Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

05-11-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JESF - MINSK 2010 : 04. SERVIE.

 Op zaterdag 20 november eerstkomende vindt in de Wit-Russische hoofdstad Minks de achtste editie plaats van het Junior Eurovisie Songfestival, de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival.

In totaal nemen aan deze editie veertien landen deel en tussen afgelopen dinsdag, 02 november, en maandag 15 november stellen we dagelijks één van de kandidaten voor en dat doen we aan de hand van de volgorde van optreden. Deze volgorde werd eerder vorige maand bepaald tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders in de gaststad.

Het land dat als vierde zal aantreden is Servië dat sinds 2005 deelneemt aan de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival. Servië behaalde in 2007 het beste resultaat tot op heden, een derde plaats. Twee jaar geleden strandde Maja Mazić met "Uvek kad u nebo pogledam" op een twaalfde plaats met 37 punten en vorig jaar was de tiende plaats (34 punten) weggelegd voor "Onaj pravi" van Ništa Lično.

Op zondag 26 september jongstleden werd in Servië de kandidaat gekozen voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. De nationale omroep RTS liet op dinsdag 27 juli weten dat het op zoek ging naar inzendingen voor de nationale selectie. De deadline voor het insturen van nummers werd door de omroep vastgesteld op woensdag 25 augustus.

Een vakjury, bestaande uit mensen van de openbare omroep, ging nadien aan de slag en beluisterde alle nummers. In totaal werden er tien liedjes gekozen. Op donderdag 02 september werden de namen wereldkundig gemaakt en op maandag 20 september vond de lottrekking plaats met betrekking tot de volgorde van optreden.

Het lot van de kandidaten lag in de handen van een vakjury (50%) en de kijkers thuis (50%) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maakten. De nationale selectie werd in goede banen geleid door Kristina Radenković en Miki Damjanović.

* uitslag nationale selectie 'Dečja pesma Evrovizije 2010' (tussen haakjes punten vakjury/televoting) :

01. "Vera u sebe" (tekst en muziek : Marija Gligorević) door Marija Gligorević : 06 punten (5+1, 51 stemmen).
02. "Kap po kap" (tekst en muziek : Baloš Boško)  door Baloš Boško : 17 punten (10+7, 259 stemmen).
03. "Kralj provoda" (tekst en muziek : Sofija Šašić) door Sofija Šašić : 09 punten (4+5, 133 stemmen).
04. "Exit za ljubav" (tekst en muziek : Anđela Išić) door Anđela Išić : 10 punten (7+3, 115 stemmen).
05. "Do moje klupe" (tekst en muziek : Boris Subotić) door Boris Subotić : 18 punten (8+10, 343 stemmen). 
06. "Čarobna noć" (tekst en muziek : Sonja Škorić) door Sonja Škorić : 24 punten (12+12, 345 stemmen).
07. "Rok je..." (tekst en muziek :  Đorđe Marković) door  Đorđe Marković : 12 punten (6+6, 140 stemmen).
08. "Reči tišine" (tekst en muziek : Teodora Vujić) door Teodora Vujić : 06 punten (2+4, 130 stemmen).
09. "Žmurke" (tekst en muziek : Mia Jovanović) door Mia Jovanović & Pavle Aleksić : 09 punten (1+8, 323 stemmen).
10. "Kao u snu" (tekst en muziek : Milica Savić) door Milica Savić : 05 punten (3+2, 72 stemmen).

De overwinning ging naar Sonja Škorić die voor haar nummer "Čarobna noć" zowel van de vakjury als van de kijkers thuis het maximum van de punten in ontvangst mocht nemen.


 Sonja Škorić is geboren op 26 februari 1996 in Pančevo en is van kleinsaf (5 jaar) reeds bezig met muziek, onder meer met het spelen van piano. Daarnaast volgt ze ook lessen zang.

In 2002 won ze de eerste prijs tijdens een muziekfestival en sindsdien volgden er nog heelwat festivals waar ze eveneens succesvol was. Ook op buitenlandse festivals was ze vaak van de partij, onder meer in Bosnië-Herzegovina, Montenegro, Roemenië en Bulgarije. Eerder dit voorjaar stond ze op het San Remo Junior Festival in Italië.

"Čarobna noć" (tekst en muziek : Sonja Škorić).

Daleko čuje se,
Prelepa muzika,
Šapat neba i pesma anđela.
Sve zlatne pahulje,
Sa neba silaze,
I sve je kao u bajkama.

Čarobna noć
I mesec pleše, zvezde pevaju.
Čarobna noć
Sve princeze princa imaju
Dok čekam da se boje jutra pojave...
Čarobna noć lagano nestaje...

Pretvoriću te u svog princa,
Kada nebom prođe zvezda padalica...

Čarobna noć
I mesec pleše, zvezde pevaju.
Čarobna noć
Sve princeze princa imaju
Dok čekam da se boje jutra pojave...
Čarobna noć lagano nestaje...


ENGLISH LYRICS

Coming from afar,
Beautiful music,
Whispering Heaven and the song of angels.
All gold snowflakes
Descend from the sky,
And all is like a fairy tale.

Chorus :

Magical night
The Moon is dancing, stars are singing.
Magical night
All princesses have a Prince
As I wait for the morning colors to appear..
The magical night slowly disappears..

And I will turn you into my prince,
When a shooting star crosses the sky.

Chorus :

Magical night
The Moon is dancing, stars are singing.
Magical night
All princesses have a Prince
As I wait for the morning colors to appear...
The magical night slowly disappears...


Meer nieuws over de achtste editie van het Junior Eurovisie Songfestival krijg je op Junioreurovision.tv. (bron en foto : Junioreurovision.tv)

05-11-2010 om 21:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Op deze eerste vrijdag van november zijn we weer van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Dit najaar kan je Els de Schepper (Eurosong 2006) aan het werk zien tijdens haar theatervoorstelling "Els de Schepper RODDELT!'. Ook deze show is opnieuw een absolute aanrader en wie haar nog niet aan het werk zag moet hier zeker eens een avondje voor uittrekken.

Els ging opnieuw van start op vrijdag 17 september in Westerlo en de komende weken volgen er nog optredens in Mechelen, Antwerpen, Aalter, Leuven, Knokke-Heist, Lokeren en Roeselare alwaar ze op donderdag 30 december haar laatste voorstelling zal spelen.

Voor meer nieuws en informatie verwijzen we je naar de 'Speellijst' op haar website. Er snel bij zijn is zeker de boodschap want een aantal voorstellingen zijn intussen reeds uitverkocht.

 'Over Songs Gesproken' is een uniek muzikaal theaterprogramma waarin vier vrienden op akoestische wijze songs zingen waar ze meestal zelf de hand in hadden, als schrijver of zanger(es).  Marc Vanhie, Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991, lid vakjury 'Eurosong 2008'), Sarah De Koster (Eurosong 1999) en Billie Kawende nemen je mee op een meeslepende muzikale reis. De songs variëren van kleine pareltjes tot grote hits, van intiem tot uitbundig. Daarnaast worden grote en kleine geheimen, over nummers die je zeer goed kent, onthuld.

Wist je bijvoorbeeld waarom de song "En dans" van Clouseau bijna de plaat niet gehaald had? Of hoe de intro van "Don't talk to the liar" van The Bet wel héél toevallig werd geboren? Dat en veel meer kom je te weten bij 'Over Songs Gesproken', een programma voor echte muziekliefhebbers. Een uniek concept, en anders dan eender welk liedjesprogramma dat je eerder zag!

De aftrap van dit theaterprogramma werd op zaterdag 02 oktober gegeven in Meise en de komende weken volgen nog optredens in onder meer Dilbeek, Opwijk, Beringen, Blankenberge, Aarschot en De Haan. Het allerlaatste optreden is voorzien op zaterdag 02 april in Wervik. Meer nieuws en informatie over speeldata krijg je op de website van Maandacht.

 Eerder dit voorjaar berichtten we reeds dat Belle Perez (Eurosong 1999-2006) volgend voorjaar de Nederlandse theaters onveilig gaat maken met haar nieuwe tournee 'Oxygen'. Maar de absolute première van deze show is weggelegd voor haar Vlaamse fans.

Zo maakt ze op zaterdag 04 december eerstkomende haar opwachting in de Stadsschouwburg van Leuven. Het concert gaat van start om 20.00 en tickets kosten 20 en 25 euro. Op vrijdag 20 mei 2011 kan je haar aan het werk zien in het Cultureel Centrum De Werf in Aalst en tickets voor dat optreden kunnen worden aangeschaft via de website van het Cultureel Centrum. Voor tickets voor het optreden in Leuven kan je hier terecht.

05-11-2010 om 20:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop : 06 november 2010 - Jill & Lauren na vier weken reeds verdwenen.

Ultratop "Get up!" van Junior Songfestivalkandidaten Jill & Lauren is na amper vier weken notering uit het overzicht verdwenen. Het compilatie-album van de nationale selectie, met daarop alle nummers, doet het na tien weken notering nog steeds meer dan behoorlijk en blijft in de 'Album Top 100' opnieuw op een derde plaats staan.

De meisjes van K3 dalen met hun single "Hallo K3" in de zevende week notering twee plaatsen en gaan zo van een zevenentwintigste naar een negenentwintigste plaats. Hun album "MaMaSé!" blijft het nog steeds meer dan behoorlijk doen en is na vijftig weken notering goed voor de vierentwintigste plaats. Clouseau stijgt met "Gek op jou" van de eenendertigste naar de dertigste plaats. "Teardrops", het debuutalbum van Eeklonaar Tom Dice, verdwijnt na een half jaar notering. Het debuutalbum van Laura Omloop is deze week meteen goed voor een achtentwintigste stek.

In Wallonië daalt het jongste album van Patrick Fiori, "L'instinct humain", van een elfde naar een drieëntwintigste plaats en zijn single "Peut-être que peut-être" boekt na tien weken notering opnieuw een aantal plaatsen winst en gaat zo van een tweeënveertigste naar een zesendertigste plaats.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



09. (12) "Bumpy ride" - Mohombi (9 weken)(MF 2005).
29. (27) "Hallo K3" - K3 (7 weken)(Eurosong 1999).
30. (31) "Gek op jou" - Clouseau (7 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).
38. (41) "Take it off" - Regi (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) feat. Kaya Jones (8 weken).

Verdwenen : "Get up!" - Jill & Lauren (4 weken)(JESF 2010).

Ultratip 50 singles :

14. (17) "Freaky like me" - Madcon feat. Ameerah (Eurosong 2004)(4 weken).
31. (37) "Mee met de wind" - Bart Kaëll (3 weken)(Eurosong 1983-1987).

Verdwenen : "Zelden of nooit" - Bart Peeters (4 weken)(presentator 'Eurosong', commentator ESF).

Ultratop 100 albums :



003. (003) "Junior Eurosong 2010" - Various Artists (10 weken).
005. (002) "De ideale man" - Bart Peeters (4 weken)(presentator 'Eurosong', commentator ESF).
022. (017) "Amika en ik" - Amika (3 weken)(met onder meer Niels Destadsbader, coach 'Junior Eurosong 2009').
024. (028) "MaMaSé!" - K3 (50 weken)(Eurosong 1999).
028. (NW) "Verliefd" - Laura (JESF 2009, lid vakjury 'Junior Eurosong 2010').
032. (030) "Alle hits" - Christoff (15 weken)(Eurosong 1993-2002).
034. (053) "Eindelijk vrij" - Rob de Nijs (3 weken)(NSF 1969).
043. (021) "Barrières" - Udo (6 weken)(teruggetrokken Eurovision 2011).
055. (056) "Back to back" - Yasmine (19 weken)(voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006) & Ann Christy (Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975).
088. (058) "Registrated 2" - Regi (19 weken)(componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008).
089. (NW) "Back to back" - Wim De Craene (Eurosong 1983) & Boudewijn de Groot.
097. (086) "Ralf" - Ralf (5 weken)(JESF 2009, lid vakjury 'Junior Eurosong 2010').

Verdwenen : "Teardrops" - Tom Dice (26 weken)(ESF 2010) en "Bold as brass" - Cliff Richard (2 weken)(ESF 1968-1973).

Ultratop 10 DVD :

01. (NW) "K3 en het Wensspel" - K3 (Eurosong 1999).
02. (02) "MaMaSé! show" - K3 (24 weken)(Eurosong 1999).
07. (07) "Studio 100 TV Hits 2" - Various Artists (11 weken).

Verdwenen : "Toppers in Concert 2010" - Gordon - René - Gerard - Jeroen (8 weken).

WALLONIE

Ultratop 50 singles :


13. (16) "Bumpy ride" - Mohombi (8 weken)(MF 2005).
36. (42) "Peut-être que peut-être" - Patrick Fiori (10 weken)(ESF 1993).
49. (RE) "Voler" - Michel Sardou avec Céline Dion (ESF 1988)(2 weken).

Ultratip 50 singles :

48. (NW) "Anyway the wind blows" - Sandra Kim (ESF 1986).

Ultratop 100 albums :



023. (011) "L'instinct humain" - Patrick Fiori (6 weken)(ESF 1993).
078. (091) "25" - a-ha (4 weken)(met Morten Harket, presentator ESF 1996).

Ultratop 10 DVD :

06. (06) "2010 : Les Enfoirés... la crise de nerfs!" - Les Enfoirés (33 weken).

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)

05-11-2010 om 20:18 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Peter live' : Peter Van de Veire buigt zich over de taal met onder meer Udo en K's Choice.

 Op vrijdag 15 oktober ging het derde seizoen van 'Peter live', de muziektalkshow van showbeest Peter Van de Veire, van start op Eén. Behalve de beste artiesten uit binnen- en buitenland nodigt Peter Van de Veire Vlaanderen elke vrijdag uit om – vanuit zijn luie zetel – live in de uitzending te komen. 'Iedereen live' wordt een van de blikvangers in de nieuwe reeks van 'Peter live'.

Drie nieuwe rubrieken

Onder de noemer 'Iedereen live' nodigt Peter Vlaanderen elke vrijdag uit om via een webcam live in de uitzending te komen. De enige voorwaarde is dat de kijker Peter van antwoord dient op een wekelijks wisselende vraag. Bijvoorbeeld : heb jij een persoonlijke primeur die je met Vlaanderen wil delen? Of nog : ben je stapelverliefd en wil je iemand je liefde verklaren? Wie effectief de uitzending haalt, zal het toeval bepalen.

Daarnaast brengt 'Peter live' elke week een straf Belgisch verhaal uit de muziekwereld. Dat kan zowel gaan over een Belg die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt achter de schermen, als om Belgische muzikale uitvinding die de wereld heeft veroverd. Zoals het Decaporgel, een instrument van Belgische makelij, dat in de jaren zestig en zeventig de wereld veroverde.

