Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

30-01-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Steracteur sterartiest' : Ivan Pecnic.

 Sinds vrijdag 12 december gaan Katja Retsin en Thomas Vanderveken elke vrijdagavond op zoek naar een opvolger voor Stan Van Samang en Free Souffriau. De zoektocht zal er dit jaar een beetje anders uitzien, maar het basisprincipe blijft hetzelfde. Elke week probeert het kruim van de Vlaamse acteurs elkaar opnieuw met vocale prestaties te overtreffen.

Voortaan zijn er elke week vijf steracteurs in de running in 'Steracteur sterartiest'. Dat maakt het extra spannend voor de acteurs, want zij weten vooraf niet welke muzikale opponenten ze in de loop van het programma nog zullen tegenkomen. Pas een week op voorhand maken Katja en Thomas in de uitzending bekend wie de nieuwkomer is. De acteurs moeten elke aflevering het beste van zichzelf geven in twee nummers : eentje dat opgelegd is door de vakjury en eentje dat ze helemaal zelf mogen invullen.

Ook dit jaar zit het venijn in de staart, want aan het einde van elke aflevering belanden twee van de vijf steracteurs op de gevreesde afvallersbank. Nieuw is de manier waarop ze daar terechtkomen : een van de twee bankzitters wordt rechtstreeks door de vakjury gekozen, terwijl de andere er door toedoen van de kijkers belandt. Alleen is niet bekend wie door de vakjury op de wip zit en wie door de kijkers.

Uiteindelijk krijgen de kijkers het laatste woord. Zij beslissen wie bij het begin van de volgende aflevering onverbiddelijk naar huis moet. Maar niet getreurd, in de plaats van de afvaller betreedt een nieuwe steracteur de arena.

Na acht afleveringen – in totaal zijn dan twaalf kandidaten de revue gepasseerd – maakt 'Steracteur sterartiest' de balans op. De vier kandidaten die dan nog in de wedstrijd zitten, gaan verder. Ook de twee best scorende afvallers (de acteurs die in het grootste aantal shows hebben meegezongen) mogen hun kans wagen in de laatste rechte lijn naar de finale, zodat na acht afleveringen nog zes acteurs meedingen naar de titel van sterartiest.

Vanaf aflevering negen neemt 'Steracteur sterartiest' elke week definitief afscheid van één kandidaat. In de grote finale op vrijdag 06 maart nemen drie kandidaten het tegen elkaar op. Een van hen treedt in de sporen van Stan Van Samang en Free Souffriau als winnaar van 'Steracteur sterartiest'. De winnaar mag 25.000 € wegschenken aan een zelfgekozen goed doel.

Sinds dit jaar moet de jury niet alleen een bankzitter aanwijzen, via een drukknop kan ze nu ook laten weten wat ze van elke performance vond. Als een jurylid tevreden is, licht de knop groen op, in het andere geval kleurt ze onverbiddelijk rood. Daarna geeft het jurylid in kwestie uitleg bij zijn of haar oordeel. Het spreekt voor zich dat de kandidaten met een rode beoordeling het niet altijd eens zullen zijn met de mening van de jury.

 Ivan Pecnic maakt vanaf vanavond zijn opwachting en is daarmee de twaalfde en laatste steracteur die dit jaar deelneemt.

BIOGRAFIE :

Ivan Pecnik is sinds vorig jaar vooral bekend als 'Vake' oftewel 'Hans De Roose' in de populaire vtm-telenovelle 'Sara'. De papa van Sara heeft echter een hele acteercarrière achter de rug. Zo kroop hij enkele seizoenen lang in de huid van commissaris Wim Jacobs in 'Zone Stad'. Daarnaast speelde hij ontelbare gastrollen in ondermeer 'Sedes & Belli', 'Flikken', 'Matroesjka's', 'Witse' en 'Chris & Co'.

Ivan staat ook graag in het theater. Hij schrijft, speelt en regisseert zelf stukken en kreeg veel bijval voor zijn rol als Gepetto in de musical 'Pinokkio' en als Jerom in de musical 'Suske & Wiske – De Spokenjargers'.

MUZIKAAL VERLEDEN :

Ivan is een begenadigd toetsenist en begeleidde 3 jaar lang zangeres Leki op het podium. Met het theatergezelschap 'Het Gevolg' brengt hij een liedjesprogramma op maat van kinderen. Jaren terug schuimde hij samen met Tom Van Landuyt (Eurosong 2006) de Vlaamse podia af met de covergroep 'Precious Limits'.

GOED DOEL :

Bouwen aan een toekomst, waarin mens en natuur in harmonie samen leven. Dat is het doel van WWF, om op die manier de generaties na ons een leefbare planeet na te laten. Daarom zet de natuurorganisatie zich elke dag in om planten, dieren, bossen, rivieren en oceanen te beschermen.

