We kennen nu al reeds de tafel van 2, 10, 5, 4 en 3...!!! Wil je ze op een leuke manier oefenen? Surf dan naar de volgende site: http://www.woordkasteel.com/sommenwebsite/indexsp.htm Je kan er heel wat leuke oefenspelletjes vinden!
Met deze tekst kunnen jullie nu ook thuis het liedje uit volle borst meezingen...
Ik ben een mus en moet op zoek, naar noten, restjes en wat koek. Gooi wat voedsel allemaal dan zeg ik "dank u" in mijn taal. Tsjilp tsjilp tsjilp tsjilp.
Ik ben een duif en moet op zoek, naar noten, restjes en wat koek. Gooi wat voedsel allemaal dan zeg ik "dank u" in mijn taal. Roe koe roe koe koe.
Ik ben een mees en moet op zoek, naar noten, restjes en wat koek. Gooi wat voedsel allemaal dan zeg ik "dank u" in mijn taal. Pie toe pie toe toe.
Die gekke juffrouw Boggemog ! In januari slaapt ze nog. In februari staat ze op en doet haar wasje in het sop. In maart doet zij haar jasje aan om even naar de kerk te gaan. En als zij thuiskomt in april, dan blijft het weer een poosje stil. En in de mooie maand van mei, dan springt ze touwtje in de wei. In juni heeft ze nog geen haast, dan praat ze met meneer hiernaast. In juli speelt zij met haar kat en gaat met één voet in het bad. En in augustus als het moet, dan wast zij ook haar andere voet. Maar in september wordt het druk, dan scheurt zij de kalender stuk. In een café, op half oktober vraagt zij één koffie aan de ober. En in november drinkt zij 't op en haalt haar wasje uit het sop. En in december slaapt zij in met dekentjes tot aan haar kin. En iedereen zegt; 'Och, och, och, die gekke juffrouw Boggemog.'
Piet Penseel, een kwastje aan een steel, schilderde in het geel. Iets raars, iets moois, iets van niets en toch zoveel. Want vroeg je hem wat het was, riep Piet Penseel: weet ik veel!
Vandaag starten we met ons project "kerst en kunst"! Wat valt er allemaal te beleven? Volg onze avonturen...
Vandaag maken we kennis met portretten en portretschilders. Juf Sofie laat ons heel wat portretten zien en we maken er een praatje over. Bij juf Liesbeth gaan onze kunstenaars aan de slag. Met verf en penseel geven de kinderen het beste van zichzelf. We leren ook een liedje over een schilder. Als afsluiter vertelt de juf een verhaaltje over PILASSO en de kunstplaneet.
Nieuwsgierig wat we morgen gaan doen? Kom dan maar een kijkje nemen!
Vanaf volgende week starten we in het 2e leerjaar met de rondes. De kinderen mogen zelf iets voorbereiden voor elkaar. Op maandag is er poëzieronde. Juf laat ons op maandag kennis maken met heel wat verschillende gedichtjes. Op dinsdag is er de smikkel-smakkel-ronde. Hier is het de bedoeling dat de kinderen iets klein voor elkaar meebrengen om te proeven bv: een stukje appel, een lepeltje pudding, ... Op woensdag vertelt juf een kort verhaaltje. Op donderdag zal je bij ons heel wat muziek horen klinken want dan is het swing-ronde. De kinderen brengen om de beurt een cd mee waar hun lievelingsliedje op te horen is. Op vrijdag is het ????-ronde!!!
De kinderen krijgen in de loop van de week een schema mee wanneer ze aan de beurt zijn.
Op maandag 20 oktober hebben de kinderen gekozen voor het project dat na de vakantie van start gaat. Op woensdag 12 november starten wij met het project "kunst". Een leuke naam moeten we nog bedenken alsook de inhoud van het project moet nog gekozen worden. Ken je kunstenaars? Laat het ons weten? het eerste en tweede leerjaar
De olympische spelen zijn nu al een tijdje achter de rug ... klaar voor iets nieuw!
"Wat een rommel!"
Wie heeft wel eens een rommelkamer? Wie moet soms op zoek gaan naar die ene sok? En waar ligt nu die dobbelsteen van dat spel? In welke vuilnisbak kan ik een blikje kwijt? Waar gaat ons afval naartoe? Wat doet de vuilniswagen met ons afval? Wat is een containerpark? Een antwoord op al deze vraagjes vinden "de kids" in ons nieuw thema!
Ons eerste WO-thema ging over de olympische spelen. De kinderen grasduinden in het oude Griekenland en ontdekten heel wat meer over sport. Papa Wim kwam samen met ons de beentjes strekken. Hij gaf de kinderen een eerste indruk over judo.
Op maandag 13 september mochten wij proeven van de bewegingsschool. De kinderen konden er zich naar hartelust uitleven op de vele toestellen en met het kleurrijke materiaal. Hieronder enkele bevindingen van enkele "kids" uit het 2de leerjaar ...
- Ik vond het superleuk! (Beau)
- Wat leuk over de matten te rollen! (Xan)
- Ik leek wel een aapje ... op de apenbrug. (Roos)
- Ik vond het zo leuk dat ik het wel elke dag zou willen doen. (Lore)
- Ik vond alles leuk! (Loise)
- Die plank om over te stappen vond ik wel tof. (Simon)
- De karretjes leken wel botsautootjes (Raf)
- Ik vond het niet leuk, ik vond het niet een beetje leuk ...maar ik vond het SUPER! (Olivier)