Tot slot gaat de start van 'Peter live' gepaard met de oprichting van een nieuwe bond, BHV, voluit : 'Bond voor de Hardwerkende Vlamingen'. Wie zich achter het initiatief schuilhoudt en wat het strijddoel is, wordt pas tijdens de eerste aflevering duidelijk.

* de virde aflevering :


Nu de dagen korten, de boekenbeurs barst en de kijkers door de bladeren het gazon niet meer zien, buigt Peter Van de Veire zich in 'Peter live' over het fenomeen 'taal'. Hij doet dat vanavond, vrijdag 05 november, met Taio Cruz, Dimitri Leue, Caro Emerald, Udo (Eurovision 2011), Flip Kowlier, K's Choice, Pieter Embrechts en Buffi Uberman als gasten in 'Peter live'.

Wereldrecord songschrijven

Dimitri Leue probeert vanavond het wereldrecord songschrijven te verbreken. Hij wil binnen het uur de perfecte wereldhit afleveren en kan daarvoor rekenen op advies van hitschrijver en zanger Taio Cruz. De Britse ster steekt het Kanaal over om Europa's meest gedraaide song "Dynamite" te brengen in 'Peter live'. Cruz is de man achter liedjes van Britney Spears, Justin Timberlake en de Pussycat Dolls, maar nu maakt hij ook furore met zijn eigen materiaal.

Udo en Filip

Peter Van de Veire helpt graag waar hij kan. Zo rekent hij voor eens en voor altijd af met een bijzonder vervelende kwaal van Udo : tekstverlies. Zelfs zijn grootste successen nestelen zich maar met moeite in zijn geheugen en daarom is Udo nog altijd bloednerveus voor elk optreden. Peter gaat op zoek naar de oorzaak van zo veel vergetelheid en helpt Udo bij het trainen van zijn brein. Flip Kowlier heeft daar weinig last van. Hij zingt gewoon op de manier die hem het best ligt : in zijn eigenste West-Vlaamse dialect. 'Peter live' schudt de kaarten eens goed door elkaar en voorspelt hoe het Broadway was vergaan mocht het aan de IJzer liggen ...

Obama zingt K's Choice

Niemand die het ooit mogelijk had geacht, maar 'Peter live' brengt vanavond een wel heel speciale versie van K's Choice; eentje die gebracht wordt door de allereerste zwarte president van Amerika, Barack Obama. Sarah en Gert Bettens van K's Choice maken duidelijk opmars in de Verenigde Staten, maar houden met plezier halt bij 'Peter live'.

Dat laatste geldt ook voor Caro Emerald. Haar allereerste betaalde optreden gaf ze in België, en sindsdien vergaat het de Amsterdamse schitterend in alle uithoeken van Europa. Haar "Back it up" klinkt zo aanstekelijk dat Caro zondag 07 november in de running is voor een 'MTV Award', na een albumverkoop van maar liefst vier keer platinum.

In het Engels

Ook zanger en acteur Pieter Embrechts en zijn New Radio Kings komen langs. Pieter moet als kind in een enorm taalbad gevallen zijn, want zijn Engelse vertalingen van Nederlandse klassiekers klinken als kropen ze uit de pen van Buffi Uberman. Die Amerikaanse woont in Nederland en trekt op met Vlaamse en Nederlandse artiesten om hun Engels taalgebruik onder de loep te nemen.

Ook dit jaar worden de artiesten in 'Peter live' muzikaal in de watten gelegd door de onnavolgbare Peter live-band onder leiding van Peters muzikale rechterhand Miguel Wiels.

'Peter live', sinds vrijdag 15 oktober tot en met vrijdag 31 december eerstkomende, twaalf weken lang op Eén rond de klok van 20.40. (bron en logo : Eén)

05-11-2010 om 05:39 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Geir Rönning.

 Geir Rönning (05 november 1962) is geboren in Ålesund, gelegen in de Noorse provincie Møre og Romsdal. In de jaren tachtig verhuist hij naar de hoofdstad Oslo, maar voelt er zich niet echt thuis en daarom trekt hij naar buurland Zweden, alwaar hij zich in Stockholm gaat vestigen. In 1994 schrijft hij het nummer "Gi alt vi har" waarmee Jahn Teigen deelneemt aan 'Melodi Grand Prix', de Noorse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Teigen eindigt op een vijfde plaats. Een jaar later neemt Geir zelf deel aan de Noorse selectie. Met "Uten lyst, uten tro" eindigt hij in de finale op een zevende plaats. In 1996 en 1997 is hij opnieuw van de partij. In 1996 eindigt hij met "Uten de'" op een tweede plaats na winnares Elisabeth Andreassen. In 1997 strandt hij met "Venter på deg" op een zevende en voorlaatste plaats. In 2000 verhuist hij naar dat andere Scandinavische land, Finland, en start er met het zingen in een rock 'n' roll band. In 2002 neemt hij voor het eerst deel aan de Finse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "I don't wanna throw it all away" eindigt Geir op een derde plaats.

In 2004 neemt hij opnieuw deel en eindigt met "I don't need to say" op een vijfde plaats. Een jaar later, in 2005, lukt het hem dan eindelijk : hij wint de Finse selectie voor het Eurovisie Songfestival en mag met "Why ?" naar Kiev afreizen alwaar hij in de halve finale moet aantreden. Daar eindigt hij op een teleurstellende achttiende plaats. Vier jaar geleden nam hij opnieuw deel aan 'Melodi Grand Prix', de Noorse selectie voor het liedjesfestival. Samen met zangeres Jorun Erdal zong hij "Lost and found" naar een verdienstelijke vierde plaats in de finale. Ook voor de Finse nationale selectie van dit jaar had hij zich kandidaat gesteld maar zijn inzending "I hate myself for loving you" raakte niet door de internetvoorronde. Meer over Geir kan je steeds op zijn 
website vinden.

05-11-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


04-11-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JESF - MINSK 2010 : 03. NEDERLAND.

 Op zaterdag 20 november eerstkomende vindt in de Wit-Russische hoofdstad Minks de achtste editie plaats van het Junior Eurovisie Songfestival, de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival.

In totaal nemen aan deze editie veertien landen deel en tussen eergisteren, dinsdag 02 november, en maandag 15 november stellen we dagelijks één van de kandidaten voor en dat doen we aan de hand van de volgorde van optreden. Deze volgorde werd eerder vorige maand bepaald tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders in de gaststad.

Het land dat als derde mag aantreden is Nederland, dat het festival vorig jaar met Ralf Mackenbach voor de eerste maal wist te winnen. Het was voor het eerst sinds 2003 dat onze noorderburen een zanger naar het liedjesfestival stuurden. Tot dan werd het beste resultaat (een zevende plaats) in 2005 behaald door de in Vlaanderen wonende Tess.

Op zaterdag 02 oktober vond in Nederland de finale plaats van het 'AVRO Junior Songfestival 2010', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Tijdens deze finale streden vijf kandidaten voor het ticket richting Wit-Russische hoofdstad Minsk en hun lot lag, net als tijdens de halve finales, in de handen van de vakjury (Stacey Rookhuizen, Jamai en Yes-R), de kinderjury en de kijkers thuis die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maakten.

* deelnemers finale 'Junior Songfestival 2010' :

01. "Showbizz" door Donny : 27 punten (9+10+8)(vierde plaats).
02. "Welkom in mijn leven" door Caylee : 28 punten (10+9+9)(derde plaats).
03. "You tell me" door Pip, Merel en Quinty : 21 punten (7+7+7)(vijfde plaats).
04. "Ga niet meer weg" door Mano : 30 punten (8+12+10)(tweede plaats).
05. "My family" door Senna & Anna : 32 punten (12+8+12)(eerste plaats).

Het waren de kijkers thuis die de doorslag gaven door Senna & Anna te bedelen met de twaalf punten en zo wisten ze deze finale te winnen met twee punten voorsprong op Mano, de winnaar van de tweede halve finale.


 Senna (10, Paterswolde) en Anna (11, Groningen) zijn al een hele tijd vriendinnen. Hun moeders zijn ook al vriendinnen sinds hun jeugd en dat was voor de beide meiden de reden om een nummer over hun familie te schrijven. Muziek is hun passie en daarnaast houdt Anna van paardrijden en Senna van veldhockey. De meiden werkten voor hun nummer samen met Tjeerd Oosterhuis. De roze viool die reeds te zien was tijdens de nationale selectie gaat alvast mee naar de Wit-Russische hoofdstad. 

"My family" (tekst en muziek : S. Sitalsing, A. Lagerweij, T.P. Oosterhuis).

My family (2x)

Mijn moeder loopt te stressen want het huis is weer een troep
Mijn vader is steeds aan het werk, hoort nooit haar hulpgeroep
Mijn broertje laat me nooit met rust, ik erger me groen en geel
Mijn zus zit maar te puberen, o nee dit wordt teveel!

Refrein :
My family!
nanananana
Doet so crazy!
naa nananana
I hate you and I love you
Very much
My family!

Oke, misschien overdrijf ik een beetje
Want papa en mama, jullie hebben me gemaakt
En mijn lieve broertje we spelen best wel vaak
En allerliefste zus, ik geef jou een plus, en vergeef me alsjeblieft…

Refrein

T's niet te geloven, ik hou van ze
Ook al zijn ze soms knettergek
Ze staan altijd op de eerste plek

My family!
Nanananana
Doet so crazy!
Nanananana

I hate you and I love you
Very much (4 x)
Family!
My family

ENGLISH LYRICS

My family (2x)

My mother's under pressure 'cause the house is such a mess
My father's always working and won’t listen to her pleas
My brother's always bothering me and getting on my nerves
My sister's an adolescent, this is getting way too much

Chorus :
My family!
nanananana
Is acting crazy!
nanananana
I hate you and I love you
Very much
My family!

OK, maybe I'm exaggerating a bit
'ause mummy and daddy, you made me
And my little brother, we often play together
And my sister too, I really do love you, forgive me please

Chorus

It's hard to believe but I love them so
Even though sometimes they are nuts
But they always come first for me

My family!
Nanananana
Is acting crazy!
Nanananana
I hate you and I love you
Very much (4 x)
Family!
My family

Meer nieuws over de achtste editie van het Junior Eurovisie Songfestival krijg je op Junioreurovision.tv. (bron en foto : Junioreurovision.tv)

04-11-2010 om 22:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Spaanse omroep TVE gaat vanaf maandag 15 november op zoek naar artiesten en componisten.

 De Spaanse nationale omroep TVE heeft vandaag, donderdag 04 november, bekendgemaakt dat het via een nieuwe formule op zoek gaat naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Morgenmiddag, vrijdag 05 november, worden meer details bekendgemaakt maar nu al staat vast dat de omroep vanaf maandag 15 november eerstkomende op zoek gaat naar artiesten en componisten. Geïnteresseerden krijgen de tijd tot en met zondag 12 december eerstkomende om zich kandidaat te stellen.

Als één van de 'Big 4' is het land sowieso zeker van een plaats in de finale die volgend jaar op zaterdag 14 mei zal gehouden worden in de Duitse stad Düsseldorf. (bron en logo : TVE)

04-11-2010 om 21:17 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Israëlische omroep IBA opteert voor 'Kdam' om festivalinzending te kiezen.

 In september jongstleden raakte reeds bekend dat Israël volgend jaar van de partij zal zijn tijdens de 56e editie van het Eurovisie Songfestival. Eerder deze zomer waren er geruchten dat het land niet zou deelnemen aan het jaarlijkse liedjesfestival.

Deze geruchten kwamen er nadat bleek dat maandag 09 mei in het land een nationale herdenkingsdag is en daags nadien, dinsdag 10 mei, wordt er de onafhankelijk van het land gevierd. De Israëlische nationale omroep IBA vond het ongepast dat een kandidaat eventueel tijdens de eerste halve finale zou aantreden.

De EBU liet op maandag 20 september weten dat het land zal aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 12 mei. Daarmee zijn de problemen meteen van de baan en hoeft de Israëlische kandidaat geen repetities af te werken op maandag 09 mei en - eventueel - aantreden tijdens de eerste halve finale, daags nadien.

Intussen heeft IBA eergisteren, dinsdag 02 november, laten weten dat het opnieuw zelf zal instaan voor de nationale selectie, beter gekend als 'Kdam'. Zo zouden er meerdere uitzendingen komen, zes in totaal, en de kijkers zullen bepalen welk liedje het land zal gaan vertegenwoordigen. Momenteel is echter nog niet duidelijk of er één kandidaat wordt aangeduid of dat er meerdere kandidaten zullen deelnemen aan de nationale selectie. (bron : IBA)

04-11-2010 om 12:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Azerbeidzjaanse selectie gaat op maandag 15 november van start.

 Op maandag 15 november eerstkomende wordt in Azerbeidzjan de aftrap gegeven van de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. In totaal komen 77 kandidaten in aanmerking om het land volgend jaar mei te gaan vertegenwoordigen in de Duitse stad Düsseldorf.

Er komen zeven voorrondes met telkens elf kandidaten en die voorrondes lopen steeds van maandag tot vrijdag rond de klok van 21.00 plaatselijke tijd (18.00 Belgische tijd). Op maandag brengen de elf kandidaten steeds een internationaal nummer, op dinsdag een nummer uit eigen land, op woensdag een Songfestivalnummer en op donderdag mag iedere kandidaat zelf een nummer kiezen.

Op vrijdag wordt er gestemd en het lot van de kandidaten ligt dan in de handen van de vakjury en van de kijkers thuis die door televoting hun voorkeur kenbaar maken. De winnaar is geplaatst voor de finale die in de loop van de maand februari zal plaatsvinden met zeven kandidaten (de winnaars van de zeven voorrondes).
(bron : 1News.az)

04-11-2010 om 12:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Kjerstin Dellert.

 Kjerstin Dellert (04 november 1925) is geboren in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Ze is vooral bekend als operazangeres. Ze maakt haar debuut in het 'Stora Teatern' (het oude operagebouw) in Göteborg in de jaren vijftig. Tussen het midden van de jaren vijftig en de jaren zeventig werkt ze voornamelijk in de 'Royal Swedish Opera' in  de Zweedse hoofdstad alwaar ze heelwat rollen voor haar rekening neemt. Zo is te zien in Tosca van Puccini.

In 1972 neemt ze deel aan 'Melodifestivalen', de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Kärlek behöver inga ord" eindigt ze op een verdienstelijke vierde plaats. Kjerstin is het hoofd van de 'Ulriksdal Palace Theatre', beter gekend als Confidencen. Sinds het midden van de jaren negentig heeft ze het podium vaarwel gezegd maar in het najaar van 2005 stond ze toch nog eens op de planken als Maria Callas in 'Master Class' (van Terrence McNally).

04-11-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


03-11-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Zweedse formatie Roxette afsluiter 'Suikerrock 2011'.

