De Hamburger bahnhof is een museum vol moderne kunsten. Toen we aankwamen kregen we een nederlandstalige gids. Ze legde de bekendste kunstwerken uit van bekende kunstenaren. Sommige kunstwerken waren van koper gemaakt andere van vet. het was een leerrijke rondleiding.
Kunst is niet alleen een schilderij of standbeeld het kan van alles zijn.
Er is een kunstwerk die mijn aandacht heeft getrokken. Dat is The right to be lazy, d.w.z. de recht om lui te zijn. het kunstwerk in buiten voor het gebouw zelf. In het midden groeit gras wild. Ik vind het een origineel kunstwerk.
Na de rondleiding mochten we vrij. Daarna hebben we de metro genomen. We moesten ons ergens verzamelen, maar toen we aankwamen was er niemand. Gelukkig is iemand ons komen halen. De dag is daarna goed afgelopen.
Het natuurkunde museum, zoveel moois te zien. Als je binnen kwam waren er grote dino skeletten. Via een soort verre kijker kon je zien hoe de dino er vroeger uitzag. Je kon ook de panda ten toonstelling zien. De panda's hadden verschillende houdingen. Je kon er zelf baby panda's zien. Zo Schattig. Je kon lezen hoe ze zicht voortplantte, wat ze eten en nog zoveel meer. Er was ook een deel waar je allerlei andere dieren kon zien zoals zebra's, een wolf, allerlei vogels, ... Natuurlijk zijn deze niet echt. Het enige echt dier dat je daar kon bewonderen was een vis dat boven water kan ademen. FANTASTISCH! Je kon er stenen bewonderen, ik wist niet dat er zoveel verschillende soorten stenen bestonden. Als je een deur opendeed en je in die zaal binnen kwam, stond je zo versteld. Versteld om te zien hoe ze de vissen konden bewaren. Het was daar kouder als in de rest van het gebouw.
Het was echt een super museum. Je kon er van alles bewonderen. Het was echt de moeite waard!
Op woensdag 29 april, zijn we
begonnen met een leuke activiteit. We moesten eerst verzamelen aan de
Fernsehturm op de Alexanderplatz. Daar hebben we onze gids ontmoet.
Nicole, heeft zichzelf dan kort voorgesteld en we zijn begonnen met onze
alternatieve tour. We hebben de tram gepakt om naar de Haus Schwarzenberg te
geraken.
Het is een plaats waar allerlei ateliers van streetartiesten zijn. De muren
zitten dan vol met allerlei graffiti.
De gids heeft dan uitleg
gegeven in een soort 'streekje', daar gaf ze ons tijd om rond kijken en vragen te stellen, wanneer we iets meer wouden weten.
We kregen genoeg vrije tijd
om rond te kijken want we hebben zelf een klasfoto van de meisjes kunnen maken
aan de deur van een speciale en mooie tekening.
Daarna heeft ons Nicole
meegenomen naar een streek waar de graffiti op de gebouwen stonden.
Hier ziet u de fotos van een werk van een Belgische bekende artiest die heel
graag met dieren werkt. En zijn werk begint van boven aan de muur, waar vroeger
betekende dat deze muur van hem was. Wanneer iemand iets op de muur wou tekenen
moest die zogezegd de toestemming vragen.
Dan hebben we ook de kans
gekregen om een speciale werkje te bekijken. Aan de hoek van de straat staat
een vlag van een autowinkel. s Nachts wanneer de lichten van de lantaarns
aangaan schijnen die op de vlag waardoor de schaduw van die vlag mooi in de
hand van de astronaut schijnt Wat zeker een mooie effect geeft!
We hebben nog veel ander
werken gezien, en ik persoonlijk, zou ik zeker naar Berlijn terug willen gaan.
Op het einde hebben we een paar fotos gemaakt met onze gids.
We kregen de keuze uit 5 musea, ik heb ervoor gekozen om naar het Jüdisches Museum te gaan.
Eerst en vooral wil ik zeggen dat ons bezoek aan het museum niet was wat ik verwacht had. Ik dacht dat we een uitleg gingen krijgen over de joden voor, tijdens en na de oorlog, maar dit bleek niet waar te zijn. Het bleek echter te gaan over de architectuur van het gebouw.
Hiermee wil ik natuurlijk niet zeggen dat ik het niet interessant vond, het was gewoon niet hetgeen dat ik gedacht had.
In het museum stonden je gevoelens zeer centraal, bij alles wat je zag kreeg je een specifiek gevoel.
De muren en het plafond waren scheef opgebouwd en ook de grond liep niet waterpas. Dit gaf je het gevoel van verwarring en een soort van desoriëntatie zelf.
Er waren 3 verschillende gangen: een gang over immigratie, een gang over concentratiekampen/de dood en de laatste gang ging over overleven.
In de gang over de immigratie van de joden naar het buitenland zie je op de muren allemaal verschillende grootsteden geschreven waar de joden allemaal naartoe zijn gevlucht tijdens de tweede wereldoorlog. Zo'n 280 000 Duitse joden zijn gevlucht naar het buitenland.
Ook heb je in deze gang de tuin van exile. De tuin deed mij persoonlijk een beetje denken aan het Holocaust Denkmal, het gaf je ook een gevoel van desoriëntatie en het gevoel van niet-wetendheid. Ook hier was de grond golvend en de betonblokken niet recht. Het enige verschil was dat er op de betonblokken in de tuin van exile planten werden gepland. Deze stonden symbool als 'het planten van je wortels', ze bedoelen hiermee dat het niet gemakkelijk is om van de ene op de andere dag naar een ander land te gaan en je dagdagelijkse leven verder te zetten.
In de gang dat over de joden ging dat naar concentratiekampen werden gestuurd viel vooral de holocaust toren op. Het was een hoge, donkere toren, de enige lichtbron kwam van een klein raampje helemaal boven in de toren. Het gaf je het gevoel van claustrofobie en van eenzaamheid. Je hoorde slechts enkele klanken van de buitenwereld als de zware deur volledig gesloten was, maar echte zinnen zal je niet verstaan.
En last but not least, de gang over de overlevende joden. Op het eerste zicht was er niets speciaal in deze gang, de gang eindigde gewoon met een kleine trap naar boven. Maar schijn bedriegt, want wat een trap van ongeveer 20 treden leek te zijn, was eigenlijk een trap van 3 verdiepen. Hij stond symbool voor de lange weg die de joden moesten afleggen naar geluk na de tweede wereldoorlog.
Aan de hand van een kaart werden wij los gelaten in het Schlosspark. Doorheen het park moesten wij vier monumenten tegenkomen. Ik en Nesrine besloten om gewoon rechtdoor te gaan, maar dat heeft ons gebracht naar de plaats waar we gedropt werden. Aangezien we geen kaart konden lezen, besloten we om de monumenten te zoeken. Algauw kwamen we het monument 'Belvedere' tegen. Op de één of andere manier hebben wij nooit het monument 'Mausoleum' gevonden. Doordat we weer verloren waren gelopen besloten we om mensen van onze school te zoeken. Deze mensen hebben ons gebracht naar het monument 'Tuinkantpaleis'. We waren nog net op tijd om met alle 6es op de foto te gaan voor het ruiterstandbeeld. Na de getrokken groepsfoto kwamen twee mensen nog van het Schlosspark. Na een vermoeiende wandeling in het park gingen we eindelijk naar de Ku'damm waar we ons geld mochten uitgeven.
's Avonds is er in Berlijn veel te doen. Je kan er lekker gaan eten in verschillende restaurants. Je moet er niet elke dag Mc Donalds eten want je vindt er verschillende wereldkeukens zoals thais, italiaans, chinees, indisch enzovoort.
Wie 's avonds iets wil afspreken met vrienden kan terecht in zeer gezellige loungebars. De loungebars zijn zeer gezellig en hebben elk hun eigen karakter.
De gebouwen zijn in Berlin zijn 's avonds zeer mooi verlicht zoals je kan zien op de foto's hieronder.
Voor de mensen die willen losgaan in Berlijn zijn er ook een aantal nachtclubs. Wij zijn woensdagavond naar de club "Matrix" geweest waar we ons goed hebben geamuseerd. Zie video http://magis.to/JyN_TF5THll5JywPYnZLAHo?l=vsm&o=i&c=c
De laatste avond zijn we dan naar de opera geweest. Voor velen was dit niet zo een geslaagde activiteit want de helft sliep en de de andere helft had helemaal niks begrepen van het stuk.
Dinsdag hebben wij met
onze groep een fietstocht gemaakt door Berlijn. Wij hebben langs de Berlijnse
muur gefietst om zo wat meer informatie op te doen over de Berlijnse muur. De
gids was goed, ze legde alles goed uit en ze kon vlot alles vertellen. Wat nadelig
was, was dat ze redelijk snel fietste en ze niet echt rekening hield met de
achterblijvenden. Maar het was een positieve uitstap want veel bijgeleerd. Zo
zijn we ook binnen gestapt in info zones om nog wat meer info te scheppen over
de Berlijnse muur. De fietsen waren goed, niemand had er enige last mee. De
jongens waren in het begin wel wat gevaarlijk bezig door dat ze onder hun zijn
beginnen spelen en zo zijn er kleine ongelukjes gebeurd, dat er een paar van de
fiets vielen. Gelukkig hadden ze niets ernstigs voor maar toch was dit heel
hinderlijk voor de rest van de groep. Maar voor de rest hebben we vaak gestopt
zo dat die 3 uur niet te zwaar werd en we hebben nog allerlei monumenten gezien
buiten de Berlijnse muur zoals wachttorens enz. We stopten telkens bij een
monument en kregen de nodige uitleg. We hebben zeker heel wat onthouden over de
fietstocht. Nadien waren we toch wel allemaal wat moe door de lange fietstocht
want we hadden ook geen goed weer. We moesten vaak door de regen fietsen en we moesten
vaak stoppen met fietsen want er zijn daar heel veel verkeerslichten en zij
duren vrij veel langer dan hier in België.
We hebben in Berlijn een super weekje gehad. We hebben super veel meegemaakt en super veel gezien.
Natuurlijk bij een een weekje Berlijn loopt niet altijd alles perfect :). We hebben een weekje plezier gehad en daar horen natuurlijk ook grappige foto's of leuke anekdotes bij. Van de foto's hebben we een super filmpje gemaakt die u kan bekijken door de volgende linkt te openen.