lichtte samen met de mensen van studiebureu Mint het vernieuwde mobiliteitsplan toe. Dit lokte bij de aanwezigen wel wat vragen uit.
Warenhuis Eén van de knelpunten die opdoken na het overleg was de mogelijke inplanting van een warenhuis in een woongebied gelegen tussen de Kleine Heresteeg en de Grote Baan. Gekoppeld aan dit warenhuis is een randparking van om en bij de 200 wagens voorzien op deze plek. De aanwezige inwoners waren niet meteen gewonnen voor het idee van deze inplanting. Verder kwamen er vragen over onder meer een aantal drempels die veel te hoog zijn (Eikelbosstraat), de verkeersingreep op de Ringlaan en de mogelijke verbindingsweg tussen Europark en de toekomstige omleidingsweg.
Draagvlak Een aantal aanwezigen stelden zich ook de vraag of het draagvlak bij de inwoners voor een aantal mobiliteitsvoorstellen er wel was. Hierop liet de schepen duidelijk verstaan dat dit plan tderuggekoppeld wordt met tal van raden zoals de Gecoro, de sportraad, de seniorenraad,.. Hij ging ook in op de uitnodiging om dit voor te stellen op een vergadering van Unizo Houthalen-Helchteren, daar mobiliteit en handel onlosmakend met mekaar verbonden zijn.
Vanuit de seniorenraad werd er opnieuw op gehamerd dat het openbaar vervoer binnen de gemeente sterk verbeterd moet worden. Ook de aandacht voor de zwakke weggebruikers mag in het nieuw mobiliteitsplan niet vergeten worden.
Volgende week wordt het mobiliteitsplan voor een voorlopige vaststelling voorgelegd aan de gemeenteraad.
|