Op zaterdag 20 november eerstkomende vindt in de Wit-Russische hoofdstad Minks de achtste editie plaats van het Junior Eurovisie Songfestival, de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival.
In totaal nemen aan deze editie veertien landen deel en tussen afgelopen dinsdag, 02 november, en maandag 15 november stellen we dagelijks één van de kandidaten voor en dat doen we aan de hand van de volgorde van optreden. Deze volgorde werd eerder vorige maand bepaald tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders in de gaststad.
Het land dat als zesde zal aantreden is het enige Scandinavische land dat deelneemt, namelijk Zweden. Het land neemt, met uitzondering van 2008, reeds sinds de eerste editie, in 2003, deel aan het festival en de hoogste notering werd in 2006 behaald door Molly Sandén (MF 2009) die toen een derde plaats in de wacht sleepte met "Det finaste någon kan få". Een jaar later nam haar zus, Frida Sandén, deel aan het festival en vorig jaar was het de beurt aan opnieuw een zusje, namelijk Mimmi Sandén. Zij strandde met "Du" op een gedeelde zesde plaats.
Zweden wordt dit jaar tijdens de achtste editie van het Junior Eurovisie Songfestival vertegenwoordigd door de 13-jarige Josefine Ridell. Dat maakte de nationale omroep SVT op vrijdag 01 oktober wereldkundig.
Ridell, woonachtig in Malmö, neemt aan de achtste editie van het liedjesfestival deel met het nummer "Allt jag vill ha" van de hand van Arash (ESF 2009), Josefine Uhlmann, Robert Uhlmann, Thomas G:son en Johan Bejerholm.
De Zweedse inzending is een catchy nummer, een "midtempo, powerballad", in de stijl van Beyoncé. Intussen heeft de Zweedse omroep ook laten weten dat haar broer Robin op zaterdag 20 november eerstkomende de Zweedse punten wereldkundig zal maken.
"Allt jag vill ha" (tekst en muziek : Josefine Ridell, Johan Bejerholm, Thomas G:son, Arash Labaf, Robert Uhlmann).
Jag Har en dröm Inom mig Och jag vet den kan bli sann Jag kan Nå fram Här och nu Det finns ingenting i världen Ingenting mer värt än Det jag känner här idag Allt jag vill ha Och inget annat Ingenting kan stanna Det vi startar du och jag Allt jag vill ha Oh-oh-oh-oh Här Är min chans Att den fanns Jag kan knappt tro det är sant Jag tar Jag ger Här och nu Det finns ingenting i världen Ingenting mer värt än Det jag känner här idag Allt jag vill ha Oh-oh-oh-oh Även om vägen är lång Kan inget stoppa mig För det står skrivet i stjärnorna Oh-Oh-Oh Även om vägen är lång Så är det allt jag vill ha Det finns ingenting i världen Ingenting mer värt än Det jag känner här idag Allt jag vill ha Och inget annat Ingenting kan stanna Det vi startar du och jag Allt jag vill ha Oh-oh-oh-oh ENGLISH LYRICS
Deep in my heart I've got this strong belief That I can do Anything I want to I am Reaching for the stars No matter how far I know someday I'll make it through I reach for the stars I'll find a way No matter what it takes I know someday my dreams come true I reach for the stars-ah-ah-ah I'm in this world And I just have to take that chance Somehow I know This is the time to let go I am Reaching for the stars No matter how far I know someday I'll make it through I reach for the stars I'll find a way No matter what it takes I know someday my dreams come true I reach for the stars-ah-ah-ah I know the road will be long But I'll keep moving on Cause it is real, it my destiny Oh-oh-oh I know that time will show I'll reach for the stars
'Thuis' : Franky maakt zich zorgen over z'n ouders en hij wil dat zijn vader het geld teruggeeft aan Bram.
Op maandag 30 augustus ging het zestiende seizoen van start van de Eén-reeks 'Thuis'.
De titelsong van de serie wordt ook dit seizoen gezongen door Sofie Van Moll (Eurosong 2004) en Peter Evrard (Eurosong 2006) en dit op muziek van Will Tura en Steve Willaert, Frank Dingenen tekende voor de tekst.
Wij brengen ook dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.
* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 2.856 TOT EN MET 2.860.
Simonne lucht haar hart bij Julia en Cois. Franky wil dat z'n vader het geld teruggeeft aan Bram. Rosa kan het niet laten om Marianne te provoceren. - maandag 08 november - aflevering 2.856 : Simonne lucht haar hart bij Julia en Cois. Franky maakt zich zorgen over z'n ouders. Nina gaat tot het uiterste om haar zin te krijgen. Rosa haar dag kan niet meer stuk na het goede nieuws. Luc merkt op dat het goed klikt tussen Waldek en Kris.
- dinsdag 09 november - aflevering 2.857 : Frank weigert z'n ongelijk toe te geven. Marianne hoopt om meter te worden van Robin. Katrien probeert Jens en Paulien terug te verzoenen. Bram verontschuldigt zich bij Simonne.
- woensdag 10 november - aflevering 2.858 : Paulien heeft genoeg van alle bemoeienissen. Frank en Franky bekomen allebei van een zware kater. Jens zet de eerste stap naar Paulien. Nina stelt haar idee voor aan Peter. Rosa kan het niet laten om Marianne te provoceren.
- donderdag 11 november - aflevering 2.859 : Peter is geen voorstander van de plannen van Nina. Franky confronteert z'n vader met z'n daden. Jens gaat nog een stapje verder om Paulien terug te winnen. Tim wordt tijdens een werkopdracht afgeleid door Bram en Paulien.
- vrijdag 12 november - aflevering 2.860 : Franky wil dat z'n vader het geld teruggeeft aan Bram. Nancy vermoedt dat Nina iets van plan is. Paulien laat zich eindelijk overhalen om Jens op te zoeken. Jenny is opgelucht met het nieuws van Peggy. Katrien moet tijdens haar stage een bekende patiënt verzorgen.
'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (bron en logo : Eén)
'Familie' : Veronique moet kiezen tussen MVM en Van den Bossche Electronics.
Op maandag 30 augustus ging op vtm het twintigste seizoen van start van de soap 'Familie'. In de eerste twee afleveringen kreeg de kijker de afloop te zien van de spannende cliffhanger waarmee 'Familie' de zomervakantie was ingedoken, nl. geeft Peter zijn ja-woord aan June?
Nieuwkomers
Op dinsdag 31 augustus gingen de verhaallijnen verder en die situeren zich twee maanden later. De familie gaat opnieuw verder met hun alledaagse activiteiten. De familie zal vanaf dan ook geconfronteerd worden met verschillende nieuwkomers, die voor korte of langere tijd in hun leven zullen blijven. Remko, gespeeld door Ward Bal, zal een prominente plaats krijgen in het leven van Hanneke en ook Pieter, i.e. Jef Ravelingen, is nog steeds Miekes ware liefde. Verder zullen ook modegigant Bruyninckx (Erik Burke), Gerda (Britt Van der Borght), barmeisje Roos (Heidi De Grauwe), schoonmoeder Maria (Magda Cnudde) e.a. hun opwachting maken.
Plotwendingen
Wat de plotwendingen betreft, kunnen we alvast onthullen dat Bart het erg moeilijk krijgt met zijn opgroeiende dochter. Het is voor hem niet makkelijk om zijn kleine meisje te zien opgroeien tot een vrouw die weet wat ze wil. Rita en Dimi plannen samen de trip van hun leven, terwijl Maarten allerhande pogingen onderneemt om zijn droom, het café omvormen tot bistro, te realiseren. Maar ook liefde, warmte, vriendschap, macht en ambitie, het verwerken van een verlies, prille liefde en ziekte zijn thema's die de volgende maanden aan bod komen in 'Familie'.
