Inhoud blog
  • krachtoverbrengingen
  • GPS
  • Transportmiddel en hun soorten goederen.
  • Transport
  • Veiligheid van transportmiddelen
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    We technieken er op los

    28-12-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zonne-energie
    Hallo iedereen je zult nu wel denken Marie-Julie toch het is winter en jij gaat iets vertellen over de zon.🤔
    Wel inderdaad ik ga het hebben over de zonne-energie.
    Zonne-energie is de leukste energiebron die er is, want wij pikken de zon ook mee. De zon is het meest aanwezig van alle duurzame en niet-duurzame energiebronnen. De hoeveelheid van de zon die we kunnen gebruiken is gigantisch veel. Iedere minuut vangt de aarde meer energie van de zon op d we in een jaar verbruiken.

    Er zijn 2 soorten zonne-energie  passief en actief. Bij passieve zonne-energie maak je geen gebruik van apparaten, bij de actieve zonne-energie gebruiken we wel aparaten om de zon om te zetten met een zonnetoren, zonnepaneel of een zonneboiler.

    Passieve zonne-energie 
    We gebruiken het meeste passieve zonne-energie bij het bouwen van een huis, dat doe je door je huis te zetten waar de zon het meeste aanwezig is of door grote ramen te plaatsen.

    Zonneboiler
    Een zonnecollector zet zonlicht om in warmte. Een zonnecollector lijkt op een zonnepaneel, maar het werkt anders.
    Een zonnepaneel wekt elektriciteit op en een zonnecollector zet water om in warm water. Deze warmte kan worden gebruikt voor het verwarmen van ruimtes. In de zomer kan je veel warm water gebruiken omdat er dan veel zon is maar in de winter zal je moeten overschakelen naar de gewone combiketel omdat er in de winter minder zon is.

    Zonnepaneel
    Zonnepaneel of een fotovoltaïs paneel.
    Een zonnepaneel zet zonlicht om elektriciteit. Er zijn 3 soorten zonne-panelen monokristallijn, amorf en polykristallijn.

    Monokristallijn wekt heel veel energie op maar het paneel zelf is zeer duur, dit paneel is goed als je weinig oppervlakte hebt.

    Amorf wekt weinig energie op. Dit paneel word vooral gebruikt voor rekenmachines.

    Polykristallijn wekt veel energie op. 
    Dit paneel is een betere keuze als je genoeg oppervlakte hebt.
    Dit paneel is minder duur dan het monokristallijn, het polykristallijn is maar een paar procent lager dan de monokristallijn.

    Zonnetoren 
    De zonnetoren is een recentere toepassing. Het gaat hier om een glazen overkapping met in het midden een toren. De lucht rondom de toren word verwarmt door zonlicht en gaat stijgen.
    De lucht word aangetrokken naar het midden en zo word de turbine aangedreven. Het grote nadeel van een zonnetoren is dat hel nogal groot is je kan het niet overal neerzetten.

    De toekomst voor de zonne-energie 
    Wij gebruiken nog maar 20% maar dat gaat verdubbelen in 2020 en in 2030 verdriedubbeld het.

    Voordelen 
    ₩ zonne-energie is beschikbaar voor iedereen. 
    ₩ het is beschikbaar in grote hoeveelheden en ook in de winter. 
    ₩ bij het opwekken komen er geen schadelijke stoffen vrij.

    Nadelen
    ¥ de techniek om zon op te wekken is duur.
    ¥ wanneer je je geld terug hebt aan elektriciteit is voor sommige mensen te lang.


    Voila lieve lezertjes dat was het wel weer over de zonne-energie.
    Ik hoop dat jullie hebben beigeleerd.
    Tot een volgende keer maar weer.

    28-12-2018 om 10:51 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.windenergie
    Hallo iedereen, als je nu in België of Nederland woont het maakt niet uit, we hebben allemaal last van de wind.
    Maar wind kan ook handig zijn, als je ze goed benut.
    Windenergie is een beter en duurzaam alternatief voor fossiele brandstoffen.
    Behalve de klimaatproblematiek zijn er nog een aantal redenen om voor duurzame energie te kiezen.
    Europa is afhankelijk van de olielanden zoals Iran, Libië, Saoedi-Arbië.
    Als we niet gaan werken aan alternatieven gaan we nog meer afankelijker zijn aan die landen. Dus mensen kies alstublieft voor groene energie in de plaats van de fossiele brandstoffen.
    Windenergie is elektrische energie.
    Vroeger werd de wind al gebruikt om via windmolens menselijke kracht te vervangen. Tegenwoordig word het gebruikt om wind in elektrische energie om te zetten.
    Een windturbine bestaat uit een mast, een gondel Let rotor, 3 rotor-bladen (wieken) en de sturing.
    De mast is gemaakt van staal en is zo 54meter hoog. De gondel is de machinekamer van de windturbine.
    De 3 wieken zijn afzonderlijk 44 meter lang, die zijn gemaakt van glasvezelversterkt polyester.
    Het doel van de windturbine is om wind om te zetten naar elektrische energie.
    De wieken draaien rond hun as en dat staat in verbinding met een generator, die zorgt ervoor dat de roterende bewegingen omzet naar bruikbare energie.
    Hoeveel energie er word opgewekt is te zien welke afmetingen de windmolen heeft, hoeveel wind er was, ...,  
    Windturbines beginnen te draaien vanaf 2-3 Beaufort.
    Voordelen van windenergie.
    {} Windturbines stoten geen CO2 uit.
    {} wind is onuitputtelijk.
    {} de windenergie sector is een belangrijke economische activiteit geworden.
    {} een windturbine is veilig.

    Nadelen van de windenergie.
    ][ Windturbines zorgen voor geluidshinder.
    ][ Windturbines belemmeren het uitzicht.
    ][ het waait niet iederen dag (aan de kust wel😉)
    ][ windenergie is duurder dan fossiele brandstoffen. 

    Voila dat was het dan weer. Ik hoop dat je het tof vond en ik hoop ook dat jullie meer bij hebben geleerd over de windenergie.
    Bye bye


    28-12-2018 om 10:50 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.waterkrachtcentrales
    Waterenergie!
    We kennen wel allemaal waterenergie het word gewonnen door een watermolen of een waterrad.
    Vroeger wonnen ze elektriciteit door de snelheid van het water,nu doen ze dat in een centrale. Die centrale noemt men waterkrachtcentrales. De centrale word gebruikt om waterkracht in energie om te zetten.
    Natuurlijk zijn er voordelen en nadelen aan deze energiebron.

    ☆waterkracht is een energiebron die nooit op geraakt.
    ☆waterkracht is niet afhankelijk van het weer,als het regent,sneeuwt of waait je zult altijd waterenergie hebben het is veel betrouwbaarder dan windenergie of zonne-energie.
    ☆waterkracht wekt heel veel energie op.

    Maar er zijn ook nadelen aan de waterkracht energie. 

    ☆de stuwdammen en stuwmeren  veranderen de leefomgeving.
    ☆de mens kan problemen hebben bv. dat door de stuwmeren hun stad/dorp onder water staat.
    ☆sommige vissen zwemmen met de stroom mee,en zo raken ze gewond door de schoepen van de stuwmeren.

