Mozilla Firefox (kortweg Firefox) is een gratis, vrije en opensource-webbrowser, ontwikkeld door het Mozilla-project en honderden vrijwilligers.
Bing (voorheen Live Search, Windows Live Search en MSN Search), codenaam Kumo, is een zoekmachine van Microsoft, die op 3 juni 2009 werd gelanceerd. Het is momenteel de op een na grootste zoekmachine op het internet.
Yahoo! Inc. is een Amerikaans bedrijf dat onder andere bekend is van hun portaalsite en zoekmachine. De e-maildienst Yahoo! Mail behoort samen met Outlook.com en Gmail tot de marktleiders op het gebied van gratis aanbieders.
Bill Gates werd geboren als zoon van een advocaat en een onderwijzeres. Hij heeft twee zussen. Hij werd door zijn ouders naar de Lakeside Prep School in Seattle gestuurd. In de herfst van 1973 ging Gates studeren aan de Harvard-University. Hij stopte daarmee toen Allen hem wees op de Altair 8800, een zelfbouwcomputer.
Gates realiseerde zich dat voor een computer software nodig zou zijn. Hij belde MITS, de producent van de Altair, op en blufte dat hij samen met Allen een programma had geschreven - een BASIC-Interpreter voor de Altair. Dat wilde het bedrijf graag zien. Gates werkte koortsachtig aan het programma en Allen kon het ten slotte aan MITS laten zien. Op 22 juli 1975 sloot MITS een overeenkomst met Gates en Allen om de rechten van hun BASIC-interpreter te kopen. Dit was de geboorte van Microsoft het bedrijf dat Gates en Allen beide multimiljardair zou maken.
Apple Inc. is een Amerikaans elektronicabedrijf dat op 1 april 1976 opgericht is, door Steve Jobs,Steve Wozniak en Ronald Wayne. Apple heeft een hele boel producten zoals: Macintosh, iMac Macbook, iPod, iPhone, Apple TV, OS X, iOS, Apple watch, Beats Electronics en Apple Music.
Apple kwam aan de naal Apple omdat Steve Jobs op dat moment alleen fruit at, raar maar waar. In 23004 hield Greenpeace een campagne voor de giftige stoffen die in de Apple producten werden gebruikt, In december 2006 plaatste Greenpeace het bedrijf op de laatste plaats van tien beproefde elektronicabedrijven, vooral door het gebrek aan relevante documentatie en tijdslijnen. Op 2 mei 2007 plaatste Apple CEO Steve Jobs een open brief genaamd "A Greener Apple" op de website van het bedrijf, waarin hij reageerde op de aantijgingen: In een studie gehouden door het Amerikaanse 'Environmental Protection Agency' in januari 2006, werd bevonden dat, qua milieu-vriendelijkheid, Apple hardware gunstig uitvalt wanneer vergeleken met zijn grootste concurrenten. Sinds september 2009 plaatst Apple rapportages over de impact op het milieu van elk product op de website van het bedrijf.