Hallo iedereen! Ik zal jullie wat meer vertellen over kerncentrales. Een kerncentrale wordt gebruit op energie op te wekken. Dit gebeurt via uraniumsplijting. Uranium is een grondstof. De arbeiders die werken in een kerncentrale hebben een zeer risicovol beroep. In en rond de kerncentrale meet je een zeer hoge radioactiviteit. Dit is kankerverwekkend en zorgt voor nog vele problemen. Maar de arbeiders zijn natuurlijk wel beschermt tegen deze stralingzn dankzij een pak. Maar wat gebeurt er nu als er een kerncentrale ontploft?
Als dit gebeurt komen alle radioactieve stralingen vrij en wordt de hele buurt in een straal van 30 km 'besmet'. Zoals in Tsjernobyl in 1986 is er een kernramp geweest. In dit stadje hangen nu nog altijd radioactieve stralingen rond. De problemen worden ook overgedragen van moeder op dochter: Stel : Je woont in Tsjernobyl als deze kernramp plaats vond. Toen dit gebeurde was je 5 jaar oud. Nu ben je een goeie 34 jaar oud en wil toch aan kinderen beginnen. Het zou zeer goed kunnen dat je ofwel een miskraam baart ofwel dat uw baby een afwijking heeft. Hier zie je nog een paar foto's van kerncentrales en nog enkele gevolgen... (Deze torens dat je ziet dat zijn de koeltorens van de kerncentrale) Groetjes!
Hallo iedereen! Zoals jullie weten hebben we het nu over energie. Ik ging aan de slag met Rowan om les te geven. We hadden het over biomassa en biostoomcentrales. Hier ook wat informatie!
Ik zal eerst wat meer vertellen over biomassa. Wat is biomassa nu precies? Nou biomassa is biologisch afvalmateriaal van een
levend of net gestorven dier . Dus je hebt houtschilfers en mest en dergelijke dit
is dus biomassa. Biomassa wordt gebruikt om energie op te wekken . Dit heet dan bio-energie. Dit wekken zo
onder andere op in een biostoomcentrale. In een biostoomcentrale gebeurt eigenlijk dit: (zie bijgevoegde foto) 1) Het biomassa wordt verbrand. Er komt warmte vrij. 2) Deze wordt omgezet in stoom. 3) De stoom laat een turbine draaien. 4) Doordat de turbine draait wordt in de generator elektriciteit opgewekt. 5) Zo laat je een lamp branden!!