De opbrengst van 'Steracteur sterartiest' gaat integraal naar 'Voetzoekers', een sensibiliseringsproject voor leerlingen van het secundair onderwijs, om de impact van hun klas op het milieu te verminderen. Per school maakt WWF een bedrag van 2.500 € vrij om door middel aanpassingen aan het gebouw en veranderingen in hun leefgewoontes hun ecologische voetafdruk te verkleinen.

Ivan stond zelf ooit voor de klas en heeft dus bijzonder veel voeling met dit project.

Meer informatie op : WWF. (bron en foto's : Eén)

30-01-2009 om 00:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Steracteur sterartiest' : wie valt er vanavond af ?

 Sinds vrijdag 12 december is 'Steracteur sterartiest' terug op Eén, al ziet de zoektocht naar een nieuwe sterartiest er dit jaar helemaal anders uit (lees hier). Voortaan verwelkomen Katja en Thomas elke week een nieuwe steracteur op het podium. Helaas moet er elke week ook nog altijd eentje naar huis. Aan het einde van de rit schenkt de winnaar 25.000 € weg aan een zelfgekozen goed doel.

Wegens de dramatische gebeurtenissen in Dendermonde was er vorige week vrijdag geen rechtstreekse uitzending van het muziekprogramma. Het geheel werd opgenomen en kwam daags nadien alsnog op antenne. Aan het einde van die uitzending raakte bekend dat er deze week voor alle kandidaten kon gestemd worden, dus geen pijnbank voor slechts twee van hen. De vier kandidaten met de meeste stemmen mogen vanavond opnieuw ten tonele verschijnen.

 Jij kan nog tot en met vanavond (tot aan het begin van de uitzending) stemmen op jouw kandidaat zodat hij/zij nog in de wedstrijd kan blijven.

Stemmen kan je als volgt :

Mathias Sercu (goede doel : Het Anker) : sms Mathias naar 3470 of bel 0905 567 03.
Margot De Ridder (goede doel : Bednet) : sms Margot naar 3470 of bel 0905 567 07.
Ann Van den Broeck (goede doel : Natuurpunt) : sms Ann naar 3470 of bel 0905 567 08.
Louis Talpe (goede doel : 'To Walk Again', Sporta) : sms Louis naar 3470 of bel 0905 567 10.
Anneke van Hooff (goede doel : Brailleliga) : sms Anneke naar 3470 of bel 0905 567 11.

Sinds dit jaar kan er ook tijdens de week gebruik gemaakt worden van de 'rode knop' van de afstandsbediening om je keuze kenbaar te maken (enkel als je digitaal kijkt via Telenet Digital TV of Belgacom TV). Elke oproep kost 50 cent (+ eventuele interconnectiekost) en 10 cent daarvan gaat naar het goede doel van jouw kandidaat.

Ook in deze inmiddels achtste aflevering zingen de vijf steracteurs opnieuw voor het goede doel. Nieuw dit seizoen is dat ze de show openen met een groepssong ("Don't stop the music" van Rihanna). De bankzitters die in de wedstrijd blijven, mogen daarna hun eerste nummer van de avond brengen. De plaats van de afvaller wordt ingenomen door nieuwkomer Ivan Pecnic.

Dat betekent dat de samenstelling er als volgt uitziet :

* Opgelegd door de vakjury :

01. Ann zingt "Rhythm of the night" van DeBarge.
02. Louis zingt "She moves in her own way" van The Kookes.
03. Mathias zingt "Hit me baby one more time" van Britney Spears.
04. Margot zingt "Fallin'" van Alicia Keys.
05. Anneke zingt "Désenchantée" van Mylène Farmer.
06. Ivan zingt "All summer long" van Kid Rock.

* Zelfgekozen nummer :

01. Ann zingt "A little less conversation" van Elvis Presley.
02. Louis zingt "Narcotic" van Liquido.
03. Mathias zingt "Make you feel my love" van Bob Dylan.
04. Margot zingt "The time is now" van Moloko.
05. Anneke zingt "Breakaway" van Kelly Clarkson.
06. Ivan zingt "Bad case of lovin' you" van Robert Palmer.

'Steracteur sterartiest', VANAVOND tussen 20.40 en 22.05 op Eén. Meer over deze derde reeks kan terugvinden op de website van het programma. (bron en foto's : Eén)

30-01-2009 om 00:08 geschreven door Redactie  


29-01-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens' : Jan Decorte stuurt Lieven Verstraete naar huis, het record sneuvelt net niet.

 Op maandag 08 december jongstleden ging op Eén het zevende seizoen van start van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met volgende week donderdag 05 februari gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Annelies Rutten.

