Sinds begin vorige maand (en dit tot en met dinsdag 13 mei) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 20, donderdag 22 en zaterdag 24 mei zal worden gehouden in de Servische hoofdstad Belgrado. Voor het derde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor de 53e editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Twee jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vorig jaar 'Hyvää iltaa Helsingin' en dit jaar dekt de vlag de lading in 'Dobro veče Beograde'. In totaal nemen 43 landen deel aan deze editie van het liedjesfestival en voor het eerst zijn er ook twee halve finales. In beide halve finales treden negentien landen aan en de kijkers thuis kiezen door middel van televoting telkens negen finalisten. De back-upjury mag uit elke halve finale nog één kandidaat aanduiden en dit wordt het hoogst gerangschikte land in de uitslag van die jury dat niet door de kijkers naar de finale gestemd wordt.
Het land dat als dertiende mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 22 mei, is DENEMARKEN. Het land neemt al sinds 1957 (bij de tweede editie) deel aan het Eurovisie Songfestival. Tot op heden heeft Denemarken het festival tweemaal gewonnen en dit telkens met een duo. In 1964 wonnen Grethe en Jørgen Ingmann het festival met "Dansevise" en zesendertig jaar later (in 2000) waren het de Olsen Brothers die met "Fly on the wings of love" de tweede overwinning voor het land binnenhaalden. Globaal genomen wist het land steeds goed te scoren op het festival. Tussen 1957 en 1965 was er telkens een plaats bij de beste tien. Tussen 1967 en 1978 deed het land niet mee aan het Eurovisie Songfestival. Verder was het land afwezig in 1994, 1998 en in 2003 (wegens de lagere notering het jaar voordien). In 1996 wist Denemarken zich niet te plaatsen voor het uiteindelijke festival en bleef het in de voorronde steken. Dit jaar is Denemarken er voor de zevenendertigste maal bij.
Op zaterdag 02 februari ging men in Denemarken op zoek naar de kandidaat die het land mag vertegenwoordigen tijdens de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Net als vorig jaar gingen aan de finale van 'Dansk Melodi Grand Prix 2008', de nationale selectie, twee halve finales vooraf en uit elke halve finale stootten telkens vier kandidaten meteen door naar die finale. Bij die acht rechtstreeks geplaatste finalisten kwamen nog twee nummers (wildcards) uit de niet-geselecteerde nummers van beide halve finales. En ook dit jaar werden de stemmen van de televoters omgezet in punten en verdeeld over de vijf regio's.
* de einduitslag van 'Dansk Melodi Grand Prix 2008' :
01. "All night long" door Simon Mathew : 48 punten. 02. "Tree of life" door UNITE : 46 punten. 03. "Spanish soul" door Sandee May : 42 punten. 04. "La' mig være" door The Dreams : 16 punten. 05. "Until we're satisfied" door Kendra Lou : 16 punten. 06. "Come on over" door Anne-Marie en Claus Hassing : 10 punten. 07. "Sweet memories of you" door Josefine Bisgaard Olesen en Lars Holmen Tvergaard : 08 punten. 08. "Luciano" door Amin Jensen : 08 punten. 09. "Hooked on you" door Lasse Lindorff : 06 punten. 10. "Den jeg er" door Charlie : 00 punten.
Uiteindelijk koos de Deense bevolking voor Simon Mathew die met het nummer "All night long" (tekst en muziek : Jacob Launbjerg, Svend Gudiksen en Nis Bøgvad) het land mag vertegenwoordigen tijdens de tweede halve finale van het 53e Eurovisie Songfestival. In totaal kreeg hij van de vijf regionale jury's 48 punten.
Simon Mathew won in eigen land de talentenjacht 'Scenen er dig'. In 2005 kwam zijn debuutalbum "Simon Mathew" op de markt en daar kwamen een paar succesvolle singles uit voort. Afgelopen week verscheen de opvolger, "All for fame". Hij nam ook reeds deel aan de Deense versie van 'Sterren op de dansvloer' en momenteel volgt hij een training om toegelaten te worden tot de Deense politieacademie. Meer over de zanger krijg je op zijn website.
"All night long" (tekst en muziek : Jacob Launbjerg, Svend Gudiksen en Nis Bøgvad)
The sun is up I'm feeling great I'm just enjoying life Right here in the shade
Let's take a ride, right away I'll be by your side So easy the easy life
Celebrate the good times
All night long All night long Celebrate good times come on All night long
Who's to tell What's to come All I know is tomorrow Today will be gone
Get out, out of bed Put on your blue suede shoes aha Get up, up and dance
Celebrate the good times
All night long All night long Celebrate good times come on All night long
If your life is like a sad song maybe You should try and celebrate it Celebrate it
All night long All night long Celebrate good times come on All night long
Wil je de videoclip van "All night long" bekijken, ga dan naar de 'Medialounge' vanEurovision.tv (klikhier).
Newsroom : Gene Thomas trekt deze zomer door Vlaanderen met 'I love the Eighties'.
Op zaterdag 12 april jongstleden gaf Gene Thomas (componist en tekstschrijver "When I look in your eyes", Tanja Dexters - Eurosong 2002) de aftrap van zijn nieuwe tournee 'I love the Eighties'.
Het publiek zag dat het goed was en wie er toen niet bij was krijgt de komende maanden zeker nog de kans want de ganse zomer tourt hij nog door Vlaanderen. Zo zal hij op zondag 20 juli alvast van de partij zijn tijdens de Poekefeesten in het Oost-Vlaamse Poeke. Daar maken ook Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008) en Sandrine (Eurosong 2008) hun opwachting.
Op zondag 03 augustus kan je hem ook tijdens 'Paal op stelten' aan het werk zien. Tot slot geven we nog mee dat een nieuw album in mei volgend jaar mag worden verwacht. Meer nieuws over Gene krijg je zoals steeds op zijn website. (bron : nieuwsbrief Gene Thomas)
'Zo is er maar één', het muziekprogramma waarvan morgen de finale van de derde reeks op het programma staat, zal ook op vrijdag 11 juli eerstkomende (de feestdag van de Vlaamse Gemeenschap) rechtstreeks op Eén te zien zijn. Vorig jaar kwam de openluchtversie vanuit Antwerpen en dit jaar zal presentatrice Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006') de fans en televisiekijkers begroeten vanuit Sint-Niklaas.
Verder zal de openbare omroep die avond ook het feestconcert in Brussel op antenne brengen. Vorig jaar zond de VRT de viering in de hoofdstad niet uit. Vlaams minister voor Brussel Bert Anciaux was toen niet gelukkig met de beslissing van de openbare omroep om enkel de viering in Antwerpen uit te zenden. De commerciële omroep vtm zond 'De Gulden Ontsporing', een concertprogramma op de Grote Markt, met onder meer Toots Thielemans en Will Tura uit met financiële steun van de minister. "Wat in 2007 niet kon, wordt in 2008 rechtgezet", aldus Anciaux. "Het behoort tot de taken van de openbare omroep om aanwezig te zijn in de hoofdstad op de Vlaamse feestdag en daar verslag van uit te brengen", besluit hij.
Flip Kowlier, Sarah Bettens en Raymond van het Groenewoud zijn enkele van de artiesten die op 11 juli op het podium in Brussel zullen staan. (bron : deredactie.be)
Hitparade : Zweden - 01 mei 2008 : nieuw album van Charlotte Perrelli nieuw op drie.
Ook deze week blijft 'Melodifestivalen 2008', de Zweedse selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, de hitparade domineren. In totaal staan drie nummers uit de nationale selectie van dit jaar nog steeds in de top tien. Oud-festivaldeelneemster Charlotte Perrelli scoorde met "Hero" haar allereerste nummer één in eigen land, iets wat ze met haar Songfestivalinzending "Take me to your heaven", nu reeds negen jaar geleden, niet kon bewerkstelligen, maar toch moest ze die eerste plaats eerder vorige maand prijsgeven. Deze week stijgt ze opnieuw een paar plaatsen en komt op acht terecht. Sanna Nielsen daalt met "Empty room" twee plaatsen en Maia Hirasawa boekt met haar versie van de Zweedse inzending van vorig jaar vier plaatsen winst en staat deze week op zestien. In de albumhitlijst is Sanna Nielsen met haar jongste album "Stronger" van een eerste naar een vierde plaats gedaald en Charlotte komt met "Hero" één plaatsje hoger binnen. BWO verzamelde alle grote hits op één album en daalt in de derde week notering naar een dertiende plaats. De Franse kandidaat voor het Songfestival, Sébastien Tellier, is met zijn album "Sexuality" na amper één weekje notering verdwenen. Op dat album staat trouwens zijn festivalinzending "Divine". De DVD van 'Melodifestivalen' van dit jaar blijft deze week opnieuw op een eerste plaats staan en dit voor de vijfde week op rij. SINGLES TOP 60 :
05. (03) "Empty room" - Sanna Nielsen (8 weken)(MF 2001-2003-2005-2007-2008). 07. (07) "Smiling in love" - Caracola (7 weken)(MF 2008). 08. (11) "Hero" - Charlotte Perrelli (8 weken)(ESF 1999-2008, presentatrice MF 2003-2004). 09. (19) "Speak 'n spell" - Elin Lanto (8 weken)(MF 2007). 13. (08) "Hur svårt kan det va" - Linda Bengtzing (8 weken)(MF 2005-2006-2008). 15. (15) "Thank you" - Amy Diamond (8 weken)(MF 2008). 16. (20) "The worrying kind" - Maia Hirasawa (7 weken)(Zweedse inzending 2007, intervalact MF 2008). 17. (22) "Den första svalan" - Alexander Schöld (7 weken)(MF 2008). 19. (16) "Lay your love on me" - BWO (8 weken)(MF 2005-2006-2008). 23. (37) "Upp o hoppa" - Frida feat. Headline (8 weken)(MF 2008). 26. (13) "I lågornas sken" - Nordman (8 weken)(MF 2005-2008). 29. (14) "Just a minute" - Rongedal (8 weken)(MF 2008). 37. (30) "That is where I'll go" - Sibel (8 weken)(MF 2008). 42. (RE) "Déjà vu" - Velvet (9 weken)(MF 2006-2008). 49. (53) "Visst finns mirakel" - Suzzie Tapper (8 weken)(MF 2008). 51. (47) "I love Europe" - Christer Sjögren (7 weken)(MF 2008). 58. (RE) "Love in stereo" - Ola (7 weken)(MF 2008). 59. (55) "One love" - Johnson (MF 2006-2007-2008) & Häggkvist (8 weken)(ESF 1983-1991-2006, MF 1990-2008).
Verdwenen : "Unter mitt tuna skin" - Patrik Isaksson & Bandet (8 weken)(MF 2006-2008), "When you need me" -Thérèse Andersson (4 weken)(MF 2008), "Line of fire" - E-Type (MF 2004-2008) & The Poodles (7 weken)(MF 2006-2008) en "Pame" - Daniel Mitsogiannis (3 weken)(MF 2008).
ALBUMS TOP 60 :
03. (NW) "Hero" - Charlotte Perrelli (ESF 1999-2008, presentatrice MF 2003-2004). 04. (01) "Stronger" - Sanna Nielsen (2 weken)(MF 2001-2003-2005-2007-2008). 06. (03) "Jubileum 40 år med Christer Sjögren" - Christer Sjögren (5 weken)(MF 2008). 12. (08) "Djävull eller gud" - Nordman (7 weken)(MF 2005-2008). 13. (07) "Pandemonium - The singles collection" - BWO (3 weken)(MF 2005-2006-2008). 16. (13) "Vild & galen" - Linda Bengtzing (6 weken)(MF 2005-2006-2008). 20. (15) "Music in motion" - Amy Diamond (17 weken)(MF 2008). 23. (21) "Though, I'm just me - new edition" - Maia Hirasawa (25 weken)(intervalact MF 2008). 26. (19) "Sakta vi gå genom stan - det bästa med Monica" - Monica Zetterlund (6 weken)(ESF 1963, MF 1962-1972). 27. (RE) "Rakt upp och ner" - Tommy Körberg (18 weken)(ESF 1969-1988, MF 1971). 30. (58) "The Irish connection" - Johnny Logan (ESF 1980-1987) & Friends (18 weken). 35. (25) "This is Caracola" - Caracola (5 weken)(MF 2008). 52. (RE) "Hoppa upp!" - Frida (5 weken)(MF 2008). 53. (39) "The diving belle" - Sibel (7 weken)(MF 2008).
Verdwenen : "Kikki's bästa" - Kikki Danielsson (8 weken)(ESF 1982-1985, MF 1978-1980-1981-1983-2002-2006, MGP 2003), "i2i" - Björn Skiffs (17 weken)(ESF 1978-1981, MF 1972-1975, presentator MF 2000) en "Sexuality" - Sébastien Tellier (1 week)(ESF 2008). DVD TOP 20 :
01. (01) "Melodifestivalen 2008" - Blandade Artister (5 weken). 03. (15) "Nu ska vi sjunga ! 74 hits" - Karaoke (met Zweedse ESF-inzendingen)(4 weken). 13. (RE) "Live in Vegas - A new day" - Céline Dion (17 weken)(ESF 1988).
Newsroom : Koen Crucke paste voor het Eurovisie Songfestival in 1985.
Gisteren strandde Koen Crucke tijdens de vijfde show van 'Sterren op de dansvloer' (vtm) op een laatste plaats bij de vakjury. De voorbije weken wist hij zich, dankzij de punten van het publiek, telkens te plaatsen voor de volgende ronde. In Dag allemaal van deze week maakt hij zijn beklag over de agressieve houding van de jury en meer bepaald de houding van Rony Daelmans.
Dat Koen Crucke een slechte verliezer zou zijn is zeker niet waar want hij kan tegen terechte kritiek. "Ik ben een winnaar noch een slechte verliezer, want normaal pas ik voor competities. Ik ben er niet voor in de wieg gelegd en ben niet stressbestendig. Ooit liet ik me verleiden om mee te doen aan een liedjeswedstrijd op de radio en werd laatste."
Dat is meteen ook de reden waarom Koen Crucke in 1985 niet inging op de vraag van de openbare omroep om ons land te vertegenwoordigen tijdens het Eurovisie Songfestival in het Zweedse Göteborg. In eerste instantie zou Mireille Capelle ons land dat jaar gaan vertegenwoordigen met het nummer "Vannacht" (tekst : Hugo Claus ; muziek : Frédéric Devreese). Maar de toenmalige leiding van de 'Dienst Amusement' van de openbare omroep vond het een te zwaar lied voor het liedjesfestival en dus moesten Claus, Devreese en Capelle terug naar af. Na het afhaken van Crucke werd uiteindelijk gekozen voor "Laat me nu gaan" (tekst : Bert Vivier ; muziek : Pieter Verlinden) gezongen door Linda Lepomme. De Europese jury's lieten haar met amper 7 punten (en een negentiende plaats) terug naar Vlaanderen gaan. (foto : vtm)
Belgische Songfestival Top 30 : Natalia zoekt het hoger dan de zon op plaats zeven.
"O jullisi na jalini" van Ishtar is dit jaar de derde Vlaamse Songfestivalinzending op rij die de eerste plaats behaalt in de Vlaamse Ultratop 50 sinds die hitparade op zaterdag 01 april 1995 het levenslicht zag.
Sinds eind maart grasduinen wij in het Ultratop-verleden. De voorbije weken zijn wij op zoek gegaan naar alle liedjes uit de nationale voorronde (zowel uit Vlaanderen als Wallonië) die de afgelopen dertien jaar een plaatsje wisten te bemachtigen in de Ultratop Top 50. We hebben op basis van hun hitparadenotering een Top 30 samengesteld en telkens van maandag tot vrijdag maken we dagelijks één nummer uit dat overzicht bekend. Wie staat er op nummer één ? Wel het antwoord op die vraag krijg je volgende week vrijdag 09 mei, maar nu kunnen we alvast verklappen dat het voor velen een absolute verrassing zal zijn.
Ook de vier liedjes voor 'Eurosong 2008' die momenteel in de hitparade staan dingen mee voor een plaatsje in het overzicht want de lijst werd afgesloten op zaterdag 29 maart jongstleden. Sinds maandag zijn we aanbeland bij de tien best verkochte singles sinds 1995 en op een zevende plaats vinden we Natalia terug.
07. "Higher than the sun" - Natalia (Eurosong 2004), 14 weken notering (28 februari - 29 mei 2004), hoogste plaats : 2 (1 week).
In 2003 neemt Natalia Druyts (Westerlo, 03 december 1980) deel aan de eerste reeks van de nieuwe talentenjacht 'Idool' (vtm). Ze wordt heel snel uitgeroepen tot de gedoodverfde winnares maar uiteindelijk kiest Vlaanderen voor de underdog, Peter Evrard (Eurosong 2006). Haar debuutsingle, "Without you", bereikt in Vlaanderen de tweede plaats van de hitparade en met de opvolger "I've only begun the fight" (de titelsong van de film 'Team Spirit 2') weet ze de eerste plaats te bereiken.
Haar debuutalbum "This time" is goed voor een vierde plaats in Vlaanderen en staat in totaal 31 weken in de albumhitparade. Begin 2004 neemt ze deel aan de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival en met "Higher than the sun" eindigt ze opnieuw op een tweede plaats tijdens de finale van 'Eurosong 2004'. Later dat jaar volgen nog "I want you back", "Risin'" en "Fragile not broken". Haar tweede album "Back for more" weet het tot de eerste plaats te schoppen in de albumhitlijst.
Intussen verzorgt ze heelwat live optredens en concerten en zo staat ze maar liefst tien maal in het Antwerpse Sportpaleis samen met de Pointer Sisters. Begin 2006 neemt ze ook deel aan de eerste reeks van 'Sterren op de dansvloer' (vtm). Samen met haar danspartner Pascal Maassen eindigt ze -alweer- op een tweede plaats. Intussen bereidt ze een heel drukke zomer voor maar net voor de aftrap van haar zomertournee raakt ze haar stem kwijt. Ze zal een aantal maanden buiten strijd zijn en moet haar concerttournee uitstellen. Eind 2006 treedt ze voor het eerst opnieuw op tijdens de concertreeks van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) in het Antwerpse Sportpaleis. In mei 2007 brengt ze haar derde album "Everything & more" uit en daaruit volgen de hits "Gone to stay", "Glamorous" (samen met En Vogue) en "I survived you", haar jongste single. Intussen zong ze ook de titeltrack in voor 'Sara', de eerste Vlaamse -succesvolle- telenovela (vtm). Begin dit jaar waren er opnieuw de Sportpaleis-concerten samen met En Vogue en Shaggy. Later dit najaar staan er opnieuw concerten op het programma en gaat ze ook een gastrolletje vertolken in een Nederlandse film. Sinds kort heeft ze privé opnieuw het geluk gevonden aan de zijde van acteur Kevin Janssens. Meer nieuws over de zangeres krijg je op haar website. (met dank aan Ultratop)
Sinds begin vorige maand (en dit tot en met dinsdag 13 mei) tellen we dagelijks af naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat op dinsdag 20, donderdag 22 en zaterdag 24 mei zal worden gehouden in de Servische hoofdstad Belgrado. Voor het derde jaar op rij zetten we telkens één kandidaat voor de 53e editie van het jaarlijkse liedjesfestival in de schijnwerpers. Twee jaar geleden kreeg onze rubriek de naam 'Kalispera Athina', vorig jaar 'Hyvää iltaa Helsingin' en dit jaar dekt de vlag de lading in 'Dobro veče Beograde'. In totaal nemen 43 landen deel aan deze editie van het liedjesfestival en voor het eerst zijn er ook twee halve finales. In beide halve finales treden negentien landen aan en de kijkers thuis kiezen door middel van televoting telkens negen finalisten. De back-upjury mag uit elke halve finale nog één kandidaat aanduiden en dit wordt het hoogst gerangschikte land in de uitslag van die jury dat niet door de kijkers naar de finale gestemd wordt.
Het land dat als twaalfde mag aantreden tijdens de tweede halve finale, op donderdag 22 mei, is BULGARIJE. Het land neemt dit jaar voor de vierde maal deel aan de liedjeswedstrijd. In 2005 eindigde de groep Kaffe met "Lorraine" op een negentiende plaats in de halve finale en twee jaar geleden hield zangeres Mariana Popova de eer van het land hoog maar ook zij bleef in de halve finale steken. Met "Let me cry" eindigde ze op een zeventiende plaats. Vorig jaar mochten Elitsa Todorova en Stoyan Yankoulov de halve finale openen met "Water" en wisten zo een plaats in de finale te bemachtigen. Uiteindelijk eindigde het koppel op een meer dan oververdiende vijfde plaats.
In Bulgarije kwam op zaterdag 23 februari, na bijna vijf maanden, een einde aan de zoektocht naar de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Die avond vond in het Nationaal Cultuurpaleis in de hoofdstad Sofia de finale plaats van 'Bulgarskata pecen v Evrovisija 2008'.
In januari ging de halve finale door met in totaal achttien nummers : negen kandidaten uit de voorrondes (die liepen tussen begin oktober en eind december vorig jaar), vijf afvallers uit die voorrondes en vier nieuwe kandidaten. Uit die halve finale mochten negen kandidaten door naar de finale. De aanduiding van deze finalisten gebeurde door een vakjury en BNT voegde er nog drie wildcards aan toe zodat de finale doorging met twaalf kandidaten. De keuze van de inzending voor de Servische hoofdstad lag ditmaal volledig in handen van het publiek (via televoting).
