De Limburgse Stekskesmannen danken U voor Uw bezoek aan Hun blog
Lucifers en zoveel meer - Matches and more
Een club met een hart voor luciferverzmelen - A Club whit pasion for Collecting Jong & Oud of Beginneling IEDEREEN IS WELKOM IN ONZE VRIENDENCLUB - Jong, old or starter EVERYBODY IS WELKOM TO OUR FRIENDSCLUB - Young & Alter oder Anfänger JEDER IST WILLKOMMEN IN UNSEREM CLUB FREUNDE
13-10-2009
Waar begon het allemaal ???
De Chinezen vonden niet alleen het buskruit maar ook de lucifer uit. Volgens een tekst uit 950 werden staafjes dennenhout met zwavel geïmpregneerd. De uitvinding van deze 'lichtbrengende staaf' dateert uit het jaar 577.
De veiligheidslucifer (Zweeds: säkerhets tändstickor) werd in 1844 uitgevonden door de ZweedsechemicusGustaf Erik Pasch. Aan deze uitvinding gingen nog andere vooraf: de strijklucifer met witte fosfor, en daarvoor nog de dompellucifer van de Fransman J. Chancel.
Alweer een geslaagde dag voor De Limburgse Stekskesmannen
Na veel en Hard intens werken en voorbereiden hebben Wij Limburgse Stekskesmannen er alweer een geslaagde ruilbeurs opzitten .
Met een bezetting van een 17 Tal Standhouders en een 100 Tal bezoekers hebben zowel standhouders als verzamelaars/bezoekrs er van genoten .
Deze ruilbeurs met wederom Internationale standhouders en bezoekers van uit Nederland, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg en zelfs Zweden was een succes .
Ja inderdaad Wij hadden dit jaar Juhani Nyman op bezoek een zweedse verzamelaar die dankzij Joël Gabriels Voorzitter van de Antwerpse club
De Ware Verzamelaar waarvoor Onze dank tot bij Ons is geraakt .
Verder waren er de steeds terug kerende standhouders zoals : Klaas & Els Rensema die uit het verre Almere kwamen ook Jan Smeek was er weer bij en de toch wel meest kennisgevende man op gebied van de luciferindustrie en alles wat er rond hangt Ad Jansen, verder Frans Vanpopering Voorzitter-Bezieler van de Brusselse club PHILLUBEL, en de leden van de Antwerpse club De Ware Verzamelaar. Voor Duitsland waren er Wolfgang Wohrab, Wolfgang Brauer en Axel winner . Ook mogen We de symphatieke Luxemburger niet vergeten die al voor het 3De jaar daags voor de beurs als met zijn mobilehome op de parking staat.
Maar Onze speciale dank gaat uit naar ARTHUR OTTEN en zijn Vrouw die Ons een heel deel catalogussen en meer hebben geschonken .
Onder ziet U een aantal foto's van de Ruilbeurs 2009
Naam : Mathiue Vna Eygen ( Tjeuke ) Geboortedatum : 28 September 1930 Beroep : gepensioneerd Bouwvakker Gehuwd met : Lizette Teuwen Kinderen ? : 2 Woonplaats : Kinrooi
Wanneer ben Je beginnen verzamelen ?
In 1950 toen ik bij het leger was ik was toen 20 Jaar .
Waarom lucifersdoosjes en geen postzegels, sigarenbandjes of postzegels ?
ik rookte in die tijd nog ( maar ben al lang gestopt er mee ) en als ik dan lucifers moest hebben om mijn sigaretten aan te steken kocht ik altijd zag ik dat er altijd verschillende in een pak zaten en zo ben ik dan verschillende pakken gaan kopen en ze beginnen verzamelen .
Van waar de passie om te verzamelen ?
Tijd verdrijf
Herinner je je nog Je eerste doosje ?
ik denk dat dat iets moet geweest zijn van het warenhuis PANDA
Heb Je er uit geleerd ?
Ja, vooral met de OUDE doosjes is veel geschiedenis mee gemoeid
Hoe groot is Jou verzameling ?
ik denk zo een 22000 Stuks ( etiketten en doosjes ) Lizette en ik hebben die eens proberen te tellen een paar jaar geleden en kwamen toe op dat getal uit dacht ik .
Wat is Jou specialiteit ?
Oud België en Zweden
Welk doosje(s) zou Je nog graag hebben in Jou collectie ?
Victor De Schreie die heb ik NIET volledig die met de speciale figuren
( dus langs deze weg, indien iemand deze heeft........? laat maar komen )
Hoe oud is je oudste doosje ?
1845 een doosje van Zweden .
Welk is je waardevolste doosje of etiket ?
Een etiket van UNION .
Ken Je de waarde er van ?
ZEER waardevol.......zeg liever niet hoeveel als je het niet erg vind .
Op welk doosje of etiket ben Je fier dat Je het hebt ?
Dat van UNION
Heb Je nog een andere hobby ?
Wandelen en fietsen ( als ik tijd heb )
Je mag langs deze weg een oproep doen wat is Je vraag of verzoek aan Iedereen die dit leest ?