 De zomer van 2011 is nog ver weg, maar er is nu al heugelijk nieuws : de Zweedse poprock sensatie Roxette is de eerste bevestigde klepper voor de vijfentwintigste editie van 'Suikerrock'! Zangeres Marie Fredriksson en componist/gitarist Per Gessle (componist/tektschrijver "Kärleken är evig", MF 1986), sluiten samen met hun succesband de jubileumeditie van het Tiense festival af op zondag 31 juli 2011.

 Roxette is ontegensprekelijk een hitmachine, die sinds het einde van de jaren tachtig verantwoordelijk is voor megahits als "The look", "It must have been love", "Listen to your heart", "Joyride", "How do you do", "Crash! Boom! Bang", "Sleeping in my car", "Spending my time" en "Fading like a flower", samen goed voor meer dan 20 miljoen verkochte exemplaren. In 2002 zat de groep in zak en as toen er een levensbedreigende hersentumor vastgesteld werd bij Marie Fredriksson. Dankzij een snelle operatie, gevolgd door een intensieve en lange nabehandeling overwon Marie de ziekte, en eind 2009 werd besloten om een nieuw album op te nemen dat begin 2011 zal verschijnen. Voor het eerst in tien jaar tijd gaat Roxette ook terug op tournee, en het sluitstuk van die tournee wordt het optreden op 'Suikerrock 2011', zondag 31 juli.

Tickets voor dit exclusieve concert zijn voorlopig nog niet beschikbaar.
'Suikerrock 2011' is de vijfentwintigste editie van het festival, en vindt plaats op vrijdag 29 juli, zaterdag 30 juli en zondag 31 juli in het stadscentrum van Tienen. Of in 2011 ook donderdag 28 juli wordt toegevoegd zal in de komende periode beslist worden. (bron en logo : website 'Suikerrock')

03-11-2010 om 23:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JESF - MINSK 2010 : 02. MOLDAVIE.

 Op zaterdag 20 november eerstkomende vindt in de Wit-Russische hoofdstad Minks de achtste editie plaats van het Junior Eurovisie Songfestival, de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival.

In totaal nemen aan deze editie veertien landen deel en tussen gisteren, dinsdag 02 november, en maandag 15 november stellen we dagelijks één van de kandidaten voor en dat doen we aan de hand van de volgorde van optreden. Deze volgorde werd eerder vorige maand bepaald tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders in de gaststad.

Het land dat als tweede mag aantreden is Moldavië, dat dit jaar voor de eerste maal deelneemt aan het festival. Eerder afgelopen zomer raakte bekend dat het Oost-Europese land voor de eerste maal van de partij zal zijn tijdens het Junior Eurovisie Songfestival.

De nationale omroep TRM ging eerder dit jaar op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie en de deadline voor het insturen van nummers liep af op zondag 22 augustus. In totaal werden achttien inzendingen ontvangen en een interne vakjury ging op woensdag 25 augustus aan de slag om alle ingezonden nummers te beluisteren en in totaal werden uit het aanbod twaalf nummers gekozen.

Die jury bestond uit vijf leden en zij kozen uit het aanbod in totaal twaalf nummers die mochten deelnemen aan de nationale selectie. Op zondag 19 en maandag 20 september werden de optredens voor de finale ingeblikt. Die finale zelf werd op zaterdag 25 september, tussen 17.45 en 19.00 plaatselijke tijd (16.45 - 18.00 Belgische tijd) uitgezonden. Tijdens het tweede deel (19.40 - 20.15 plaatselijke tijd, 18.40 - 19.15 Belgische tijd), dat rechtstreeks werd uitgezonden, werd dan bekendgemaakt wie het ticket richting Minsk op zak mocht steken. Beide uitzendingen werden in goede banen geleid door Dyma (nationale selectie ESF 2010) en Evelina. Nelly Ciobanu (Moldavische selectie 2005, ESF 2009) mocht tijdens de uitzending twee nummers ten gehore brengen.

Het lot van de kandidaten lag in de handen van een vakjury (50%) en van de kijkers (50%) die door televoting hun voorkeur kenbaar maakten. De keuze viel uiteindelijk op "Ali Baba" van Stefan Roscovan (Ştefănel Roşcovan).

 Stefan Roscovan is geboren op 26 maart 1999 en komt uit een artistieke familie. Tegenwoordig combineert hij zijn studies met muziek en daarnaast verzamelt hij awards en trofeeën uit de hele wereld.

"Ali Baba" (tekst : Daniela Doroftei ; muziek : Nicolae Caragia).

Ascultaţi povestea mea
Bunici şi nepoţi
Cu Ali-Baba şi patruzeci de hoţi
Unde în Persia
Un tăietor de lemn trăia
Tare sărac era
Şi se numea Ali-Baba

Refren

Ali-Baba sînt eu
Personaj vestit
Ali-Baba sînt eu
Iată am venit.
Că lumea basmului e aici,
Printre copiii mari şi mici
Şi tu poţi fi Ali-Baba într-o zi
Şi tu poţi fi Ali-Baba într-o zi

Patruzeci de hoţi
Furau pe înserat
O comoară-ntreagă ei au adunat
Şi se-auzi în sat
Ali-Baba e mai bogat
De hoţi el a scăpat
Iar fata viaţa i-a salvat

Refren

Ali-Baba herou
Of the fairytales
Ali-Baba it’s me,
In this magic place
The stories relm
Is everywhere
And y can always be there
So y can be Ali-Baba today.

Meer nieuws over de achtste editie van het Junior Eurovisie Songfestival krijg je op Junioreurovision.tv. (bron en foto : Junioreurovision.tv)

03-11-2010 om 23:18 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : veertiende ticket 'Melodifestivalen 2011' is voor Nicke Borg.

 De Zweedse nationale omroep SVT heeft eerder deze voormiddag, woensdag 03 november, een veertiende naam toegevoegd aan het lijstje van artiesten die volgend voorjaar gaan strijden om het ticket voor de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.

Dat ticket werd toegekend aan Nicke Borg die zal deelnemen met het nummer "Leaving home". Borg draait al zo'n twintig jaar mee onder meer als leadzanger van de rockgroep Backyard Babies. Vorig jaar besloten de leden om voor onbepaalde tijd een pauze in te lassen. Deze pauze geeft Nicke Borg meteen de kans om eventjes een zijsprong te maken.

* de reeds aangekondigde kandidaten voor 'Melodifestivalen 2011' :

01. "Desperados" (tekst en muziek : Pernilla Andersson) door Pernilla Andersson.
02.
"E de fel på mig" (tekst en muziek : Pontus Assarsson, Thomas G:son, Jörgen Ringqvist) door Linda Bengtzing (MF 2005-2006-2008).
03. "En blick och nåt händer" (tekst en muziek : Alexander Bard, Ola Håkansson, Tim Norell) door Lasse Stefanz.
04. "Me and my drum" (tekst en muziek : Teron Beal, Patrik Magnusson, Johan Ramström) door Swingfly.
05. "Enemy" (tekst en muziek : Niclas Lundin, Anton Malmberg Hård af Segerstad) door Sara Lumholdt.
06. "I'm in love" (Bobby Ljunggren, Thomas G:son, Irini Michas, Peter Boström) door Sanna Nielsen (MF 2001-2003-2005-2007-2008).
07. "In the club" (tekst en muziek : Figge Boström, Peter Boström, Danny Saucedo) door Danny (EDF 2008, MF 2009).
08. "My heart is refusing me" (tekst en muziek : Moh Denebi, Björn Djupström, Loreen) door Loreen.
09. "Social butterfly" (tekst en muziek : Amir Aly, Henrik Wikström) door Rasmus Viberg.
10. "The hunter" (tekst en muziek : Kristofer Östergren, Erik Stenemo, Jon Axelsson, Niklas Stenemo) door Melody Club.
11. "Tid att andas" (tekst en muziek : Fredrik Kempe) door Simon Forsberg.
12. "Try again" (tekst en muziek : Niklas Pettersson, Linda Sonnvik) door Dilba.
13. "Ge mig en spanjor" (tekst en muziek : Larry Forsberg, Sven-Inge Sjöberg, Lennart Wastesson) door Babsan.
14. "Leaving home" (tekst en muziek : Jojo Borg Larsson, Nicke Borg, Fredrik Thomander, Anders Wikström) door Nicke Borg.

Net als de voorbije jaren bestaat die selectie, 'Melodifestivalen 2011', uit vier voorrondes, een herkansingsronde ('Andra chansen') en de finale die gewoontegetrouw in de hoofdstad Stockholm doorgaat. Sinds 2006 is 'Andra chansen' trouwens een volwaardige show geworden.

Het selecteren van de kandidaten gebeurt dit jaar iets anders dan de voorgaande jaren en zo komen twee kandidaten uit de internetselectie en de overige dertig kandidaten komen uit de open inschrijving of werden/worden door de Zweedse omroep gevraagd.

De namen van de overige kandidaten worden later bekendgemaakt en de internetcompetitie loopt nog een aantal dagen. De twee kandidaten uit die competitie worden gekozen tijdens een rechtstreekse uitzending, aanstaande maandag 08 november.
(bron en logo : SVT)

03-11-2010 om 20:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Ook op de eerste woensdag van november hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor je klaargestoomd. Zoals gewoonlijk bekijken we op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

 Ruth Jacott (backing vocal Nederlandse inzending ESF 1992, ESF 1993, lid vakjury NSF 2004) brengt op maandag 15 november een uniek concert in samenwerking met het Metropole Orkest (intervalact 1e halve finale ESF 2008), onder leiding van Michael Abene.

Na haar vertolking van Billie Holiday in de gelijknamige musical 'A Tribute to Billie Holiday', treedt Ruth daarmee wederom in de voetsporen van de vermaarde jazz-zangeres.

Het belooft een bijzonder eerbetoon te worden, waarbij vooraanstaande arrangeurs hun medewerking verlenen aan het eenmalige concert. Ruth Jacott laat wederom zien waarom zij een 'John Kraaijkamp Musical Award' won voor haar rol.

Ruth Jacott is te zien op maandag 15 november (aanvang : 20.30) eerstkomende in het RAI Theater te Amsterdam. Tickets voor het concert kunnen worden aangeschaft via de website van de Nationale Theaterkassa.

 K3 (Eurosong 1999) is zonder enige twijfel populairder dan ooit ! Met de single "MaMaSe!" verbraken Karen, Kristel en nieuwkomer Josje vorig jaar alle records en de gelijknamige cd (inmiddels meer dan triple platina) staat nog altijd in de albumhitparade.

Na het zwangerschapsverlof van Karen en de geboorte van diens zoontje Sky eerder  dit voorjaar, is K3 dit najaar terug in Nederland met een fonkelnieuwe show ! De shows in het najaar van 2009 waren tot op de laatste kaart uitverkocht en met de nieuwe show lijkt het al snel dezelfde kant op te gaan.

Kristel, Karen en Josje willen ook dit jaar de ontelbare Nederlandse meisjes en jongens een onvergetelijke dag bezorgen. Nog tot en met zondag 12 december kan iedereen de meisjes live bewonderen en naar hartenlust meezingen en dansen op de allerleukste K3 hits !

Je kan de meiden aan het werk zien achtereenvolgens in Rotterdam, Eindhoven en Groningen. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van de Nationale Theaterkassa alwaar je de laatste tickets kan aanschaffen.


 Alle superhelden en heldinnen  van Nederland worden opgeroepen om Mega Mindy (Free Souffriau) te hulp te schieten in de nieuwe Mega Mindy Musical.

Er is een gevaarlijke boef op vlucht : de Poppenmeester. Hij wil de macht van Mega Mindy afnemen. Zij is hem al een tijd op het spoor, maar deze rare boef is haar steeds te slim af. Hij maakt van alle mensen die hem tegenwerken een pop, zodat hij ze precies kan laten doen wat hij wil. Als hij ook van Mega Mindy een pop maakt,  is zij al haar kracht kwijt.

Hoe gaat zij zich hieruit redden en kan Toby (Louis Talpe) iets doen ? Of kan Opa Fonkel (Fred Van Kuyk) haar bijstaan met zijn nieuwe ingenieuze uitvindingen ? En zullen Mega Mindy en Toby eindelijk kussen... ?

Je zult het beleven in de nieuwe Mega Mindy Musical : 'de Poppenmeester' ! De voorstellingen vinden meestal plaats op woensdag-, zaterdag- en zondagnamiddag en dit nog tot en met zondag 06 februari 2011. Meer nieuws krijg je op de website van Nationale TheaterKassa.

03-11-2010 om 13:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Lulu.

 Lulu (03 november 1948) is in het Schotse Glasgow geboren als Marie McDonald McLaughlin Lawrie. In 1964 heeft ze haar eerste grote hit te pakken met "Shout !". In 1966 is ze de eerste Britse zangeres die in het Oostblok zal optreden, ze toert namelijk door Polen. Ondertussen is ze al gestart met een acteercarrière en zo is ze in 1967 te zien in de film 'To sir, with love'. Twee jaar later, in 1969 neemt ze voor het Verenigd Koninkrijk deel aan het Eurovisie Songfestival. Samen met drie andere zangeressen (Frida Boccara, Salomé en Lenny Kuhr) wint ze het liedjesfestival en zo bezorgt ze de Britten een tweede overwinning met "Boom bang-a-bang".

Datzelfde jaar huwt ze met Maurice Gibb van de Bee Gees, het huwelijk zal na vier jaar (kinderloos) stranden. Nadien huwt ze met een kapper waar ze twintig jaar mee samenblijft, uit dat huwelijk heeft ze één zoon. In 1974 heeft ze een hit met "The man with the golden gun", titelsong van de gelijknamige James Bond film. In 1975 presenteert ze 'A song for Europe', de Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Nadien blijft haar carrière hoogtes en laagtes kennen, in de jaren negentig treedt ze nog eens voor het voetlicht wanneer ze samen met Take That een hit heeft met "Relight my fire", een nummer van Dan Hartman. Regelmatig brengt ze nieuw werk op de markt. Meer over de zangeres kan je steeds op haar
website vinden.

03-11-2010 om 00:00 geschreven door Redactie  


02-11-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JESF - MINSK 2010 : 01. LITOUWEN.

 Op zaterdag 20 november eerstkomende vindt in de Wit-Russische hoofdstad Minks de achtste editie plaats van het Junior Eurovisie Songfestival, de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival.

In totaal nemen aan deze editie veertien landen deel en tussen vandaag en maandag 15 november stellen we dagelijks één van de kandidaten voor en dat doen we aan de hand van de volgorde van optreden. Deze volgorde werd eerder vorige maand bepaald tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders in de gaststad.

Litouwen mag deze editie van het festival openen en neemt dit jaar - na een afwezigheid van een jaartje - opnieuw deel. In 2007 strandde Lina Joy met "Kai miestas snaudžia" op een dertiende plaats met 33 punten. Een jaar later deed Eglė Jurgaitytė het met "Laiminga diena" heelwat beter : een derde plaats met 103 punten.

