LIVE NIEUWS
BINNENLANDS EN BUITENLANDS NIEUWS-SPORT-ECONOMIE-POLITIEK
> Welkom op het Live Nieuws ARCHIEF --- >> Bekijk onze nieuwe site : www.livenieuws.be --- >> Nieuwsgierig naar nieuws ? Surf snel naar livenieuws.be --- >>
30-05-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Duitsland wint Songfestival, Tom Dice knap zesde

Duitsland wint Songfestival, Tom Dice knap zesde

Duitsland heeft de editie 2010 van het Eurosongfestival gewonnen. De 19-jarige Lena bezorgde onze Oosterburen de zege met het nummer 'Satellite'. Tom Dice en zijn gitaar belandden op een fraaie zesde plaats, het beste Vlaamse resultaat ooit. "Ik ben heel tevreden. Dit is zelfs beter dan ik vooraf had gedacht", zei de zanger vanochtend. "Je ziet toch die andere landen en het niveau lag erg hoog dit jaar. Als je dan zesde wordt, is dat een goed resultaat."

 
 
 
 
'Me and my guitar' kon op veel bijval rekenen van heel wat landen. Dice stond bij het begin van de puntenverdeling aan de leiding.

Even op kop
Dice stond tijdens de puntentelling even eerste, maar geloofde zelf nooit dat een overwinning mogelijk was. "Het geeft ook niet dat het een zesde plaats is geworden en geen tweede. We hadden overal tussen de tweede en de zevende plaats kunnen terechtkomen. Dat ik de halve finale gewonnen heb, van 17 andere landen, doet wel iets. Dat pakken ze mij nooit meer af."

Veroveringstocht
Voor Tom Dice was het zes maanden hard werken, maar toch zit het avontuur er nog niet helemaal op. "Het harde werk heeft geloond. Alle twijfels over mij zijn stilletjes aan weggeëbd. Nu gaan we kijken of er andere landen geïnteresseerd zijn in mijn album. Als je deze kans krijgt, dan mag je ze zeker niet laten liggen."

Genoeg gefeest
Vanavond wordt hij weer op Zaventem verwacht en gaat hij van daar terug naar zijn thuisbasis Eeklo. Of daar nog een feestje wordt gebouwd, is twijfelachtig. "Ik heb voorlopig genoeg gefeest voor efkes."

Lena verzamelde met het liedje 'Satellite' 246 punten. Het is de tweede overwinning voor Duitsland, nadat Nicole in 28 jaar geleden won met 'Ein Bischen Frieden'.
         
Turkije werd tweede met MaNga (We could be the Same) en Roemenië derde (162 punten) met Paula Seling & Ovi (Playing with fire).

De show werd afgetrapt door Alexander Rybak met het liedje 'Fairytale' waarmee hij vorig jaar het festival won. Azerbeidzjan had de eer om als eerste kandidaat het festival te openen.

Maximum van Duitsland
Tom Dice kwam als zevende aan de beurt. Hij kon tijdens zijn optreden rekenen op heel wat steun van het publiek. Dat 'Me and my guitar' door het publiek goed gesmaakt werd, bleek ook bij de puntenverdeling. Na de punten van drie landen stond België even aan de leiding, Duitsland had zelfs de maximumscore van 12 punten over voor Dice.

Beste Vlaamse resultaat ooit

De zanger uit Eeklo behaalde hiermee het beste Vlaamse resultaat ooit. Bob Benny werd in 1959 zesde in Cannes, maar toen waren er slechts elf deelnemende landen.

Dice wist zich dinsdag te plaatsen voor de finale. Hij is daarmee de eerste Belgische kandidaat die erin geslaagd is de voorrondes te overleven sinds de halve finales in 2004 ingevoerd zijn. Gisteren kwam aan het licht dat Dice dinsdag eerste was geëindigd in de eerste halve finale. Pas gisteren werden de punten bekend gemaakt van de halve finales die dinsdag en donderdag.

Tweemaal Spanje
De Spaanse kandidaat Daniel Diges kwam twee keer aan de beurt. De eerste keer werd het optreden verstoord door een man die plots het podium kwam opgestormd. De organisatoren beslisten daarom Spanje een tweede kans te geven.