Roger Polders Schatbewaarder / Penningmeester Naam : Polders Roger Geboortedatum : 16 November 1938 Beroep : Gepensioneerd ( De Lijn ) Gehuwd met : Elonore Struys Kinderen : 3 Woonplaats : St.-Lambrechts-Herk ( HASSELT )
1/ Waneer ben Je beginnen verzamelen ?
ik denk dat ik een jaar of 15 was .
2/ Waarom Luciferdoosjes verzamelen en geen Postzegels, Bierviltjes of Stickers ?
Het was een rage indie tijd ( kende Ze toen dat woord ook al ? ) om te verzamelen er was niet veel anders, We hadden toen geen Playstation of Gameboy's zoals nu en er werden toen serie's uitgegeven van fortprodukten en dat was interesant voor Ons .
3/ Vanwaar de passie om te verzamelen ?
Verzamelen zit bij Ons in de familie .
4/ Herrinner Je Je nog Je EERSTE doosje ?
Ja dat moet iets van Rik Vanlooy geweest zijn, uitgegeven door Fort .
5/ Heb Je uit Je hobby geleerd ?
Ja, geschiedenis, Aardrijkskunde en zo voort .
Verklaar eens nader ........
Wel als ik een doosje heb uit bijvoorbeeld Krapina ( Kroatie ) dan Ga ik in de wereldatlas opzoeken waar dat ligt, en dan kijk ik naar de fabrikant en zoek waar die zijn fabriek heeft en of er andere fabrieken zijn die daar voor werken enz.......
6/ Hoe groot is Je verzameling ?
ik denk dat ik momenteel aan 140.00 stuks zit .
7/ Wat is Jou specialitiet ?
Dat heb ik niet ik verzamel alles .
8/ Welk(e) doosje(s) zou Je nog graag in Je verzameling hebben ?
Propagandadoosjes die uitgegooid zijn uit vliegtuigen tijdens W.O. 2 )
9/ Hou oud is Je oudste doosje ?
Dat dateerd van 1870
10/ Welk is Uw waardevolste doosje ?
Wat voor mij waardevol is, is dat waarschijnlijk niet voor een ander . Voor mij zijn Ze allemaal waardevol .
11/ Op welk doosje ben Je fier dat Je het hebt ?
Dat is een doosje uit het vliegtuig van de President van Amerika . Dat wordt speciaal gemaakt voor de President .
12/ Je mag een oproep doen langs deze weg...wat is je vraag of verzoek aan iedereen die dit leest ?
ik zou willen dat verzamelaars wat méér ruilen met elkaar op de verschillende beurzen
Bent u beginnend verzamelaar van lucifersdoosjes- en/of -etiketten, dan helpen de Limburgse Stekskesmannen u graag op weg: - met het detecteren van de herkomst van oude etiketten - met advies bij de mogelijkheden om lucifers te verzamelen - met een stevige stimulans door middel van een gift van etiketten en/of doosjes waarmee u meteen op weg bent - om de passie voor het vuur te (her)ontdekken - om deel uit te maken van een boeiende hobbyclub
De LIMBURGSE STEKSKESMANNEN zoeken verzamelaars van:
-lucifers: lucifersdoosjes, lucifersboekjes, lucifersskillets, lucifersetiketten en pyrogènes
-oude en nieuwe publiciteitsmaterialen: emailborden, reclameborden, affiches, bier & jeneverattributen, oude facturen, asbakken, sigaretten- en Coca-Cola gadgets
Wij zijn een nieuwe vriendengroep die al een paar jaar samen naar lucifersruilbeurzen in binnen- en buitenland gaan. 2 jaar geleden besloten we om een ruilclub op te richten waar LIMBURG nood aan heeft .
En zo bestaan we nu reeds 2 jaar. Wij organiseerden onmiddellijk een ruilbeurs in Bolderberg ( Witte Zaal ) en dit jaar vond de tweede INTERNATIONALE Ruilbeurs op 22 juni 2008 plaats. Er kwamen verzamelaars uit België, Nederland, Duitsland, Luxemburg en Frankrijk. 1 verzamelaar uit het Franse Valence legde maar liefst 800 km. af om de ruilbeurs te bezoeken. Wij hadden op de beurs meer dan 100 geïnteresseerde bezoekers en 17 standhouders waarmee de zaal goed gevuld was.
Voor het komende jaar 2009 hebben wij opnieuw een EUREGIO-ruilbeurs gepland met uiteraard weer internationale verzamelaars en zelf met een delegatie uit Engeland.
Hebt u nog een collectie lucifersdoosjes op zolder liggen of gekregen van een oom of tante die dat ooit verzamelde dan kan u op de beurs terecht voor een taxatie en/of meteen een verkoop aan de hoogste bieder.
Voelt u zich geroepen om aan te sluiten bij deLIMBURGSESTEKSKESMANNEN zodat een oude vervlogen hobby terug kan opgepakt worden of een nieuwe kan ontspruiten, twijfel dan niet!!!!!
Heb Je Oude of Nieuwe luciferdoosjes en weet je niet waar Heen ermee?
Onze club kan deze altijd gebruiken die dan worden ingezet voor de tombola om Onze kas te spijzen .
Dank U bij voorbaat
Hebt U vragen wat betreft de waarde of herkomst van Lucifersdoosjes Wij helpen U graag verder of heb Je een uitgesproken mening over het verzamelen van Lucifersdoosjes laat het Ons & Anderen weten