De kinderen maakten van een sok een sokpop, een vreemd beest of wezen.
Met dit wezen oefenden we eerst de spreektechniek, hoe beweeg ik de pop bij het spreken, hoe kan ik een emotie spelen, ... Vervolgens oefenden we in 3 groepen een spreekkoor:
Beest
Laatst
heb ik zon vreemd beest gezien, het had
wel zeven oren, het had
er drie van voren en vier
van achter bovendien en
daardoor kon het niet goed zien, maar ooo,
wat kon het horen.
Joke van Leeuwen
Tot slot
oefenen we per 2 het gedicht 'daarom hou ik van je' met onze monstertjes.
Je bent lelijk en vet, een lastig portret, je hebt hoorntjes op je kop. Je bent vies en je drinkt, je hebt een hangbuik, je stinkt, je hebt wratten met haren erop. En daarom hou ik van jou.
Je bent wreed en ruw, stiekem en sluw, boosaardig, vals en venijnig. Je bent onoprecht, door en door slecht, gierig, gemeen en sjagrijnig. En daarom hou ik van jou!
Colin McNaughton
07-11-2013
Woensdag, 6 november 2013
Donker het licht gaat aan, een vreemd wezen met één oog stapt rond zijn oogpupil beweegt een klein driehoekig vlakje springt rond het oog van het vreemd wezen beweegt het wezen komt dichterbij. Hap, het driehoekje is weg opgegeten. Licht uit.
De kinderen maken van zwart papier een monster, met splitpennen bevestigen ze armen of benen of ... zodat het monster kan bewegen. Per twee oefenen ze een scène in. In de zaal spelen ze de grappige, griezelige of gekke scène achter een groot, wit doek met een lamp erachter.
Tot slot griezelen we in de klas met een zaklamp op de maat van een lied.
In het donker lijkt het wel alsof er honderd schimmen staan ... Zijn het monsters, wilde dieren? Spoken, heksen, reuzenmieren? Zou ik gillen, zou ik tieren ...? Nee, ik knip een lichtje aan.
...
23-10-2013
Woensdag, 23 oktober 2013
We mochten ons verkleden in een griezel en leefden ons in in griezels: spoken, heksen, tovenaars, ...
Op griezelige muziek deden we de stoelendans als de muziek stopte, mocht het kind zonder stoel een opdracht trekken, de
'proef-'opdrachten waren natuurlijk het leukst: trollensnot, vampierenbloed, slakkenslijm, muizen, muizenkeutels,
wormen, ... proeven, tussendoor dansten we op Halloweenmuziek van Samson en Gert.
18-10-2013
Donderdag, 17 oktober 2013
Vandaag hadden we wel een heel leuke les van wiskunde.
We speelden spelletjes op de speelplaats waarbij we afstanden moesten meten.
We gooiden een blokje om ter verst, we sprongen om ter hoogst en om ter verst, we speelden petanque...
17-10-2013
Donderdag, 17 oktober 2013
Vervolg meetopdrachten
Donderdag, 17 oktober 2013
Vervolg meetopdrachten
08-10-2013
Maandag, 30 september 2013
Schoolreis naar Toverland 2
Maandag, 30 september 2013
Schoolreis naar Toverland 4
Maandag, 30 septembet 2013
Schoolreis naar Toverland 3
Maandag, 30 september 2013
Schoolreis naar Toverland 1
22-09-2013
Zondag, 22 september 2013
Beste ouders,
Onze klas wordt bij jullie thuis gebracht. We willen
een visuele brug zijn tussen de klas en thuis. Het is de bedoeling dat we
jullie nog beter informeren over het reilen en zeilen in de klas. Via deze
klasblog (=dagboek) houden we jullie zoveel mogelijk op de hoogte van het leven
in onze klas. Regelmatig worden jullie geïnformeerd met foto's en verslagjes
over wat jullie kinderen in de klas doen.