* uitslag van de finale van 'Bulgarskata pecen v Evrovisija 2008' :
01. "DJ, take me away" - Deep Zone & Balthazar : 15,37%. 02. "Sogno" - Georgi Hristov & Gianni Fiorelino : 15,27% (WILDCARD). 03. "Po-dobre" - Nikolay Manolov : 12,98%. 04. "Svetlinata i mraka" - Dany Milev. : 11,54%. 05. "Tired soul" - Svetozar Hristov en Vladimir Dimov : 11,26%. 06. "Ne istjesvai" - Nevana Tzoneva : 9,63% (WILDCARD). 07. "Strong" - Desi Dobreva : 9,60% (WILDCARD). 08. "Should've been the one" - Ivailo Kolev : 3,76%. 09. "Running scared" - New Generation : 3,14%. 10. "You are magic" -Ivan en Stani : 3,06%. 11. "Obeschay mi" - Simona Sivanio : 2,33%. 12. "Tazi vecher" - Te en Preslava Peicheva : 2,06%.
Deep Zone Project ging van start in 2000 en twee jaar later kwam een eerste album op de markt. DJ Balthazar is één van de populairste dj's in Bulgarije en ook buiten zijn thuisland is hij bekend. Zo was hij reeds voor optredens in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Oostenrijk, Nederland, België, Frankrijk, Malta en Cyprus om er maar een paar te noemen. De zangeres van Deep Zone is de 21-jarige Joanna Dragneva. Naast zangeres is ze ook als presentatrice op de Bulgaarse televisie aan het werk. Meer over de groep krijg je op hun MySpace.
"DJ, take me away" (tekst en muziek : Dian Savov)
When the night falls down, I want you DJ, please, take me away And when the lights go down, I need you DJ, please, take me away
When the night falls down, I want you DJ, please, take me away And when the lights go down, I need you DJ, please, take me away
I'll take you away Take me away I'll take you away Take me away
When the night falls down, I want you DJ, please, take me away And when the lights go down, I need you DJ, please, take me away
When the night falls down, I want you DJ, please, take me away And when the lights go down, I need you DJ, please, take me away
I'll take you away Take me away I'll take you away Take me away Take me away
Wil je de videoclip van "DJ, take me away" bekijken, ga dan naar de 'Medialounge' vanEurovision.tv (klikhier).
Aanstaande zaterdag stijgt zangeres en Eén-omroepster Sandrine met "I feel the same way" van de derde naar de eerste plaats in de Radio 2 Top 30. Naar aanleiding van 'Het Weekend van de Lage Landen', dat tussen vrijdag en zondag op de zender doorgaat zal de hitparade voor éénmaal niet worden uitgezonden in de normale vorm. Presentator Dieter Vandepitte zal tussen 11.00 en 13.00 de dertig grootste nummer één-hits sinds 1970 op je loslaten.
Verder vinden we ook nog Nelson, Ishtar en Brahim in de hitparade van deze week terug. A Butterfly Mind staat met hun vorige single, "Nickle in my pocket", voor de tweede week genoteerd. Hoe het de Vlaamse artiesten vergaat in de Ultratop 50 verneem je zoals gebruikelijk vrijdag. (bron : Radio 2)
Newsroom : zangeres Natalia en acteur Kevin Janssens voor het eerst in het openbaar als koppel.
Eerder vanavond was er op vtm de vijfde show van de derde reeks van 'Sterren op de dansvloer'. Eén van de gasten was zangeres en oud-deelneemster Natalia (Eurosong 2004). Zij werd, aan de zijde van Pascal Maassen, tijdens de eerste reeks van het dansprogramma, tweede na winnares en vtm-presentatrice Dina Tersago. Naast haar in de studio zat haar vriend en acteur Kevin Janssens.
Daarmee komen de twee voor het eerst naar buiten als koppel. Eerder deze maand ontstond er nog de nodige commotie nadat Pascal Van den Beek bekendmaakte dat Kevin Janssens de reden zou zijn van de huwelijksbreuk met Tess Goossens. Hun huwelijk liep na amper tien maanden op de klippen. (foto : websiteNatalia)
'Sterren op de dansvloer' : Bjorn De Wilde eindigt bij de vakjury op de eerste plaats, Koen Crucke staat laatst.
Vanavond vond de vijfde show plaats van de derde reeks van 'Sterren op de dansvloer' (vtm). Ditmaal brachten drie koppels een samba en de vier andere koppels mochten voor het eerst de American smooth uit de kast halen. De vakjury, bestaande uit Rony Daelemans, Anouchka Balsing, Jan Geerts en Davy Brocatus gaven ook nu weer deskundig commentaar en beoordeelden elke dansact. Tot een uur na de uitzending kunnen de kijkers hun keuze kenbaar maken en overmorgen, vrijdag, tijdens de vierde 'Dance off' worden bij de punten van de vakjury de punten gevoegd van de kijkers thuis en komen we te weten welke twee dansparen hun beste voetje opnieuw moeten voorzetten om zo in de wedstrijd te blijven.
* punten van de vakjury tijdens de vijfde show (tussen haakjes de punten van Ronny, Anouchka, Jan en Davy) :
De vierde 'Dance off' van 'Sterren op de dansvloer' krijg je overmorgen, vrijdag, vanaf 21.10. Aan het einde van die show weten we wie als vierde danskoppel deze derde reeks zal moeten verlaten. Meer nieuws krijg je ook op de site van het programma. (bron en logo : vtm)
Belgrado 2008 : Radek Brzózka zal de Poolse punten bekendmaken tijdens de finale van het Songfestival.
In Polen zal Radek Brzózka de punten bekendmaken tijdens de finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Radek Brzózka is presentator en journalist op het eerste net van de Poolse nationale omroep (TVP1). Ook voor het internationale kanaal van de omroep is hij werkzaam. Daarmee wordt hij de opvolger van Jan Chojnacki en Maciej Orłoś die de taak eerder op zich namen.
Eerder raakte al bekend dat voor ons land Sandrine (Eurosong 2008) de punten zal bekendmaken. Georgië gaat ook voor een deelneemster aan de nationale finale van dit jaar, Tika Patsatsia. Zowel Nederland, met Esther Hart (ESF 2003), als Portugal, met Sabrina (ESF 2007), gaan voor oud-festivaldeelneemsters. (bron : Eurowizja, Esctoday)
Vandaag, woensdag 30 april, vieren de Nederlanders 'Koninginnedag'. Tussen het feestgedruis door zijn wij van de partij met 'Een avondje uit in Nederland'. Ook nu weer bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.
In navolging van haar concerten in onder meer Antwerpen en Parijs zal de Canadese zangeres Céline Dion (ESF 1988) later dit voorjaar ook een concert in Nederland gaan verzorgen. Op maandag 02 juni zal ze optreden in de Amsterdam Arena en dit in het kader van haar wereldtournee 'Taking chances'. De prijs van de kaartjes is vastgesteld op 53,00 - 57,00 - 63,00 - 73,00 en 83,00 . Meer informatie krijg je op de website van Mojo Concerts.
Gerard Joling (ESF 1988) geeft op zaterdag 06 september eerstkomende een uniek buitenconcert in recreatiegebied 'Spaarnwoude'. 'Spaarnwoude' is de plek waar al vijftien jaar het legendarische 'Dance Valley festival' plaatsvindt. Op een nazomerende avond in september zal in de vallei een gigantisch podium verrijzen in de vorm van een zonnebril die zich in de loop van de avond zal openen. Gerard heeft echt alles uit de kast getrokken om op deze legendarische plek iets unieks neer te zetten. Hij zal samen met Nederlands grootste artiesten het meest spectaculaire buitenconcert ooit verzorgen.
Wie dit unieke optreden wil meemaken kan nog steeds kaarten aanschaffen. De prijs per kaart is vastgesteld op 45,00 (exclusief service- en verzendkosten). Meer informatie krijg je alvast op Ticketpoint.nl en daar kan je meteen ook je kaartjes bestellen.
Zaterdag13 september vindt de allereerste editie van het 'Hollandia Festival' plaats op recreatiegebied Geestmerambacht in Broek op Langedijk. Artiesten als Gordon (NSF 1990-2003), Wolter Kroes, Jeroen van der Boom, René Froger, Albert West, Boney M, Thomas Berge en Belle Perez (Eurosong 1999-2006) zullen deze dag te zien zijn op een groot podium. Naast de vele artiesten die optreden is er nog veel meer te doen ! Er is een uitgebreide eetgelegenheid, een grote tent waarin het publiek in festivalstijl kan 'shoppen', er zijn verschillende kleine attracties maar ook spectaculaire stunts van Go Fast Sports op het water van Geestmerambacht. Het muziekfeest Hollandia Festival begint rond 14.30 en is middernacht afgelopen. Het belooft een groot Hollands feest te worden. Meer informatie krijg je hier en daar krijg je ook meer nieuws over hoe je tickets kan bestellen.
Newsroom : Sandrine start als omroepster op donderdag 08 mei eerstkomende.
Afgelopen vrijdag was Katja Retsin voor het laatst te zien als omroepster bij het eerste net van de openbare omroep. Zij zal zich in de toekomst nog meer gaan toeleggen op het presenteren van programma's en men moest dus bij Eén op zoek naar een vervangster. Die werd gevonden in de persoon van Sandrine Van Handenhoven en zij zal volgende week donderdag, 08 mei, de kijkers voor het eerst van harte welkom heten.
De voorbije weken werd ze omringd door allerlei stylisten, raadgevers en ervaringsdeskundigen die haar zo goed mogelijk voorbereiden op haar eerste omroepdag. Sandrine, die tijdens 'Eurosong 2008' nog tweede eindigde met "I feel the same way" zal op zaterdag 24 mei eerstkomende tijdens de finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival de Belgische punten bekendmaken. (bron en foto : Eén)
Newsroom : volledig programma 'Turnhoutse VRIJ-dagen 2008' bekend.
Het gemeentebestuur van het Kempense Turnhout heeft vandaag de namen bekendgemaakt van de artiesten die het beste van zichzelf zullen geven tijdens een nieuwe editie van het zomerfestival 'Turnhoutse VRIJ-dagen' is compleet.
Ook tijdens de dertiende editie van het gratis festival worden een aantal grote namen verwelkomd. Wij zetten alle data hieronder op een rijtje en geven verder mee dat alle optredens om 20.30 van start gaan op de Grote Mark. De optredens, die tot middernacht zullen duren, worden voor de gelegenheid getolkt door Vlaamse doventolken.
de Turnhoutse VRIJ-dagen - editie 2008' :
* vrijdag 27 juni : Kate Ryan (ESF 2006) en Milk Inc. (met onder meer Regi Penxten, componist "My music" - Eurosong 2008). * donderdag 03 juli : speciale editie van 'Zo is er maar één' (Eén) met de finalisten van het programma en Eddy en De Schellekens. * vrijdag 04 juli : Tom Helsen. * vrijdag 11 juli : Monza en Zita Swoon. * vrijdag 18 juli : Les Truttes en Arno. * vrijdag 25 juli : Nell en Don McLean. * vrijdag 01 augustus : Hadise en Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991). * zondag 03 augustus : Bembem Band (met Pim - Eurosong 2006) en Piet Piraat. * vrijdag 29 augustus : Helmut Lotti en special guest.
Limassol 2008 : al zeventien kandidaten door naar volgende ronde Nederlands Junior Songfestival.
Gisteren en eergisteren vond in Ouwehands Dierenpark in Rhenen de auditieronde plaats van 'Junior Songfestival 2008', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, op zaterdag 22 november in Cyprus.
In totaal namen 77 kandidaten deel aan die ronde en de vakjury selecteerde uit dat aantal zeventien kandidaten die doorstoten naar de volgende ronde, de workshopronde. Bij die zeventien komt er nog één kandidaat. Die kandidaat wordt gekozen door het publiek en krijgt dan de wildcard.
* de zeventien die nu reeds zeker zijn van een plaatsje :
01. "Denk eens aan een ander" door Lauren. 02. "Meisje van m'n dromen" door Rick. 03. (zonder titel) door Marissa. 04. "Vandaag" door Roufaida. 05. "Als ik in de lucht kijk" door Melissa. 06. "Geloof in jezelf" door Elisa. 07. "Positief" door Eva, Naomi en Victoria. 08. "Musical" door Rose-Anne, Dilara, Yasmin en Robin. 09. "Feestje" door Regilio en Xavier. 10. "Dansmena" door Paola en Claudia. 11. "Iedereen gelijk" door Krista en Puck. 12. "Doe je ding nu !" door Delano. 13. "Je kunt zijn wat je wil" door Yenny. 14. "Als de wereld de hemel was" door Asjera. 15. "Geef me mijn droom" door Teuntje. 16. "Strijd" door Suzanne. 17. "Het dak eraf" door Lincy en Lisa.
Alle kandidaten werden tijdens de auditieronde gefilmd en die filmpjes staan nu op de website van de omroep. De niet-weerhouden kandidaat met de meeste stemmen mag dankzij de wildcard ook door naar de workshopronde. De naam van de winnaar wordt aanstaande dinsdag, 06 mei, bekendgemaakt. Meer informatie kan je hier vinden en daar krijg je ook al fragmentjes te zien van de zeventien geselecteerde kandidaten. (bron : AVRO)
Belgrado 2008 : 'Ishtar moet aan zelfvertrouwen werken'.
Over iets minder dan drie weken verdedigt Ishtar de Belgische kleuren tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival met het nummer "O julissi". Daarvoor wordt de groep momenteel in ijltempo klaargestoomd. Zangeres Soetkin Baptist moet voornamelijk aan haar zelfvertrouwen werken. "Niet dat Soetkin zo aan zichzelf twijfelt" licht delegatieleider Dries Verhaeghe (VRT) toe in TV Familie.
"Maar het is nu eenmaal zo dat deelnemen aan 'Eurosong' niet te vergelijken is met optreden op het echte Songfestival. De zaal is honderd keer groter, je zit met veel meer camera's... Zoiets overdondert je. Samen met choreograaf Ricardo Overman (archief), die tijdens Eurosong ook Sandrine en Geena Lisa begeleidde, wordt hard gewerkt aan Soetkins staging : hoe staat ze op het podium, hoe beweegt ze tijdens haar liedje ? Daarin wordt ze stilaan superprofessioneel" licht hij verder nog toe.
Het doel van de Belgische delegatie is om op zaterdag 10 mei eerstkomende met een groep te vertrekken die zeer goed weet wat ze op het podium gaan doen. Ishtar moet volgens de delegatieleider heel ontstapnnen naar die eerste repetitie (op zondag 11 mei) kunnen gaan. "Wij hebben er alle vertrouwen in dat dat zal lukken" aldus nog Verhaeghe. (bron : TV Familie)
Newsroom : Kaye Styles riskeert boete voor partnergeweld.
Kaye Styles (Eurosong 2006) komt, een paar dagen na de lancering van zijn nieuwe album, voor de zoveelste maal op rij opnieuw een minder positieve manier in het nieuws. Het Laatste Nieuws meldt vandaag dat hij een boete van 275 riskeert wegens partnergeweld.
De zanger uit Diest wordt vervolgd omdat hij op 29 april 2005 in een schermutseling met zijn toenmalige vriendin betrokken was. Aangezien het om lichte feiten ging, kreeg hij in eerste instantie een minnelijke schikking, maar hij betaalde die niet. Hij kwam zich volgens de krant evenmin voor de rechtbank verantwoorden.
Het is al de zevende keer dat hij voor de rechter moet verschijnen. Midden vorige maand liep hij nog een boete op van 2.750 en drie maanden rijverbod omdat hij op 21 juni van vorig jaar in Diest betrapt werd op rijden zonder rijbewijs. Eén week eerder had hij zijn rijbewijs moeten inleveren, na een zware overtreding. Tussen januari en augustus vorig jaar kreeg hij al boetes, rijverbod en een werkstraf wegens het negeren van een rood licht, te snel rijden en heling van een gsm. Hij werd in 2001 al betrapt op rijden zonder geldig rijbewijs. (foto : Eén)
Newsroom : negende concertreeks 'Clouseau Crescendo' eind dit jaar in Antwerpse Sportpaleis.
Meer dan 250.000 fans gingen eind vorig jaar tijdens achttien concerten van 'Clouseau 20' helemaal uit de bol en toen raakte ook reeds bekend dat er een negende concertreeks zat aan te komen.
In december staan Koen en Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) op het podium van het Sportpaleis met 'Clouseau Crescendo'. Een jaar na 'Clouseau 20', dat in het teken stond van twintig jaar 'plaatjes maken', kiest Vlaanderens populairste band opnieuw een bijzondere invalshoek voor zijn inmiddels negende Sportpaleisconcertreeks. Vijf concerten stonden er al op de kalender ; producent PSE-Belgium voegt er nu een zesde aan toe, op een zondagmiddag.
Het succes van Clouseau in én buiten het Sportpaleis gaat crescendo. Dat wordt ook de naam van de nieuwe concertreeks in december. 'Clouseau 20' mag dan al één (van de vele) hoogtepunt(en) zijn geweest, 'Clouseau Crescendo' moet op muzikaal vlak minstens even 'straf', om maar niet te zeggen nog straffer worden. Clouseau blijft groeien en met de jaren sterker worden en dat zullen Koen en Kris ook eind dit jaar in het Sportpaleis bewijzen.
De uitdaging is nochtans niet min. Elk jaar is het voor de broers Wauters en producent PSE-Belgium een enorme uitdaging om een show samen te stellen die minstens even feestelijk, dynamisch en indrukwekkend is als de vorige. Na 'Clouseau & Orkest', 'Speciale Editie I en II', 'In 't midden', 'Vanbinnen', 'In 't lang', 'In 't dubbel' en 'Clouseau 20' wordt de lat weer bijzonder hoog gelegd om de vele tienduizenden fans bijzonder te verrassen en van december opnieuw de Clouseaumaand te maken. Er wordt nog niet verklapt welk bijzonder concept nu bedacht werd, maar de fans mogen natuurlijk wel al beginnen raden.
Er kunnen nog steeds tickets worden besteld voor de concertreeks en zoals hierboven aangehaald werd er meteen een zesde concert aan toegevoegd. Intussen zijn reeds 30.000 plaatsen gereserveerd.
Wij zetten alvast alles hier op een rijtje :
* vrijdag 05 december 2008. * zaterdag 06 december 2008. * dinsdag 09 december 2008. * donderdag 11 december 2008. * vrijdag 12 december 2008. * zondag 14 december 2008 (NIEUW).
Alle concerten starten om 20.30 (uitgezonderd zondag 14 december : 16.00) en zoals hierboven reeds aangehaald kunnen tickets worden aangekocht. De prijs van deze tickets schommelt tussen 18,00 en 36,00 en kunnen worden besteld bij Tele Ticket Service : telefonisch op het nummer 070/345.345 (vanuit Nederland : 0900/45.000.45). Ook via de website van het Sportpaleis kunnen tickets worden aangekocht en daarvoor klik je hier. Meer nieuws en informatie krijg je ook op de website van 'Clouseau Crescendo'.
Newsroom : volgende maand eerste K3-game op de markt.
Vandaag over drie weken, op woensdag 21 mei, lanceert Studio 100 de allereerst K3-game voor Nintendo DS. 'K3 en het IJsprinsesje' is een herwerkte versie van een game dat je vond op de dvd van de gelijknamige K3-fim van twee jaar geleden.
De fans moeten Karen, Kristel en Kathleen helpen tijdens hun bezoek aan het Sprookjesland. Zo moeten ze onder meer kikkers vangen in een betoverend bos, verschillende soorten snoep maken onder het scherpe toezicht van de boze heks en moeten ze de meiden van K3 (Eurosong 1999) bevrijden uit het peperkoekenhuisje.
Verder worden de jonge gamers ook uitgenodigd op het feest van Koning Flurkentijn maar voor het zover is moeten ze eerst K3 feestelijk uitdossen met een ontwerp uit het K3-design-center. Alvast heelwat uren gameplezier verzekerd dus ! (bron : Het Nieuwsblad)
Belgrado 2008 : Soetkin Baptist (Ishtar) opnieuw vrijgezel.
Soetkin Baptist, zangeres van Ishtar, zal in Belgrado alleen slapen. Na de finale van 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival, is er een einde gekomen aan de relatie met haar vriend.
"Het is toen allemaal in een stroomversnelling gekomen. Ik heb een woelige periode doorgemaakt" zegt ze vandaag in Het Nieuwsblad. "Ik ga nu in mijn eentje naar het festival. Maar ik zal daar wel door iedereen ondersteund worden.
De zangeres was vijf jaar samen met de vier jaar oudere Jan Klaas. Componist en tekstschrijver Michel Vangheluwe neemt zijn vriendin Ilse mee naar Belgrado, al zal ze niet op zaterdag 10 mei samen met de rest afreizen.
"Ze komt op woensdag 21 mei, de dag na de halve finale. We moeten dus wel door die halve finale geraken, anders is ze voor niets gekomen" aldus nog Vangheluwe. Meer over Soetkin Baptist krijg je op haar website. (bron : Het Nieuwsblad)