Vanavond maakte theatermaker Jan Decorte zijn opwachting tijdens de laatste 'gewone' aflevering van dit seizoen. Het werd een gelijk opgaande strijd en uiteindelijk wist Johan Vande Lanotte zijn tweede overwinning binnen te rijven. Het eindspel ging tussen Jan Decorte en Lieven Verstraete die aan zijn elfde deelname toe was. Beide kandidaten hadden blijkbaar een 'offday' want over onder meer Tony Corsari en Lodewijk II van Beieren wisten beiden weinig te vertellen. Jan had uiteindelijk aan één antwoord genoeg om Lieven van een twaalfde deelname te houden. Net als Bert Kruismans (2004), Annelies Rutten (2007) en Freek Braeckman (dit seizoen) blijft hij steken op elf deelnames. Dankzij zes overwinningen, eentje meer dan Freek, komt Lieven pas volgende donderdag terug.

Maandag maakt ex-Miss België Goedele Liekens opnieuw haar opwachting. Net als Christophe Deborsu heeft zij vier keer deelgenomen waarvan twee afleveringen werden gewonnen, maar tijdens het spel verzamelde zij in totaal meer seconden dan Christophe en zo mag zij deelnemen aan de finaleweek.

Goedele neemt het dan op tegen Johan Vande Lanotte en Jan Decorte. De afvaller wordt dinsdag vervangen door Bart De Wever, Freek Braeckman begroeten we woensdag en zoals hierboven vermeld zien we Lieven Verstraete donderdag terug.

* RANGSCHIKKING :

01. Lieven Verstraete : 11 deelnames (6 overwinningen - UITGESCHAKELD).
02. Freek Braeckman : 11 deelnames (5 overwinningen - UITGESCHAKELD).
03. Bart De Wever : 10 deelnames (5 overwinningen - UITGESCHAKELD).
04. Goedele Liekens : 4 deelnames (2 overwinningen - UITGESCHAKELD).
----------
04. Christophe Deborsu : 4 deelnames (2 overwinningen - UITGESCHAKELD).
06. Bart Cannaerts : 4 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
07. Tom Lenaerts : 3 deelnames (2 overwinningen - UITGESCHAKELD).
08. Linde Merckpoel : 3 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
09. Cedric Van Branteghem : 3 deelnames (UITGESCHAKELD).
09. Koen Wauters : 3 deelnames (UITGESCHAKELD).
11. Johan Vande Lanotte : 2 deelnames (2 overwinningen).
12. Sophie Matthijs : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
12. Phaedra Hoste : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
12. Luc Appermont : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
12. Geena Lisa : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
16. Sophie Dewaele : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Steven Vanackere : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Regi Penxten : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Thomas Vanderveken : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Jelle De Beule : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Peter Van de Veire : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
16. Davy Brocatus : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
23. Jan Decorte : 1 deelname.
24. Olivier Deschacht : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Philippe Geubels : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Sarah Yu Zeebroek : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Tom Van Dijck : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Carry Goossens : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Fred Brouwers : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Herman De Croo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Freddy Thielemans : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
24. Hendrik Cammu : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

'
De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 05 februari, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén.
(bron en logo : Eén)

29-01-2009 om 23:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : opnieuw zes finalisten bekend in Roemeense selectie.

 Overmorgen, zaterdag 31 januari, vindt in Roemenië de finale plaats van de 'Selecţia naţională 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Die finale zal doorgaan met twaalf kandidaten maar eer het zover is, vond vanavond de tweede halve finale plaats. Net als eergisteren, tijdens de eerste halve finale, streden ook ditmaal twaalf kandidaten voor zes plaatsen in die finale.

Aan het einde van deze halve finale werd de tweede reeks van zes finalisten in willekeurige volgorde bekendgemaakt door de presentatoren Orlando, Escu en Popescu (allen werkzaam bij Radio 21).

* geplaatst voor de finale :

01. "Can you forgive" (tekst : Ruxandra Iliescu ; muziek : Costi Ioniţă) door Costi.
02. "Nu am cu cine" (tekst : Marius Moga ; muziek : Marius Moga & Anthony Valentino Negoiţă) door Red Blonde.
03. "The Balkan girls" (tekst : Laurenţiu Duţă, Alexandru Pelin ; muziek : Laurenţiu Duţă, Ovidiu Bistriceanu, Daris Mangal) door Elena Gheorghe.
04. "Stop" (tekst : Cristian Hriscu - Badea ; muziek : Eduard Cîrcotă) door Cătălin.
05. "Don't leave" (tekst en muziek : George Hora) door Alin Nica.
06. "Round & round" (tekst : Oana Radu ; muziek : Costi Ioniţă) door IMBA.

* uitgeschakeld :


01. "Nothing gonna change" (tekst en muziek : Sebastian Badiu) door Besa Kokedhima.
02. "Go on" (tekst : Florin Dumitrescu, Norbert Kovacs, Ion Faghiura ; muziek : Norbert Kovacs) door Adrian Molnar.
03. "You are my love" (tekst en muziek : Cătălin Huţanu) door Cristina Şchiopu.
04. "The love is the life" (tekst en muziek : Daniel Lăzărică) door Etnic.
05. "I feel your presence" (tekst : Harko Boti ; muziek : Adrian Ordean) door Irina Popa.
06. "One last night" (tekst en muziek : Cornel Ilie) door Alexa.

* reeds geplaatst voor de finale (eerste halve finale) :

01. "Strigă" (tekst en muziek : Marius Popa) door Popas Band.
02. "Dear mama" (tekst : Ruxandra Iliescu ; muziek : Costi Ioniţă) door Blaxy Girls.
03. "Sunny days" (tekst en muziek : Radu Bolfea, Marcel Botezan, Sebastian Barac) door ZERO.
04. "Purple" (tekst : Ion Faghiura, Norbert Kovacs ; muziek : Norbert Kovacs) door Tabassco.
05. "Love was never her friend" (tekst en muziek : Marius Moga) door Dalma.
06. "Pleacă" (tekst en muziek : Cornel Ilie) door Tina.

De finale vindt zaterdagavond plaats en gaat van start om 20.15 plaatselijke tijd (19.15 Belgische tijd) en rond de klok van 23.20 plaatselijke tijd (22.20 Belgische tijd) kennen we de elfde Roemeense deelnemer aan het Eurovisie Songfestival.
De kandidaat voor Moskou zal gekozen worden door een vakjury (50%) en door de kijkers thuis door middel van televoting (50%). (bron : TVR)

29-01-2009 om 21:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : alle reeds geselecteerde nummers nemen deel aan Letse selectie.

 De Letse nationale omroep LTV heeft laten weten dat alle nummers die begin december werden geselecteerd voor de nationale selectie, zullen deelnemen aan de halve finale op vrijdag 27 februari eerstkomende.

Vorige week maandag, 19 januari, maakte de nationale omroep bekend dat het sponsorgeld gevonden was zodat een deelname aan de komende editie van het Eurovisie Songfestival nu helemaal verzekerd is. Afgelopen vrijdagmiddag maakte de omroep tijdens een persconferentie meer details bekend met betrekking tot de nationale selectie.

De kandidaat voor Moskou zal, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, gekozen worden op zaterdag 28 februari eerstkomende. In tegenstelling tot eerdere berichten, komt er nu slechts één voorronde in plaats van drie. Die voorronde, zeg maar de halve finale, gaat door op vrijdag 27 februari en uit die halve finale stoten tien kandidaten door naar de finale, een dag later. Het zijn de kijkers thuis die via televoting de tien finalisten zullen aanduiden.

Tijdens de finale komen er twee stemrondes. In een eerste stemronde herleiden een vakjury en de kijkers thuis de tien kandidaten tot drie. In een tweede stemronde bepalen de kijkers thuis wie er van die drie 'superfinalisten' namens Letland naar het Songfestival mag afreizen.

Ten laatste gisteren, woensdag 28 januari, moesten de componisten van de reeds geselecteerde inzendingen bevestigen of ze al dan niet zullen deelnemen aan de gewijzigde nationale selectie. Die liedjes werden reeds begin december geselecteerd uit 108 inzendingen, voor er sprake was van een eventuele niet-deelname.

* de eenentwintig deelnemers (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers/componisten) :