    Deze centrales kolen vooral voor in de provincies Limburg, Vlaams-Brabant, West-Vlaanderen en Wallonië. Ook het vlakkere Vlaanderen beschikt over waterkrachtcentrales. Het vlakkere Vlaanderen heeft 17waterkrachtcentrales en de provincies Limburg, Vlaams-Brabant, West-Vlaanderen en Wallonië hebben ongeveer 118 waterkrachtcentrales. De drie bekensten zijn
    ~de watervallen van Coo
    ~Coo-Trois-Ponts
    ~l'Eau d'Heure (stuwdam)

    Er is natuurlijk al het en ander gebeurt met de waterkrachtcentrales zoals 
    》In 2015 pushte Europa België om de waterkrachtcentrales van 'Coo' uit te breiden. Ze zouden 1/3 meer energie-opslag bij bouwen.
    》In september 2017 brachten Utrechtse onderzoekers in kaart dat op 9000 plaatsen nog waterkrachtcentrales kunnen komen zoals Azië,Latijns-Amerika en Afrika.
    》In juli 2018 zijn in Wijnigem,Olen en Kwaadmechelen zijn de centrales stilgelegd om water te besparen.

    Voila lieve lezertjes dat was het over de waterkrachtcentrales ik hoop dat jullie het tof vonden. Ik hoop ook dat jullie nu meer over de waterkrachtcentrales te weten zijn gekomen.
    Tot de volgende keer maar weer.♡☆♡

    28-12-2018 om 10:46 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    05-10-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ergonomie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo iedereen,
    Hier ben ik weer met weer een bericht.
    Vandaag gaan we het hebben over de ergonomie,
    mensen die de hele dag voor een computer zitten lees dit dus heel erg goed.

    Ergonomie is een wetenschappelijke van mens in relatie tot de omgeving.
    Ergonomie zit vaak in ons dagelijks leven, meestal in onze comfort en de werkplek.
    Ergonomie is meer bekend als arbeidsituaties.

    Het woord Ergonomie is afgeleid van het Grieks, ergon (werk) nomos (wet).
    Ergonomie heeft te maken met hoe je zit tegenover de computer.
    Veel mensen die van 24/24, 7/7 op de computer zitten voor het werk kunnen wel eens rugklachten, hoofdpijn, handpijn, nekpijn krijgen.
    Maar daar zijn oplossingen voor, zoals een goede stoel met armleuning, eens af en toe naar buiten gaan in de pauze, je scherm minder fel zetten.

    Nu eventjes de geschiedenis van de ergonomie, in 1857 gebruikte Jastrzebowski als eerste de term ergonomie in zijn boek over de wetenschap.
    In de WO II heeft men gezien dat er veel ongelukken gebeuren doordat de vliegtuigen, geweren, ... niet op de maat van de mensen worden gemaakt, 
    doordat hebben mensen eindelijk eens ingezien dat we de dingen die we gebruiken moeten afstellen op onze lengte zijn we nu veel verder dan minder dan één eeuw geleden.


    Groetjes Marie-Julie 







    05-10-2018 om 18:44 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sociale media.
    Hallo beste bloggers hier ben ik alweer.

    Vandaag ga ik het hebben over Sociale media.
    Iedereen weet wel wat Sociale media is. Waarschijnlijk gebruikt iedereen we Sociale media.
    Ik heb hier een paar voorbeeldjes zoals 
    Snapchat, Instagram, Facebook, Messenger, Watsapp, twitter.

    Social media is eigenlijk een Engelse term dat wij in het Nederlands ook gebruiken.
    De Sociale media wordt door iedereen gebruikt en ook voor elk doel.
    Bijvoorbeeld de politiekers gebruiken ook sociale media om hun mening te laten horen.

    Sociale media is eigenlijk een platform om met anderen te communiceren.
    Op Sociale media zijn er natuurlijk voor- en nadelen.
    Er zijn heel wat voordelen op de Sociale media je kan met elkaar chatten waardoor je tijd bespaard.
    De nadelen zijn er natuurlijk ook.
    Ze kunnen je locatie controleren, ze gaan je aanbiedingen geven over wat je recent hebt opgezocht.

    Ze kunnen je gegevens weten te vinden.
    Ze kunnen je foto's doorverkopen aan slechte site's.

    dus mensen als jullie een account op iets aanmaken wees voorzichtig met jullie gegevens.
    dit was het weer voor vandaag (of niet)
    Maar ik hoop dat jullie er van genoten hebben dus tot later.

    xxxMarie-Julie xxx















    05-10-2018 om 18:20 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bill Gates
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hallo iedereen,
    vandaag ga ik het hebben over Bill Gates.

    Bill Gates is geboren op 28 oktober 1955 in de verenigde Staten.
    Bill gates is vooral bekend als de medeoprichter van Microsoft.

    De ouders van hem beoefenen de job onderwijzeres en advocaat, natuurlijk had hij ook 2 zussen maar die zijn niet bekend geworden.
    Hij is zelf een Amerikaanse ondernemer en Filantroop geworden.

    Zijn ouders stuurden hem naar de Lakeside Prep School in Seattle.
    Bill Gates en Paul Allen werden vrienden en uiteindelijk zijn ze hackers geworden.
    Ze braken alle computersystemen in.
    Uiteindelijk is hij aan de Harvard-universiteit gaan studeren,
    maar toen Paul hem iets liet zien dat misschien zijn carrière wel kon zijn is hij gestopt met de studie.
    Hij is gaan beginnen werken aan een computerprogramma.
    Hij is al meer dan twaalf jaar lang de rijkste man geweest 
    Na zijn dood is zijn geld naar vele liefdadigheisdsfondsen gegaan niet een naar zijn kinderen.

    Dat was het alweer voor Bill Gates, 
    ik hoop dat jullie er iets aan hebben gehad.

    XXX Marie-JulieXXX

    05-10-2018 om 18:17 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    01-10-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Google
    Hallo iedereen ik ben er weer met weer een leuk weetje over het wereldwijde web.
    vandaag gaat het over google naar aanleiding van hun twintigste verjaardag dit jaar.
    De oprichters zijn Larry Page en Sergey Brin ze hebben google opgericht voor een onderzoekproject op  hun school Stanford University.
    Google was eerst een platform voor de school google stond toen ook onder de naam google.com
    De herkomst van hun naam komt van de wiskundige term googol, googol betekend 1 met 100 nullen.
    Maar door een typ-fout van Sean Anderson is het uiteindelijk Google geworden.
    Sean Anderson is een medebedenker van de naam voor Google.
    Google is een zoekmachine zoals Yahoo, Bing,... 
    Google wordt met meer dan 15% van de wereldbevolking bezocht dat is dus bijna 1Miljoen mensen die op Google zitten.
    Het hoofdkantoor is gevestigd in Mountain View, California het kantoor telt ongeveer 53.861 werknemers.
    Larry en Sergey hebben twee jaar aan dit project gewerkt.
    Iets opzoeken op Google heet tegenwoordig Googelen.
    Google bestaat al langer in het Engels dan in het Nederlands.
    Pas in 2002 is Google vertaalt naar het Nederlands.

    Voila, dit was het weer voor vandaag, ik hoop dat jullie er iets aan gehad hebben laat het mij zeker weten en geef mij maar feedback.

    xxxMarie-Julie xxx

    01-10-2018 om 00:00 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (1)
    27-09-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Welkom iedereen
       
    Welkom op deze fantastische techniekblog.
    Ik ga jullie laten proeven van wat ik doe in de techniekles.
    Ik ga per project 5 berichten uploaden op deze prachtige blog.

    Jullie kunnen mij een berichtje sturen, feedback geven en natuurlijk mijn berichten lezen.Very Happy 
    Ik dank jullie al voor dit te lezen en tot de volgende keer.

    xxx Marie-Julie xxx

    27-09-2018 om 14:27 geschreven door Marie-Julie Van Lierde  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    >> Reageer (1)


    Archief per week
  • 22/04-28/04 2019
  • 15/04-21/04 2019
  • 24/12-30/12 2018
  • 01/10-07/10 2018
  • 24/09-30/09 2018

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs