VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2 DIT IS EEN SITE GEMAAKT OVER VLIEGTUIGEN UIT WERELD OORLOG 2.De beelden worden gemaakt met de fl.Simulation "Il-2 Sturmovik 1946".De beelden of screenschots worden gemaakt tijdens het vliegen van "campaignes" of een losse "missie".Een "campaigne" is een reeks van "missie's" die gebundelt worden tot een "campaigne",en zo een verhaal vormen.Hierbij word een verhaal verteld vanaf een bepaalde periode tijdens W.O.2.Soms word bij een missie wat info bijgevoegd over de werkelijkheid.
De campaignes die van het internet afkomstig zijn,werden niet door mij zelf gemaakt,maar werden enkel aangepast,zoals skins en sommige toestellen werden verwijdert of vervangen door een ander type,ook opdrachten zijn soms verandert.De bedoeling daarvan is om zo de mogelijkheid te hebben bepaalde vliegtuigen die je kunt volgen ook screenschots er van te kunnen maken.En dus als er te veel vliegtuigen op verschillende plaatsen vliegen word het een onbegonnen zaak om alles correct te kunnen volgen in een missie,en daar dan screenschots van te maken.Indien een Missie of campaigne volledig door mij zelf werd gemaakt dan zal dit vermeld worden in het begin van de campaigne of missie.Veel plezier bij het bekijken van de screenies.
Hierbij spreken we onze dank en bewondering uit voor degenen die de campaigne's op het internet aanbieden en ons de mogelijkheid bieden om ze te douwnloaden.Zij hebben er veel tijd en energie in gestoken en verdienen hier dus zeker vermeld te worden.
HET VERVOLG VAN DIT BLOG ZAL ZODRA DEZE HIER AAN HET MAXIMUM ZIT,WORDEN VERVOLGD OP "Il2_Sturmovik3".
www.bloggen.be/Il2_sturmovik3
THE REMAINDER OF THIS CAMPAIGNES CAN BE FOUND ON www.bloggen.be/Il2_Sturmovik3
CAMPAIGNE : Kurland Winter Campaign 1944. Mission : 3. Eigen vliegtuig = Douglas A-20G Havoc. Russische Luchtmacht.
Russische torpedobommenwerper // Russisch jachtvliegtuig // Duits verkenner/bommenwerper. Verkenners hebben voor de kust een Duitse AA Kruiser ondekt met een paar kleinere schepen.Waarop we orders krijgen om een torpedoaanval uit te voeren op dit schip.Hiervoor stijgen we op met 4 van onze Havoc bommenwerpers beladen met elk een torpedo.Als escorte gaan hier 4 La-5FN jachtvliegtuigen mee op deze missie.Na een korte vlucht ontdekken we de Duitse schepen,waarop we een torpedoaanval uitvoeren.Hierbij weet ik een treffer te plaatsen,waarop deze AA kruiser even later zinkt.Zelf werd hierbij mijn toestel beschadigd door het AA geschut van de schepen.Intussen ontdekken onze La-5FN jagers een Duitse Condor in de beurt,waarop ze gaan stijgen,en de aanval inzetten.Hierbij word deze Duitse maritime verkenner al snel neergehaald.Uiteindelijk keren al onze vliegtuigen terug van deze missie,en is hiermee mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 4 stuks.
CAMPAIGNE : Fortress Europe-Spitfire Campaign 1942. Mission : 5. Eigen vliegtuig = Supermarine Spitfire L.F.Mk Vb. RAF. 131 Squadron.
Duitse duikbommenwerper // Duits jachtvliegtuig // Brits jachtvliegtuig. Met 8 van onze Spitfire's stijgen we hier op om een patroulje vlucht uit te voeren,tot aan de Franse kust.Als we de Franse kust nadeen merken we 8 Duitse Ju-87 bommenwerpers en een escorte van 4 Bf-109 jachtvliegtuigen op.Waarop we in de aanval gaan,en een luchtgevecht onstaat tussen de jachtvliegtuigen.Na lange tijd weten we 3 Bf-109 jagers neer te halen,waarvan ik zelf er 1 weet uit de lucht te halen.Nummer 4 van deze Duitse jagers weet te ontkomen.Aan onze zijde verliezen we 1 Spitfire die door een Bf-109 werd neergehaald.Intussen wisten de Duitse Stuka bommenwerpers een bomaanval uit te voeren op een scheepsconvooi,waarbij alle bommen misten,en de Duitsers zelf geen enkel vliegtuig verliezen.Intussen hebben wij onze patroulje vlucht voltooid en zoeken de thuisbasis terug op.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 3 stuks.
CAMPAIGNE : Kurland Winter Campaign 1944. Mission : 2. Eigen vliegtuig = Douglas A-20G Havoc. Russische Luchtmacht.
Russische bommenwerper // Russisch jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Hier zijn we reeds onderweg met 4 van onze Havoc bommenwerpers richting front.Om een bomaanval uit te voeren op een dorp,waar de Duitsers stellingen hebben opgericht.Voor onze formatie vliegen 3 La-5FN jachtvliegtuigen,die het luchtruim voor ons vrij moeten houden van vijandelijke vliegtuigen.Als wij ons doel in zicht krijgen zetten we met onze bommenwerpers een bomaanval in,waarbij ik 3 gronddoelen weet te vernietigen.Intussen duiken er 2 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen op,waarop onze jagers in actie komen.Toch weten de Duitsers 2 van onze Havoc bommenwerpers neer te halen,voor ze zelf beiden worden neergehaald door onze La-5FN jagers.Hierbij verliezen onze jachtvliegtuigen ook 1 van hun toestellen in het luchtgevecht.Na deze missie is hiermee mijn eerste score binnen van vernietigde gronddoelen,namelijk 3 stuks.
Bristol Blenheim Mk IV // Focke Wulf Fw-190 A-4 // Supermarine Spitfire L.F.Mk Vb.
CAMPAIGNE : Fortress Europe-Spitfire Campaign 1942. Mission : 4. Eigen vliegtuig = Supermarine Spitfire L.F. Mk Vb. RAF. 131 Squadron.
Britse bommenwerper // Duits jachtvliegtuig // Brits jachtvliegtuig. Met 8 van onze Spitfire jachtvliegtuigen stijgen we hier op om een escorte uit te voeren voor 12 Blenheim bommenwerpers.Die intussen al in de lucht zijn,en onderweg richting de Franse haven LeHavre.Na een tijd vliegen bereiken de bommenwerpers hun doel waarop ze de bomaanval uitvoeren op de haven instalatie's.Tijdens deze bomaanval worden 2 Blenheim bommenwerpers neergehaald door het AA geschut.Als we terugkeren naar onze thuisbasis,worden we plots door 4 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen aangevallen,waarop we met 4 van onze Spitfire's in actie komen,de overige voeren verder de escorte uit van de bommenwerpers.Tijdens het langdurige luchtgevecht weten de Duitsers na een tijd 1 Spitfire neer te halen.En na lange tijd vallen de meeste van onze toestellen zonder munitie, en word beslist om het luchtgevecht te beeindigen.Waarna we met onze overgbleven 3 Spitfire's ook de thuisbasis terug opzoeken.
CAMPAIGNE : Kurland Winter Campaign 1944. Mission : 1. Eigen vliegtuig = Douglas A-20G Havoc. Russische Luchtmacht.
Russische bommenwerper // Duits verkeningsvliegtuig. 1944,Kurland.Na onze opleiding op onze nieuwe toestellen van het type Havoc zijn we hier met 8 van onze vliegtuigen onderweg naar onze toekonstige thuisbasis.Dit vliegveld is gelegen in de beurt van de havenstad Riga in het noorden van Kurland.Als "Maior" hebben we hier de leiding over een formatie van 4 Havoc toestellen.In de beurt van Riga merken we een Duitse Fw-189 verkenner op die langs de kust op verkening is.Maar deze verkenner word wat later neergehaald door het AA geschut op de kust.Zelf zetten we wat later met al onze toestellen de landing in op ons vliegveld.
Ter info : Rusland kreeg dank zij het "Lend Lease Pact" zeer veel A-20G Havoc toestellen van Amerika.Bijna de helft van de productie werd namelijk geleverd aan de Russische luchtmacht als ook aan de marine.Deze werden zowel in het noorden als het zuiden van het Russische front ingezet voor grondaanvallen en aanvallen op schepen.
Bristol Blenheim Mk IV // Messerschmitt Bf-110 C-4.
CAMPAIGNE : Fortress Europe-Spitfire Campaign 1942. Mission : 3. Eigen vliegtuig = Supermarine Spitfire L.F. Mk Vb. RAF. 131 Squadron.
Britse bommenwerper // Duits jachtvliegtuig. 8 Blenheim bommenwerpers stijgen van af ons vliegveld op om een bomaanval uit te voeren op het Franse Caen.Zelf stijgen we op met 4 van onze Spitfire jachtvliegtuigen om voor de escorte te zorgen tijdens deze missie.Eenmaal Caen bereikt droppen de bommenwerpers hun bommen,en draaien terug richting Gr.Britaniƫ.Hierbij gaan al meteen 2 Blenheim's verloren,doordat ze elkaar raken in de lucht,en beiden neerstorten.Ook het Duitse AA geschut weet op de terugweg 3 Blenheim bommenwerpers neer te halen.In de beurt was een Duitse patroulje van 3 Bf-110 jagers,maar deze merkten onze formatie's niet op.Met de overgebleven toestellen kunnen we wat later de landing inzetten op onze thuisbasis.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Amerikaanse jachtbommenwerper. Intussen trekken de Duitse troepen zich terug uit het westen van Frankrijk,en onstaan er grote voertuig collonnes achter het front.Een ideaal doel voor onze jabo's,en daarom stijgen we hier op met 8 van onze Lightning's voorzien van extra gun-pots.Na ons volgen nog eens 4 Thunderbolt jabo's van een ander smaldeel,uitgerust met bommen en raketten,voor een zelfde opdracht.Eenmaal ons doel in zicht zetten we een grondaanval in met de boordwapens.Even later volgen de Thunderbolt's die hun bommen droppen op de Duitse voertuigen.Tijdens verschillende aanvallen word 1 van onze Lightning's getroffen door AA geschut,en stort dan ook neer.Hierbij weet ik zelf 9 gronddoelen te vernietigen,tijdens verschillende aanvallen.En na een tijd zoeken al onze vliegtuigen dan de thuisbasis terug op.Hiermee is mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 67 stuks.
Supermarine Spitfire L.F. Mk Vb // Heinkel He-111 H-2.
CAMPAIGNE : Fortress Europe-Spitfire Campaign 1942. Mission : 2. Eigen vliegtuig = Supermarine Spitfire L.F. Mk Vb. RAF. 131 Squadron.
Brits jachtvliegtuig // Duitse bommenwerper. Met 8 van onze Spitfire jachtvliegtuigen stijgen we hier op om een vrije jacht uitvoeren boven Frankrijk.Na een tijd boven Frankrijk te vliegen merken we plots voor ons een Duitse formatie op van 8 He-111 bommenwerpers op,die aanstalten maken om de landing uit te voeren op een vliegveld in de beurt.Waarop we met onze Spitfire's in de aanval gaan.Hierbij worden uiteindelijk na een tijd 6 He-111 bommenwerpers neergehaald,waarvan ik zelf er 1 weet uit de lucht te halen.De 2 overige He-111 bommenwerpers weten de landing uit te voeren op het vliegveld.Na dit luchtgevecht zoeken al onze toestellen de thuisbasis terug op.En is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 2 stuks.
Amerikaans jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Met 8 van onze Lightning jachtvliegtuigen stijgen we hier op om een patroulje vlucht boven vijandelijk gebied uit te voeren.Hiervoor splitsen we ons op in 2 formatie's van elk 4 Lightning's.Als we een tijd boven vijandelijk gebied vliegen merk ik en mijn 3 collega's recht's van ons,een formatie op van 3 Duitse Bf-109 jachtvliegtuigen.De andere formatie van 4 Lightning's merken de Duitsers niet op en zetten hun vlucht verder.Zelf zetten we de aanval in op de Duitse jagers,en tijdens het luchtgevecht dat volgd worden uiteindelijk de 3 Bf-109 jagers neergehaald.Hiervan wist ik zelf 1 Bf-109 neer te halen,en komt mijn score na deze missie op een totaal van 8 neergehaalde vijandelijke vliegtuigen.
CAMPAIGNE : Fortress Europe-Spitfire Campaign 1942. Mission : 1. Eigen vliegtuig = Supermarine Spitfire L.F. Mk Vb. RAF. 131 Squadron.
Brits jachtvliegtuig // Duits maritiem verkenner-bommenwerper. 1942.Gr.Britaniƫ.Als "Wing Commander" zijn we hier pas aangesteld voor een jachtsmaldeel,dat is gelegen op een eiland voor de kust van Gr.Britaniƫ.Hier stijgen we op met 2 van onze Spitfire jachtvliegtuigen om boven zee een patroulje vlucht uit te voeren.Als we al een tijd boven zee vliegen,merken we plots een lager vliegende Duitse Condor verkenner op.Waarop we meteen in een duik gaan en de aanval inzetten.Hierbij weet ik de Condor na verschillende aanvallen uiteindelijk neer te halen.Na dit succes ontmoeten we verder geen vijandelijke vliegtuigen meer en kunnen na een tijd de landing inzetten op onze thuisbasis.Hiermee is ook mijn eerste score in deze campaigne binnen.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Duits jachtvliegtuig. In de beurt van het Franse Lisieux werd door verkenners een V1 lanceer inrichting ontdekt,waarop we orders krijgen deze lancer inrichting te vernietigen.Hiervoor stijgen we op met 4 van onze Lightning's beladen met bommen en raketten.Na een tijd vliegen overvliegen we het front,en worden al meteen ontdekt door een Duitse formatie van 2 Fw-190 jachtvliegtuigen.Deze weten al meteen 1 van onze Lightning's neer te halen.Zelf weten we de bomaanval in te zetten,gevolgd door een grondaanval met de raketten en boordwapens.Tijdens deze aanval weet ik zo 18 gronddoelen te vernietigen,maar verliezen we nog 1 Lightning door het Duitse AA geschut.Na de grondaanval richt ik mij op de Duitse Fw-190 jagers,en weet uiteindelijk 1 Fw-190 neer te halen.Waarna de overige Fw-190 verdwijnt uit het gebied,en wij zelf met onze 2 Lightning's de thuisbasis terug opzoeken.Na deze missie is hiermee mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 58 stuks,en van neergehaalde vijandelijke vliegtuigen tot 7 stuks.Nadien mogen we nog een tweede medaille ontvangen,namelijk de "Bronze Star".
Brits jachtvliegtuig // Brits jachtvliegtuig // Brits transportvliegtuig. Hier loopt de strijd om Singapore op zijn einde,en de Japanners zijn Singapore dan ook genadert tot aan de rand van deze stad.Hier stijgen de laatste vliegtuigen op die nog te redden zijn,en stijgen we hier op met de 3 laatste Hurricane jachtvliegtuigen,en 1 Tomahawk.Met onze jachtvliegtuigen gaan we 2 Britse C-47 transportvliegtuigen escorteren,die de laatste vlucht met personen zullen evacueren.Even later zal ook de stad Singapore dan ook in handen zijn van de Japanners.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Duits jachtvliegtuig // Amerikaanse jachtbommenwerper. Met 8 van onze Lightning's beladen met bommen en raketten stijgen we hier op om een grondaanval uit te voeren op een van de Duitse vliegvelden.Een eind voorop vliegen nog eens 4 Thunderbolt's die als eersten arriveren boven het vijandelijke vliegveld,en hun bommen droppen op de AA stellingen van het vliegveld.Tijdens deze aanval stijgen onmiddelijk 4 Duitse Bf-109 jachtvliegtuigen op,en gaan meteen achter de Thunderbolt's aan.Zelf zetten we met onze Lightning's de aanval in met een bomaanval,waarna we keren en opnieuw verschillende aanvallen uitvoeren met raketten en boordwapens.Tijdens deze aanval weet ik zo 4 gronddoelen te vernietigen.Intussen wisten de Duitse Bf-109 jagers 1 Thunderbolt neer te halen,en mengen we ons met onze Lightning's in het luchtgevecht.Hierbij verliezen we 2 van onze Lightning's,maar weten uiteindelijk alle Bf-109 jagers neer te halen.Hiervan weet ik zelf 1 Bf-109 neer te halen,wat mijn score na deze missie op een totaal brengt van 6 neergehaalde vijandelijke vliegtuigen,en van vernietigde gronddoelen komt hiermee op 40 stuks.
Britse jachtbommenwerper // Britse jachtbommenwerper // Japanse bommenwerper. Singapore word verder en verder in de tang genomen,en we gaan hier trachten voor de laatste maal een aanval uit te voeren op de Japanners aan het front.Hiervoor stijgen we op met 3 van onze Hurricane's en 2 Britse Tommahawk jachtvliegtuigen,elk toestel is beladen met bommen.Net achter het front zetten we wat later een bomaanval in op schepen die bevoorrading aan land brengen.Tijdens deze aanval word 1 Tommahawk neergehaald door het Japanse AA geschut.Zelf weet ik hier 1 van de vrachtschepen te treffen,en tot zinken te brengen.Als we de terugvlucht aanvatten,merken we een Japanse formatie op van 4 Kate bommenwerpers,waarop we meteen met al onze vliegtuigen in de aanval gaan op deze Japanse vliegtuigen.Hierbij worden al na korte tijd de 4 Japnse Kate bommenwerpers neergehaald,waarop we onze terugvlucht hervatten.Intussen duiken achter ons nog eens 4 Kate bommenwerpers op,en deze weten een opslagplaats net buiten Singapore te bombarderen.Hierbij gaat 1 Kate verloren,doordat deze word neergehaald door het AA geschut.Zelf merken we deze Kate bommenwerpers niet op,en de 3 Japanse Kate's kunnen uiteindelijk ontkomen.Na deze missie is hiermee mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 11 stuks.
Amerikaanse jachtbommenwerper // Duits jachtvliegtuig. Intussen is het front al verder opgeschoven tot achter St.Lo,en hebben de Duitsers een eind achter St.Lo stellingen opgericht.Hier stijgen we op met 4 van onze Lightning's beladen met bommen en raketten om een bepaalde stelling achter St.Lo aan te vallen.Na een tijd vliegen bereiken we ons doel waarop we een bomaanval uitvoeren,en daarna verschillende malen opnieuw aan te vallen met de raketten en boordwapens.Hierbij weet ik 5 gronddoelen te vernietigen,en verliezen we aan onze zijde 1 Lightning,hij word door het AA geschut neergehaald.Intussen liep een tweede Lightning schade op,waarop deze vroegtijdig de thuisbasis terug opzoekt.Deze Lightning word onderweg plots ontdekt en aangevallen door 2 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen.En de Duitsers weten onze Lightning dan ook na een tweede aanval neer te halen.Met onze 2 overgebleven Lightning's zoeken we wat later de thuisbasis terug op.En hiermee is mijn score voor vernietigde gronddoelen gestegen tot 36 stuks.
Japanse torpedobommenwerper // Japanse jachtbommenwerper. Met 3 van onze Hurricane's stijgen we hier op om voor de haven en boven de schepen die aan en afvaren,voor de evacutie,de nodige luchtdekking te zorgen tegen mogelijk luchtaanvallen van de Japanners.Als we een tijd in de lucht zijn merken we 8 Japanse Kate torpedobommenwerpers op,die een aanval uitvoeren op de schepen.Waarop we meteen in de aanval gaan op deze vliegtuigen.Intussen duiken er nog 4 Japanse Zero jachtbommenwerpers op,die hun bommen droppen op de schepen.Hierbij worden alle Zero's neergehaald door het AA geschut van de schepen.Uiteindelijk worden ook alle Kate bommenwerpers neergehaald,door het AA geschut of door onze jagers.Zelf wist ik hier 3 Kate bommenwerpers neer te halen,maar loopt mijn toestel schade op tijdens deze aanvallen.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 17 stuks.
Duits jachtvliegtuig // Duits jachtvliegtuig. Met 8 van onze Lightning's stijgen we op om jacht te maken op vijandelijke vliegtuigen een eind achter het front.Eenmaal boven vijandelijk gebied merken we op een gegeven moment 4 Duitse Fw-190 jachtvliegtuigen op,waarop we meteen frontaal aanvallen.Hierbij komt 1 van onze Lightning's in aanraking met 1 Fw-190 jager tijdens deze frontaanval,en biede toestellen storten daarop neer.Tijdens het luchtgevecht dat volgd met de overige 3 Fw-190 jagers,verliezen we nog 1 Lightning,maar worden de Fw-190 jagers uiteindelijk allen neergehaald.Hierbij wist ik zelf 2 Fw-190 jagers uit de lucht te halen.Als we onze vlucht verder zetten worden we plots van boven af aangevallen door een eenzame Duitse Bf-109 jager,en deze weet 1 van onze Lightning's te beschadigen.Waarna het toestel zeer snel is verdwenen,nog voor we kunnen reageren op deze aanval.Na een tijd word dan ook de thuisbasis terug opgezocht.Hiermee is mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 5 stuks,en word ik nadien bevordert tot "Lt.Colonel".
Brits jachtvliegtuig // Japanse bommenwerper. Hier is het nu een drukte van jewelste,vanwege de evacutie die volop aan de gang is.Plots gaat het luchtalarm op het vliegveld af,en stijgen we op met 2 van onze Hurricane's.Intussen waren reeds 2 van onze Hurricane's in de lucht,en zij worden onmiddelijk richting vijand gesteurd,zij maken dan ook als eersten contact met een formatie van 14 Japanse Betty bommenwerpers.Als we zelf met onze 2 Hurricane's zijn opgestegen merekn we al meteen deze Japanse bommenwerper formatie op,waarop we ook stijgen om de aanval in te zetten.De meeste Japanse bommenwerpers weten hun bommen op de haven van Singapore te droppen.Maar worden hier onthaals op een spervuur van het AA geschut.Uiteindelijk worden er 9 Betty bommenwerpers neergehaald door onze jagers en het AA geschut.Hierbij worden 2 van onze Hurricane's neergehaald door de Japanse boordschutters.Zelf wist ik hier 2 bommenwerpers neer te halen,maar loopt mijn toestel schade op.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 14 stuks.En word ik nadien ook bevordert tot "Pilot Officer".
Amerikaanse jachtbommenwerper // Amerikaans jachtvliegtuig. Met 8 van onze Lightning's beladen met bommen en raketten stijgen we hier op om een grondaanval uit te voeren op een collonne tanks die richting front rijden.Deze werden ontdekt door een van onze verkenners.Als escorte zijn er reeds 4 Amerikaanse Mustang jachtvliegtuigen in de lucht.Na een tijd vliegen bereiken we ons doel,waarop we een bomaanval uitvoeren,gevolgd oor verschillende aanvallen met de raketten en boordwapens.Tijdens deze aanvallen weet ik zo 2 tanks te vernietigen,wat mij totale score na deze missie op een totaal brengt van 31 vernietigde gronddoelen.
Brits transportvliegtuig // Brits jachtvliegtuig // Japanse bommenwerper. Hier zijn we reeds in de lucht met 3 van onze Hurricane's om een escorte te verzorgen voor 2 Britse C-47 transportvliegtuigen.Zij evacueren mensen van uit het binnenland naar Singapore.Intussen is hier de evavuatie op gang gekomen,en is het een af en aanvaren van schepen in de haven.Als we zelf de landing willen inzetten op het vliegveld van Singapore,merk ik een aanval op van 4 Japanse Kate bommenwerpers,die de schepen bombarderen in de haven.Hierbij worden 2 Kate's neergehaald door het AA geschut.Zelf zet ik de achtervolging in op de 2 overgebleven Japanse vliegtuigen,en weet deze beiden na verschillende aanvallen neer te halen.Na deze missie is hiermee mijn score voor neergehaalde vijandelijke vliegtuigen gestegen tot 12 stuks.