Eerder deze zomer, op woensdag 28 juli, maakte LRT bekend dat nummers voor de nationale selectie ('Vaikų Eurovizijos') konden worden ingestuurd tot en met maandag 23 augustus. De selectie bestond uit twee halve finales en een finale en de halve finales werden uitgezonden op zondag 12 en zondag 19 september. Deze uitzendingen werden telkens daags voordien (op zaterdag 11 en zaterdag 18 september) opgenomen maar de finale, op zondag 26 september, werd rechtstreeks uitgezonden.

Uit elke halve finale stootten telkens vijf kandidaten door maar wegens een ex aequo voor de vijfde plaats mochten uit de eerste halve finale zeven kandidaten door naar de finale.

In die finale traden dus twaalf kandidaten aan en na de eerste ronde stootten drie kandidaten door naar de superronde. Die werd uiteindelijk gewonnen door Bartas (Nojus Bartaška) met het nummer "Oki-doki". Het lot van de kandidaten lag in de handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis (50%) die door televoting hun voorkeur kenbaar maakten.

 Bartas (Nojus Bartaška) is geboren op 26 juni 1996 en komt uit een muzikale familie. Reeds op vierjarige leeftijd ging hij van start met zingen en zijn eerste nummer was een duet met zijn vader, Saulius Bartaška. Zijn moeder, Ruta Zaikauskaite Bartaskiene, is als soliste verbonden aan het Kaunas Musical Theatre.

Naast muziek houdt hij zich ook bezig met basketbal en hij nam in het verleden reeds deel aan een aantal festivals. Zo nam hij zowel in 2007 en 2008 (als lid van Kvinta) deel aan de nationale selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival.

"Oki-doki" (tekst : Nojus Bartaška - Bartas & Rūta Lukoševičiūtė ; muziek : Arvydas Martinėnas-Vudis & Nojus Bartaška - Bartas).

1-as posmelis
Kiekviena diena alsuoja ritmu
Aš tuo pačiu keliu einu nauju žingsniu
Tai lyg šokis, pajausk - jausk šokį
Tai lyg šokis, kilk lengvai....
Netyla muzika – ją vienas girdžiu
Ir šokio kalbą moku, ko gi lauki tu?
Tai lyg šokis, pajausk - jausk šokį
Tai lyg šokis, kilk lengvai....

Šiandien tu jauties nekaip
Prisijunk ir bus kitaip
aš išmokysiu kaip reik...
Oooo...

Priedainis
Oki doki
Šoki kaip moki
Oki doki
Aaaa
Ir toliau bus geriau
Ir jauties vis linksmiau
Nestabdyk....

Oooo
Tai lyg šokis, kilk lengvai....

2-as posmelis
Šokis jungia - neišskirs niekada
Ir taip be žodžių gims graži nauja kalba
Ir nesvarbu kur būtum, čia ar svetur
Tave supras kas šoka, net neklaus „iš kur“?

Šiandien tu jauties nekaip
Prisijunk ir bus kitaip
aš išmokysiu kaip reik...
oooo

Kart. priedainis (2 kartus)
Oki doki
Šoki kaip moki
Oki doki
aaa
Ir toliau bus geriau
Ir jauties vis linksmiau
Nestabdyk....
oooo
Oki doki
Šoki kaip moki
Oki doki
aaa
Ir toliau bus geriau
Ir jauties vis linksmiau
Nestabdyk....
Ooo

Tai lyg šokis, pajausk - jausk šokį
Tai lyg šokis, kilk lengvai....
Tai lyg šokis, pajausk - jausk šokį
Tai lyg šokis, kilk lengvai....

Šiandien tu jauties nekaip
Prisijunk ir bus kitaip
aš išmokysiu kaip reik...
oooo

Kart. priedainis (2 kartus)

ENGLISH LYRICS

1-st column
Each day is filled with the rhythm
I am going the same way, but like the first time
It's like a dance, feel my dance
It's like a dance – fly easily...
The music goes non-stop, but I'm the only one who hears it
I know the dance language pretty well, what are you waiting for?
It's like a dance, feel my dance
It's like a dance – fly easily...

Today you feel not very well
Join me – and you will feel much better
I‘m gonna teach you how to do this
Oooo

Refrain
Oki doki
Dance as you can
Oki doki
Aaa
And each time will be better
Since it‘s giving more fun
Just keep going on
Oooo
It's like a dance – fly easily...

2-nd column
The dance connects us
And will never take apart
This is how the new language is comming to the world - without any words
It does not matter where you are: here or somewhere
Everyone who dances will understand you without asking "where are you from"?

Today you feel not very well
Join me – and you will feel much better
I'm gonna teach you how to do this
Oooo

Refrain (repeat 2 times)
Oki doki
Dance as you can
Oki doki
Aaa
And each time will be better
Since it‘s giving more fun
Just keep going on
Oooo

Oki doki
Dance as you can
Oki doki
Aaa
And each time will be better
Since it‘s giving more fun
Just keep going on
Oooo

It's like a dance, feel my dance
It's like a dance – fly easily...
It's like a dance, feel my dance
It's like a dance – fly easily...

Today you feel not very well
Join me – and you will feel much better
I‘m gonna teach you how to do this
Oooo

Refrain (repeat 2 times)

Meer nieuws over de achtste editie van het Junior Eurovisie Songfestival krijg je op Junioreurovision.tv. (bron en foto : Junioreurovision.tv)

02-11-2010 om 22:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : ook Babsan neemt volgend jaar deel aan 'Melodifestivalen 2011' in Zweden.

 Gisteren, maandag 01 november, heeft de Zweedse nationale omroep SVT een dertiende naam toegevoegd aan het lijstje van artiesten die volgend voorjaar gaan strijden om het ticket voor de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.

Net als de voorbije jaren bestaat die selectie, 'Melodifestivalen 2011', uit vier voorrondes, een herkansingsronde ('Andra chansen') en de finale die gewoontegetrouw in de hoofdstad Stockholm doorgaat. Sinds 2006 is 'Andra chansen' trouwens een volwaardige show geworden.

Het selecteren van de kandidaten gebeurt dit jaar iets anders dan de voorgaande jaren en zo komen twee kandidaten uit de internetselectie en de overige dertig kandidaten komen uit de open inschrijving of werden/worden door de Zweedse omroep gevraagd.

De nieuwe naam is die van dragqueen Babsan met het nummer "Ge mig en spanjor". Haar nummer is van de hand van het trio dat eerder al verantwoordelijk was voor "Hon kommer med solsken" (2002), "Crazy in love" (2003), "La dolce vita" (2004) , "Wherever you go" (2005) en "Vi hade nåt" (2007).

