Op vrijdag 7 november speelde het tweede leerjaar toneel. De juffen lazen eerst een gedicht voor ivm een Koning. Het is namelijk op 15 november dag van de Dynastie. Daarna speelden we in groepjes een eigen toneel. We mochten ons ook verkleden zodat we net echte Koningen, hofnarren, lakeien,... waren. Na even oefenen en kledij te kiezen, bekeken we elk toneelstukje. Elk groepje maakte er iets zeer creatiefs van. Er zitten een aantal echte toneelspelers in het tweede leerjaar!
Tijdens de levensbeschouwelijke vakken werkten we deze week rond vrede. Er werd gepraat over vrede, een vredeslied ingeoefend en vredesvlagjes gemaakt. Op het slotmoment hebben de kinderen duidelijk gezegd wat vrede voor hen is. Het was een leerrijke week en hopelijk met nog veel 'vredevolle' momenten!
Het vijfde en tweede leerjaar zijn gestart met peer-tutoring. Als kennismakingsactiviteit tussen de leeskoppels kozen we voor het maken van fruitsalade en het afnemen van een interview. Op die manier voelden de leerlingen zich vlug thuis bij elkaar.
Een dikke proficiat aan Saartje Dumon, die de loopwedstrijd in Eksaarde gewonnen heeft op zaterdag 4 oktober . Ook een dikke proficiat aan alle andere kinderen van de klas die meededen.
Op dinsdag 7 oktober gingen de kinderen van het tweede leerjaar samen met de kinderen van het eerste en het derde leerjaar naar het bospark. We zochten mooie bladeren en vruchten, we leerden over bomen en paddenstoelen en we speelden op de speeltuin. Het was voor de kinderen een heel toffe en leerrijke dag.
Tijdens de godsdienstles kregen de kinderen van het tweede leerjaar te maken met de werkvorm bibliodrama. Nadat er een verhaal werd voorgelezen en besproken, konden de kinderen zelf in de huid kruipen van de personages. Er werd een heus interview afgenomen door de klasgenoten. Wat konden de kinderen zich goed inleven! Dit gaan we zeker nog een keer doen!
De eerste schooldag was voor de kinderen van 2A spannend. We zitten in een container, we zien nieuwe kinderen, of we zien de kinderen terug van vorig jaar. Kriebels in de buik! Ook zien we alle juffen en meesters terug. Dit jaar zitten we bij juf Karin en juf Isabelle.
We gingen samen naar ons nieuwe klasje en kregen vele boeken en schriften. Ook werden de klasafspraken en de klastaken uitgelegd. Daarna zochten we een slogan ivm een kei-tof schooljaar, die we dan samen met 2B zouden brengen voor de ouders. Ook versierden we een kei. Deze kei mochten we dan op het einde van de dag in een letter leggen op de speelplaats.