BREAKING NEWS Twintig gewonden bij ongeval met kusttram
Bij een ongeval met de kusttram in Oostduinkerke zijn volgens de eerste informatie zes zwaargewonden gevallen, waarvan er drie kritiek zijn. De tram reed tegen de kraanarm van een mobiele werkplaats, waardoor de kraanarm in de tram belandde. De precieze oorzaak van het ongeval is nog niet gekend.
Door werken aan de tramsporen kan de kusttram maar over één spoor rijden, maar volgens De Lijn zijn bij de werken aan de bovenleiding alle veiligheidsprocedures gevolgd. Op de tram zaten naar schatting 50 tot 60 mensen. In totaal waren er 20 gewonden. De trambestuurder verkeert in levensgevaar nadat hij werd geraakt door de kraanarm van de hoogtewerker. Vijf andere personen raakten zwaargewond.
14 schoolkinderen uit Luik Op de tram zaten ook veertien leerlingen uit het zesde leerjaar van de gemeenteschool van Braives, in de provincie Luik. Vier van die kinderen liepen diverse lichtere verwondingen op en zijn overgebracht naar ziekenhuizen in Oostende en Veurne. Eén kindje zat gekneld en moest bevrijd worden, maar onduidelijk is of dit kindje behoorde tot de Luikse groep. De kinderen zouden normaal tot vrijdag aan de kust blijven, maar ze krijgen woensdagavond de kans omhuiswaarts te gaan indien ze dat wensen. De gemeente Braives heeft een crisiscel opgericht. Burgemeester Pol Guillaume en schepen van onderwijs Luc Vincent begaven zich op weg naar Oostduinkerke waar ze de ouders begeleiden.
Het parket van Veurne heeft een verkeersdeskundige ter plaatse gestuurd. De arbeidsinspectie onderzoekt eveneens de omstandigheden van het ongeval. Het medisch interventieplan werd afgekondigd en de MUG-helikopter is ter plaatse.
|