* de reeds aangekondigde kandidaten voor 'Melodifestivalen 2011' :

01. "Desperados" (tekst en muziek : Pernilla Andersson) door Pernilla Andersson.
02.
"E de fel på mig" (tekst en muziek : Pontus Assarsson, Thomas G:son, Jörgen Ringqvist) door Linda Bengtzing (MF 2005-2006-2008).
03. "En blick och nåt händer" (tekst en muziek : Alexander Bard, Ola Håkansson, Tim Norell) door Lasse Stefanz.
04. "Me and my drum" (tekst en muziek : Teron Beal, Patrik Magnusson, Johan Ramström) door Swingfly.
05. "Enemy" (tekst en muziek : Niclas Lundin, Anton Malmberg Hård af Segerstad) door Sara Lumholdt.
06. "I'm in love" (Bobby Ljunggren, Thomas G:son, Irini Michas, Peter Boström) door Sanna Nielsen (MF 2001-2003-2005-2007-2008).
07. "In the club" (tekst en muziek : Figge Boström, Peter Boström, Danny Saucedo) door Danny (EDF 2008, MF 2009).
08. "My heart is refusing me" (tekst en muziek : Moh Denebi, Björn Djupström, Loreen) door Loreen.
09. "Social butterfly" (tekst en muziek : Amir Aly, Henrik Wikström) door Rasmus Viberg.
10. "The hunter" (tekst en muziek : Kristofer Östergren, Erik Stenemo, Jon Axelsson, Niklas Stenemo) door Melody Club.
11. "Tid att andas" (tekst en muziek : Fredrik Kempe) door Simon Forsberg.
12. "Try again" (tekst en muziek : Niklas Pettersson, Linda Sonnvik) door Dilba.
13. "Ge mig en spanjor" (tekst en muziek : Larry Forsberg, Sven-Inge Sjöberg, Lennart Wastesson) door Babsan.

De namen van de overige kandidaten worden later bekendgemaakt en de internetcompetitie loopt nog een aantal dagen. De twee kandidaten uit die competitie worden gekozen tijdens een rechtstreekse uitzending, aanstaande maandag 08 november.
(bron en logo : SVT)

02-11-2010 om 21:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Poolse nationale selectie Eurovisie Songfestival op 14 februari 2011.

 De Poolse nationale omroep TVP is sinds vandaag, dinsdag 02 november, op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival van volgend jaar. Geïnteresseerden kunnen hun inzendingen insturen en dit tot en met dinsdag 21 december eerstkomende.

Daags nadien gaat een interne jury aan de slag en op woensdag 29 december zal de omroep de lijst van deelnemers wereldkundig maken die mogen deelnemen aan de nationale finale. Afhankelijk van het aantal ingezonden nummers worden er tussen de vier en de tien liedjes gekozen voor de nationale selectie.

De finale gaat door op maandag 14 februari 2011 en het lot van de kandidaten ligt tijdens die uitzending volledig in de handen van de kijkers thuis die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar zullen maken. Net als dit jaar worden ook volgend jaar buitenlandse artiesten, componisten en tekstschrijvers door de omroep geweerd. (bron : TVP)

02-11-2010 om 20:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Kristina Kim, Elena Korneeva en Daria Medova geplaatst voor finale Oekraïense selectie.

 Eergisteren, zondag 31 oktober, zette de Oekraïense nationale omroep NTU de zoektocht verder naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, dat midden mei volgend jaar gehouden wordt in de Duitse stad Düsseldorf.

Op donderdag 19 en vrijdag 20 augustus jongstleden vonden twee castingdagen plaats. Zo'n tweehonderd artiesten passeerden de revue en in totaal werden vijfendertig kandidaten weerhouden voor de nationale selectie. De omroep maakte na die casting de namen van de geselecteerde kandidaten bekend en ook oud-Songfestivaldeelnemers Verka Serduchka (ESF 2007) en Anastasia Prikhodko (ESF 2009, Oekraïense nationale selectie 2009) zouden van de partij zijn. Intussen heeft Verka Serduchka zich uit de selectie teruggetrokken.

In totaal komen er vijf voorrondes met telkens zeven kandidaten. Een vakjury kiest uit elke voorronde drie kandidaten en uit de overbljvende vier kandidaten kiezen de kijkers (gedurende de daaropvolgende week) telkens nog eentje. De naam van die kandidaat wordt aan het begin van de volgende uitzending bekendgemaakt.
 
* kandidaten eerste voorronde :

01. "You'll be with me" door Yakov Smirnov.
02. "Superhero" door Zaklyopky.
03. "Moya nadezhda" door El Kravchuk.
04. "Victim of my love" door Kristina Kim.
05. "Why didn't I say goodbye" door Elena Korneeva.
06. "Mister fever" door Inna Voronova.
07. "Infinity" door Daria Medova.

De vakjury stuurde Kristina Kim, Elena Korneeva en Daria Medova door naar de finale. Van de vier resterende kandidaten zal nog ééntje worden doorgestuurd door de kijkers. De video's van de liedjes werden door de omroep op haar website geplaatst (klik hier). De volledige uitzending kan via deze link worden bekeken en meer informatie over de kandidaten krijg je op de festivalwebsite van de omroep. (bron : NTU)

02-11-2010 om 17:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Montenegro neemt ook volgend jaar niet deel aan het Eurovisie Songfestival.

 Het Balkanland Montenegro zal ook volgend jaar niet van de partij zijn tijdens het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de nationale omroep RTCG eergisteren, zondag 31 oktober, wereldkundig gemaakt. Ook dit jaar was het land niet van de partij en ook nu ligt de economische en financiële crisis aan de basis van de afzegging. De nationale omroep moet het ook volgend jaar met heelwat minder inkomsten zien te rooien en daarom werd beslist om - voor het tweede jaar op rij - niet deel te nemen. Naast het gebrek aan middelen zou ook het gebrek aan sponsors aan de basis liggen van deze beslissing.

Montenegro maakte vroeger deel uit van Joegoslavië en als deelrepubliek wist het twee kandidaten af te vaardigen. In 1983 bereikte Daniel met "Džuli" een vierde plaats en een jaar later, in 1984, zongen Vlado & Isolda "Ciao amore" naar een achttiende en voorlaatste plaats. In april 1992 viel de Socialistische Federale Republiek van Joegoslavië uit elkaar en bleven enkel Servië en Montenegro over die onder de naam Federale Republiek van Joegoslavië datzelfde jaar deelnamen aan het liedjesfestival. Onder de naam Servië-Montenegro werden de twee landen begroet in 2004 tijdens de halve finale van het Eurovisie Songfestival. Het land eindigde meteen op de tweede plaats tijdens de finale dat jaar met "Lane moje" gezongen door Željko Joksimović, vorig jaar gastheer tijdens het festival. Een jaar later, in 2005, was er heelwat commotie rond de nationale finale. De Servische juryleden gaven punten aan Montenegrijnse kandidaten, maar Montenegrijnse juryleden gaven geen punten aan de Servische kandidaten. Daardoor kon de Montenegrijnse groep No Name naar het Songfestival alwaar het met "Zauvijek moja" op een zevende plaats eindigde. Drie jaar geleden deden dezelfde feiten zich opnieuw voor en kwam er hevig protest van de Servische nationale omroep. Het kwam zo ver dat er van Servische kant geen steun was voor No Name (de winnaars) en uiteindelijk werd beslist om geen kandidaat af te vaardigen naar Athene.

Op 21 mei 2006 besliste de Montenegrijnse bevolking om voortaan als onafhankelijk land verder te gaan en in 2007 nam het voor het eerst als zelfstandige staat deel aan het Eurovisie Songfestival. Stevan Faddy eindigde met "Hajde kroči" tijdens de halve finale op een tweeëntwintigste plaats. In 2008 wist Stefan Filipović met "Zauvijek volim te" tijdens de eerste halve finale beslag te leggen op een veertiende plaats.

 Vorig jaar strandde zangeres Andrea Demirović tijdens de eerste halve finale met "Just get out of my life" op een elfde plaats met vierenveertig punten en zo miste ze op een haar na een plaatsje in de finale. (bron : RTCG)

02-11-2010 om 12:02 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs