Steenkool ontstaat door ophoping van plantenresten die zich zijn hebben gevormd door aardverschuivingen en vulkaanuitbarstingen miljoenen jaren geleden.
Waar vinden we steenkool? we vinden steenkool diep in de bodem op ongeveer 700 à 800 meter diep.Een streek waar men steenkool ontgint noemt men een steenkoolbekken.
In België hebben we 2 steenkoolbekkens:
zuidelijke bekken rond Luik en Charleroi. kempens bekken in Beringen,Genk,Houthalen en Zolder.
welk dier gebruikte men en waarom?
Kanaries Ze stuurden de beestjes de mijnschacht in om te zien of er GAS aanwezig was.Kwam de kanarie terug naar boven(naar het licht)dan was alles veilig en konden de mijnwerkers afdalen.
voordelen: Steenkool kan gemakkelijk worden vervoerd naar de centrales. Steenkool is een relatief goedkope energiebron.
nadelen: Steenkool wordt ontgonnen in mijnen. Brandende steenkolen produceren vervuilende gassen. Steenkool is een niet-hernieuwbare energiebron.