cm sneeuw op Hoge Venen en winter steekt nog tandje bij
ijskoud: morgen gevoelstemperatuur tot -20, skipistes weldra open?
Terwijl er op de toppen van de Hoge Venen al een sneeuwtapijt tot 9 cm ligt, steekt de winter de komende dagen nog een tandje bij. Vooral morgen wordt een Siberisch koude dag met maximumtemperaturen tot -5 in Vlaanderen en -7 in de Ardennnen. 's Nachts duikt het kwik nog dieper: tot -10. Door een forse noordoostenwind zakt de gevoelstemperatuur zelfs tot zo'n -20 graden! Toch heeft deze winterprik ook goede kanten, bijvoorbeeld voor wintersporters in eigen land, want mogelijk kunnen de skipistes de komende dagen open. Morgenavond en in de nacht van woensdag op donderdag wordt een extra sneeuwlaag van 5 cm verwacht.
Op de Hoge Venen blijft het nog minstens tot begin volgende week constant vriezen. 
In Vlaanderen ligt voorlopig maar een dun sneeuwlaagje.
De avondspits van morgenavond riskeert chaotisch te worden door verse sneeuw. © belga
In de Ardennen blijft die sneeuw zeker tot en met maandag liggen, in Vlaanderen gaat het gedurende het weekend lichtjes dooien en als de voorspellingen kloppen wordt het volgende week echt zachter.
Soms intense sneeuw Vooral in het oosten van het land valt er vandaag nog wat lichte sneeuw. Op de meeste plaatsen in België ligt 1 à 2 cm. Op de Hoge Venen bereikt de sneeuwlaag vlotjes 5 cm, Botrange meldt zelfs 9 cm. Daar lijkt de opening van de skipistes nog een kwestie van dagen, vooral voor het langlaufen, zodat mogelijk een topweekend volgt. Vanavond wordt het geleidelijk droger, van woensdag tot en met vrijdag wordt algemene en soms intense sneeuw verwacht.
Avondspits normaal Dat zal ongetwijfeld zoals vanmorgen weer winterellende op de weg opleveren. Vanavond worden nog maar weinig problemen verwacht. De avondspits op de Belgische wegen verliep rond 17 uur voorlopig normaal en zonder noemenswaardige problemen. De wegen zijn goed berijdbaar en er valt niet veel nieuwe sneeuw meer.
Morgen moeilijke avondspits Voor morgen wordt wel een moeilijke avondspits verwacht. Dat zegt Hajo Beeckman van het Vlaams Verkeerscentrum. "De pendelaars die woensdagochtend vroeg op de baan moeten, letten best extra op, onder meer voor lokaal gladde wegen en op de linkerrijstrook van de autosnelwegen", zegt Beeckman. De meeste weersvoorspellers verwachten vanaf woensdagmiddag van het zuidoosten naar het centrum van het land nieuwe sneeuw. Mogelijk kan dat voor extra problemen zorgen tijdens de avondspits.
|