01. "Make my day" (tekst en muziek : Edijs Šnipke) door Edijs Šnipke.
02. "Time goes" (tekst : Romāns Falkenšteins en Ņina Kovaiko ; muziek : Romāns Falkenšteins) door Camillas.
03. "For a better tomorrow" (tekst en muziek : Valters Frīdenbergs) door Valters Frīdenbergs (ESF 2005).
04. "Party" (tekst : Meldra Gūža ; muziek : Johnny Salamander) door Johnny Salamander.
05. "Tic tac" ( tekst en muziek : Ingars Viļums) door Iveta Baumane.
06. "Without you" (tekst en muziek : Pāvels Murašovs) door Ketta.
07. "Don't want to say goodbye" (tekst : Tarmo Keranens ; muziek : Katrīna Tene, Fidji) door Fidji.
08. "In love we trust" (tekst : Guntars Račs ; muziek : Tomass Kleins) door Aisha, Ella en Olga.
09. "Call me any time you need a problem" (tekst : Agnese Rakovska ; muziek Aivars Rakovskis) door Triānas parks.
10. "Be yourself" (tekst : Ginta Ēķe ; muziek : Kristaps Krievkalns) door Ginta Ēķe.
11. "Have to say goodbye" (tekst en muziek : Madara Celma) door Madara Celma.
12. "Angel of mine" (tekst en muziek : Mārtiņš Freimanis) door Kristīna Zaharova.
13. "Running around" (tekst : Aivars Freimanis ; muziek : Dace Planāre) door Dace en Frīdis.
14. "Bye, bye" (tekst en muziek Markus Riva) door Sabīne Berezina.
15. "I wish I could pretend" (tekst : Lauris Reiniks, Gordon Pogoda ; muziek : Lauris Reiniks) door Kristīna Zaharova.
16. "When the sun is going down" (tekst : Leonīds Jevsejevs en Sergejs Ivanovs ; muziek : Arturs Palkevičs) door ???.
17. "Sastrēgumi" (tekst : Jānis Elsbergs ; muziek :Kārlis Lācis) door Intars Busulis.
18. "Aizejot" (tekst : Miks Dukurs ; muziek : Edijs Dukurs) door Miks Dukurs.
19. "Place to be" (tekst : Brita Barone en Diāna Dubrovskamūzika ; muziek : Andris Barons) door Ģirts Zebuliņš.
20. "Hey" (tekst : Leif Golkuhl ; muziek : Kjell Jennstig) door Aisha.
21. "Dynamite" (tekst en muziek : Mikael Erlandsson) door ???.

Midden februari zal de volgorde van optreden worden bekendgemaakt. (bron : LTV)

29-01-2009 om 12:43 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : VIJFtv bedankt Gene Thomas als omroeper.

 Het Nieuwsblad bericht vandaag dat Gene Thomas, Els Tibau en Sophie Dewaele hun job als omroeper verliezen bij VIJFtv. De vrouwenzender krijgt vanaf maandag een facelift en heeft geen schermgezichten meer nodig om de programma's aan te kondigen. 

Els Tibau en Sophie Dewaele blijven programma's voor VIJFtv presenteren, voor zanger Gene Thomas is het onduidelijk of hij nog op de zender te zien is. Er wordt bekeken 'of er iets rond zijn muziek gedaan kan worden'.

In de zomer van 2007 besliste de vrouwenzender om te gaan werken met omroepers. Naast Els Tibau (die overkwam van vtm) en Sophie Dewaele, eerder al omroepster bij de openbare omroep, werd er gekozen voor Gene Thomas. Hij mocht als eerste mannelijke omroeper, sinds Dieter Vandepitte (2002, Eén), de kijkers welkom heten en hen door de programma's loodsen.

Nu deze job wegvalt kan Gene, de man van Kristel Verbeke (de zwartharige van K3, Eurosong 1999) zich geheel storten op zijn muzikale carrière. Zo verschijnt dit voorjaar een nieuwe Engelstalige single en dat is meteen ook de voorbode van een gloednieuw album. (bron : Het Nieuwsblad)

29-01-2009 om 09:57 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : deze zomer verschijnt het nieuwe album van Christoff.

 Ook 2009 zal een meer dan druk jaar worden voor schlagerzanger Christoff (Eurosong 1993-2002). Het is intussen al bijna een traditie dat er op of rond de Vlaamse feestdag (11 juli) een nieuw album van hem in de platenzaken ligt. Wel ook dit jaar zal het niet anders zijn en de release van het nieuwe album wordt meteen gekoppeld aan het verjaardagsconcert in het Casino van Middelkerke.

In september komt ook zijn eerste album in Duitsland op de markt en eind deze week vertrekt hij naar München om er de eerste nummers op te gaan nemen. Een eerste single zal er in de maand mei worden uitgebracht en er staan ook een aantal televisieopnames op het programma.

Ook in Zuid-Afrika zal een album op de markt komen. De reacties op zijn eerste album, "Vonkeloë" waren veelbelovend en daarom dat ze er meteen een opvolger willen. De volgende single die er wordt uitgebracht is "Ga met een lach door het leven" en normaal gezien vertrekt hij in april naar het land.

En alsof dat nog niet genoeg is, zijn er momenteel ook volop plannen om een album uit te brengen in Nederland. Dit nieuws staat nog niet helemaal vast maar alles wijst er op dit ogenblik op dat de beste nummers uit het vorige en het laatste album er zullen verschijnen op een album dat speciaal voor de Nederlandse markt wordt gemaakt.

Eerder wisten we reeds te melden dat er dit najaar een nieuwe tournee zit aan te komen. 
Het vervolg op de zeer succesvolle 'Zeven zonden' tour heet 'Duizend dromen, duizend liedjes' en toont Christoff meer dan ooit als de allround entertainer die hij is. Natuurlijk zal ook zijn zus Lindsay te gast zijn in de nieuwe reeks theaterconcerten.

Op zaterdag 17 oktober eerstkomende kan je hem alvast aan het werk zien in de Grenslandhallen in Hasselt. Kaarten (30,00 €, exclusief 3,00 € reservatiekosten) voor dit optreden kunnen nu reeds worden aangekocht en dat kan telefonisch (0900 40 734, vanuit Nederland : 0900 400 20 90) of online. Het concert gaat van start om 20.00 en de deuren gaan open om 19.00. Voor alle andere optredens verwijzen we je graag naar zijn website. (bron : nieuwsbrief Christoff)

29-01-2009 om 00:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : vanavond tweede halve finale in Roemenië.

 Eerder deze maand maakte de Roemeense nationale omroep de 24 nummers bekend die zullen deelnemen aan 'Selecţia naţională 2009', de nationale finale voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Overmorgen, zaterdag 31 januari, vindt de finale plaats met twaalf kandidaten waarvan er reeds zes bekend zijn. De tweede reeks van zes kandidaten wordt vanavond gekozen tijdens de tweede halve finale.

* tweede halve finale :

01. "Nothing gonna change" (tekst en muziek : Sebastian Badiu) door Besa Kokedhima : nam afgelopen december deel aan de Albanese nationale selectie en eindigde met "Ajer" op een vierde plaats.
02. "Nu am cu cine" (tekst : Marius Moga ; muziek : Marius Moga & Anthony Valentino Negoiţă) door Red Blonde.
03. "Go on" (tekst : Florin Dumitrescu, Norbert Kovacs, Ion Faghiura ; muziek : Norbert Kovacs) door Adrian Molnar.
04. "Stop" (tekst : Cristian Hriscu - Badea ; muziek : Eduard Cîrcotă) door Cătălin : nam vorig jaar reeds deel aan de nationale selectie en wist toen met "Run away" op een vierde plaats te eindigen in de finale.
05. "You are my love" (tekst en muziek : Cătălin Huţanu) door Cristina Şchiopu.
06. "The love is the life" (tekst en muziek : Daniel Lăzărică) door Etnic.
07. "I feel your presence" (tekst : Harko Boti ; muziek : Adrian Ordean) door Irina Popa.
08. "One last night" (tekst en muziek : Cornel Ilie) door Alexa.
09. "Don't leave" (tekst en muziek : George Hora) door Alin Nica.
10. "Round & round" (tekst : Oana Radu ; muziek : Costi Ioniţă) door IMBA : nam vorig jaar deel aan de nationale selectie maar strandde met "Yeke yeke" tijdens de tweede halve finale op een tiende plaats en was daarmee uitgeschakeld.
11. "Can you forgive" (tekst : Ruxandra Iliescu ; muziek : Costi Ioniţă) door Costi : nam in 2003 deel aan de nationale selectie en eindigde met ""Dominus" tijdens de tweede halve finale op een derde plaats. Vóór de finale werd het nummer uit de wedstrijd gehaald daar het te fel leek op een nummer van de Russische groep Hi-Fi ("Ty prosti").
12. "The Balkan girls" (tekst : Laurenţiu Duţă, Alexandru Pelin ; muziek : Laurenţiu Duţă, Ovidiu Bistriceanu, Daris Mangal) door Elena Gheorghe.

* reeds geplaatst voor de finale :

01. "Strigă" (tekst en muziek : Marius Popa) door Popas Band.
02. "Dear mama" (tekst : Ruxandra Iliescu ; muziek : Costi Ioniţă) door Blaxy Girls.
03. "Sunny days" (tekst en muziek : Radu Bolfea, Marcel Botezan, Sebastian Barac) door ZERO.
04. "Purple" (tekst : Ion Faghiura, Norbert Kovacs ; muziek : Norbert Kovacs) door Tabassco.
05. "Love was never her friend" (tekst en muziek : Marius Moga) door Dalma.
06. "Pleacă" (tekst en muziek : Cornel Ilie) door Tina.

De tweede halve finale gaat van start om 20.15 plaatselijke tijd (19.15 Belgische tijd) en duurt tot ongeveer 22.15 plaatselijke tijd (21.15 Belgische tijd). Het geheel kan rechtstreeks via het internet worden gevolgd (klik hier). Orlando, Escu en Popescu (allen werkzaam bij Radio 21) zullen de presentatie van de nationale selectie voor hun rekening gaan nemen.
De kandidaat voor Moskou zal gekozen worden door een vakjury (50%) en door de kijkers thuis door middel van televoting (50%). (bron : TVR)

29-01-2009 om 00:07 geschreven door Redactie  


28-01-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De slimste mens' : Johan Vande Lanotte heeft eerste winst beet, Lieven Verstraete op naar elfde deelname.