Kortom, 'Familie' blijft fris, verrassend, up to date en brengt sinds maandag 30 augustus nieuwe meeslepende verhalen.
Ook dit seizoen, en dit telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.
* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 4.464 TOT EN MET 4.469.
- maandag 08 november - aflevering 4.464 : Marie-Rose kan dankzij de hulp van Jan toch een familiefeest organiseren. Maarten, die nog altijd boos is op Linda, begrijpt niet dat dit een prioriteit voor zijn vader is. Veronique apprecieert het dat Mario zijn werkgever Bruyninckx onder druk zet, maar ze hoopt dat dit voor haar ex geen negatieve gevolgen zal hebben. Pierrot probeert Gerda aan een nieuwe job te helpen. Rita is terug in het ziekenhuis opgenomen, maar ze is de vele onderzoeken meer dan beu. Peter heeft nog altijd niet beslist met welke klant hij in zee zal gaan: de klant die June aangebracht heeft of die van Bart en Bert. - dinsdag 09 november - aflevering 4.465 : June heeft het er knap lastig mee dat Peter nog steeds niet gekozen heeft voor de klant die zij heeft aangebracht. Ook Rita is het wachten in het ziekenhuis meer dan beu en overweegt om zich door een andere dokter te laten onderzoeken. Bruyninckx gaat niet in op het ultimatum van Mario en is enkel bereid om Marie-Rose extra bedenktijd te geven. Bert is er niet over te spreken dat Gerda aan de slag kan bij Van den Bossche Electronics. Jan stort zich op de voorbereidingen van het familiefeest. Veronique vindt de gang van zaken bij Van den Bossche Electronics schandalig en ze wil zich terug meer mengen in het familiebedrijf.
- woensdag 10 november - aflevering 4.466 : Veronique moet kiezen tussen MVM en Van den Bossche Electronics. Dat is op zich al moeilijk, maar het wordt nog moeilijker omdat haar beslissing gevolgen heeft voor de professionele toekomst van Mario. June ziet het niet zitten om naar het familiefeest te gaan na de aanvaring die ze met Bart, Bert en Veronique heeft gehad. Pieter zeurt Mieke de oren van het hoofd omdat hij nog altijd niet naar Sevilla kan reizen. Brenda kan maar weinig begrip opbrengen voor het ontslag van Bart. Ook Peter wil de beslissing van zijn neef niet zomaar aanvaarden. Rita mag het ziekenhuis verlaten, maar ze voelt zich nog niet optimaal. Bij 'Jan & Alleman' lopen de zaken nog steeds niet goed.
- donderdag 11 november - aflevering 4.467 : Bert en Gerda zitten uitgerekend tijdens het verlengd weekend opgesloten bij Van den Bossche Electronics. Bij het afgraven van zijn pas aangekochte terreinen heeft Mathias een lijk ontdekt. Veronique vindt dit net iets te toevallig. Bart is zijn echtgenote dankbaar omdat ze hem zo goed begrijpt en hij doet zijn tienerdochter Hanne een opmerkelijk voorstel. Almaar minder klanten vinden de weg naar "Jan & Alleman". Rita vertelt dat ze zich beter voelt nu ze terug thuis is, maar dat is slechts schijn. Bovendien is ze erg teleurgesteld in Dimi. Peter wil zich diplomatisch opstellen in het conflict binnen het familiebedrijf. Pieter raakt almaar meer gefrustreerd omdat zijn blessure maar niet wil genezen.
- vrijdag 12 november - aflevering 4.468 : Tot zijn grote frustratie zit Bert nog altijd met Gerda opgesloten in de kantoren van Van den Bossche Electronics. Pieters gezeur en kinderachtig gedrag werken Mieke danig op de zenuwen en ze gaat zich vragen stellen over haar relatie. Rita heeft veel last van de bijwerkingen van haar medicatie, maar toch wil ze de kuur blijven volgen. Linda is van mening dat het zo niet verder kan en ze gaat te rade bij Victor. Jan en Maarten slaan nu toch de handen in elkaar voor de voorbereidingen van het familiefeest. Mathias vreest dat zijn imago een deuk heeft gekregen nu er een lijk is gevonden op zijn terrein en deze houding is dan weer verdacht voor Veronique. Maarten probeert zo veel mogelijk tijd door te brengen met Roos, maar zowel Jan als Nico staan dit in de weg.
- zaterdag 13 november - aflevering 4.469 : Bert en Gerda worden eindelijk uit hun benarde situatie bevrijd. Maarten krijgt de hulp van Roos bij de voorbereidingen van het familiefeest en in de keuken wordt er heen en weer geflirt. Linda maakt zich zorgen over het trage herstel van Rita, zeker omdat zij het familiefeest voor geen geld ter wereld wil missen. Marie-Rose daarentegen belt op het laatste nippertje af. Bert wil het ontslag van Bart bespreken.
'Familie', van maandag tot en met vrijdag telkens om 20.05 op vtm, op zaterdag start de reeks om 19.55. (bron en foto : vtm)
'Ella' : Ella beslist om te stoppen met werken in het kapsalon.
Op vrijdag24 september ging bij vtm een nieuwe telenovelle van start. Sinds 'Sara', 'Louislouise' en 'David' is de telenovelle niet meer weg te denken uit het fictie-aanbod van vtm. Met opvolger 'Ella' grijpt vtm terug naar de originele ingrediënten van het genre : een aanstekelijke romcom die je meeneemt in een hedendaags sprookje en je toelaat om 200 afleveringen lang te ontsnappen aan de dagelijkse stress.
De kijker leert Ella kennen als een meisje dat voor het ongeluk lijkt geboren. Na de dood van haar moeder wordt ze door haar stiefzus het huis uitgepest en belandt ze bij haar pleegtante Ursula. Voor haar deugt ze enkel als slaafje in de frituur. Op haar 18de heeft Ella er genoeg van en besluit ze terug te vechten. Wat volgt is een spannende strijd, waarin ze afrekent met haar verleden en onderweg stapelverliefd wordt.
Maar zowel in haar ontplooiing als in de liefde is haar jaloerse stiefzus nooit veraf. De jonge actrice Darya Gantura neemt de titelrol voor haar rekening. Zij wordt in 'Ella' omringd door o.m. Roel Vanderstukken, Gert Winckelmans, Ini Massez, Rik Verheye, Gène Bervoets, Jits Van Belle, Karel Deruwe, Rudy Morren, Christophe Haddad, Sachli Gholamalisad en Amaryllis Uitterlinden.
* Het verhaal :
De achtjarige Ella woont samen met haar mama in een gezellig rijhuisje. Als alleenstaande moeder heeft Tessa het niet breed, maar ze gaat door het vuur om de kleine Ella een gelukkige jeugd te geven. Wanneer Ella door dyslexie leerproblemen krijgt op school, helpt ze haar dochter spelenderwijs haar achterstand wegwerken. De toekomst lijkt Ella en haar mama gunstig gezind, zeker wanneer Tessa zich verlooft met Norbert, de directeur van privékliniek De Wingerd, waar Tessa als verpleegster werkt.
Fataal ongeluk
Maar dan slaat het noodlot toe. Kort voor het huwelijk met Norbert krijgt Tessa een fataal ongeluk. Op haar sterfbed laat ze Norbert zweren dat hij altijd voor Ella zal zorgen, alsof het zijn eigen dochter is.
Het vuile werk
In eerste instantie houdt Norbert zijn belofte en Ella trekt bij hem in. Maar Norberts dochter Clio is niet opgezet met de komst van Ella en zet alles op alles om haar zo snel mogelijk buiten te werken. Clio weet haar ietwat naïeve vader sluw te bespelen en wanneer er brand uitbreekt in Ella's slaapkamer, lijkt haar lot bezegeld. Norbert dumpt Ella bij tante Ursula, die een frituur uitbaat op een camping. Zij vertelt aan Norbert dat ze een echte kindervriend is, maar ze wil Ella enkel gebruiken om het vuile werk te doen in de frituur. Ursula vindt het niet belangrijk dat Ella leert lezen en schrijven. Als ze maar kan werken.
'Geluk maak je zelf'
De jaren gaan voorbij en op haar achttiende herinnert Ella zich de woorden van haar moeder : "Geluk maak je zelf". Ze pakt haar rugzak en trekt naar de stad waar het leven voor haar begon. 's Nachts doolt ze door de straten en steelt ze eten in een nachtwinkel. Wat Ella niet beseft is dat de jongen van de nachtwinkel haar achterna is gelopen en in een diepe coma geraakt nadat hij wordt aangereden door een auto. Plots belandt ze bij het huisje waar ze vroeger met haar mama woonde. Intussen werd de buurt opgewaardeerd en is het een trendy kapsalonnetje geworden.
Excentrieke Anthony
's Morgens wordt Ella er gevonden door kapster Cindy. Samen met de excentrieke Anthony baat zij het kapsalon uit. Hier start een nieuw hoofdstuk in het leven van Ella. Ondertussen komt Norbert te weten dat Ella niet langer op de camping woont. Hij leefde in de veronderstelling dat Ella er gelukkig was, maar vangt nu tegenstrijdige berichtenop. Zijn zoektocht naar de waarheid kan beginnen, tot grote ergernis van Clio
De telenovelle wordt van maandag tot vrijdag uitgezonden, en dit telkens in de vooravond om 18.20. De dag nadien kan je de aflevering herbekijken en dit telkens om 12.10. Op zondagavond (rond de klok van 22.20) volgt dan 'De week van Ella', een compilatie van de afleveringen van de voorbije week.
Wij brengen telkens op zondag al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.
* INHOUD 'ELLA' - AFLEVERING 33 TOT EN MET 37.
- maandag 08 november (herhaling dinsdag 09 november) - aflevering 33 : Ella arriveert voor Prinsjesdag in 'De Wingerd'. Als ze verneemt dat Frederico's ex-vriendin Fien ook in de buurt is, gaat ze naar hem op zoek. Ella krijgt echter iets te zien waar ze het hart van in is. Ondertussen laait de ruzie tussen Carmen en Cindy over Ella hoog op. Linda gaat tot het uiterste om Nicolas tegen Clio te beschermen. Zij en niemand anders zal hem vergezellen op Prinsjesdag. Nicolas is niet bepaald meegaand, maar hij en Linda komen toch tot een compromis. Lukas krijgt af te rekenen met een loshangende luchter. - dinsdag 09 november (herhaling woensdag 10 november) - aflevering 34 : Frederico doet er alles aan om het weer goed te maken met Ella. Hij geeft toe dat hij en Fien gezoend hebben, maar geeft Fien hiervan de schuld. Ella is echter niet geneigd hem zomaar te vergeven. Aan Anthony en Cindy geeft Ella toe dat Jens door haar hoofd blijft spoken. Wanneer ze hem nog eens bezoekt, wordt ze betrapt. Carmen vertelt aan Lukas dat een werkman aan de luchter heeft geprutst, voor die naar beneden viel. Lukas begint er meer en meer aan te twijfelen of dat wel een ongeluk was. Juffrouw Linda heeft weer een nieuwe huwelijkskandidate voor Nicolas. Die ziet de ontmoeting echter niet zitten en spant Clio in om hem te helpen onder de afspraak uit te komen.
- woensdag 10 november (herhaling donderdag 11 november) - aflevering 35 : Ella kan Jens maar niet uit haar hoofd zetten. Ondertussen blijft ook Frederico haar achtervolgen, maar Ella wil duidelijk niets meer met hem te maken hebben. Voor Frederico zit er niets anders op dan zijn ex te overtuigen hem te helpen de brokken te lijmen met Ella. Dokter Lukas begint te geloven dat dokter Wolfs achter het ongeluk met de luchter zat. Wanneer hij hem daarmee confronteert, ontkent die in alle talen. Tot grote vreugde van Anthony wil Lukas hem persoonlijk bedanken omdat hij hem gered heeft. Er volgt een afspraakje waar Anthony wel heel erg naar uitkijkt. - donderdag 11 november (herhaling vrijdag 12 november) - aflevering 36 : Fien weet Ella te overtuigen dat zij niet langer concurrentie is en dat niets Ella in de weg staat om het weer goed te maken met Frederico. Jens blijft echter door haar hoofd spoken. Gelukkig kan Ella haar zinnen verzetten door wat in Cindy's salon te werken. Daar moet ze voor het eerst iemands haar kleuren. Anthony is in de wolken omdat hij met Lukas uit eten gaat. Hij is er zeker van dat het een romantische avond wordt, maar de werkelijkheid is net een beetje anders. Clio heeft er ondertussen het volste vertrouwen in dat ze goed op weg is het hart van Nicolas te veroveren.
- vrijdag 12 november (herhaling maandag 15 november) - aflevering 37 : Ella is bang dat haar geknoei in het kapsalon Cindy duur zal komen te staan en ze beslist met het werk te stoppen. Ella weet niet wat ze aan moet met haar gevoelens voor Jens en Frederico. Cindy helpt haar een keuze te maken. Anthony gaat een rechtstreekse confrontatie aan met Lukas. Hij wil uit Lukas' eigen mond horen of hij op mannen of op vrouwen valt. Clio dreigt met ontslag als ze niet in Nicolas' loft mag wonen. Linda is absoluut niet opgezet met dit plan. De spanningen tussen verpleger Danny en dokter Wolfs lopen hoog op.
Meer nieuws en informatie krijg je op de website van de telenovelle. (bron en foto : vtm)
ESF 2011 : vanavond tweede voorronde Oekraïense nationale selectie.
Vorige week zondag, 31 oktober, zette de Oekraïense nationale omroep NTU de zoektocht verder naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, dat midden mei volgend jaar gehouden wordt in de Duitse stad Düsseldorf.
Op donderdag 19 en vrijdag 20 augustus jongstleden vonden twee castingdagen plaats. Zo'n tweehonderd artiesten passeerden de revue en in totaal werden vijfendertig kandidaten, en geen dertig zoals eerder werd aangekondigd, weerhouden voor de nationale selectie.
De omroep maakte na die casting de namen van de geselecteerde kandidaten bekend en ook oud-Songfestivaldeelnemers Verka Serduchka (ESF 2007) en Anastasia Prikhodko (ESF 2009, Oekraïense nationale selectie 2009) zouden van de partij zijn. Intussen heeft Verka Serduchka zich uit de selectie teruggetrokken.
In totaal komen er vijf voorrondes met telkens zeven kandidaten. Een vakjury kiest uit elke voorronde drie kandidaten en uit de overbljvende vier kandidaten kiezen de kijkers (gedurende de daaropvolgende week) telkens nog eentje. De naam van die kandidaat wordt aan het begin van de volgende uitzending bekendgemaakt.
* kandidaten tweede voorronde :
01. Ivan Berezovsky. 02. Para Normalnyh. 03. Neksi. 04. Eduard Romanyuta. 05. Bakhroma. 06. Shanti. 07. Metropoly.
De tweede voorronde gaat van start om 18.00 plaatselijke tijd (17.00 Belgische tijd) en duurt tot 19.45 plaatselijke tijd (18.45 Belgische tijd) en kan via het internet worden gevolgd (klik hier). De Oekraïense omroep plaatst na afloop de video's van de liedjes op haar website (klik hier). (bron : NTU)
ESF 2011 : Slovenië neemt deel aan de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
De Sloveense nationale omroep RTVSLO heeft afgelopen donderdag, 04 november, bevestigd dat het volgend jaar een kandidaat zal afvaardigen naar de Duitse stad Düsseldorf alwaar de 56e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden.
Hoe de nationale selectie, 'EMA 2011', er zal gaan uitzien is op dit ogenblik nog niet bekend. Van zodra de omroep een beslissing hieromtrent heeft genomen, zal het nieuws wereldkundig worden gemaakt.
Het land neemt volgend jaar voor de zeventiende maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en een zevende plaats, zowel in 1995 als in 2001, is tot op heden de beste notering. Sinds het invoeren van de halve finale(s) wist Slovenië zich slechts éénmaal voor de finale te plaatsen en dat was in 2007 toen Alenka Gotar met "Cvet z juga" uiteindelijk beslag legde op een vijftiende plaats, op vierentwintig deelnemers. (bron : RTVSLO)
'De jaren stillekes' : Koen Wauters is de laatste gast dit seizoen.
Steven Van Herreweghe siert sinds begin vorige maand opnieuw je zondagavond met 'De jaren stillekes', een programma helemaal in het teken van televisie. En ook dit seizoen doet hij dat in het aangename gezelschap van een gast die minstens even gek is op tv als hijzelf.
Het verleden was lang niet altijd even gezellig, denk bijvoorbeeld maar aan de Beeldenstorm of Wereldoorlog II. In 'De jaren stillekes' gaat Steven Van Herreweghe echter op zoek naar een aangenamer verleden : de televisieherinneringen van zijn gasten.
Zo onthulde hij vorig seizoen wat Erik Van Looy met een bloot lid van The Village People deed in een Antwerpse hotelkamer. Verder confronteerde hij Emly Starr (ESF 1981) met haar eindeloze benen en verenigde hij Urbanus met zijn eerste groep : Anus.
Steven leerde zijn volk dat Guy Mortier in 1956 betoogde tegen Brigitte Bardot en dat Frieda Van Wijck in haar studentenjaren naar een 3D-seksfilm ging. Hij ontdekte ook dat Carolientje bijna even goed bewaard is gebleven als haar bootje.
In het tweede seizoen van 'De jaren stillekes' krijg je nog meer over die ongedocumenteerde kant van de Vlaamse mediageschiedenis. Steven ontroert Paul Jambers, choqueert Annemie Struyf en vertelt Jeroen Meus dat hij ooit magerder was. Ook Ben Crabbé (drummer Pas de Deux - Eurosong 1983), Goedele Liekens, Jan Verheyen en Tom Van Dyck zijn te gast.
Vandaag, zondag 07 november, is Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) de tiende en laatste gast in de tweede reeks van het succesvolle programma.
'De jaren stillekes', sinds zondag 05 september, tien weken lang op zondagavond rond de klok van 20.25 op Eén. (bron en foto's : Eén)
In 'Geert Hoste en het jaar van de tijger' gaat Vlaanderens beroemdste en beruchtste stand-upcomedian op zoek naar de mensen en gebeurtenissen die een plaatsje verdienen in de eindejaarsconference van 2010, 'Geert Hoste Vulkaan!'.
En dat blijken er wel wat te zijn. Van Nigel Farage die de vloer dweilt met Herman Van Rompuy tot de vele gaten in het wegdek door de extreme vrieskou. Van de te kortgerokte Kim Geybels tot de langgerokte, veelbesproken clerus van ons land. Of van Ann Van Elsen, Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008) en Karen van K3 (Eurosong 1999), die zijn bevallen, tot de pruik die van Helmuts hoofd is gevallen.
Tanja Dexters is trouwens ook de tijgerin met dienst in de begingeneriek van het programma. In full bodypaint is ze geen katje om zonder handschoenen aan te pakken.
'De Madammen' van Radio 2 gaan in 'Geert Hoste en het jaar van de tijger' zeven weken lang op schok in Brussel. Ilse Van Hoecke (presentatrice 'Eurosong for Kids 2003-2005-2006' en commentatrice JESF), Anja Daems (commentatrice ESF, jurylid 'Eurosong 1999') en Cathérine Vandoorne halen daarbij herinneringen op aan conferencefragmenten uit de oude doos.
In 'De lange weg' wandelt Erika Van Tielen op aparte wijze langs de actualiteit van het voorbije jaar. Daarbij verliest ze ook BHV, de dalende criminaliteitscijfers en de capriolen van Crembo niet uit het oog. In 'De kleinen van de Wetstraat' bespreekt Geert Hoste opnieuw enkele lastige onderwerpen met kinderen.
Ten slotte zitten door dat alles ook de beste fragmenten uit 'Geert Hoste Beslist', de eindejaarsconference van 2009, verweven.
'Geert Hoste en het jaar van de tijger', vanaf vanavond, zondag 07 november, telkens op zondagavond op Eén tussen 20.00 en 20.35. (bron en logo : Eén)
'So You Think You Can Dance' : vanavond de vijfde liveshow met nieuwe danskoppels.
Het is opnieuw zover : na het succes van de eerste jaargang kan de dansliefhebber sinds woensdag 01 september zijn hartje opnieuw ophalen met de start van een gloednieuw seizoen van 'So You Think You Can Dance'. Presentatrice An Lemmens verwelkomt dit jaar heel wat nieuw talent : meer dan drieduizend dansers schreven zich in voor de audities. In nauwelijks één minuut tijd moeten zij de jury - bestaande uit Dan Karaty, Euvgenia Parakhina, Marco Gerris en Jan Kooijman - zien te overtuigen. Maar de lat ligt dit jaar bijzonder hoog: de vier juryleden belonen enkel de allerbeste deelnemers met een ticket voor het bootcamp.
* de vijfde liveshow :
Tien. Zoveel dansers dingen nog mee naar de titel van 'beste danser van de Lage Landen', in 'So You Think You Can Dance'. Vijf jongens, vijf meisjes, zes Nederlanders, vier Belgen.
Vandaag, zondag 07 november, komt de wedstrijd in een nieuwe fase terecht, waardoor de liveshows nog spannender worden. Niet alleen worden er vanaf nu elke week nieuwe duo's gevormd, ook kunnen de kijkers thuis van nu af aan stemmen op hun individuele favoriet. Na de partnerdans zal iedereen zich bovendien moeten bewijzen in een solo. Het komt er bij onze dansers dus op aan zowel een goede klik te vinden met hun nieuwe partner om de jury van hun sokken te blazen tijdens de duo, maar ook om individueel te schitteren en hun concurrenten te overtreffen.
Voor de tweede week op rij krijgt 'So You Think You Can Dance' hoog bezoek. Vorige week zette Taio Cruz de studio in Aalsmeer in vuur en vlam en deze week is het de beurt aan Kat DeLuna. De Dominicaans-Amerikaanse zangeres die doorbrak met "Whine up", brengt een mix van haar vorige single "Push push" en de nieuwe song "Party o'clock" En uiteraard zorgen onze tien dansers voor een spetterende choreo.
Benieuwd of de ondertussen perfect op mekaar ingespeelde dansers het ook met een nieuwe partner aan kunnen. De West-Vlaamse Enora verliest 'haar' Lorenzo aan de Limburgse Hettie en brengt met Eldrick jazz op Britney Spears' "Circus". En de twee overige Vlamingen Stefano en Lise slaan de handen in mekaar om de jury te overtuigen met een spetterende moderne choreo van Isabelle.
Dat de kijkers thuis fan zijn van onze dansers, mag ondertussen wel duidelijk zijn. De tickets voor de 'So You Think You Can Dance' theatershow vliegen de deur uit. Er is zelfs een derde theatershow ingepland. Niet alleen in de twee shows op zaterdag 29 januari zullen onze dansers schitteren in de Stadsschouwburg van Antwerpen, ook op zondag 30 januari brengen ze spektakel van de hoogste plank. Tickets bestellen kan via deze link.
'So You Think You Can Dance'', de elfde aflevering vanavond, zondag 07 november, tussen 19.55 en 22.15 op vtm en RTL 5. (bron, logo en foto's : vtm)
Vandaag, zondag 07 november 2010, presenteert Tess Goossens een nieuwe aflevering van 'De Vlaamse 10'. Nu de dagen korter worden en de temperaturen dalen, kan de Vlaamse muziekliefhebber zich opnieuw verwarmen aan het beste wat muzikaal Vlaanderen te bieden heeft.
Op het podium in de Viage staat echter ook opnieuw een 'special guest' op het programma : de Amerikaanse R&B-ster Kat DeLuna. Ter promotie van haar nieuwste album brengt zij haar single "Party o'clock".
In de tiende aflevering maken de volgende artiesten hun opwachting op het podium van 'De Vlaamse 10' :
Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) is nieuw in de 'Vlaamse 10'-top. Met "Zelden of nooit" komt hij binnen op nummer tien. "Met jou samen leven" van schlagerkoningin Laura Lynn stijgt deze week dan weer naar nummer vier. Danceformatie AnnaGrace brengt de muziekliefhebber in vervoering met hun nieuwste single "Don't let go".
"Hallo K3" is de titelsong van de nieuwste sitcom van de populaire meidengroep K3 (Eurosong 1999) die sinds kort bij vtmKzoom loopt. De single doet het uitstekend en stijgt deze week van zes naar drie in de 'Vlaamse 10'-top. Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987) is de 'Vlaamse 10'-tip van de week met "Mee met de wind".
Het charmante "Een wonder van een vrouw" van Willy Sommers blijft het goed doen in de 'Vlaamse 10'-top en blijft deze week staan op nummer twee. De Amerikaanse superster Kat DeLuna zingt haar nieuwste single "Party o'clock".
Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) blijft voorlopig onaantastbaar in de 'Vlaamse 10'-top. "Gek op jou" staat nog steeds op nummer één en mag de tiende aflevering van 'De Vlaamse 10' afsluiten. * treden vandaag op tijdens de tiende aflevering :
- Bart Peeters met "Zelden of nooit". - Laura Lynn met "Met jou samen leven". - AnnaGrace met "Don't let go". - K3 met "Hallo K3". - Bart Kaëll met "Mee met de wind". - Willy Sommers met "Een wonder van een vrouw". - Kat DeLuna met "Party o'clock". - Clouseau met "Gek op jou".
De tiende aflevering van 'De Vlaamse 10', wordt vandaag, zondag 07 november, uitgezonden tussen 17.00 en 17.45 op vtm. (bron en logo : vtm)
Anneke Soetaert (07 november 1947) is een Vlaamse zangeres die in 1963 de 'Ontdek de Ster'wedstrijd wint met het nummer "Knock on your door". Vier jaar later neemt ze deel aan de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival, 'Canzonissima' (de voorloper van onze huidige 'Eurosong'). Ze neemt o.a. deel met "Rio de Janeiro", maar haalt met dit nummer de finale niet.
Een ander nummer van haar "Verlangen" moet het in de finale afleggen tegen "Ik heb zorgen" van wijlen Louis Neefs. Na haar deelname volgen nog een aantal singles zoals "Ciao adieu bye bye", "Ik verlang naar jou", "Johnny boy" en "Blue beat". In 1970 zegt ze haar vaderland vaarwel en verhuist met haar Amerikaanse vriend Scot Bradford naar de Verenigde Staten.
De Molse zangeres Hadise (ESF 2009) zit tegenwoordig heel vaak in Turkije voor optredens, maar wie haar in eigen land nog eens aan het werk wil zien krijgt daartoe binnenkort de kans.
Aanstaande vrijdag, 12 november, geeft ze een concert in het CC Casino van het Limburgse Beringen. De zangeres brengt er een exclusieve liveshow, samen met haar dansers en een live-band. Tijdens het spektakel brengt ze al haar grootste hits waaronder haar Songfestivalnummer "Düm tek tek".
In eigen land is het verder stil rond de zangeres maar daar komt binnenkort alvast verandering in. Achter de schermen werkt Hadise naarstig verder aan nieuw werk dat volgend jaar zal gaan verschijnen.
Tickets voor het concert van aanstaande vrijdag zijn nog steeds beschikbaar, meer informatie krijg je hier. (bron : nieuwsbrief TTT Artists)
ESF 2011 : IJslandse finale nationale selectie op zaterdag 12 februari eerstkomende.
De IJslandse nationale omroep ging tussen maandag 06 september en maandag 18 oktober om middernacht op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie van de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Gisteren, vrijdag 05 november, maakte RÚV bekend dat het in totaal 174 nummers heeft ontvangen voor die selectie, beter gekend als 'Söngvakeppni Sjónvarpsins'. Elke componist mocht maximaal drie nummers insturen en ze moesten de IJslandse nationaliteit hebben of woonachtig zijn op het eiland. De omroep liet eveneens toe dat ze samenwerkten met buitenlandse componisten en/of tekstschrijvers.
De finale zal plaatsvinden op zaterdag 12 februari 2011 en voorafgaand hieraan komen er in totaal drie voorrondes, ook telkens op zaterdag en dit op 15, 22 en 29 januari. Aan elke voorronde nemen vijf nummers deel en het lot van de kandidaten ligt zowel tijdens de voorrondes als tijdens de finale in de handen van de kijkers thuis.
Intussen zijn ook de namen van de vijftien componisten bekend : Albert Guðmann Jónsson, Arnar Ástráðsson, Hallgrímur Óskarsson, Haraldur Reynisson, Ingvi Þór Kormáksson, Jakob Jóhannsson, Jógvan Hansen en Vignir Snær Vigfússon, Jóhannes Kári Kristinsson, María Björk Sverrisdóttir, Matthías Stefánsson, Orri Harðarson en Tómas Hermannsson, Pétur Örn Guðmundsson (twee nummers), Ragnar Hermannsson en Sigurjón Brink.
Eerder deze zomer raakte reeds bekend dat alle nummers in de eigen taal moeten worden gebracht. Dit betekent evenwel niet dat de IJslandse inzending volgend jaar ook in de eigen taal te horen zal zijn tijdens het Eurovisie Songfestival. De componisten, tekstschrijvers en de uitvoerende artiest(en) hebben de keuze om het nummer in Düsseldorf in een andere taal te zingen.
De nummers zullen in de week die voorafgaat aan de voorronde te horen zijn via Rás 2 alsook via het internet. Intussen raakte ook al bekend dat de presentatie zal gebeuren door Guðmundur Gunnarsson en Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir. (bron : RÚV)
Op zaterdag 20 november eerstkomende vindt in de Wit-Russische hoofdstad Minks de achtste editie plaats van het Junior Eurovisie Songfestival, de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival.
In totaal nemen aan deze editie veertien landen deel en tussen afgelopen dinsdag, 02 november, en maandag 15 november stellen we dagelijks één van de kandidaten voor en dat doen we aan de hand van de volgorde van optreden. Deze volgorde werd eerder vorige maand bepaald tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders in de gaststad.
Het land dat als vijfde zal aantreden is Oekraïne dat vorig jaar nog gastland was voor het festival. Het land neemt dit jaar voor de vijfde maal deel en eindigde in 2006 op een achtste plaats, in 2007 op een negende plaats. Twee jaar geleden werd zelfs een tweede plaats behaald door Victoria Petryk met "Matrosy". Vorig jaar moest Andranik Alexanyan tevreden zijn met een vijfde plaats.
