Ik ben Veerle Van der Sypt, en gebruik soms ook wel de schuilnaam juf Vee.
Ik ben een vrouw en woon in Steenhuffel (België) en mijn beroep is kleuterjuf!.
Ik ben geboren op 20/12/1970 en ben nu dus 54 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: lopen, muziek, genieten....
Derde kleuterklas Rinkeling
18-12-2010
Het is kerstmarkt, weet je wel? (nog enkele foto's en een filmpje)
Hier zijn nog enkele foto's die ik vergeten was. In de bijlage vinden jullie ook nog een muziekfilmpje van het liedje dat de kleuters deze week geleerd hebben.
Ja mama's en papa's, we hebben nogal mogen knutselen in onze klas hoor! We hebben glazen potjes omgetoverd tot prachtige sfeerlichtjes. Later in de week hebben we ook nog gelkaarsen gemaakt. Die gekke blubber was wel raar aan onze vingers! Deze lichtjes en kaarsjes worden op de kerstmarkt verkocht, spannend!
In het begin van de week hadden we trouwens al een echte kerstmarkt gezien! Maurice de merel was namelijk al met juf Ellen naar de kerstmarkt geweest en samen hadden ze daar een grappig filmpje gemaakt. We zagen Maurice aan de kraampjes en bij de ijspiste. Na het filmpje mochten wij ook schaatsen in de klas op echte schaatsmuziek. Maurice mocht natuurlijk ook meedoen.
Om al helemaal in de sfeer van de kerstmarkt te komen had juf de poppenhoek versierd zodat we een gezellige sfeerhoek hadden. Enkel de poppenhoek versieren was natuurlijk wat weinig. We doken onmiddellijk de dozen van juf Vee in om heel wat kerstversiering in de klas te hangen. De klas zag er echt prachtig uit! We deden vaak eens het licht uit om naar al die prachtige lichtjes te kijken.
Een kerstboom kon natuurlijk ook niet ontbreken en die hebben we dan dinsdag versierd. De slingers geraakten zelfs tot in de turnles waar we een leuk tikspel speelden met slingers. We leerden ook een mooi versje over de kerstmarkt en een grappig liedje van een kerstbal. Verder hebben we ook mooie slingers van papier geknutseld, geboetseerd om sneeuwbollen te maken en hebben we raamdecoratie gemaakt. En deze mogen we later wel mee naar huis nemen. Want ja zoveel knutselen en dan alles moeten afgeven voor de kerstmarkt, dat is niet eerlijk he!
Al van in het begin van de week kregen de kleuters zin in chocomelk ("juf, iedere keer je het versje opzegt, krijg ik nog méér zin in chocomelk!). Daarom hebben we vrijdag samen lekkere chocomelk gemaakt. De juf warmde deze op tijdens de speeltijd. Eens we terug binnen zaten konden we onszelf wat opwarmen door onze heerlijke warme chocomelk. We hebben later op de dag ook nog muizenstronkjes gemaakt om te laten proeven op de kerstmarkt. Natuurlijk moesten we wel eerst nog eens voorproeven in de klas;-)
Het was een erg fijne en gezellige week voor de kleuters! (en ook voor de juffen!) We kijken al uit naar volgende week!