Hier volgt de rangschikking van de 25 landen die aan de finale van het Eurovisiesongfestival 2010 in Oslo hebben deelgenomen:
 
PUNTENVERDELING

1 Duitsland 246
2 Turkije 170
3 Roemenië 162
4 Denemarken 149
5 Azerbeidzjan 145
6 België 143
7 Armenië 141
8 Griekenland 140
9 Georgië 136
10 Oekraïne 108
11 Rusland 90
12 Frankrijk 82
13 Servië 72
14 Israël 71
15 Spanje 68
16 Albanië 62
17 Bosnië-Herzegovina 51
18 Portugal 43
19 IJsland 41
20 Noorwegen 35
21 Cyprus 27
22 Moldavië 27
23 Ierland 25
24 Wit-Rusland 18
25 Groot-Brittannië 10
 


Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Categorieën
  • AARDBEVINGEN (6)
  • BINNENLANDS NIEUWS (234)
  • BUITENLANDS NIEUWS (255)
  • COLUMN (12)
  • CRISIS GRIEKENLAND (4)
  • ECONOMIE (7)
  • GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN '12 (12)
  • OLIERAMP VS (12)
  • OPENBAAR VERVOER (88)
  • OPSTAND LIBIË (10)
  • POLITIEK (23)
  • SPORT (58)
  • TREINRAMP HALLE (14)
  • VERKIEZINGEN '10 (58)
  • VLIEGTUIGRAMPEN (6)
  • VULKAANUITBARSTING IJSLAND (7)
  • Inhoud blog
  • Colruyt is onklopbaar
  • Probleem van europarlementariërs die niets doen opnieuw aangekaart
  • Silvio Berlusconi veroordeelt tot 7 jaar cel
  • Gereserveerde plaatsen op vliegtuig naar Cuba Edward Snowdon, maar komt niet opdagen
  • Man zweeft naast dubbeldekbus Londen
  • Democratisch links stapt uit Griekse coalitie
  • Lijk van gepensioneerde vrouw spoelt aan op strand.
  • Europese commissie vindt prijzen Eurotunnel te duur
  • Meer miljonairs in België dan voor crisis.
  • Kort nieuws van donderdag 20 juni


    ZIT HET VERKEER
    IN DE PUREE ?
    WEND U DAN TOT
    WWW.NMBS.BE

    Inhoud blog
  • Colruyt is onklopbaar
  • Probleem van europarlementariërs die niets doen opnieuw aangekaart
  • Silvio Berlusconi veroordeelt tot 7 jaar cel
  • Gereserveerde plaatsen op vliegtuig naar Cuba Edward Snowdon, maar komt niet opdagen
  • Man zweeft naast dubbeldekbus Londen
  • Democratisch links stapt uit Griekse coalitie
  • Lijk van gepensioneerde vrouw spoelt aan op strand.
  • Europese commissie vindt prijzen Eurotunnel te duur
  • Meer miljonairs in België dan voor crisis.
  • Kort nieuws van donderdag 20 juni
    Archief per jaar
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
    < / a >
    GASTENBOEK
  • test
  • Groetjes
  • 18000 BEZOEKERS
  • Bezoek mijn blog
  • AL MEER DAN 10000 BEZOEKERS !!!!

    Druk op de onderstaande knop om een berichtje achter te laten in het LIVE TV gastenboek

    ZIT HET VERKEER
    IN DE PUREE ?
    WEND U DAN TOT
    WWW.NMBS.BE 


     
    Laatste commentaren
  • Respect tonen! (antirijk)
        op 500 Fransen willen land uit omdat ze niet solidair willen zijn met armen
  • SORRY (LIVE NIEUWS)
        op 75jarige rijdt in op groepje wielertoeristen
  • ZO ZIE JE MAAR (ROGER)
        op BREAKING NEWS -> Alexander De Croo ernstig gewond na val van paard
  • ... (AMBER)
        op Na tien jaar nood aan meer naaktstrand aan de kust
  • Zoeken in blog

    Live Nieuws
    behoort tot de
    theBelgiumtop100 livetvnieuws
    theBelgiumtop100

    Vlaamsetop100 www.livetvnieuws.tk
    Vlaamsetop100

    Deze site is mede
    gerealiseerd door
    de hulp van
    Welkom bij blogtips
    www.bloggen.be/blogtips
    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs