4000 katten per jaar in de Limbrugse asielen Naar jaarlijkse gewoonte trekt het provinciebestuur met valentijn een campagne op gang om katteneigenaars te overtuigen van het belang van de sterilisatie of de castratie van hun kat. De overpopulatie van katten brengt immers veel dierenleed met zich mee. Dierenasielen worden het hele jaar door overrompeld met ongewenste katten. Dat zorgt er voor dat veel katten helaas een spuitje moeten krijgen omdat ze geen nieuwe thuis vinden. De overpopulatie van huiskatten is en blijft een zeer groot probleem. Om u een idee te geven: het voorbije jaar werden in de Limburgse dierenasielen en verenigingen niet minder dan 4.000 katten binnengebracht!
Laat ze steriliseren of castreren Het provinciale dierenbeleid engageert zich met een jaarlijkse sensiblisatiecampagne om eigenaars van huiskatten aan te sporen om hun huiskat te laten castreren of steriliseren. Elk jaar nemen meer en meer Limburgse gemeenten deel aan deze valentijnsactie. Vanaf maandag 14 februari kan je bij de milieudienst van de deelnemende gemeenten terecht voor een kortingsbon van 25 euro (voor een kattin) of een kortingsbon van 15 euro (voor een kater). Deze bon is geldig bij een dierenarts in Belgisch Limburg. (Gemiddeld kost een sterilisatie van een kat zo'n 110 euro, een castratie van een kater zo'n 60 euro.)
Provincie biedt ook inwoners van onze gemeente de kans om een kortingsbon aan te vragen Helaas neemt onze gemeente Houthalen-Helchteren niet deel aan deze provinciale actie. Maar niet getreurd. Het provinciebestuur voorziet zelf ook 250 kortingsbonnen. Deze kunnen vanaf 14 februari tot 18 februari aangevraagd op het telefoonnummer 011 23 83 88. Heb jij een kat in huis die nog niet gesteriliseerd of gecastreerd is, aarzel dan niet en help mee onnodig dierenleed te voorkomen.
|