LIVE NIEUWS
BINNENLANDS EN BUITENLANDS NIEUWS-SPORT-ECONOMIE-POLITIEK
> Welkom op het Live Nieuws ARCHIEF --- >> Bekijk onze nieuwe site : www.livenieuws.be --- >> Nieuwsgierig naar nieuws ? Surf snel naar livenieuws.be --- >>
20-03-2011
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KADHAFI PROBEERT WANHOPIG WESTERLINGEN UIT ZIJN LAND WEG TE KRIJGEN

OPSTAND LIBIË
HEL BREEKT LOS
KADHAFI PROBEERT WANHOPIG WESTERLINGEN  UIT ZIJN LAND WEG TE KRIJGEN

Het Libische regime heeft opnieuw een staakt-het-vuren aangekondigd. Alle Libische strijdkrachten hebben de opdracht gekregen om vanaf 21.00 uur plaatselijke tijd (20.00 uur Belgische tijd) een wapenstilstand in acht te nemen. Dat heeft een woordvoerder van de strijdkrachten laten weten. De zegsman stelde dat tot het staakt-het-vuren was besloten na een oproep van de Afrikaanse Unie om alle vijandelijkheden te beëindigen.
 
 
 
 
 
© reuters
Eind vorige week kondigde Libië ook al een bestand af. Dat gebeurde nadat de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties donderdag laat resolutie 1973 had aangenomen. Die resolutie legitimeert ingrijpen in Libië volgens het volkenrecht.
 
Het eerste bestand heeft het regime van Kadhafi niet nageleefd. VN-topman Ban Ki moon sprak deze avond de hoop uit dat Libië het nieuwe staakt-het-vuren wel naleeft.

Luchtafweer
Even na 19.15 uur Belgische tijd is in Tripoli, nabij de residentie en het hoofdkwartier van de Libische leider Mouammar Kadhafi, de luchtafweer in werking getreden. Dat hebben journalisten van het Franse persbureau AFP ter plaatse vastgesteld. Ook in de nacht van zaterdag op zondag trad in dezelfde sector de Libische luchtafweer in werking.

Italiaanse Tornado's
Vanop de luchtmachtbasis Trapani in Sicilië zijn deze avond twee Italiaanse Tornado-gevechtstoestellen opgestegen. Dat heeft het Italiaanse persbureau Ansa gemeld. Volgens de Arabische nieuwszender al-Jazeera is eerder op de dag vanop een Engelse luchtmachtbasis een Tornado GR4 vertrokken. Tornado-toestellen die hebben deelgenomen aan de raids tegen Libië in de nacht van zaterdag op zondag zijn naar de basis in Norfolk teruggekeerd in plaats van zich naar basissen te begeven dichterbij Libië.

Deense straaljagers
Denemarken heeft zich zoals verwacht aangesloten bij de internationale actie tegen het regime van Muammar Kaddafi. Vier straaljagers uit het Scandinavische land hebben vijf uur lang boven Libië gevlogen. De toestellen zijn veilig teruggekeerd op een luchtmachtbasis in Sicilië. Dat heeft minister van Defensie Gitte Lillelund Bech zondag laten weten aan Deense media. Denemarken had zaterdag, na een internationale top in Parijs, zijn steun voor het militaire ingrijpen in Libië toegezegd.

Op gezag van het Britse ministerie van Defensie heeft de BBC gemeld dat op de zuidelijke Italiaanse luchtmachtbasis Gioia del Colle een reeks Britse gevechtstoestellen van het type Typhoon is neergestreken. Zij staan "standby voor toekomstige opdrachten".


Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Categorieën
  • AARDBEVINGEN (6)
  • BINNENLANDS NIEUWS (234)
  • BUITENLANDS NIEUWS (255)
  • COLUMN (12)
  • CRISIS GRIEKENLAND (4)
  • ECONOMIE (7)
  • GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN '12 (12)
  • OLIERAMP VS (12)
  • OPENBAAR VERVOER (88)
  • OPSTAND LIBIË (10)
  • POLITIEK (23)
  • SPORT (58)
  • TREINRAMP HALLE (14)
  • VERKIEZINGEN '10 (58)
  • VLIEGTUIGRAMPEN (6)
  • VULKAANUITBARSTING IJSLAND (7)
  • Inhoud blog
  • Colruyt is onklopbaar
  • Probleem van europarlementariërs die niets doen opnieuw aangekaart
  • Silvio Berlusconi veroordeelt tot 7 jaar cel
  • Gereserveerde plaatsen op vliegtuig naar Cuba Edward Snowdon, maar komt niet opdagen
  • Man zweeft naast dubbeldekbus Londen
  • Democratisch links stapt uit Griekse coalitie
  • Lijk van gepensioneerde vrouw spoelt aan op strand.
  • Europese commissie vindt prijzen Eurotunnel te duur
  • Meer miljonairs in België dan voor crisis.
  • Kort nieuws van donderdag 20 juni


    ZIT HET VERKEER
    IN DE PUREE ?
    WEND U DAN TOT
    WWW.NMBS.BE

    Inhoud blog
  • Colruyt is onklopbaar
  • Probleem van europarlementariërs die niets doen opnieuw aangekaart
  • Silvio Berlusconi veroordeelt tot 7 jaar cel
  • Gereserveerde plaatsen op vliegtuig naar Cuba Edward Snowdon, maar komt niet opdagen
  • Man zweeft naast dubbeldekbus Londen
  • Democratisch links stapt uit Griekse coalitie
  • Lijk van gepensioneerde vrouw spoelt aan op strand.
  • Europese commissie vindt prijzen Eurotunnel te duur
  • Meer miljonairs in België dan voor crisis.
  • Kort nieuws van donderdag 20 juni
    Archief per jaar
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
    < / a >
    GASTENBOEK
  • test
  • Groetjes
  • 18000 BEZOEKERS
  • Bezoek mijn blog
  • AL MEER DAN 10000 BEZOEKERS !!!!

    Druk op de onderstaande knop om een berichtje achter te laten in het LIVE TV gastenboek

    ZIT HET VERKEER
    IN DE PUREE ?
    WEND U DAN TOT
    WWW.NMBS.BE 


     
    Laatste commentaren
  • Respect tonen! (antirijk)
        op 500 Fransen willen land uit omdat ze niet solidair willen zijn met armen
  • SORRY (LIVE NIEUWS)
        op 75jarige rijdt in op groepje wielertoeristen
  • ZO ZIE JE MAAR (ROGER)
        op BREAKING NEWS -> Alexander De Croo ernstig gewond na val van paard
  • ... (AMBER)
        op Na tien jaar nood aan meer naaktstrand aan de kust
  • Zoeken in blog

    Live Nieuws
    behoort tot de
    theBelgiumtop100 livetvnieuws
    theBelgiumtop100

    Vlaamsetop100 www.livetvnieuws.tk
    Vlaamsetop100

    Deze site is mede
    gerealiseerd door
    de hulp van
    Welkom bij blogtips
    www.bloggen.be/blogtips
    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs