Inhoud blog
  • Stop de oorlog. Deze jongen is getekend voor zijn leven.
  • Het syrische conflict in 10 vragen.
  • De strijd om papieren te krijgen is moeilijk voor de vluchtelingen
  • Oost west thuis best voor deze 106 Irakezen.
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    de vluchtelingen crisis
    opdracht pav
    25-01-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vluchtelingen in onze regio

    ER IS NOG PLAATS VOOR 77 EXTRA ASIELZOEKERS IN ONZE GEMEENTEN

    We vangen nu 475 vluchtelingen op

    In onze regio worden 475 asielzoekers opgevangen en tegen eind dit jaar zullen er nog minstens 77 plaatsen bij komen, wat het totaal op 552 brengt. Dat blijkt uit een nieuwe rondvraag van uw krant naar aanleiding van de nieuwe zoektocht van staatssecretaris Theo Francken (N-VA).

    SAM VANACKER

    Na de oproep van Fedasil om de capaciteit voor opvang voor asielzoekers te herbekijken, zijn heel wat OCMW-besturen op zoek gegaan naar extra opvangmogelijkheden. Moorslede, Dentergem, Staden en Hooglede namen al extra panden in gebruik. Tielt, Roeselare en Lichtervelde zijn volop bezig extra huizen in gereedheid te brengen voor asielzoekers. Alle plaatsen zijn bezet. Zodra er een plaatsje vrijkomt, wordt het nog dezelfde dag weer ingepalmd.

    Pand in centrum

    Koplopers in het uitbreiden van de opvang zijn Roeselare en Lichtervelde, die tegen eind dit jaar respectievelijk veertig en vijftien extra plaatsen creëren. "In het licht van de recente vluchtelingencrisis vonden we dat we als gemeente onze verantwoordelijkheid moesten opnemen", zegt OCMW-voorzitter van Lichtervelde Roos Vanwalleghem (CD&V). Lichtervelde is nu het voormalig klooster aan het inrichten om er in december vijftien nieuwe vluchtelingen in onder te brengen.

    Het lokaal opvanginitiatief (LOI) in Roeselare breidt tegen eind dit jaar uit met veertig extra plaatsen en daarvoor is al een eerste locatie gevonden. Het gaat om een pand in het centrum met vijftien kamers voor vijftien alleenstaande mannen. Het wordt nu ingericht en de opvang kan er vermoedelijk in november starten.

    Woningen verhuurd

    De enige gemeente in de streek die nog geen enkele asielzoeker opvangt, is Ledegem. Tot halverwege juni had de gemeente nog tien plaatsen. Omdat de woningen lang leegstonden, besloot het gemeentebestuur - in overleg met Fedasil - de woningen terug op de privémarkt te zetten. "Wisten wij veel dat er een vluchtelingencrisis zat aan te komen. In juni was daar nog geen sprake van", vertelt OCMW-voorzitter Geert Wylin. "Ondertussen zijn die woningen verhuurd, dus we kunnen ze niet zomaar weer gebruiken. We hebben ondertussen wel een nieuwe huurwoning op het oog met plaats voor vijf mensen. Deze week ga ik er nog ter plaatse, maar voorlopig is er nog niks beslist."

    Kleine gemeente

    Ruiselede heeft nu acht opvangplaatsen, maar is niet van plan dat uit te breiden. "Ruiselede is maar een kleine gemeente. De integratie van de vluchtelingen zou volgens mij moeizaam verlopen", reageert OCMW-voorzitter Lynda Wyckstandt. "Voorlopig zoeken we dus geen nieuwe opvanglocatie."



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    22-02-2016
    De Bron

    http://www.hln.be/regio/nieuws-uit-tielt/we-vangen-nu-475-vluchtelingen-op-a2496726/

    22-02-2016 om 15:27 geschreven door bron




    Archief per week
  • 01/02-07/02 2016
  • 25/01-31/01 2016
  • 18/01-24/01 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto


    Categorieën


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs