 |
|
 |
NIEUWSJES UIT ZEEBRUGGE...! |
|
 |
10-06-2015 |
KNUTSELNAMIDDAG IN HET BUURTCENTRUM |
Afgelopen dinsdag ging er in samenwerking met de Zocjes een knutselnamiddag voor groot en klein door in het buurtcentrum. Men zou er samen kleurrijke papieren bloemen maken die men dikwijls op het strand ziet. Dit is een fenomeen die enkel voorkomt aan onze kust: 'de strandwinkeltjes' waar kinderen bij zonnig zomerweer, zelfgemaakte kleurrijke papieren bloemen te koop aanbieden. Veel geld brengen ze niet op, want de pasmunt die gebruikt wordt zijn aangespoelde schelpjes die men op het strand verzamelt.
Bekijk enkele foto's van deze kleurrijke knutselnamiddag.... KLIK HIER!
10-06-2015, 23:58 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
HAPPY BIRTHDAY IN HET BUURTCENTRUM |
Zo worden verjaardagen gevierd in het Buurtcentrum.....Lekker
met eigen gemaakte taarten....!!!
10-06-2015, 23:55 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
DIGITAAL LOKET |
**********************
10-06-2015, 23:55 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
08-06-2015 |
FEESTELIJKE OPENING BAR OSWALD |
Zeedijk Zeebrugge
08-06-2015, 18:52 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
DE VLAANDEREN XVIII VERLAAT VOORGOED DE HAVEN |
Havenkapitein Joris Praet meld via Facebook op Je zie van Ziébrugge ojje ....
Volgende week verlaat een Zeebrugse "Oude Dame" voorgoed onze haven. In haar beginjaren was zij de grootste hopper van de wereld baggervloot. Menige Zeebruggenaar, Lissewegenaar, Zwankendammenaar, Heistenaar, Knokkenaar, Blankenbergenaar en Oostendenaar hebben op dit schip gevaren: de Vlaanderen XVIII van Baggerwerken DeCloedt
Joris Praet: Schip gaat eerst naar Rotterdam op een LASH (=afzinkbaar schip) geladen te worden dan droogdok in Oman om later naar de westkust van Indië verder te werken.
08-06-2015, 00:16 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
07-06-2015 |
GESLAAGDE DAG VAN DE TOERIST |
Veel volk, mooi weer en een gezellige sfeer op 'de dag van de toerist'
op de zeedijk afgelopen zondag. Er was een grote rommelmarkt,
een optreden van de 'Pepingen Pipe Band' en tevens gratis uitdelen
van lekkere garnaaltjes gebracht door paard en kar.
Bekijk enkele sfeerbeelden van deze geslaagde dag.... KLIK HIER!
07-06-2015, 23:48 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
KAMPIOENEN GEVIERD BIJ KAARTERSCLUB 'NA TAAK VERMAAK' |
Afgelopen vrijdag liep het 59ste kaartseizoen af bij kaartersclub
'Na taak vermaak' in café Abri. Na 16 kaartingen dit seizoen werd
'Annie Buysse' algemeen kampioen met 122 punten.
Kampioen bij de mannen werd 'Michel Monbaliu' met 118 punten
3de plaats: Marc Vandecasteele met 116 punten
4de plaats: Couwijzer Jan met 115 punten
5de plaats: Catteeuw Thierry met 112 punten
Een leuke attentie voor de cafébazin
Tevens werd er nog een kampioenenkaarting gespeeld met
volgend resultaat:
Uitslag van de kampioenenkaarting van vrijdag 5 juni:
1.Marc Vandecasteele-Jacques Depoorter
2.Rita Schram-Michel Monbaliu
3.Jozef Dournez-André Desmidt
4.Annie Buysse-Thierry Catteeuw
5.Danny Janssens-Daniel Joncheere
6.Marie-Thérese Maes-Kevin Vandenberg
we starten opnieuw op 11 september.
Telkens de tweede en vierde vrijdag van de maand
07-06-2015, 23:17 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
02-06-2015 |
CRATIEF ATELIER IN HET BUURTCENTRUM |
*************************************
02-06-2015, 22:51 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
ZEEWIJDING ZEEBRUGGE |

Zeewijding Zeebrugge
De jaarlijkse zeewijding in Zeebrugge wordt beschouwd als één der mooiste zeewijdingen aan onze kust en is een uitstap naar de kust meer dan waard.
Op zondag 21 juni 2015 vertrekt om 9.30 uur de processie aan de Roezemoesschool in de Zusterstraat om daarna door de straten van Zeebrugge te trekken richting Visserskruis waar om 10.30 uur een eredienst in open lucht doorgaat.
De viering wordt opgeluisterd door een harmonie en sluit af met het zegenen van de zee.
Bij regenweer gaat de dienst door in de Sint-Donaaskerk.
De processie bewaart al decennialang haar eigen karakter met een indrukwekkende groep lokale figuranten. Centraal staan de kinderen, verkleed als vissers en visserinnetjes, die kruisjes dragen met daarop de namen van overleden vissers. Verder zijn er meerdere gesproken taferelen zoals de Bijbelse wonderbare visvangst en een fragment uit Op hoop van zegen van Herman Heijermans.
Sinds vorig jaar werd gestart met de vernieuwing van deze processie en werden vooral volkse elementen toegevoegd. Tegenover de toekomstgerichte lintjesdans der kinderen staat een ingetogen dodendans. Een tableau vivant met een vissersfamilie en een nettenboeter ratelt door de straten op een boerenkar getrokken door een paard en er is een ouderwetse visleurder met zijn viskar. Een statige kerkbaljuw of Suisse met hellebaard bewaart de sereniteit tijdens de processie en de eredienst. Vissersvrouwen verkopen elk jaar een uniek tegeltje als herinnering aan deze prachtige dag van de zeewijding.
Figuranten voor onze processie zijn steeds welkom !!
Organisatie : Zeewijdingscomité Zeebrugge
Info: 050 544018 ( Pastorie Zeebrugge Pastoor Fernand Maréchal )
02-06-2015, 22:42 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
28-05-2015 |
WEER EEN FERME BROK NIEUWS VAN HET BUURTCENTRUM |

Afgelopen donderdag waren de deelnemers van ONLINE buurten even "bekende Vlamingen"
Roel van Zorganderstv. maakte een reportage over ouderen en technologie en daarvoor zijn Zeebrugge en ONLINE buurten uitgekozen. Het is de bedoeling dat vanaf de maand juni iedere 4de donderdagvoormiddag van 9u30 tot 11u30 een maandelijkse samenkomst is voor tabletgebruikers. Er worden geen lessen gegeven wel leren aan en van elkaar in een gezellig samenzijn. Verschillende thema's staan op het menu zoals videobellen, bloggen, foto's...
Eerste sessie op donderdag 25 juni 2015 in het buurtcentrum d'Oude Stoasie!
Daar zie je maar weer dat leeftijd geen obstakel is om wat nieuws te leren !
Wat is er nog meer te doen in het Buurtcentrum:
Zeebrugsche Kerremesse op 26 juni om 14u.
NIEUW......CREATE TRIO
************************
- Boetseren
In de eerste sessie krijg je voeling met klei en kom je te weten wat je er allemaal mee kan doen. We maken een eenvoudig boetseerwerk. Het wordt ongetwijfeld een creatieve en gezellige samenkomst.
Begeleider: Patrick Priem
Elke woensdag om 14 u., eerste sessie op 8 juli om 14 u.
👛 ....3 euro per sessie
- Fotografieclub voor amateur-fotografen
We maken samen een wandeling langs de vaart Zeebrugge-Zwankendamme en leggen de leukste locaties op foto vast. Daarna bekijken we onze kiekjes en geven we tips om de fotos nog te verbeteren.
Begeleider Hans Snijkers
Elke vrijdag om 10 u., eerste sessie op 10 juli om 10 u.
👛....gratis (breng fototoestel mee)
- Koorgroep
Een buurtcentrum waar muziek in zit en waar we niet geven om een valse noot. In dit koor leer je onder leiding van een professionele dirigent nieuwe liedjes aan. Liedjes die je zelf wilt zingen of op suggestie van de dirigent. Een goede stem en durf om te zingen zijn genoeg om deel te nemen. Ambiance gegarandeerd!
Begeleider: Vincent Hullegie
Elke vierde donderdag van de maand om 14 u., eerste sessie op 23 juli om 14 u
👛....3 euro per sessie
Interesse in één van de nieuwe crea-activiteiten? Kom eens proberen.
Graag een seintje vooraf op tel. 050/ 55 01 31
Buurtcentrum net geen award op kortfilmfestival
Buurtcentrum Zeebrugge werd genomineerd voor de publieksprijs van de kortfilmwedstrijd Wadde@. Iedereen kent ongetwijfeld de satirische reeks 'wat als?'. Brugse organisaties werden in deze wedstrijd uitgedaagd om filmpjes in te sturen rond het thema vrijwilligerswerk. Om onze Minder Mobielen Centrale te promoten figureerden Suzanne, Armand, Lutgarde, Corry en gastvrouw Carine in een zelfgemaakte kortfilm.
Op de uitreiking van de Wadde@-awards strandden we, na een spannende nek-aan-nekrace, op een verdienstelijke derde plaats.
Voor de Minder Mobielen Centrale (MMC) zijn we overigens nog steeds op zoek naar chauffeurs om te rijden voor mensen die niet zo mobiel zijn. Meer info op tel. 050/ 55 01 31
LINEDANCE
Linedance elke maandagavond om 19u30 in het buurtcentrum te Zeebrugge
Dagfietstocht in het Brugse ommeland
Op 14 juli om 9u45 in het buurtcentrum
Pasar en het Buurtcentrum nemen je tijdens een dagfietstocht (met picknick) op sleeptouw doorheen een mooie, schilderachtige fietsroute in het Brugse Ommeland. Om 10 u. vertrekken wij voor een fietstocht van een 50-tal km. Ook e-bikers zijn welkom.
Verzamelen aan het Buurtcentrum.
👛....Leden PASAR: 4 euro,
Niet PASAR-leden: 5 euro (drankje en verzekering inbegrepen).
Meebrengen: fiets in goede staat met eventueel reserveband en picknick
✏️....Inschrijven
Malefason Willy 050/546478
willy.malefason@telenet.be of in het buurtcentrum d'oude stoasie te Zeebrugge
Amerikaanse barbecue op 3 juli
om 11uur in het buurtcentrum te Zeebrugge:
Film "Marina" op 24 juli om 14u
in het buurtcentrum te Zeebrugge:
"ZEEBROCK"
Binnenkort starten we met maandelijkse rockoptredens op donderdagavond in zaal 'Spoor 3' van het buurtcentrum.
Rockgroepjes uit de regio die interesse hebben in een stevige 'Zeebrock' en zin hebben om serieus van Jetje te komen geven, neem contact op met ons op nummer 050/ 55 01 31
Startgroep Manillen: elke dinsdag om 14u
in het buurtcentrum te Zeebrugge
Zin om te kaarten maar nog geen spelkennis? Graag leren we je in een startersgroep de knepen van het 'vak'.
Bij manillen wordt gespeeld met 32 kaarten, de zogenaamde Piketkaarten.
Leer de knepen van het spel in aangenaam gezelschap. Maandelijks is er prijskaartje op maandag.
Naaiatelier op 9/6, 23/6 en daarna elke veertien dagen:
Zeebrugse Zwoele Zomernamiddag op 10 juli om 14uur:
Amerikaanse barbecue op 3 juli om 11uur
in het buurtcentrum te Zeebrugge:
Uitstap Een dag aan zee
i.s.m. Lokaal dienstencentrum De Garve
op 9juli om 10 uur:
*****************************************
28-05-2015, 23:09 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
26-05-2015 |
NIEUWS VAN HET BUURTCENTRUM |
Uitstap Sporttentoonstelling 'Merckx en Ickx'
i.s.m. Levensvreugde op 4 juni 2015
knutselnamiddag voor klein en groot i.s.m.
Kinderwerking De Zocjes op 10juni om 14u.
Uitstap 'Samen naar de markt' op 19 juni om 9u.
Zeebrugsche Kerremesse op 26 juni om 14u.
26-05-2015, 22:39 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
Ouderraad van de Roezemoesschool organiseerde 10de sneukelfietstocht |
De inschrijvingstafel
Voor de 10de maal in evenveel jaar organiseerde de ouderraad van de roezemoesschool opnieuw hun sneukelfietstocht. Het concept was simpel. Een mooie fietsroute loodste de 258 deelnemers door de polders langs steegjes, wegjes, brugjes doorheen een leuke omgeving. Langs het traject werd op regelmatige basis eens halt gehouden om te sneukelen. Een warme hap, iets voor de zoete mondjes, een alcoholisch drankje, iets uit eigen streek of een specialiteit uit andere streken, het werd ze allemaal voorgeschoteld.
Aanschuiven naar het inschrijvingslocaal
Aan de start......
ier zie......m'n moatje doet ook mee
Gezellig samen
Het bendetje is ook weer van de partij
Daar gaan ze dan voor een rit van 34km
26-05-2015, 00:27 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
25-05-2015 |
RIBBETJESFESTIJN TEN VOORDELE VAN MARCUS |
Ribbetjesfestijn ten voordele van kandidaat Prins carnaval van West- Vaanderen 'Marcus' of Marc Rogiest
Zondag 12 juli om 11:55 in zaal Albatros:
Ribbetjes met groentebuffet frietjes en 4 sausen a volonté.
Voor wie zijn bord netjes afruimt een gratis bolletje ijs van de cremekarre.
Voor wie geen ribbetjes lust is het alternatief worst of hamburger.
Prijs volwassenen 15 euro in v.v.k. aan de deur 16 euro
Prijs kinderen tot 6 jaar, 7 euro,tot 12 jaar 9 euro.
Kaarten te verkrijgen bij Marcus (0486.88.11.34)
Kaarten in voorverkoop aan 15 euro voor volwassenen tot en met 5 juli,vanaf 16 juli is de prijs 16 euro voor volwassenen,uiterlijke inschrijfdatum 10 juli
25-05-2015, 23:45 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
UITREIKING VAN HET NOORDERLICHT |
Op zondag 25 mei reikte 'Beweging.net(ACW) de jaarlijkse prijs voor de vrijwilliger uit in de St. Donaaskerk.
Dit jaar ging het 'Noorderlicht' naar Kris Devolder.
Kris is een stille werker die steeds bereid is om te helpen, was jarenlang een zeer gewaardeerde chiro-leider.
Hij zet zich al jaren in voor de vormselcatechese, als begeleider en als kook-ouder tijdens het weekend van de vormelingen. Is secretaris van de vzw Parochiale werken en zorgde aldus voor de renovatie van de zaal Albatros.
Hij is ook schatbewaarder van de kerkfabriek St. Donaas en zorgde o.a. voor de renovatie van de St. Donaaskerk en de pastorie en is ook een drijvende kracht achter de jaarlijkse zeewijding.
Ook de zeescouts en de Roezemoesschool doen geregeld beroep op hem en voor Kris is niets teveel.
Een zeer geëngageerde en wijze man die in stilte zich enorm inzet voor de gemeenschap van Zeebrugge.
25-05-2015, 02:18 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
FEEST IN D'OUDE STOASIE |
Het was vrijdag weer een leuk feestje in het buurthuis'. Een spetterend optreden van Albert Dumoulin, een lekker ijsje uit de triporteur en een dansje erbovenop, meer moet dat niet zijn. Hierbij enkele foto's van Marian!
25-05-2015, 02:17 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
DE VORMELINGEN VAN 2015 |
Het Heilig Vormsel gaat door op zondag zaterdag 30 mei om
14.30u in de Sint-Donaaskerk
********************************
25-05-2015, 01:21 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
23-05-2015 |
KAARTERSNIEUWS BIJ 'NA TAAK VERMAAK' |
Uitslag kaarting van vrijdag 22 mei 2015
, laatstse kaarting voor kampioenschap.
Eindklassement:
Annie Buysse algemeen kampioen
en kampioene van bij de vrouwen.
Michel Monbaliu kampioen bij de mannen.
1.Frank Vlietinck - Jackie Decruw
2.Thierry Catteeuw - Marie-Therése Maes
3.Marc Vandecasteele - Jan Couwyzer
4.Jacques Depoorter - Michel Monbaliu
5.Annie Buysse - Sofie Bonte
6.Danny Janssens - André Desmidt
7.Rita Schram - Jozef Dournez
8.Dirk Moens - Filiep Crevits
Kampioenenkaarting vrijdag 7 juni 2015 om 20u30
23-05-2015, 19:02 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
OPROEP VAN DREW GRAMMENS |
Wil jij het kankerfonds steunen via een donatie? Dat kan! Voor mijn eindexamen van zedenleer ga ik zoveel mogelijk geld inzamelen voor het kankerfonds. Alle beetjes helpen. Ik zal op alle mogelijke manieren geld inzamelen bv verloting, karweitjes, fruitsla verkopen op school,... Wil je een centje doneren?, stuur dan in privebericht een berichtje.
