Inhoud blog
  • Verpakkingsmaterialen
  • Alle voedingsstoffen
  • Alle soorten bewaartechnieken
  • Wat is het verschil tussen een windmolen en een windturbine?
  • Wat is een aarding?
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    TechnoBlog

    11-03-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat is het verschil tussen een windmolen en een windturbine?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Een windTURBINE levert elektriciteit op maar een windMOLEN gebruikt men vroeger en op sommige plaatsen ook nu nog om graan en tabak te malen.

     

    Als er maar een klein beetje wind is zoals 10 km/h dan kunnen geen één van te twee werk opleveren omdat de wieken niet snel genoeg kunnen draaien. Dus met andere woorden moeten de wieken redelijk snel draaien voordat ze iets gaan opleveren.

    Vanaf 30 km/h (= 5 beaufort) kan men pas energie uithalen uit de windmolens en windturbines. Zo heb je veel voordelen omdat er geen CO2 wordt uitgestoot terwijl ze werken maar je hebt ook veel nadelen. Elk jaar gaan er veel vogels dood omdat die zo dom zijn om tegen die wieken te vliegen. Maar ook omdat als de windturbines draaien dat je heel veel lawaaihinder hebt als je erbij woont. Als je direct naast een windturbine staat heb je lawaai van ongeveer 96 decibel!!!

    11-03-2018 om 10:33 geschreven door Bent Albrecht  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat is een aarding?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Een aarding is een groen/geel draadje dat in verschillende apparaten zit. Het zorgt ervoor als je aan een apparaat komt dat je geen schok krijgt.

     

    Dus door middel van aarding kan met ervoor zorgen dat er geen ongewenste elektrische spanning om machines of apparaten staan.

    Voor het bouwen van een huis wordt er een aardingslus aangelegd in de bodem van de vloer. Die aardingslus is verbonden met de elektriciteitsinstallatie van het huis en alle stopcontacten in het hele huis.

    Dus wanneer er teveel stroom op een toestel zit gaat die stroom weg via de aardingspin die in het stopcontact zit naar de aardingslus onder de grond.

    11-03-2018 om 10:31 geschreven door Bent Albrecht  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verschillende soorten waterkrachcentrales
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Een waterkrachtcentrale is een heel goeie manier om zo milieuvriendelijk mogelijk elektriciteit op te wekken. Een ander woord voor een waterkrachtcentrale is een hydraulische centrale.

     

    Een waterkracht centrale kan in 4 verschillende soorten voorkomen.

    1: Een riviercentrale, dit ligt meestal aan een ingedijkte waterloop. Het verval is licht en ligt meestal tussen de 3 en 15 meter.

    2: Pompcentrale, deze centrales komen meestal voor in gebieden met bergen zoals Zwitserland. Het water wordt tijdens perioden met een lager energieverbruik naar een hoger gelegen waterbekken gepompt.

    3: Stuwdamcentrale, eerst verzamelt een stuwdamcentrale een grote hoeveelheid water in een kunstmatig stuwmeer. De turbine bevindt zich meestal aan de voet van het dam. In de machinezaal drukt het water op de schoepen van een turbine, die op haar beurt een alternator aandrijft.

    4: Getijdencentrale, hier wordt energie gewonnen door gebruik te maken van het verschil in waterhoogte tussen eb en vloed.

    11-03-2018 om 10:28 geschreven door Bent Albrecht  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe gaat een dynamo te werk?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De dynamo van je fiets zorgt ervoor dat je licht werkt op je fiets. Maar voordat je licht aan gaat moet je zelf eerst iets doen, je fiets in beweging zetten zodat de dynamo die tegen je wiel zit kan beginnen draaien en kan zorgen voor elektriciteit.


    Nu ga ik je de stappen vertellen hoe de dynamo in elkaar zit en hoe het elektriciteit levert.


    Stap 1: Je wiel wordt in beweging gebracht

    Stap 2: De gekartelde kop die tegen het wiel zit begint te draaien

    Stap 3: De centrale as in de dynamo begint te draaien

    Stap 4: Als de centrale as draait gaat de magneet ook meedraaien in de spoel

    Stap 5: Door de draaiing van de magneet wordt er elektriciteit opgewekt in de spoel

    Stap 6: Het elektriciteit die opgewekt is gaat via geleiders naar de lamp

    Stap 7: Als het elektriciteit aankomt in de lamp begint de lamp branden

     

    Ziezo, nu weet je hoe de dynamo in zijn werk gaat en hoe de dynamo elektriciteit levert.

    11-03-2018 om 10:26 geschreven door Bent Albrecht  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    08-03-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat betekent BEBAT? Voor wat dient Bebat?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen BEBAT staat voor BElgische BATterijen. Bebat zorgt ervoor dat gebruikte batterijen niet zomaar in de gewone vuilbak terechtkomen. Dus Bebat zorgt ervoor dat die batterijen worden ingezameld en kunnen worden gerecycleerd.

    Bebat geeft al 20 jaar gebruikte batterijen een nieuw leven. Bebat doet dat door de batterijen in te zamelen, te sorteren en te recycleren. Bebat haalt de waardevolle materialen uit de batterijen en gebruikt die weer als grondstof. De andere stoffen worden op een zo milieuvriendelijke manier verwerkt. Bebat streeft ernaar om steeds meer en beter te recycleren.

    Wat geschiedenis: In 1995 werd het bedrijf Bebat opgericht. Duracell, Energizer, Memorex, Panasonic en Varta bundelden hun krachten samen om een nationaal inzamelnetwerk uit te bouwen. Dat zorgde ervoor dat de consumenten die de batterijen hadden aangekocht die weer konden inleveren als die leeg waren. Het jaar na de oprichting van Bebat was het inzamelen van gebruikte batterijen een feit.

    08-03-2018 om 00:00 geschreven door Bent Albrecht  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)

    Archief per week
  • 14/05-20/05 2018
  • 05/03-11/03 2018
  • 16/10-22/10 2017
  • 09/10-15/10 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs