Vandaag om 9u gestart voor een korte rit van 48km. Op dat ogenblik dachten wij dat onze dames al geland waren in Santiago . Uiteindelijk bleek het vliegtuig 4 uur vertraging te hebben! Ondertussen weten we dat ze veilig op hun bestemming zijn. Eerste 8km door stedelijk en industrieel gebied rond Leon: niet opwekkend. Geert rijdt lek : eerste lekke band in 2000km is normaal risico. Met vereende krachten lukken Geert en specialist- depanneur Karel erin om in een minimum van tijd de zaak te fiksen. Een kwartier later begint het hevig te regenen . ' s Middags kunnen we ons drogen in de lunch stopplaats. We vertrekken opnieuw met wat zon, maar algauw begint het weer te regenen... Na een qua landschap eerder troosteloze rit, over een grote lengte op de Camino naast een drukke weg, arriveren we om 14u in het hotel. Nu nog wachten op de bagage in de bar... Al ons werk van gisteren aan de fietsen is nodeloos gebleken, we kunnen terug beginnen... Astorga lijkt een mooi stadje: markante kathedraal en museum, en bisschoppelijk paleis van Gaudi.
Vandaag rustdag! De batterijen weer opgeladen na de geleverde inspanningen van de voorbije dagen. De fietsen proper gemaakt . Voor sommigen was dit ook een leerschool. Leon verkend . Oude binnenstad beperkt in oppervlakte. Bezoek aan kathedraal : mooi, maar niet zo indrukwekkend als Burgos. Wel impressionante glasramen. Ook basiliek bezocht: sober, zeer interessant museum met prachtige bijbels uit 10e en 12e eeuw. Het Pantheon met zijn plafondschilderijen wordt de Romaanse Sixtijnse kapel genoemd. Dus vandaag de nodige portie cultuur. Morgen weer naar de Camino !
Diner gisterenavond in Monasterio in restaurant onder dak met merkwaardig gebinte. Zeker 12 m overspanning in oude balkstructuur uit 16 e eeuw maar grote mensen ( zoals wij )moeten zich wel bukken of een helm dragen. Uitstekende keuken en snelle bediening. Vandaag gestart om 9u10. Lange, eerder eentonige rit voor de boeg. We volgen de Camino . Veel pelgrims op de baan de eerste 20 km. Daaronder veel eenzame stappers. Sommigen zijn zo diep in gedachten verzonken, dat ze ons herhaaldelijk belgerinkel niet horen. Gevolg: twee ongewenste contacten tussen Fernand en vrouwelijke pelgrims. Parcours de eerste 40 km breed, stenig en stofferig. Om 11u gearriveerd op het geografisch middelpunt van de Camino in Sahagun. ' s Middags geluncht in een soort dorpscafé in Bercianos del Real Camino ( what ' s in a name ) . Soep wordt om de 7 dagen gemaakt , wij hadden die van de vierde dag, het kon dus erger. Laatste 20 km waren ambetant : smalle camino, en inkom van Leon een hindernisparcours. Ons hotel is een Hospederia. Nog een echte paster gezien, en de aanwezige nonnekens zingen nu de vespers terwijl wij aperitieven. Nu is het rustdag. Alles krijgt een beurt. Onze was ( heel goedkoop, maar resultaat nog niet gezien ), onze fietsen , en onszelf vergeten we ook niet.