Moskou 2009 : weekblad Story doet ophefmakende ontdekking over Songfestivalkandidaat Patrick Ouchène.
Story pakt in haar editie van deze week uit met een ophefmakend bericht over Patrick Ouchène. Het weekblad ontdekte echter iets over de Belgische Songfestivalkandidaat van dit jaar dat, naar eigen zeggen, voor altijd geheim moest blijven.
Patrick Ouchène is een Brusselse undergroundzanger met een zwak voor muziek uit de jaren vijftig en zestig. Hoewel Patrick Ouchène en zijn band Runnin' Wild geen onbekenden zijn in Wallonië, weet niemand dat hij eigenlijk geen Belg is. Al jaar en dag woont hij in het Brusselse, maar hij is een uitgeweken Parijzenaar van Marokkaanse origine.
Hij bezit, in tegenstelling tot wat iedereen denkt, geen Belgische paspoort. Hoewel het voor België niet gebruikelijk is buitenlandse zangers in te huren, hebben volgens het weekblad in het verleden verschillende landen dat wel gedaan. Denken we maar aan de Griekse Vicky Leandros (ESF 1967 en 1972 voor Luxemburg) of de Canadese Céline Dion die voor Zwitserland het liedjesfestival won in 1988. (bron : Story)
'Steracteur sterartiest' : kies jouw favoriete nummer voor de finalisten.
Volgende week vrijdag, 06 maart, kennen we de opvolg(st)er van Stan Van Samang en Free Soufrriau want dan gaat de finale door van de derde reeks van 'Steracteur sterartiest' (Eén). Maar eer het zover is moet er deze week nog een halve finale worden afgewerkt. Jij kan nog tot en met vrijdagavond, net voor de uitzending, bepalen wie verder gaat naar de halve finale : Margot De Ridder of Anneke van Hooff.
Deze week kan je bovendien op de site van 'Steracteur sterartiest' jouw favoriete nummers kiezen voor de finale. Je krijgt er per acteur een overzicht van de nummers die hij/zij de afgelopen weken hebben gebracht en je kan er nog eens alle optredens (her)bekijken. Dus breng nu je stem uit en bepaal zo welk nummer jouw kandidaat zal zingen tijdens de finale (stem HIER). Meer over deze derde reeks kan je terugvinden op de website van het programma. (bron en foto : Eén)
Moskou 2009 : compilatie-album 'Eurovisie Songfestival 2009' begin mei in de handel.
Er zal ook dit jaar een compilatie-album op de markt komen met daarop de deelnemende nummers voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Sinds 2000 is het de gewoonte dat er jaarlijks een compilatiecd op de markt wordt gebracht en ook dit jaar, voor de tiende maal reeds, wordt hier niet van afgeweken. Volgens Eurovision.tv zal het album, met daarop alle 43 inzendingen voor de 54e editie van het jaarlijkse liedjesfestival, op of rond vrijdag 01 mei worden uitgebracht.
Net als vorig jaar zal de prijs schommelen rond 20,00 . Er zal ook dit jaar een dvd met drie schijfjes worden uitgebracht met daarop de twee halve finales en finale van het liedjesfestival. Daarnaast staan er ook interviews op met kandidaten en heelwat extra's. De dvd zou beschikbaar zijn vanaf vrijdag 05 juni eerstkomende. De prijs hiervan zal ongeveer 25,00 bedragen.
De release van deze DVD gebeurt nog maar sinds 2004 toen het festival voor het eerst plaatsvond met een halve finale en finale. Sinds vorig jaar zijn er trouwens twee halve finales en een finale. Op de website van Eurovision.tv krijg je alvast een voorsmaakje van hoe de cd en dvd er zouden kunnen uitzien en via de shop kunnen beide schijfjes reeds besteld worden. Eens de release een feit is, wordt de bestelling uitgevoerd. (bron : Eurovision.tv)
Er is nog niets bevestigd, maar dat de Belgische kandidaat op het Eurovisie Songfestival een Elvisfan zal zijn, lijkt wel vast te staan. De naam die het meest wordt genoemd is die van Patrick Ouchène. "Waarom ? Misschien omdat ik op 02 mei een rockabillyfestival speel in Moskou ?"
Of het festival waar Patrick Ouchène op zaterdag 02 mei naartoe trekt het Eurovisie Songfestival is, weten we pas op dinsdag 10 maart eerstkomende. Dan stelt de RTBF de Belgische kandidaat voor tijdens een officiële persconferentie in de Mirano Continental, Leuvensesteenweg 38, 1210 Sint-Joost-ten-Node (Brussel).
Zeker of niet, het Eén-programma 'De rode loper' is in elk geval benieuwd naar wie die Patrick Ouchène eigenlijk is en daarom trok een reporter afgelopen weekend naar Gent, waar de 43-jarige Brusselaar speelde op de 'Belgian Roots Night'. Daar werd een hommage gebracht aan Buddy Holly, die vijftig jaar geleden overleed.
Patrick Ouchène werd op het podium omringd door andere muzikanten met een hart voor klassieke rock 'n roll, zoals Lady Linn, Isolde Lasoen en Willy Willy. Zij zien wel iets in een deelname van Ouchène aan het Songfestival. "Het zou verfrissend zijn", vindt Lady Linn, en ook Isolde Lasoen vindt dat België wel eens een opvallende, ludieke act mag sturen.
"Hij is een rock 'n roller pur sang", omschrijft Willy Willy zijn collega. "En hij heeft een vetkuif". Of hij het nu wordt of niet, Ouchène zelf is in elk geval blij dat er rockabilly zal te horen zijn op het Songfestival. "Want, eerlijk : muzikaal vind ik daar mijn gading niet. Maar misschien zal er dit jaar dus wél iets goeds te zien zijn".
Bekijk HIER de reportage in 'De rode loper' van maandag 23 februari. (bron en foto : deredactie.be)
Moskou 2009 : opnieuw drie kandidaten door naar finale in Slowakije.
Met een dagje vertraging (wegens de dag van nationale rouw gisteren) vond in Slowakije de derde voorronde plaats van de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Op zondag 08 maart eerstkomende vindt de finale plaats met vijftien kandidaten en uit elk van de vijf voorrondes stoten drie kandidaten door : de kijkers thuis bepalen via televoting welke twee kandidaten geplaatst zijn en een negenkoppige vakjury duidt daarnaast de derde kandidaat aan.
* uitslag televoting derde voorronde :
01. "Prí" - Robo Opatovský : 25,8% (geplaatst voor de finale). 02. "Nebudem stáť" - Peter Baík & Andrea Súľovská : 20,8% (geplaatst voor de finale). 03. "Rytmus váne" - G-Strinx : 17,8%. 04. "Pri sebe"- Katka Kočová : 7,7%. 05. "Bliss" - Milan Lieskovský feat. Peter Bulík & Janka Bajnoci : 7,6%. 06. "7 nocí" - Komajota : 6,1% (geplaatst voor de finale - vakjury). 07. "Vetko" - Ivana Kováčová : 4,7%. 08. "U je čas" - ENS : 4,1%. 09. "Krídla"- Dáa Sarkozyová : 3,1%. 10. "Láska z papiera" - Roman Ga Galvánek : 2,4%.
De vakjury bestond uit voorzitter Laco Lučenič, oud-festivaldeelnemers Katarína Hasprová (ESF 1998) en Marcel Palonder (ESF 1996), componist Anton Popovič, zangeres Mirka Brezovská, muziek-editor Dezider Kukol (TASR) en Luká Machala (STV). Zij kozen voor Komajota. De vierde en voorlaatste voorronde vindt aanstaande vrijdag, 27 februari, plaats en ook dan strijden tien kandidaten voor een plaatsje in de finale (bron : STV)
Deze laatste maandag van februari zijn we opnieuw op post met 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten ook nu weer bij ons op de eerste rij.
Na het succes van Soulsister 'Live @ Sportpaleis' in maart vorig jaar kon een vervolg natuurlijk niet uitblijven. Jan Leyers en Paul Michiels (ESF 1991) zoeken aansluiting bij de titel van hun nieuwe Soulsisteralbum "Closer" en kiezen voor hun tweede 'Live'-editie voor de Lotto Arena, waar de fans het concert van dichterbij en 'in the round' mee kunnen maken.
De tweede editie van 'Soulsister Live', oorspronkelijk gepland op zaterdag 07 maart in het Antwerpse Sportpaleis, verhuisde van datum en plaats. Na het optreden van Metallica op donderdag 05 maart is de tijd namelijk te kort om de Soulsisterproductie in het Sportpaleis neer te poten en de show degelijk voor te bereiden. Daarom verschuift het Soulsisterconcert naar vrijdag 06 maart in de Lotto Arena.
Wie ook ditmaal wil genieten van de vele Soulsisterhits en de nieuwe nummers in de unieke samenzang van Jan en Paul, reserveert best zijn plaatsen. Kaartjes voor het optreden kosten 20,00 - 25,00 - 30,00 en 35,00 en kunnen nu worden aangeschaft (klik hier).
De musical 'Elisabeth' vertelt het levensverhaal van keizerin Sissi, en is één van de meest geliefde musicals aller tijden ! Vanaf maart komt deze klassieker eindelijk naar Vlaanderen ! De Duitse regisseur Harry Kupfer komt speciaal naar België om de Vlaamse topcast samen te stellen. Over één naam twijfelde hij geen moment : Ann Van den Broeck moest en zou zijn Vlaamse Elisabeth worden !
En er zijn nog grote namen ! Jan Schepens (Eurosong 2002) vertolkt Luigi Lucheni, de moordenaar van Keizerin Sissi. Het wordt voor Ann Van den Broeck en Jan Schepens een blij weerzien na eerdere succesvolle samenwerkingen in o.a. de musicals 'Beauty & the Beast', 'Assepoester' en 'The last five years', waarvoor Jan Schepens en Ann Van den Broeck eerder dit jaar de Vlaamse Musicalprijzen voor beste acteur en beste actrice in ontvangst mochten nemen.
Ook de koningin van de Vlaamse musical doet mee : Anne Mie Gils (Eurosong 1989) is door Harry Kupfer uitgekozen als de Vlaamse vertolker van Aartshertoging Sophie, Sissi's schoonmoeder die het weense Hof met ijzeren hand regeert.
Volgens vele musicalliefhebbers behoort 'Elisabeth' tot één van de beste musicals ooit gemaakt. Na Vlaamse versies van 'Les Miserables' en 'The Phantom of the Opera', werd het dus hoogtijd om ook deze musical naar Vlaanderen te brengen in een hartveroverende Vlaamse versie. Vanaf zondag 22 maart is het eindelijk zover ! Mis dit niet !
Tickets (van 29,00 tot 69,00 , weekendtoeslag : 5,00 ) voor één van de voorstellingen, die lopen vanaf zondag 22 maart tot en met zondag 19 april, kunnen nu reeds worden aangekocht en dit via Sherpa. De voorstellingen gaan door in de Stadsschouwburg van Antwerpen. Meer informatie krijg je ook op de website van Music Hall Promotions.
Eind dit jaar (november en december) komt Natalia (Eurosong 2004) met haar 'Acoustelicious Tour 2009' maar ook deze zomer kan je haar op diverse podia in Vlaanderen aanschouwen. Zo berichtten we eerder dit jaar dat ze op zondag 02 augustus van de partij zal zijn tijdens 'Suikerrock2009'.
Dit optreden en alle andere optredens deze zomer kaderen in haar 'A Wise Girl Summertour 2009'. Wij zetten voor jou alle gegevens hieronder alvast op een rijtje.
* vrijdag 03 juli : Burg - Brugge (aanvang : 21.00), tickets kan je bestellen via Fedekam West. * vrijdag 10 juli : Evenementenhal 't Noorden - Zandvliet (deuren open om 21.00). Kaarten zijn in voorverkoop te krijgen sinds zaterdag 20 september aan 18,00 en dit op volgende adressen : Voeding Paulette, Bosstraat 52/2 te 2240 Berendrecht ; Katrien : Putsebaan 86 te 2040 Zandvliet ; Katleen : Antwerpsebaan 375 te 2040 Zandvliet. Je kan je kaarten ook online bestellen (klik hier). Ze worden dan na betaling naar jou opgestuurd (+ 2,50 verzendkosten). * zondag 02 augustus : 'Suikerrock2009' - Tienen, tickets kan je bestellen via deze link. * vrijdag 07 augustus : Hoebelfeesten - Vlezenbeek, meer informatie volgt later. * zaterdag 15 augustus : Waregem Expo - Waregem (aanvang : 20.00), tickets kan je bestellen via Sherpa. Op de website van Natalia staat dat het optreden doorgaat op woensdag 15 juli, maar zowel op Sherpa als op de website van Waregem Expo staat zaterdag 15 augustus vermeld. * vrijdag 21 augustus : evenemententerrein Vredekaai (gelegen naast het gemeentehuis) - Zelzate (aanvang : 21.45 ; voorprogramma AB Nono gaat van start om 19.30), tickets kan je bestellen via Goalevents. * zaterdag 22 augustus : Kursaal - Oostende (aanvang : 20.00), tickets kan je bestellen via Sherpa. * zaterdag 29 augustus : Schiervelde - Roeselare (aanvang : 20.00), tickets kan je bestellen via Sherpa. * zondag 30 augustus : 'pOpwijk 2009' - Opwijk, tickets kan je reeds bestellen via de website van het festival. * vrijdag 04 september :Ethias Arena - Hasselt (aanvang : 20.00), tickets kan je bestellen via deze link. * zaterdag 05 september :Stadsschouwburg - Antwerpen, meer informatie volgt later. * zaterdag 19 september :Expodroom - Bree, tickets kan je bestellen via ikwileenticket. * zaterdag 26 september :Vorst Nationaal - Brussel, meer informatie volgt later.
Voor het laatste nieuws rondom deze concerttournee verwijzen we je graag naar haar website.
Moskou 2009 : derde voorronde en finale Spaanse selectie aanstaande zaterdag 28 februari.
De Spaanse nationale omroep TVE heeft vanavond bekendgemaakt dat de derde voorronde en de finale aanstaande zaterdag 28 februari zullen plaatsvinden. Rond de klok van 22.45 start men met de derde en laatste voorronde en aansluitend vindt de finale plaats. De omroep meldt op haar website dat ze op tijd klaar wil zijn met de nationale selectie. Alle kandidaten moeten midden volgende maand gekozen zijn, maar in eerste instantie zou de finale op zaterdag 07 maart plaatsvinden; wat dus binnen de wettelijke termijn was. Volgens geruchten heeft de omroep deze beslissing genomen wegens de tegenvallende kijkcijfers.
Tijdens de derde voorronde van 'Eurovisión 2009 - El retorno' treden tien kandidaten aan en de top drie gaat rechtstreeks door naar de finale. De nummers vier uit de drie voorrondes krijgen een herkansing en zij strijden dan om de tiende en laatste finaleplaats. Het aanduiden van de finalisten gebeurt door een vakjury en door de kijkers thuis die via televoting hun keuze kenbaar maken.
* derde voorronde - zaterdag 28 februari :
01. "You got me hot" door Santa Fe (130.278 stemmen). 02. "Por esta vez" door El secreto de Álex (102.534 stemmen). 03. "Ya no estás" door Julia Bermejo (82.409 stemmen). 04. "Una chica normal" door Biquini (62.662 stemmen). 05. "Tú" door Solydo (46.363 stemmen). 06. "Nada es comparable a ti" door Mirela (51.542 stemmen). 07. "¿Dónde te metes?" door Beatriz (34.470 stemmen). 08. "Bésame" door Dulce (36.264 stemmen). 09. "Ahora no" door Isi (35.525 stemmen). 10. "Espejismo" door Remembrances (31.407 stemmen).
Wie de geselecteerde nummers (alsook de niet-weerhouden inzendingen) wil bekijken en beluisteren kan dat nog steeds doen op de festivalpagina van de Spaanse omroep. (bron : TVE)
Moskou 2009 : derde keer, goede keer voor Hongarije ?
Derde keer, goede keer voor Hongarije ? Zonet, om 14.00, vond er een persconferentie plaats waarop bekend werd gemaakt dat Zoli Ádok (Zoltán Ádok) namens het land zal gaan aantreden tijdens de tweede halve finale van de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. De zanger zal op donderdag 14 mei het nummer "Dance with me" ten gehore gaan brengen.
Het zat de Hongaarse nationale omroep MTV dit jaar niet mee om een kandidaat te kiezen. Begin deze maand maakte ze bekend dat de jonge zanger Mark Zentai de nationale kleuren zou gaan verdedigen maar daags nadien kwam zijn management met het bericht dat hij afzag van een deelname daar zijn Songfestivalinzending "Vigyen a szél", in het Engels "How we party", reeds eerder werd uitgevoerd tijdens de Zweedse versie van 'Big Brother'.
Diezelfde dag kwam de omroep op de proppen met een nieuwe kandidaat, de nummer twee uit de interne selectie, zangeres en actrice Kátya Tompos. Zij zou aantreden met "Magányos csónak", een nummer dat terug te vinden is op de soundtrack van de film 'Valami Amerika 2'.
Maar op dinsdag 10 februari kwam er echter het persbericht van haar platenmaatschappij Sony BMG dat ze afzag van deelname wegens een te druk werkschema. Haar drukke theaterbezigheden weerhielden er haar van om deel te nemen aan het jaarlijkse liedjesfestival.
De omroep ging opnieuw op zoek naar een nieuwe kandidaat en er werden drie nummers weerhouden. Volgens de vakjury werd nu alles grondig gecheckt en dus mag Zoli Ádok zich gaan opmaken voor Moskou. Meer over de zanger kan je op zijn website terugvinden. (bron : MTV)
Moskou 2009 : titel Zwitserse inzending Eurovisie Songfestival is bekend.
Midden januari raakte bekend dat de Zwitserse omroep SF de rockgroep Lovebugs zou afvaardigen naar de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Op dat ogenblik was nog niet bekend met welk nummer ze zouden aantreden maar de algemene verwachting was dat het "The highest heights" zou worden. Dat nummer is de titeltrack van hun jongste album dat op vrijdag23 januari jongstleden werd uitgebracht.
Een eerste single, "21st century man", staat momenteel reeds vier weken genoteerd in de Zwitserse hitparade en ook het album doet het verre van slecht. In de derde week notering staat het er op een dertiende plaats.
Zwitserland treedt op dinsdag 12 mei eerstkomende aan in de eerste halve finale van de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. (bron : 20 Minuten)
Moskou 2009 : vanavond derde voorronde in Slowakije.
Vanavond vindt in Slowakije de derde voorronde plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival plaatsvinden. In eerste instantie zou die voorronde gisteren hebben plaatsgevonden maar naar aanleiding van een dodelijk ongeluk afgelopen zaterdag, werd gisteren in het land een dag van nationale rouw afgekondigd. Bij dat ongeval, tussen een passagierstrein en een toeristenbus nabij de stad en skistation Polomka-Bučník, lieten twaalf mensen het leven.
De nationale omroep STV besloot daarop om deze voorronde uit te stellen tot vanavond. Ook in deze voorronde treden tien kandidaten aan en drie kandidaten stoten door naar de finale, de kijkers thuis bepalen via televoting welke twee kandidaten geplaatst zijn en een negenkoppige vakjury duidt daarnaast de derde kandidaat aan. Dat levert een totaal van vijftien finalisten op.
* deelnemers derde voorronde :
01. "7 nocí" - Komajota. 02. "Pri sebe"- Katka Kočová. 03. "Bliss" - Milan Lieskovský feat. Peter Bulík & Janka Bajnoci. 04. "Nebudem stáť" - Peter Baík & Andrea Súľovská. 05. "Láska z papiera" - Roman Ga Galvánek. 06. "Vetko" - Ivana Kováčová. 07. "U je čas" - ENS. 08. "Krídla"- Dáa Sarkozyová. 09. "Rytmus váne" - G-Strinx. 10. "Prí" - Robo Opatovský.
De vijf voorrondes alsook de finale worden gepresenteerd door Martin "Pyco" Rausch. In eerste instantie zou Zuzana Fialová die taak op haar nemen maar door de uitbreiding van drie naar vijf voorrondes leek het voor haar onmogelijk om de presentatie van alle voorrondes en de finale op zich te nemen. De derde voorronde gaat van start om 20.15 en rond de klok van 21.50 kennen we opnieuw drie finalisten. De uitzending zal ook rechtstreeks via het internet kunnen bekeken worden en dat kan via deze link. (bron : STV)
Moskou 2009 : derde voorronde in Slowakije uitgesteld tot morgen (update).
Vanavond zou in eerste instantie de derde Slowaakse voorronde voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival plaatsvinden. Naar aanleiding van een dodelijk ongeluk tussen een passagierstrein en een toeristenbus nabij de stad en skistation Polomka-Bučník, waarbij twaalf mensen het leven lieten, is er vandaag een dag van nationale rouw afgekondigd.
De nationale omroep STV heeft daarop besloten om deze voorronde uit te stellen tot morgen, maandag 23 februari. Ook in deze voorronde treden tien kandidaten aan en drie kandidaten stoten door naar de finale, de kijkers thuis bepalen via televoting welke twee kandidaten geplaatst zijn en een negenkoppige vakjury duidt daarnaast de derde kandidaat aan. Dat levert een totaal van vijftien finalisten op.
* deelnemers derde voorronde :
01. "7 nocí" - Komajota. 02. "Pri sebe"- Katka Kočová. 03. "Bliss" - Milan Lieskovský feat. Peter Bulík & Janka Bajnoci. 04. "Nebudem stáť" - Peter Baík & Andrea Súľovská. 05. "Láska z papiera" - Roman Ga Galvánek. 06. "Vetko" - Ivana Kováčová. 07. "U je čas" - ENS. 08. "Krídla"- Dáa Sarkozyová. 09. "Rytmus váne" - G-Strinx. 10. "Prí" - Robo Opatovský.
De vijf voorrondes alsook de finale worden gepresenteerd door Martin "Pyco" Rausch. In eerste instantie zou Zuzana Fialová die taak op haar nemen maar door de uitbreiding van drie naar vijf voorrondes leek het voor haar onmogelijk om de presentatie van alle voorrondes en de finale op zich te nemen. De derde voorronde gaat van start om 20.15 en rond de klok van 21.50 kennen we opnieuw drie finalisten. De uitzending zal ook rechtstreeks via het internet kunnen bekeken worden en dat kan via deze link. (bron : STV)
Moskou 2009 : Soraya, Virginia en Jorge González zijn geplaatst voor de Spaanse finale.
Op zaterdag 07 maart eerstkomende kennen we de Spaanse kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Maar eer het zover is, komen er drie voorrondes waarvan gisterenavond de eerste op antenne kwam. In tegenstelling tot vorige week, toen de uitslag pas een eind na twee uur bekendgemaakt werd gemaakt, zat er tijdens deze tweede voorronde meer vaart in en waren rond de klok van half één de finalisten bekend.
Tijdens elke voorronde van 'Eurovisión 2009 - El retorno' treden tien kandidaten aan en de top drie uit elke voorronde gaat rechtstreeks door naar de finale. De nummers vier uit elke voorronde krijgen een herkansing en zij strijden dan om de tiende en laatste finaleplaats. Het aanduiden van de finalisten gebeurt door een vakjury en door de kijkers thuis die via televoting hun keuze kenbaar maken.
* uitslag tweede voorronde (tussen haakjes punten vakjury en televoting) :
01. "La noche es para mí" door Soraya : 24 punten (12+12). 02. "True love" door Virginia : 20 punten (10+10). 03. "Si yo vengo a enamorarte" door Jorge González : 16 punten (8+8). 04. "Lujuria" door Salva Ortega : 14 punten (7+7). 05. "We're livin' in a bar" door Leather Boys : 9 punten (3+6). 06. "Vístete de primavera" door Ángeles Vela : 9 punten (4+5). 07. "Subiré" door Diqesi : 9 punten (5+4). 08. "Y ahora dices" door Roel : 9 punten (6+3). 09. "Burbuja" door Calipop : 4 punten (2+2). 10. "Mon petit oiseau" door Electronikboy : 2 punten (1+1).
* geplaatst voor de finale :
01. "Amante de la luna" door Melody : 24 punten (eerste voorronde). 02. "La noche es para mí" door Soraya : 24 punten (tweede voorronde). 03. "Dame un beso" door La la Love You : 20 punten (eerste voorronde). 04. "True love" door Virginia : 20 punten (tweede voorronde). 05. "Si yo vengo a enamorarte" door Jorge González : 16 punten (tweede voorronde). 06. "Cruza los dedos" door Noelia Cano : 11 punten (eerste voorronde).
* maakt kans op de wildcard :
01. "Lujuria" door Salva Ortega : 14 punten (tweede voorronde). 02. "Despedida de soltero" door Gran Baobab : 10 punten (eerste voorronde).
Wie de geselecteerde nummers (alsook de niet-weerhouden inzendingen) wil bekijken en beluisteren kan dat nog steeds doen op de festivalpagina van de Spaanse omroep. (bron : TVE)
Moskou 2009 : de groep Next Time wordt de Macedonische kandidaat tijdens het Eurovisie Songfestival.
Eerder gisterenavond vond in de Voormalige Joegoslavische Republiek Macedonië (FYROM) de finale plaats van 'Skopje 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Donderdag en vrijdag vonden er al twee halve finales plaats. Tijdens elke halve finale traden zestien kandidaten aan en de beste acht stootten door naar de finale. In die finale, met dus ook zestien kandidaten, werd de inzending voor Moskou gekozen door een vakjury en door televoting. En om iets na middernacht viel het verdict : de groep Next Time, die donderdag de eerste halve finale had gewonnen, haalde het met één puntje voorsprong op Naum Petreski en Kaliopi, de winnaars van de tweede voorronde. Deze laatsten kregen van de vakjury het maximum van de punten maar waren amper goed voor zes puntjes van de kijkers thuis. Next Time kreeg van de vakjury zeven punten maar gingen aan de haal met de twaalf punten van de kijkers.
* uittslag van de finale 'Skopje 2009' (tussen haakjes de uitslag van de vakjury en de kijkers), in volgorde van optreden :
01. "Najbogat na svet" (Vladimir Dojčinovski) door Vlatko Ilievski : 8 punten (4+4)(zesde plaats). 02. "Ljubovta doaga" (Lazar Cvetkovski) door Dejan Trifunovski : 0 punten (veertiende plaats). 03. "103 beli lebedi" (Grigor Koprov) door Risto Samardiev feat. Zoran Dorlev : 17 punten (10+7)(derde plaats). 04. "Ne igraj si, devojko" (Simon Trpčeski) door Bravo bend : 3 punten (0+3)(tiende plaats). 05. "Zastani, solzi izbrisi" (Grigorova Koprov) door Aleksandar Belov : 6 punten (1+5)(achtste plaats). 06. "Nesto sto ke ostane" (Damjan Lazarov, Jovan Jovanov) door Next Time : 19 punten (7+12)(eerste plaats). 07. "Ding dong" (Zoran Trpkov) door Rock agresori : 2 punten (0+2)(twaalfde plaats). 08. "Severno od mene, juzno od tebe" (Kaliopi Bukle) door Verce Pandilovska : 0 punten (vijftiende plaats). 09. "Sila na ljubovta" (Aleksandar Masevski) door Daniel : 5 punten (5+0)(negende plaats). 10. "Pomalku naivno" (Nikola Perevski, Vladimir Krstevski) door Project Macedonia (Pere, Franc, Tina & Igor) : 1 punt (0+1)(dertiende plaats). 11. "Rum dum dum" (Kire Kostov) door Naum Petreski en Kaliopi : 18 punten (12+6)(tweede plaats). 12. "Za nea postojam" (Kostadin Papa) door Kostadin Papa : 0 punten (zestiende plaats). 13. "Blisku do mene" (Lazar Cvetkovski) door Vlatko Lozanovski : 16 punten (8+8)(vierde plaats). 14. "Drvo bez koren" (Andrijana Janevski) door Andrijana Janevski : 6 punten (6+0)(zevende plaats). 15. "Gengsta oro" (Daniel Joveski) door Sleng : 13 punten (3+10)(vijfde plaats). 16. "Nema da zboram" (Vančo Dimitrov) door Kristijan : 2 punten (2+0)(elfde plaats).
Het land treedt op dinsdag 12 mei eerstkomende aan tijdens de eerste halve finale van de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. (bron en logo : MKRTV)
Moskou 2009 : vanavond derde voorronde in Slowakije.
Vanavond zetten de Slowaken hun zoektocht verder naar een kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Eind september vorig jaar nam de nationale omroep (STV) de beslissing om dit jaar, na een afwezigheid van elf jaar, opnieuw deel te nemen aan het jaarlijkse liedjesfestival. Nadien raakte dan bekend dat er, in tegenstelling tot eerdere deelnames waar er telkens een interne selectie was, ditmaal een open selectie zou komen.
Eerder vorige maand raakte bekend dat de nationale selectie zou uitgebreid worden met twee voorrondes, wat het aantal op vijf brengt (archief). De nationale omroep (STV) ontving uiteindelijk 177 inzendingen voor die nationale selectie en in elke voorronde zullen tien kandidaten aantreden. Telkens zullen drie kandidaten doorstoten, de kijkers thuis bepalen via televoting welke twee kandidaten geplaatst zijn voor de finale en een negenkoppige vakjury duidt daarnaast de derde kandidaat aan. Dat levert een totaal van vijftien finalisten op.
De finale gaat door op zondag 08 maart eerstkomende en de derde voorronde vindt vanavond plaats. De twee resterende voorrondes gaan vrijdag 27 februari en zondag 01 maart door.
* deelnemers derde voorronde :
01. "7 nocí" - Komajota. 02. "Pri sebe"- Katka Kočová. 03. "Bliss" - Milan Lieskovský feat. Peter Bulík & Janka Bajnoci. 04. "Nebudem stáť" - Peter Baík & Andrea Súľovská. 05. "Láska z papiera" - Roman Ga Galvánek. 06. "Vetko" - Ivana Kováčová. 07. "U je čas" - ENS. 08. "Krídla"- Dáa Sarkozyová. 09. "Rytmus váne" - G-Strinx. 10. "Prí" - Robo Opatovský.
De vijf voorrondes alsook de finale worden gepresenteerd door Martin "Pyco" Rausch. In eerste instantie zou Zuzana Fialová die taak op haar nemen maar door de uitbreiding van drie naar vijf voorrondes leek het voor haar onmogelijk om de presentatie van alle voorrondes en de finale op zich te nemen. De derde voorronde gaat van start om 20.15 en rond de klok van 21.45 kennen we opnieuw drie finalisten. De uitzending zal ook rechtstreeks via het internet kunnen bekeken worden en dat kan via deze link. (bron : STV)
Moskou 2009 : Krassimir Avramov mag voor Bulgarije naar Moskou, Belgische inzending van meidentrio Sahara eindigt zesde.
Begin oktober was Bulgarije het eerste land dat de zoektocht startte naar de inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Die voorrondes mondden eerder vorige maand uit in een halve finale met achttien kandidaten die streden voor negen plaatsen in de finale. De aanduiding van die finalisten gebeurde door een vakjury en die negen finalisten vervoegden de drie wildcards die BNT eerder heeft bekendgemaakt. Tijdens de finale lag het lot van de kandidaten volledig in handen van de kijkers thuis die dankzij televoting hun voorkeur kenbaar maakten.
En sinds vanavond kennen we de kandidaat die het land zal afvaardigen midden mei. Ook vanuit Vlaanderen werd de Bulgaarse finale met meer dan gewone belangstelling bekeken want "Don't kiss for money" van Sahara is van de hand van Stefaan Fernande en Ingrid Mank. Uiteindelijk zou het trio op een zesde plaats stranden, een meer dan verdienstelijke prestatie.
* uitslag nationale finale 'Blgarska pesen na Evrovizija' :
01. "Illusion" (tekst : Krasimir Avramov, Casie Tabanou , muziek : Krasimir Avramov, William Tabanou) door Krasimir Avramov : 55,52%. 02. "One lifetime is not enough" (tekst : Jim Peterik ; muziek : Ivan Kutikov) door Poli Genova (WILDCARD) : 11,74%. 03. "Crazy" (tekst : Elina Gavrilova ; muziek : Zheni Dzhambazova, Ivan Ivanov) door Mariana Popova (WILDCARD) : 8,45%. 04. "It's not right" (tekst : Nora Karaivanova ; muziek : Biser Ivanov) door Nora : 5,75%. 05. "Vrag" (tekst : Vladimir Ampov-Grafa, Gergana Turiyska ; muziek : Vladimir Ampov-Grafa) door Grafa (WILDCARD) : 3,91%. 06. "Don't kiss for money" (tekst en muziek : Stefaan Fernande, Ingrid Mank) door Sahara : 3,20%. 07. "Get up" (tekst : Yordanka Ivanova ; muziek : Veselin Kalchev) door Stefan Ilchev : 2,95%. 08. "Ready for love" (tekst : Lubomir Boyanov ; muziek : Lubomir Boyanov, Ivan Laskov) door Ivelina : 2,53%. 09. "Nyama vreme" (tekst : Doni ; muziek : Dani Milev) door Dani Milev : 2,39%. 10. "Chance to love you" (tekst : Michael Johnson, JuraTone ; muziek : JuraTone) door JuraTone feat. Lady B : 2,03%. 11. "Everlasting love" (tekst : Diana Winter ; muziek : Vladi Tosetto) door Stefan Dobrev : 1,16%. 12. "Razstoyaniya" (tekst en muziek : Nikolai Tomov) door Moto : 0,37%
Het land zal aantreden tijdens de eerste halve finale op dinsdag 12 mei eerstkomende. Meer informatie kan je steeds op de website van de nationale omroep terugvinden en de twaalf nummers voor de finale staan online op de festivalpagina van de nationale omroep. Wie de voorrondes en/of halve finale nog eens wil (her)bekijken kan dat steeds doen via deze link. Meer over Krasimir Avramov kan je op zijn website terugvinden. (bron : BNT)
Moskou 2009 : Alexander Rybak voor Noorwegen naar het Eurovisie Songfestival.
Vanavond vond in het Spektrum in de Noorse hoofdstad Oslo de finale plaats van 'Melodi Grand Prix 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De voorbije vier zaterdagen ging de Noorse omroep op zoek naar acht finalisten en ook deze finale werd gepresenteerd door Per Sundnes en Maria Haukaas Storeng (ESF 2008, MF 2009). Tijdens het eerste deel (19.55-20.50) brachten de acht kandidaten hun nummer ten gehore en aan het begin van het tweede deel (21.20-22.20) maakten de presentatoren de namen bekend van de vier kandidaten die doorgingen naar de 'Guldfinalen', zeg maar de superronde. Dat kwartet mocht hun nummer opnieuw ten gehore brengen.
* naar de 'Guldfinalen' van 'Melodi Grand Prix 2009' :
01. "Find my girl" (tekst en muziek : Alexander Stenerud) door Alexander Stenerud. 02. "Butterflies" (tekst : Tone Damli Aaberge, Mats Lie Skåre ; muziek : David Eriksen) door Tone Damli Aaberge. 03. "Fairytale" (tekst en muziek : Alexander Rybak) door Alexander Rybak. 04. "Te stein" (tekst : Ronny Bertelsen, Olav Nygaard, Morten Horn ; muziek : Bertil Bertelsen) door Publiners.
* uitgeschakeld na de eerste stemronde :
01. "Two of a kind" (tekst : Trond Andreassen en Christian Bloom ; muziek : Trond Andreassen) door Espen Hana. 02. "Seven seconds" (tekst en muziek : Simone Larsen, Simen Eriksrud) door Ovi. 03. "Tricky" (tekst en muziek : Hanne Sørvaag, Niklas Bergwall en Niclas Kings (N2)) door Velvet Inc. 04. "Det vart ein storm" (tekst : Rolf Mokkelbost ; muziek : Svein Gundersen) door Thomas Brøndbo.
Presentatrice Maria Haukaas Storeng zorgde voor de intervalact en dan kon de bekendmaking van de uitslag van start gaan. Het werd van bij het begin duidelijk dat Alexander Rybak heel hoog ging eindigen, van de vakjury kreeg hij het maximum van de punten en ook de kijkers thuis beloonden hem rijkelijk. Hij staat deze week trouwens in de Noorse hitparade op een eerste plaats. Met een RECORDaantal van 747.888 stemmen wist hij de winst op te strijken.
* uitslag 'Guldfinalen' van 'Melodi Grand Prix 2009' (tussen haakjes stemmen vakjury en televoting) :
01. "Fairytale" (tekst en muziek : Alexander Rybak) door Alexander Rybak : 747.888 stemmen (32.000+715.888). 02. "Butterflies" (tekst : Tone Damli Aaberge, Mats Lie Skåre ; muziek : David Eriksen) door Tone Damli Aaberge : 121.856 stemmen (22.000+99.856). 03. "Find my girl" (tekst en muziek : Alexander Stenerud) door Alexander Stenerud : 73.080 stemmen (14.000+59.080). 04. "Te stein" (tekst : Ronny Bertelsen, Olav Nygaard, Morten Horn ; muziek : Bertil Bertelsen) door Publiners : 62.683 stemmen (12.000+50.683).
De finale wordt morgenavond herhaald op NRK 3 (19.30-21.25) en op NRK 1 (23.45-01.40). Nadien wordt de uitzending ook op de website gezet van de openbare omroep en kan het meermaals (her)bekeken worden. Daar kan je trouwens ook de drie voorrondes en de herkansingsronde ('Siste sjansen') terugvinden. Tot slot geven we nog mee dat Noorwegen aantreedt tijdens de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival en dit op donderdag 14 mei eerstkomende. (bron en foto's : NRK)
'Melodifestivalen 2009', de Zweedse nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival was vanavond toe aan de derde voorronde. Zoals het al een aantal jaren de gewoonte is nemen in totaal 32 kandidaten deel aan die selectie en dit netjes verdeeld over vier voorrondes. In tegenstelling met de voorbije edities is er dit jaar het één en het ander gewijzigd en wij zetten die wijzigingen hieronder alvast netjes op een rijtje.
* zo mogen er tijdens de nationale selectie acht mensen op het podium tegenover zes vroeger. * ook nieuw is dat er geen live backingvocals hoeven aan te treden, hun bijdrage mag reeds op band worden opgenomen. * tijdens de finale zullen er geen tien maar elf liedjes aantreden. Een internationale jury zal een wildcard uitdelen aan één van de tweeëntwintig nummers die zich niet wisten te plaatsen voor die finale. * die internationale jury krijgt ook stemrecht tijdens de finale en dit samen met de elf regionale jury's en de kijkers thuis (televoting). * en tot slot zal men ook reeds tijdens de tweede stemronde in de vier voorrondes gaan werken met 'play-offs' zoals in 'Andra chansen' (de herkansingsronde). Dat komt er op neer dat tijdens die tweede stemronde de nummer één zal strijden tegen de nummer vier, en de nummer twee tegen de nummer drie. Het spreekt voor zich dat de uitslag van de eerste stemronde geheim blijft. De twee winnaars gaan door naar de finale, de twee afvallers maken via 'Andra chansen' alsnog kans op een plaatsje in de finale (of in het slechtste geval moeten ze hopen op de wildcard van de internationale jury).
Na de eerste stemronde mochten dus vijf van de acht kandidaten door naar een tweede stemronde, die dan de duels zou gaan bepalen. Na de tweede stemronde waren de twee duels samengesteld en zoals hierboven vermeld mogen de winnaars van die duels rechtstreeks naar de finale, de verliezers moeten alsnog via 'Andra chansen' een plaatsje in die finale proberen te bemachtigen.
* de twee duels :
01. "I got u" door Rigo & The Topaz Sound feat. Red Rox <-> "Baby goodbye" door E.M.D. (WILDCARD). 02. "You're not alone" door BWO <-> "Så vill stjärnorna" door Molly Sandén.
* geplaatst voor de finale :
"Baby goodbye" (tekst en muziek : Erik Segerstedt, Mattias Andréasson, Danny Saucedo en Oscar Görres) door E.M.D. (WILDCARD).
"Så vill stjärnorna" (tekst : Ingela 'Pling' Forsman ; muziek : Bobby Ljunggren en Marcos Ubeda) door Molly Sandén.
* geplaatst voor 'Andra chansen' :
"I got u" (tekst : Rodrigo Pencheff ; muziek : Rodrigo Pencheff en Tobias Karlsson) door Rigo & The Topaz Sound feat. Red Rox.
"You're not alone" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, Alexander Bard en Anders Hansson) door BWO.
* plaatsen vijf tot en met acht :
05. "Du vinner över mig" (tekst en muziek : Thomas G:son) door Mikael Rickfors.
06. "The queen" (tekst en muziek : Tony Nilsson en Henrik Janson) door Velvet.
07. "Alla" (tekst : Nina Karolidou ; muziek : Dimitri Stassos, Henrik Wikström en Irini Micha) door Sofia.
08. "Här för mig själv" (tekst en muziek : Thomas G:son en Marcos Ubeda) door Maja Gullstrand.
De internationale vakjury, bestaande uit tien leden uit diverse Europese landen, koos voor "Alla" (tekst : Nina Karolidou ; muziek : Dimitri Stassos, Henrik Wikström en Irini Micha) door Sofia en zij maakt via een wildcard alsnog kans op een rechtstreeks ticket voor de finale in Globen, op zaterdag 14 maart.
De vierde voorronde vindt volgende zaterdag, 28 februari, plaats en ook dan treden opnieuw acht kandidaten aan. Meer nieuws en informatie krijg je op de Melodifestivalenpagina van de omroep. (bron en foto's : SVT)
'Steracteur sterartiest' : het commentaar van de vakjury op de tien nummers.
Gisterenavond was er de tiende aflevering van het derde seizoen van 'Steracteur sterartiest' op Eén. Dit jaar ziet de zoektocht naar een nieuwe sterartiest er helemaal anders uit (lees hier). Zo ging men tijdens de eerste aflevering van start met vijf kandidaten en is er - net als tijdens de twee voorbije edities - aan het begin van elke aflevering ook één acteur die het strijdtoneel zal moeten verlaten. Hij of zij werd dan vervangen door een nieuwe steracteur. Sinds de negende aflevering (vrijdag 13 februari) gaat men een versnelling hoger en komen er geen nieuwe kandidaten meer bij, voortaan zal aan het begin van elke aflevering één steracteur het strijdtoneel moeten verlaten.
Dit betekent ook dat elke acteur twee nummers ten gehore moet brengen, eentje gekozen door de vakjury en ééntje dat door hemzelf/haarzelf werd gekozen. Sinds dit jaar moet de jury niet alleen één van de twee bankzitters aanduiden, via een drukknop laat ze nu ook weten wat ze van elke performance vond. Als een jurylid tevreden is, licht de knop groen (G) op, in het andere geval kleurt ze onverbiddelijk rood (R). Daarna geeft het jurylid in kwestie uitleg bij zijn of haar oordeel.
Aan het begin van deze aflevering brachten de vijf steracteurs "Addicted to love" van Robert Palmer (bekijk HIER de video).
01. "Just dance" - Lady GaGa (keuzenummer jury)(Tom : R ; Angela : R ; Bob : R).
Tom : "De act was goed maar ik heb het gevoel dat je een rolletje spelt, het was niet echt". Angela : "We moeten denken aan de finale en ik denk niet dat je daar staande kan blijven". Bob : "Je hebt plotseling een heel klein stemmetje en het is geen groen meer waard".
02. "Lose my breath" - Destiny's Child (akoestisch nummer)(Tom : R ; Angela : R ; Bob : R).
Tom : "De aandacht gaat naar de backings". Angela : "Je hebt het jezelf veel te moeilijk gemaakt". Bob : "De backings blazen je een beetje weg".
01. "Nobody's home" - Avril Lavigne (keuzenummer jury)(Tom : R ; Angela : R ; Bob : R).
Tom : "We zijn nu op zoek naar iemand die er bovenuit steekt en dit is veel te onzuiver". Angela : "Je hebt een bijzondere stem maar je moet werken aan die onzuiverheden". Bob : "Ik denk dat die stijl jou ligt maar we kunnen de uitschuivers niet meer door de vingers zien".
02. "Sweet dreams" - Eurythmics (akoestisch nummer)(Tom : R ; Angela : G ; Bob : R).
Tom : "Ge hebt een gave, maar ge zingt momenteel nog té vals". Angela : "Onwaarschijnlijk mooi arrangement en als jij zingt gebeurt er wat". Bob : "Mooi nummer, mooi arrangement maar te veel onzuiverheden".
01. "Right between the eyes" - Wax (keuzenummer jury)(Tom : R ; Angela : G ; Bob : G).
Tom : "Ik vind nog altijd dat je moet winnen maar bij deze song deed je niets extra". Angela : "Het was een beetje saai maar je moet gewoon de finale in". Bob : "Groen want hij moet naar de finale, maar oppassen dat je ons niet in slaap wiegt".
02. "China girl" - David Bowie (akoestisch nummer)(Tom : G ; Angela : G ; Bob : G).
Tom : "Je maakt het nummer helemaal van jezelf". Angela : "Het is één van de beste uitvoeringen van de voorbije weken. Jij hebt de beste stem". Bob : "Zo moet het zijn, ons elke keer weer verrassen, op naar de finale die je zal winnen".
01. "I am what I am" - Gloria Gaynor (keuzenummer jury)(Tom : G ; Angela : G ; Bob : G).
Tom : "Ze zingt zo ongelooflijk goe dat ik haar wel groen moet geven". Angela : "Je bent een dijk van een zangeres, het is een genot om naar je te kijken". Bob : "Ze is de beste stem van het hele peleton".
02. "Hurt" - Christina Aguilera (akoestisch nummer)(Tom : G ; Angela : G ; Bob : G).
Tom : "Ik was zwaar onder de indruk". Angela : "Ik was ontroerd, je hebt dat heel goed gedaan". Bob : "Zeer moeilijk nummer maar je hebt dat fantastisch gedaan".
01. "Happy together" - The Turtles (keuzenummer jury)(Tom : G ; Angela : G ; Bob : G).
Tom : "Moeilijk nummer en hij heeft dat heel goed gedaan". Angela : "Een finaleplekje voor jou zou toch ook echt wel moeten kunnen". Bob : "Jij kan van alle acteurs het best met de camera omgaan".
02. "I'm yours - Jason Mraz (akoestisch nummer)(Tom : G ; Angela : G ; Bob : G).
Tom : "Een van de strafste dingen die je al gedaan hebt". Angela : "Die onzuiverheden vergeef ik doordat je zo op hoogte hebt gezongen". Bob : "Sterartiest dat weet ik nog niet maar na het zien van al die filmpjes ben je zeker wel de steracteur !".
Meer over deze derde reeks kan je terugvinden op de website van het programma. (bron en foto's : Eén)
Ook op deze eerste dag van de krokusvakantie zijn we van de partij en hebben we het nieuws op muzikaal vlak voor jou mooi op een rijtje gezet in 'Vers van de pers'. Het Songfestivalcircus draait op volle toeren en ook deze week hebben we een aantal nieuwigheden uit binnen- en buitenland.
Sinds gisteren ligt "Shine" van de Toppers in de platenzaken. Met dit nummer nemen de drie heren voor Nederland deel aan de tweede halve finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival en dit op donderdag 14 mei eerstkomende.
Volgende maand ligt het eerste album van Free Souffriau (onder meer winnares van 'Steracteur sterartiest') in de winkelrekken. Afgelopen maandag, 16 februari, verscheen al een eerste single uit dat album dat geheel in het teken staat van wijlen Ann Christy (Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971, ESF 1975). Met "Dag vreemde man" eindigde de zangeres in 1971 tijdens de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival op een tweede plaats.
De Finse rockgroep Lordi (ESF 2006) laat opnieuw van zich horen. Sinds gisteren, vrijdag 20 februari, ligt het album "Zombilation -the greatest cut" in de winkelrekken. Het is een compilatie-album met daarop nummers die eerder al prijkten op hun debuutalbum "Get heavy" tot en met "Deadache" dat vorig jaar werd uitgebracht. Ook hun Songfestivalbijdrage "Hard rock hallelujah" mocht natuurlijk niet ontbreken. Het album is in twee versies verschenen, een gewone en eentje in beperkte versie. Die laatste versie bevat drie schijfjes met als extraatje de dvd "Market Square Massacre" uit 2006.
Op woensdag 25 maart eerstkomende verschijnt het tweede album van de Zweedse zanger Måns Zelmerlöw (MF 2007-2009). Op "MZW" staan in totaal dertien nummers waaronder "Hope and glory", het nummer waarmee hij dit jaar deelneemt aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival, 'Melodifestivalen 2009'. Hij wist zich vorige week zaterdag, 14 februari, rechtstreeks te plaatsen voor de finale.
Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Sinds gisteren ligt het album "L'amore é sempre amore" van de Italiaanse zanger Al Bano (ESF 1976-1985, backingvocal Zwitserse inzending ESF 2000) in de winkelrekken. Begin april vindt er een nieuwe editie plaats van het 'Schlagerfestival' georganiseerd door de commerciële omroep vtm. Op vrijdag 13 maart verschijnt er trouwens een dubbelalbum met daarop onder meer nummers van Christoff (Eurosong 1993-2002), Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987) en Jo Vally (Eurosong 1981). Ook "Baby baby", de Belgische Songfestivalinzending uit 1973, van Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) vinden we er op terug. Op maandag 16 maart verschijnt het tweede album van de Ketnet Pop Juniors 2009, "Ketnet Pop". In totaal staan er vijftien nummers op het album met daarbij de Engelse versie van "Shut up!", het nummer waarmee Oliver afgelopen november deelnam aan de zesde editie van het Junior Eurovisie Songfestival.
Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !
'Hartelijke groeten aan iedereen' : vanavond de derde aflevering met Sofie Van Moll.
Op zondag 21 december jongstleden kon je op Eén kijken naar de oproepaflevering van het nieuwe mobiliserend programma 'Hartelijke groeten aan iedereen'. Tijdens dit programma gaat presentatrice Sofie Van Moll (Eurosong 2004) samen met de Eén-kijker een visitekaartje maken om ons en onze natie voor te stellen aan buitenaards leven.
In 1977 stuurde de NASA een gouden plaat de ruimte in om de mens voor te stellen aan buitenaardse wezens. De plaat bevatte foto's, geluiden, muziekfragmenten en begroetingen in 55 talen. In het Nederlands was de begroeting 'Hartelijke groeten aan iedereen' (website).
Anno 2009 is het gros van de informatie op de plaat echter hopeloos achterhaald. Daarom zal Sofie Van Moll samen met jou een nieuwe gouden plaat samenstellen. Om het ding de ruimte in te krijgen, roept ze de hulp in van Tom Waes, die als 'Raketman' de aardbol afspeurt naar een geschikte raket om de plaat te lanceren.
Om te weten te komen wat er zeker niet mag ontbreken op zo'n plaat, wendt Sofie zich tot de 'Raad van de Gouden Plaat', een bonte verzameling van bekende en slimme medemensen die een aanzet zullen geven voor de inhoud van de drager.
'De Raad van de Gouden Plaat' bestaat uit Phara De Aguirre, Guido Belcanto, Maaike Cafmeyer, Stijn Meuris, Yasmine (voorzitster vakjury 'Eurosong 2006'), Geert Hunaerts en Jens Mortier. Zij zonderden zich in november enkele dagen af en dachten na over hoe de nieuwe gouden plaat eruit moet zien.
* de tweede aflevering :
In deze derde studioshow neemt Sofie het thema 'Wonen' onder handen. Ze gaat samen met centrale gast Christophe Deborsu op zoek naar de best mogelijke manier om de baksteen in onze maag aan buitenaards leven voor te stellen. In de loop van de aflevering worden vier mogelijke invullingen van het thema 'Wonen' gepresenteerd, de kijker mag beslissen welke van de vier er op onze nieuwe Gouden Plaat komt.
'Hartelijke groeten aan iedereen', de derde aflevering VANAVOND om 21.25 op Eén. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van het programma. (bron en logo : Eén ; foto Sofie : VRT)