In Oekraïne vond de nationale selectie plaats op zaterdag 31 juli jongstleden. Aan de finale namen veertien kandidaten deel en hun lot lag in handen van een vakjury en van de kijkers thuis die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maakten. De overwinning ging naar de vijftienjarige Yuliya Gurska(ya) met het nummer "Mii litak".
Yuliya Gurska(ya) is geboren op 28 april 1995 in Vinnitsa. Op zesjarige leeftijd startte ze met zingen en een jaar later stuurde haar moeder haar naar de muziekschool. Intussen heeft ze al een aantal prijzen op haar palmares en naast zingen houdt ze nog van zwemmen, leest ze en houdt ze zich bezig met origami. Ook houdt ze van dieren en in het bijzonder van haar poedel Martha en haar rat Alevtina.
Не знаю я де краще на землі чи в небі Ти кажеш ні, а я кажу, що так Та знаю я, почути своє серце треба У височінь мій злітає літак Політ стрімкий, і моє серце завмирає, Та обертом від щастя голова Не кожен день я в небо двері відкриваю Це мій літак, я керую сама. Злітає мій літак Я долі кажу: так! І кожен новий день Між стрічками пісень Мій літак А в небі все не так І в цьому літаку Я чую музику Мій літак. Мій літак
Скажи мені, що хмари не закриють небо Коли в журбі розтане образ твій Я знаю те, що кращого мені не треба Я на межі забаганок та мрій
Минає час, та почуття все не минають А сонце десь далеко, поміж хмар Розчарувань мені, напевно, вистачає Наше життя - це суцільний піар
Злітає мій літак Я долі кажу: так! І кожен новий день Між стрічками пісень Мій літак А в небі все не так І в цьому літаку Я чую музику Мій літак. Мій літак
ENGLISH LYRICS
Don't know where it's better : here below or there above You say no and I say yes The only thing I know is that I have to listen to my heart My plane is flying up high It's flying fast and my heart's missing a beat Happiness makes my head go round One does not open the door to the sky every day This is my plane and I am the pilot. Refrain :
My plane is flying up I say YES to the destiny And every new day Is in the ribbons of songs My plane. The sky is so different. And in my plane I hear the music My plane. My plane Tell me that the skies will go overclouded, When your image melts away in sadness I know there's nothing more I need I'm on the edge of fancies and dreams
Time goes by, but feelings stay the same The sun's so far away among the clouds I guess I've had enough heartbreaks Our life is nothing but PR
Refrain :
My plane is flying up I say YES to the destiny And every new day Is in the ribbons of songs My plane. The sky is so different. And in my plane I hear the music My plane. My plane
MNM50 - 06 november 2010 : Madcon feat. Ameera op een zucht van de top tien.
De jongste single van Tom Dice (ESF 2010), "Lucy", gaat na dertien weken notering van een eenentwintigste naar een vijfentwintigste plaats in de 'MNM50', de hitlijst die wordt samengesteld door de luisteraars van de muziekzender MNM.
"Burning star" van Natalia (Eurosong 2004) meets Anastacia stijgt na zes weken notering opnieuw een aantal plaatsen en gaat zo van een zesentwintigste naar een drieëntwintigste plaats. "Gek op jou" van Clouseau boekt na acht weken notering één plaatsje verlies en moet de zevende plaats inruilen voor de achtste.
Mohombi blijft na dertien weken notering op een zesde plaats staan en de elfde plaats is deze week voor het duet tussen Madcon en Ameerah, "Freaky like me". In vergelijking met vorige week is dit een winst van vier plaatsen.
06. (06) "Bumpy ride" - Mohombi (13 weken)(MF 2005). 08. (07) "Gek op jou" - Clouseau (8 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991). 11. (15) "Freaky like me" - Madcon (intervalact finale ESF 2010) feat. Ameerah (Eurosong 2004)(4 weken). 23. (26) "Burning star" - Natalia (Eurosong 2004) meets Anastacia (7 weken). 25. (21) "Lucy" - Tom Dice (13 weken)(ESF 2010). 36. (40) "This is what I like" - Brahim (8 weken)(Eurosong 2006-2008).
Verdwenen : "Take it off" - Regi (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) feat. Kaya Jones (8 weken).
Elke maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdagavond publiceert de zender een tussenstand om 19.00 en op zaterdag krijg je telkens tussen 10.00 en 13.00 de nieuwe 'MNM50'. Voor de volledige top 50 van de luisteraar verwijzen we je naar de website van MNM. (bron : MNM)
Het einde van het jaar nadert met rasse schreden en dat betekent dat we weer op zoek gaan naar heelwat geschenken. Vanaf vandaag, zaterdag 06 november, beginnen wij onze rubriek met de voorstelling van een nieuw kerstalbum. Later deze maand, op zondag 28 november, start het derde seizoen van onze reeks 'Euro - CHRISTMAS - Music' waarin we dagelijks, tot aan de vooravond van Kerstmis, een kerstalbum van vroeger of nu zullen voorstellen.
Het eerste kerstalbum dat we voorstellen is dat van Jo Vally (Eurosong 1981). Achttien jaar geleden, in 1992, bracht hij reeds "De mooiste kerstliederen" op de markt en op vrijdag 22 oktober jongstleden verscheen een nieuwe versie van het album. Daarop staan natuurlijk klassiekers als "Witte Kerstmis", "Ave Maria" en "Stille nacht". In tegenstelling tot de eerste versie van het album staan op het nieuwe album geen veertien maar vijftien nummers, "Het is Kerstmis" is het nummer dat werd toegevoegd.
Afgelopen maandag, 01 november, verscheen een nieuwe single van Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF). "Een echte vrouw", een nummer van Alicia Keys, is ook terug te vinden op zijn jongste album "De ideale man" dat eerder vorige maand werd uitgebracht.
Gisteren, vrijdag 05 november, verscheen het nieuwe album van Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004'). "Parels uit de Noordzee" is een album geworden met covers van bekende Belgische artiesten zoals K3 (Eurosong 1999), Adamo en Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991). Maar ook in Nederland vond ze nog enkele parels van onder meer Conny Vandenbos (ESF 1965, woordvoerster ESF 1998), Gerard Cox (tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1979) en Dimitri Van Toren. Van deze laatste is "Een lied voor kinderen" uitgebracht op single.
De allerbeste nummers van de Franse zanger Alain Barrière (ESF 1963) werden verzameld op drie cd's. "Best of" is sinds gisteren, vrijdag 05 november, beschikbaar en in totaal staan er drieënvijftig nummers op. "Ma vie", "Elle était si jolie", "Cathy" en het duet met Noëlle Cordier (ESF 1967), "Tu t'en vas", zijn maar enkele van de nummers uit zijn rijkgevulde carrière.
Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. De Zweedse formatie H.E.A.T. (MF 2009) werkt momenteel aan een derde album dat normaal gezien volgend voorjaar zal verschijnen. Sinds kort maakt Erik Grönwall deel uit van de groep. Hun debuutalbum "H.E.A.T.", dat in 2008, het levenslicht zag, werd gisteren, vrijdag 05 november, opnieuw uitgebracht. De Ierse zanger Ronan Keating (presentator ESF 1997, componist/tekstschrijver Deense inzending ESF 2009) legt de laatste hand aan een nieuw album. "Duet" zal enkel worden uitgebracht in Australië en Nieuw-Zeeland en is vanaf aanstaande vrijdag, 12 november, beschikbaar. Gisteren, vrijdag 05 november, verscheen een eerste single met Paulini en er werd gekozen voor "Believe again", het nummer dat hij schreef voor Niels Brinck (ESF 2009). "Haus der drei Sonnen", de nieuwe single van Nena (presentatrice Duitse selectie 1998) & Heppner, is sinds gisteren, vrijdag 05 november, digitaal beschikbaar.
Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !
'Zot van Vlaanderen' : vanavond de vierde aflevering met onder meer Get Ready!.
De goedlachse Rani De Coninck leidt sinds 16 oktober 2010 elke zaterdagavond 'Zot van Vlaanderen' in goeie banen. Dit nieuw entertainend showprogramma richt zich naar het ganse gezin en heeft een hoog meespeelgehalte voor iedereen die hier woont, werkt, studeert, in de file staat, al eens naar 'Het Nieuws' kijkt of op school af en toe heeft opgelet. Kortom, iedereen kan meedoen met 'Zot van Vlaanderen' want alles in het programma is terug te brengen tot 3 woorden : van bij ons.
Elke show draait rond de typische herinneringen die ieder van ons heeft. Dat kunnen fijne dingen van bij ons zijn, maar net zo goed de klassieke ergernissen : onvergetelijke tv-momenten, de schoolreizen naar Bokrijk, de jaarlijkse belastingaangifte, het slechte weer, de eigenaardigheden van onze taal, populaire liedjes of de vreugde bij die ene goal van de Rode Duivels.
In 'Zot van Vlaanderen' nemen elke week 2 teams het tegen elkaar op in verschillende ludieke spelrondes. Mathias en Staf Coppens zijn de vaste teamcaptains en zij omringen zich telkens door 3 bekende landgenoten. Elk team wordt geruggensteund door een tribune enthousiaste fans.
De live studioband onder leiding van Hans Francken zorgt voor de swingende omlijsting in 'Zot van Vlaanderen' en voor de illustratie van de muzikale vragenronde.
* vierde aflevering :
Vorige zaterdag 30 oktober wist 'Zot van Vlaanderen' alweer te scoren. Het programma voerde de programmatop-20 (VVA 18-54) aan met een marktaandeel van 33,4%. Ook dit weekend maakt Rani De Coninck er een gezellige boel van met teamcaptains Mathias en Staf Coppens. Zij laten zich alweer omringen door een uiteenlopende bende.
Staf doet het met actrice Nathalie Meskens, gewezen wereldkampioen mountainbike Filip Meirhaeghe en de alombekende Carry Goossens.
Mathias hoopt op de wijsheid van vtmKzoom gezicht Arne Vanhaecke, actrice Tania Kloek en hoogleraar, politicus, mediafiguur en vooral grappige bolleboos Rik Torfs, bekend om zijn droge oneliners.
Ook deze week gaat het weer hard tegen hard. De twee teams strijden in allerlei ludieke spelrondes voor de eer én de gratie van gastvrouw Rani. Als kers op de taart komen de mannen van de op en top Vlaamse boysband Get Ready! (met Jimmy Samyn, Eurosong 2002) de boel opvrolijken met één van hun grootste hits.
'Zot van Vlaanderen', vanavond, zaterdag 06 november, meteen na 'Benidorm Bastards' tussen 21.00 en 22.30. (bron, logo en foto : vtm)
'F.C. De Kampioenen' : vanavond wordt het 'een moeilijke bevalling'.
Vanaf zaterdag 04 december eerstkomende kan je kijken naar het eenentwintigste en (aller)laatste seizoen van 'F.C. De Kampioenen'. En voor het zo ver is, kan je je hart ophalen aan de beste Kampioenen-afleveringen. In de stemming, eerder dit najaar, werd de laatste aflevering van het twintigste seizoen verkozen tot de beste Kampioenen-aflevering. 'DDT ontsnapt!', waarin DDT terugkomt en samen met Fernand wraak wil nemen op de Kampioenen, haalde het van 'Marc macho' en 'Het huwelijk'.
Zowel nieuwe als oude afleveringen zijn populair. 'Marc macho' uit 1995, eindigde op de tweede plaats. 'Het huwelijk', uit 2005, waarin Bieke en Marc in het huwelijk treden, werd derde en 'Een moeilijke bevalling' en 'Xaviera Waterslaeghers' werden respectievelijk vierde en vijfde.
Je ziet de vijf favoriete afleveringen in omgekeerde volgorde :
- zaterdag 30 oktober : 'Xaviera Waterslaeghers'. - zaterdag 06 november : 'Een moeilijke bevalling'. - zaterdag 13 november : 'Het huwelijk'. - zaterdag 20 november : 'Marc macho'. - zaterdag 27 november : 'DDT ontsnapt!'.
De negen maanden zijn om, maar de geboorte zit er nog niet meteen aan te komen, tot groot ongenoegen van Bieke: Pascale wil de geboorte forceren met allerhande middeltjes, de Kampioenen hangen voortdurend aan de telefoon ... Bieke en Marc willen rust en vluchten weg van de Kampioenen ... Fons maakt Fernand warm voor een reisje naar Honolulu. Het enige wat Fernand ontbreekt, zijn Euro's. Wanneer Fernand hoort dat de Kampioenen geen clubcadeau hebben voor Bieke en Marc, weet hij de Kampioenen zodanig te bespelen dat hij een omhaling mag doen voor een geboortecadeau ...
'F.C. de beste De Kampioenen', vanavond, zaterdag 06 november, tussen 20.45 en 21.25 op Eén. (bron en logo : Eén)
Sinds vorig najaar slaan Vlaanderen (2BE) en Nederland (RTL 5) de handen in elkaar en pakken uit met 'Benelux' Next Top Model'. Twaalf meisjes uit Nederland en België stappen in het grote avontuur en zullen alles op alles zetten om hun grote droom waar te maken : schitteren aan het firmament van de topmodellen naast de mooiste vrouwen ter wereld.
In deze gloednieuwe reeks van 'Benelux' Next Top Model' ligt de lat hoog en dat zullen de meisjes snel merken. De aspiranten topmodel worden op de rooster gelegd en onderworpen aan de meest uiteenlopende fotoshoots. Presteren bij -20°C of midden in een inferno van vlammen, tussen bloederige karkassen, in de meest indrukwekkende attractie van Europa's grootste pretpark,
Wie in de race wilt blijven, moet tot het uiterste gaan. De veelbelovende Vlaamse en Nederlandse modellen zullen zich gedurende tien afleveringen moeten bewijzen voor de vakjury bestaande uit presentatrice Daphne Deckers, topfotograaf Geert de Wolf, begeleider/coach van de modellen Jani Kazaltzis, catwalkcoach Mariana Verkerk en überstylist Bastiaan van Schaik.
Wie heeft het uithoudingsvermogen, de looks en de brains van een echt topmodel? Wie zal er het felbegeerde modellencontract bij Elite Model Management bemachtigen? Wie mag er binnenkort 'Benelux' Next Top Model' 2010 op haar CV laten drukken? * de achtste aflevering :
De spanning stijgt naar een hoogtepunt. Met de laatste eliminatie voor de finale in aantocht moeten de modellen een aantal beproevingen doorstaan. Zo staat er een poseersessie met een dier zonder knuffelgehalte op het programma. Het andere uiterste is een VIP-party met fashionista's waar de modellen een catwalkshow verzorgen onder het toeziend oog van Ronchi de Cuba, de Bastiaan van Schaik van Aruba. Voor de shoot van deze week moeten de modellen al hun charmes in de strijd gooien. Op het strand van Aruba gaan ze op zoek naar gespierde mannen met wie ze op de foto moeten. Maar dat gaat niet iedereen even makkelijk af. Bovendien krijgt deze missie last minute een verrassende wending. De turbulente shoot die erop volgt kan voor een van de meiden wel eens het einde betekenen van het avontuur. Omdat de finale steeds dichterbij komt, is deze eliminatie extra emotioneel en spannend.
* de hoogtepunten van de zevende aflevering :
- Schudden met die billen! :
Twee prachtige Arubaanse dames leren de kandidaten carnavaldansen. Frederieke en Jaelle zijn hun hakken en vleeskleurige lingerie vergeten, maar mogen toch meedoen. Lachen en dansen blijken toch niet zo makkelijk. Alix krijgt het na 10 minuten al ontzettend moeilijk en moet in de schaduw gaan zitten met steken in de zij. Ze heeft geen conditie... - Sprookjesachtig poseren onder water :
Na een zalig nachtje maken de modellen in spé zich klaar voor een echte onderwatershoot met fotograaf de Europese Jan Andraschko. Jaelle wordt zeeziek en trekt zich een hele tijd terug in de kajuit. Op het einde doet ze toch de shoot en brengt het er prima vanaf. Maar voor de meesten blijkt het toch niet zo simpel om te poseren in een sterke stroming zonder zwembril. - Frederieke naar huis :
Frederieke verlaat 'Benelux' Next Top Model' met spijt in het hart. Ze was graag een beetje langer in het spel gebleven. De jury vond het een heel moeilijke keuze tussen Alix en Frederieke maar het is de hoogblonde meid die moet vertrekken. Frederieke gunt Melissa de winst, maar of dat ook zal gebeuren, valt nog af te wachten. De concurrentie is immers bikkelhard...
* de presentatrice :
Presentatrice van 'Benelux' Next Top Model' is voormalig topmodel en schrijfster Daphne Deckers, tevens echtgenote van ex-tennisser Richard Krajicek.
Daphne Deckers zit nog op het atheneum als haar carrière al van start gaat. Ze blijkt een talentvol presentatrice en gaat aan de slag bij Veronica. Intussen werkt ze als model met beroemde ontwerpers en fotografen en loopt ze wereldwijd over de catwalk.
Later komen tal van tv-klussen voorbij : 'Veronica Reisgids', 'TV Woonmagazine', 'V-models' en samen met Rolf Wouters de eerste serie 'Big Brother'. Als actrice is ze te zien in de Amerikaanse miniserie 'Remember', in de film 'All Stars' en ze schopt het zelfs als Bondgirl.
Momenteel is Daphne frequent te zien als lifestyledeskundige in 'RTL Boulevard' en presenteert zij 'Benelux' Next Top Model'. Daarnaast is ze succesvol schrijfster en schreef onder meer 'Mijn leven als Fotomodel' en 'De geboorte van een Moeder'.
* de jury :
Jani Kazaltzis is geboren in 1979. Hij groeit op in de gemeente Waterschei bij Genk. Inmiddels is Jani uitgegroeid tot dé stijlgoeroe & trendwatcher van België. Hij is bekend van tv-programma's zoals 'Mooi Bloot' en 'De Heren Maken De Man'.
Jani is ook wekelijks te zien in 'De Maandagshow' waar hij een eigen stijlrubriek heeft Jani's eerste stappen in 'fashionland' waren de aankleding en vormgeving voor de shows van Vlaamse artiesten. Nu werkt hij als freelance stylist voor fotoproducties, videoclips en tv-programma's.
In 'Benelux' Next Top Model' begeleidt hij de modellen bij de opdrachten, daarnaast zal hij ze beoordelen als jurylid.
Geert de Wolf komt uit Aalst. Voordat hij aan het prestigieuze Sint-Lukas Instituut 'Art & Design' gaat studeren, heeft hij er al taalstudies opzitten. Begin jaren negentig is hij de eerste professionele Photoshop-expert in België.
Hij is één van de medeoprichters van P-Magazine en Che, tot op vandaag bekend als magazines met oog voor verrassende fotografie.
Geert runt nog steeds met succes een eigen fotostudio, waar hij met modellen én bekende Vlamingen werkt. Zijn indrukwekkende portfolio vind je op zijn website.
De in Amsterdam geboren Bastiaan van Schaik heeft na de middelbare school de opleiding Small Business gevolgd. Daarna rolt hij in het stylingvak via stylist Maarten Spruyt. Na enkele jaren voor tijdschriften en opdrachtgevers te hebben gewerkt, is hij sinds 2000 fashion director voor AvantGarde, het meest gezaghebbende magazine op modegebied.
AvantGarde Men wordt gelanceerd in 2006. Ook hier werkt hij achter de schermen aan mee als creative director. Sinds 2007 is Bas verantwoordelijk voor de halfjaarlijkse 'C'est Brillant' modeshow tijdens de Amsterdam Fashion Week waar jong ontwerptalent geïntroduceerd wordt. Deze 'überstylist' werkt al drie seizoenen mee aan 'Benelux' Next Top Model'.
Mariana Verkerk heeft jarenlang ervaring opgedaan als model. Ze heeft menig catwalk gezien en brengt de modellen dan ook haar kennis bij. Na haar internationale succesvolle carrière is zij al een paar jaar een vaste waarde in de jury bij 'Holland's Next Top Model'.
Mariana is verantwoordelijk voor tal van Fashion shows en heeft menig actrice geleerd hoe de catwalk te belopen. Ook is Mariana te bewonderen in de Scandinavische versie van 'Next Top Model', waar zij zowel een producerende als presenterende rol heeft. Mariana woont in New York.
In eigen land nam tijdens het eerste seizoen ene Elisa Guarraci deel. De Genkse was twee jaar geleden ook één van de twintig kandidaten tijdens 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Around the world" wist ze de vierde en laatste voorronde niet te overleven. Sinds vorig jaar maakt ze deel uit van Jameerah, het vierkoppige damesgezelschap waar ook Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008) toe behoort.
Bij de tweede reeks van 'Topmodel', in het najaar van 2009 gewonnen door de Brugse Virginie Bleyaert, hoorde ook een themasong, "Upon the catwalk", die door zangeres Katerine (Eurosong 2002-2006) voor haar rekening werd genomen.
'Benelux' Next Top Model', de zevende aflevering vanavond tussen 20.15 en 21.20 op 2BE. Deze aflevering wordt aanstaande woensdag, 10 november, herhaald tussen 16.15 en 17.20 maar dan wel op vtm.
In Nederland ging RTL 5 op maandag 13 september reeds van start met deze nieuwe reeks en daar kan je overmorgen, maandag 08 november, tussen 20.30 en 21.30 de negende en voorlaatste aflevering bekijken. De achtste aflevering wordt er vanavond herhaald en dit tussen 19.00 en 20.00. (bron en foto's : 2BE)
Gerli Padar (06 november 1979) is geboren in Haljalas, een gemeente in de provincie Lääne-Virumaa. Ze is de oudere zus van Tanel Padar (winnaar ESF 2001) en is sinds haar vijftiende al actief bezig met muziek. Zo speelt ze onder meer piano en saxofoon.
Haar repertoire gaat van jazz over metal, en van rock tot funk. Daarnaast is ze meermaals te zien in musicals zoals onder meer 'Cabaret' en 'Chess'.
Ze nam in totaal driemaal deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Zo eindigde ze in 1999 met "Aeg kord täidab soovid" op een tiende plaats en in 2002 was de derde plaats weggelegd voor haar nummer "Need a little nothing".
In 2006 presenteerde ze samen met Marko Reikop de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival en een jaar later, in 2007, nam ze als soliste deel aan 'Eurolaul 2007'. Met "Partners in crime" wist ze die finale met grote overmacht te winnen en dus mocht ze naar het Eurovisie Songfestival. In de Finse hoofdstad Helsinki strandde ze met een totaal van 33 punten op een tweeëntwintigste plaats in de halve finale.
Ze was tussen 2004 en 2006 gehuwd met Aki Harjanne waarmee ze één dochter heeft, Amanda Rebecca.