LIVE NIEUWS
BINNENLANDS EN BUITENLANDS NIEUWS-SPORT-ECONOMIE-POLITIEK
> Welkom op het Live Nieuws ARCHIEF --- >> Bekijk onze nieuwe site : www.livenieuws.be --- >> Nieuwsgierig naar nieuws ? Surf snel naar livenieuws.be --- >>
23-07-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sandra De Preter nieuwe VRT-baas

Sandra De Preter nieuwe VRT-baas

 

Eerste vrouwelijke CEO publieke omroep

Sandra De Preter wordt de nieuwe gedelegeerd bestuurder van de VRT. De Preter (48) volgt als CEO Piet Van Roe op. De benoeming wordt momenteel door Vlaams minister van Media Ingrid Lieten (SP.A) bekendgemaakt op een persconferentie. De Preter is de eerste vrouwelijke CEO van de VRT. Op 15 september begint ze aan haar opdracht.

  
 
De Preter is handelsingenieur van opleiding en werkt sinds 1998 bij uitgeversbedrijf Sanoma Magazines België, de groep achter tijdschriften zoals Libelle, Flair en tot voor kort Humo. In 2006 werd ze er aangesteld als tijdelijk gedelegeerd bestuurder. Vóór Sanoma was ze actief bij onder meer het tabaksbedrijf British American Tobacco en de voedingsbedrijven Delacre en Barry-Callebaut.

"Mediavrouw in hart en nieren"
"Ik ben een mediavrouw in hart en nieren", reageerde de kersverse baas. "Ik kijk er op een positieve manier naar uit. Ik zal de komende maanden in dialoog treden met de mensen binnen het bedrijf en over de beheersovereenkomst discussiëren. Ik leer snel", legde de nieuwe CEO haar plannen uit. 

Langer dan verwacht
De zoektocht naar een nieuwe gedelegeerd bestuurder bij de VRT duurde langer dan verwacht. "Het gaat om een belangrijke functie met veel uitdagingen. Het moet iemand zijn met managerskwaliteiten, maar ook met affiniteit met het medialandschap en de openbare omroep", reageerde Vlaams minister-president Kris Peeters begin van de maand nog. Uiteindelijk kwam een headhunterbureau met De Preter als kandidate op de proppen.

Uitdagingen
De uitdagingen zijn niet min. Er is het besparingsplan, waarbij de openbare omroep 65 miljoen euro moet besparen in de periode 2010-2012, en dit najaar moet er met de Vlaamse regering onderhandeld worden over een nieuwe beheersovereenkomst, die de opdracht van de VRT opnieuw moet uittekenen. De Preter kijkt er alvast naar uit deze "boeiende uitdagingen" aan te gaan.
De algemene vergadering van de VRT zal binnenkort samengeroepen worden en daarop zal de Vlaamse regering De Preter officieel voorstellen als nieuwe gedelegeerd bestuurder. Op 15 september zal de nieuwe CEO het roer dan overnemen van Piet Van Roe. De komende maanden zal de Vlaamse regering overleggen met Van Roe en de raad van bestuur van de VRT om de overgang te organiseren.
 
Van Hecke
Aimé Van Hecke, CEO van Sanoma en tussen 2003 en 2006 algemeen directeur televisie van de VRT, wenst De Preter veel succes met haar nieuwe functie. "Sanoma Magazines Belgium is bijzonder trots dat één van haar topmensen wordt uitgekozen om de Vlaamse Radio en Televisie te leiden", klinkt het in een persbericht, waarin De Preter bedankt wordt voor 12 jaar "uitstekende dienst".

Dirk Wauters
Van Roe volgde eind december 2009 Dirk Wauters tijdelijk op aan het hoofd van de VRT. Wauters diende na overleg met de Vlaamse regering zijn ontslag in.


Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Categorieën
  • AARDBEVINGEN (6)
  • BINNENLANDS NIEUWS (234)
  • BUITENLANDS NIEUWS (255)
  • COLUMN (12)
  • CRISIS GRIEKENLAND (4)
  • ECONOMIE (7)
  • GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN '12 (12)
  • OLIERAMP VS (12)
  • OPENBAAR VERVOER (88)
  • OPSTAND LIBIË (10)
  • POLITIEK (23)
  • SPORT (58)
  • TREINRAMP HALLE (14)
  • VERKIEZINGEN '10 (58)
  • VLIEGTUIGRAMPEN (6)
  • VULKAANUITBARSTING IJSLAND (7)
  • Inhoud blog
  • Colruyt is onklopbaar
  • Probleem van europarlementariërs die niets doen opnieuw aangekaart
  • Silvio Berlusconi veroordeelt tot 7 jaar cel
  • Gereserveerde plaatsen op vliegtuig naar Cuba Edward Snowdon, maar komt niet opdagen
  • Man zweeft naast dubbeldekbus Londen
  • Democratisch links stapt uit Griekse coalitie
  • Lijk van gepensioneerde vrouw spoelt aan op strand.
  • Europese commissie vindt prijzen Eurotunnel te duur
  • Meer miljonairs in België dan voor crisis.
  • Kort nieuws van donderdag 20 juni


    ZIT HET VERKEER
    IN DE PUREE ?
    WEND U DAN TOT
    WWW.NMBS.BE

    Inhoud blog
  • Colruyt is onklopbaar
  • Probleem van europarlementariërs die niets doen opnieuw aangekaart
  • Silvio Berlusconi veroordeelt tot 7 jaar cel
  • Gereserveerde plaatsen op vliegtuig naar Cuba Edward Snowdon, maar komt niet opdagen
  • Man zweeft naast dubbeldekbus Londen
  • Democratisch links stapt uit Griekse coalitie
  • Lijk van gepensioneerde vrouw spoelt aan op strand.
  • Europese commissie vindt prijzen Eurotunnel te duur
  • Meer miljonairs in België dan voor crisis.
  • Kort nieuws van donderdag 20 juni
    Archief per jaar
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
    < / a >
    GASTENBOEK
  • test
  • Groetjes
  • 18000 BEZOEKERS
  • Bezoek mijn blog
  • AL MEER DAN 10000 BEZOEKERS !!!!

    Druk op de onderstaande knop om een berichtje achter te laten in het LIVE TV gastenboek

    ZIT HET VERKEER
    IN DE PUREE ?
    WEND U DAN TOT
    WWW.NMBS.BE 


     
    Laatste commentaren
  • Respect tonen! (antirijk)
        op 500 Fransen willen land uit omdat ze niet solidair willen zijn met armen
  • SORRY (LIVE NIEUWS)
        op 75jarige rijdt in op groepje wielertoeristen
  • ZO ZIE JE MAAR (ROGER)
        op BREAKING NEWS -> Alexander De Croo ernstig gewond na val van paard
  • ... (AMBER)
        op Na tien jaar nood aan meer naaktstrand aan de kust
  • Zoeken in blog

    Live Nieuws
    behoort tot de
    theBelgiumtop100 livetvnieuws
    theBelgiumtop100

    Vlaamsetop100 www.livetvnieuws.tk
    Vlaamsetop100

    Deze site is mede
    gerealiseerd door
    de hulp van
    Welkom bij blogtips
    www.bloggen.be/blogtips
    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs