Afgelopen week leerden we verder over wilde dieren.
We deden schrijfdans van krokodillentanden en -schubben.
Schrijfdans is een methode waarbij de kleuters speels patronen uitvoeren die bij schrift een rol spelen.
Eerst deden we de bewegingen grofmotorisch in de kring. We sprongen op en neer, op en neer, ... . Zwierden met onze armen van boven naar onder en tenslotte tekenden we met onze vingers in de lucht krodillentanden.
Daarna was het tijd voor het 'echte werk'. De juf mengde scheerschuim en groene verf en de kleuters mochten dit mengen op de tafel. Eerst kregen ze even de tijd om te wennen aan het gevoel van het 'schrijven' en 'tekenen' in scheerschuim. Ze experimenteerden volop.
Daarna gingen we over tot het tekenen van krokodillentanden met onze BEIDE handen (schrijfdans wordt steeds uitgevoerd met beweging van beide lichaamshelften).
Deze week (en waarschijnlijk ook de week erna, want het thema slaat enorm aan bij de kleuters ) leren we over de jungle.
Onze poppenhoek werd op maandag geleidelijk aan omgetoverd tot een échte jungle!
We deden een waarneming van de spullen die jullie kleuters mochten meebrengen. Iedereen bedankt voor het vele materiaal dat we mogen gebruiken. Onze jungle hoek werd er rijk mee aangevuld.
We knutselden slangen van kartonnen bordjes, schilderden een jungle tafereel, zongen het lied 'Met de jeep door het oerwoud' van Samson en Gert, speelden met de wilde jungle dieren.
Je hoopte misschien stiekem dat we verlost zouden zijn van de sneeuw, gladheid en kou. Maar vandaag kregen we toch nog wat sneeuw over ons heen! Maar uiteraard heeft dit weer ook zijn positieve kanten, de sneeuw is namelijk erg fijn om in te spelen! Dus trokken wij goed ingeduffeld naar buiten! Pret verzekerd
Deze week werkten we niet echt rond een specifiek thema, we werken nog wat verder aan onze dromenvanger die nog niet helemaal klaar was bij iedereen, we mochten eens vrij schilderen met waterverf en we werkten nog wat verder rond de gevoelens. Dit doen we om de sociale relaties te bevorderen. We werken nog wat verder aan onze gevoelsmeter. We zaten dus heus niet stil!