Mijn rekeningnummer: IBAN BE32 0635 3925 8502 Ik zal ook af en toe eens een foto plaatsen van wat ik al heb gedaan en ook als ik het zal doneren aan het kankerfonds zelf!
23-05-2015, 00:12 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
14-05-2015 |
MONIQUE KRIJGT BOODSCHAPPEN CADEAU |

Monique Defever krijgt boodschappen cadeau
Het Zeebrugse buurtcentrum in de Venetiëstraat stelde onlangs op de Markt van Zeebrugge de Boodschappendienst voor. Passanten werden er bevraagd om het totaalgewicht te raden van de inhoud van een gevuld winkelkarretje. Monique Defever raadde het gewicht: 2,1 kilogram, won een boodschappenkaart met een boodschappenmandje gevuld met lekkernijen.
De dienst wil ouderen vanaf 60 jaar die niet over eigen vervoer beschikken en wonen in de zone met postcode 8380 maximaal ondersteunen. Een chauffeur haalt cliënten individueel of in groep naar het grootwarenhuis, de thuiszorgwinkel, de apotheek, de bank of de post. De collectieve boodschappendienst heeft plaats op dinsdag en donderdagvoormiddag. De individuele boodschappendienst is beschikbaar van maandag tot en met vrijdag.
Voor de collectieve boodschappen dient een boodschappenkaart aangekocht te worden van 10. Met deze kaart kan u bijgevolg 5 keer deelnemen aan de collectieve boodschappendienst.
Bij individuele boodschappen betaalt de cliënt per uur (tarieven verschillen tussen binnen de deelgemeente en er buiten). Binnen de deelgemeente bedraagt de kostprijs 2 per uur. Buiten de deelgemeente bedraagt de kostprijs 3,5 voor het eerste uur en 2 per bijkomstig uur.
In dit bedrag zijn inbegrepen: de rit van en naar de woning, de begeleiding tijdens het winkelen en hulp bij het in- en uitladen van de boodschappen.
Een afspraak maken kan op het nummer 050 55 01 31 of 0475 85 96 90.
BUURTSPORT ZEEBRUGGE: KUBB TORNOOI:
14-05-2015, 00:00 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
11-05-2015 |
STRESSFACTOR IN DE OLV TER DUINEN |

Op initiatief van de leerlingenraad werd de speelplaats van Onze Lieve Vrouw Ter Duinen op vrijdag 5 mei omgetoverd in een heus festivalterrein en enkele stevige namen op de affiche met de bekende Mark With a K als hoofdact.
Om het vijftienjarig jubileum van OLVTD te vieren, verscheen er een gigantisch podium met bijhorend geluidssysteem en de enthousiaste en vrolijke glimlach van VJ Sofie veroverde onmiddellijk alle harten.
De leerlingen en leerkrachten hadden hun best gedaan om alles tot in de puntjes uit te werken.
Voor en tijdens de optredens konden de festivalgangers genieten van een natje en een droogje. Ondertussen lieten velen leuke fotos nemen. Anderen lieten zich fysiek uitdagen, wie bleef het langst hangen, en de winnaar kreeg een catchy zonnebril.
En toen moesten de optredens nog beginnen. Het publiek ging helemaal los vanaf de eerste noot van de punkrockband Get off my shoes. Tussen de optredens door zorgde een leerling van het 7de jaar uit de campus Zeebrugge als red bull mobile DJ voor de nodige vibes. Ook het optreden van DJ Dysfunkshunal zorgde voor een stevige boost energie. Nooit gedacht dat beatboxen zo opzwepend kon zijn. Als top of the bill maakte Mark With a K de festivalgangers helemaal wild.
Ondanks de felle rukwinden en de tentjes die wegvlogen, heeft het publiek er toch één groot feest van gemaakt. De leerlingen van OLVTD laten zich blijkbaar door niets of niemand tegenhouden. Ze hadden ongelofelijk veel zin in een feestje en waren niet weg te houden bij het podium.
Leuke beats, geweldige leerlingen en een goede organisatie! (bron KHwijzer.be)
11-05-2015, 23:28 geschreven door tlissewegenartje 
|
|
|
 |
|
 |
Dropbox |
Foto's of een artikel doorsturen naar mij.....geen probleem!
KLIK op onderstaande knop!
|
E-mail mij |
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
|
Gastenboek |
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
|
|
|
 |