 Op maandag 08 december jongstleden ging op Eén het zevende seizoen van start van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met volgende week donderdag 05 februari gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Annelies Rutten.

Vanavond maakte oud-minister en oud-sp.a-voorzitter Johan Vande Lanotte zijn opwachting en hij wist zijn eerste deelname meteen te verzilveren met winst. Tienvoudig deelnemer Lieven Verstraete was veroordeeld tot het spelen van het finalespel en dit tegen Davy Brocatus. Het werd een gelijkopgaande strijd maar Davy wist niets te vertellen over het Baskische Guernica. Lieven nam rustig de tijd en wist de vijf antwoorden te geven zodat Davy na twee deelnames huiswaarts mag.

Morgen maakt theatermaker Jan Decorte zijn opwachting en dan zijn we meteen toe aan de laatste aflevering vóór de finaleweek. Lieven Verstraete is dan toe aan zijn elfde deelname en daarmee komt hij op gelijke hoogte van oud-deelnemers Bert Kruismans en Annelies Rutten (beiden ook winnaars). Dit seizoen wist enkel collega Freek Braeckman het tot elf deelnames te schoppen. Indien Lieven de aflevering van morgen niet overleeft dan komt hij volgende week donderdag als laatste terug tijdens de finaleweek. Hij heeft tot op dit ogenblik één overwinning meer behaald dan Freek Braeckman.

Indien Lieven wel doorstoot naar de volgende aflevering dan verschijnt maandag Christophe Deborsu opnieuw ten tonele, anders wordt het Goedele Liekens die haar opwachting zal maken.

* RANGSCHIKKING :

01. Freek Braeckman : 11 deelnames (5 overwinningen - UITGESCHAKELD).
02. Lieven Verstraete : 10 deelnames (6 overwinningen).
03. Bart De Wever : 10 deelnames (5 overwinningen - UITGESCHAKELD).
04. Goedele Liekens : 4 deelnames (2 overwinningen - UITGESCHAKELD).
----------
04. Christophe Deborsu : 4 deelnames (2 overwinningen - UITGESCHAKELD).
06. Bart Cannaerts : 4 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
07. Tom Lenaerts : 3 deelnames (2 overwinningen - UITGESCHAKELD).
08. Linde Merckpoel : 3 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
09. Cedric Van Branteghem : 3 deelnames (UITGESCHAKELD).
09. Koen Wauters : 3 deelnames (UITGESCHAKELD).
11. Sophie Matthijs : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
11. Phaedra Hoste : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
11. Luc Appermont : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
11. Geena Lisa : 2 deelnames (1 overwinning - UITGESCHAKELD).
15. Sophie Dewaele : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
15. Steven Vanackere : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
15. Regi Penxten : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
15. Thomas Vanderveken : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
15. Jelle De Beule : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
15. Peter Van de Veire : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
15. Davy Brocatus : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
22. Johan Vande Lanotte : 1 deelname (1 overwinning).
23. Olivier Deschacht : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Philippe Geubels : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Sarah Yu Zeebroek : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Tom Van Dijck : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Carry Goossens : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Fred Brouwers : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Herman De Croo : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Freddy Thielemans : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
23. Hendrik Cammu : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

'
De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 05 februari, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén.
(bron en logo : Eén)

28-01-2009 om 22:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : Patricia Kaas beslist pas na 31 januari over Songfestivaldeelname.

 De Franse zangeres Patricia Kaas heeft vandaag voor eerst toegegeven dat ze gevraagd is om namens Frankrijk deel te nemen aan de de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Maar een definitieve beslissing laat nog eventjes op zicht wachten.

"Men heeft mij de vraag gesteld. Ik heb er over nagedacht. Enerzijds trekt het me aan ; anderzijds doet het me compleet flippen. Ik heb altijd een dubbel gevoel gehad bij het Songfestival : ik hield van de wedstrijd, nadien iets minder, maar sinds twee jaar ondervind ik dat het terug beter is geworden."

Ze zal eerst haar concerten in het Casino van Parijs afwerken (die nog lopen tot en met aanstaande zaterdag) en nadien zal ze een beslissing nemen. (bron : SFR Musique)

28-01-2009 om 22:17 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : Tatjana Simic en Getty Kaspers (Teach-In) in vakjury 'Nationaal Songfestival'.

 Aanstaande zondag, 01 februari, komen we te weten met welk nummer de Toppers Nederland gaan vertegenwoordigen tijdens de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. De keuze ligt dit jaar bij een vakjury (1/3) en de kijkers thuis (2/3). Vandaag raakte bekend wie er deel zal gaan uitmaken van die vakjury.

Eén van de opvallendste namen is die van Tatjana Simic, ook in ons land niet geheel onbekend. Ze is vooral uitgekozen omdat ze een Kroatische achtergrond heeft, en dus meer inzicht heeft in de voorkeuren van de gevreesde Oostbloklanden.

Ook TROS-radiopresentator Daniël Dekker, tekstschrijver/producer Emile Hartkamp, Getty Kaspers (leadzangeres Teach-In, winnaar ESF 1975) en platenbaas en voormalig dj Tony Berk zitten dit jaar in de vakjury. "Zij geven deskundig commentaar en bepalen voor een derde het winnende liedje", meldt de TROS.

De kijkers hebben echter de meeste inbreng bij de definitieve keuze van het nummer door middel van televoting. De Toppers zingen aanstaande zondag zes liedjes.
(bron : De Telegraaf)

28-01-2009 om 21:52 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : kandidaten halve finale Oekraïne zijn bekend.

 De Oekraïense nationale omroep NTU heeft eerder vandaag de namen bekendgemaakt van de kandidaten die zullen deelnemen aan de interne halve finale van de nationale selectie. Tussen maandag 03 november en vrijdag 16 januari jongstleden konden geïnteresseerden hun inzendingen insturen voor die selectie.

De nationale omroep ontving in totaal 63 inzendingen voor die selectie waarvan er uiteindelijk 58 werden goedgekeurd. Afgelopen maandag heeft een zevenkoppige jury zich over die inzendingen gebogen en uiteindelijk zijn er 31 kandidaten aangeduid. Normaal gezien zouden er dertig kandidaten deelnemen aan de halve finale maar aangezien er voor die plaats een ex-aequo was, is er beslist om beide kandidaten mee te nemen.

Afgelopen vrijdag, 23 januari, heeft producer Yuriy Nikitin alvast zes artiesten uit de selectie gehaald. De enige inzending waarmee hij zal deelnemen is de groep NikitA. Voor Vasiliy Bondarchuk, HOLLYWOOD, NeAngely, Aviator, A.R.M.I.YA. en PO-MA-DA was daarmee het Songfestivalavontuur al afgelopen vooraleer het goed en wel begonnen was.

* de 31 geselecteerde kandidaten voor de halve finale van de nationale selectie :

01. Nazar Savko.
02. Zoryana.
03. Maya.
04. Tori Joy.
05. Andriana.
06. Andriy Knyaz.
07. Eduard Romanyuta.
08. Galina Eremenko.
09. Svetlana Loboda.
10. ANA.
11. BB.
12. BAGIRA.
13. GODO.
14. Natalia Volkova.
15. 4 Kings.
16. Kishe.
17. Anastasiya Prihodko.
18. Zakliopki.
19. Aleksandr Panayotov.
20. Solomia.
21. Lenara Osmanova.
22. Tatyana Bryantseva.
23. Inna Oliynik.
24. Goryachiy shokolad.
25. Nazad shlyahu nemae.
26. Vesta Kameneva.
27. NikitA.
28. Inshiy den.
29. Denis Barkanov.
30. NIKOLE.
31. Manya.

De halve finale vindt plaats op zondag 08 februari en dan zal dit aantal herleid worden tot vijftien kandidaten. Deze halve finale zal in uitgesteld relais worden uitgezonden. Tijdens de finale strijden de kandidaten om het ticket voor de Russische hoofdstad Moskou. Die finale gaat door op zondag 01 maart eerstkomende. Het lot van de finalisten ligt in handen van de kijkers thuis die via televoting hun keuze kenbaar zullen maken. (bron : NTU)

28-01-2009 om 21:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Bart Peeters presenteert nieuwe panelshow op Canvas.

 Bart Peeters (presentator 'Eurosong') zal dit voorjaar een gloednieuwe panelshow presenteren op Canvas. Dat meldde Het Laatste Nieuws vandaag. Volgens de krant wordt de show een spannende mix van humor, passie en verleiding en de opnames vinden plaats in maart en april.

Nog volgens de krant zou voorr de humoristische noot onder meer een beroep worden gedaan op Warre Borgmans en Phlippe Geubels. Peeters keert daarmee nog eens terug naar het tweede net van de openbare omroep. Voor die zender maakte hij in het verleden ook al de grappige muziekquiz 'Nonkel Pop en 'Het Peulengaleis'. (bron : Het Laatste Nieuws)

28-01-2009 om 21:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Ook op deze laatste woensdag van januari staat onze rubriek 'Een avondje uit' in het teken van Nederland en dit voor onze talrijke Nederlandse bezoekers die we dagelijks mogen verwelkomen. Ook ditmaal bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

 Eind september vonden in Sliedrecht de eerste try-outs plaats van de nieuwe musical 'Roodkapje'. De hoofdrol wordt vertolkt door Maud Mulder, die als tweede eindigde in de tweede editie van de talentenjacht 'Idols' (RTL 4) en in 2006 deelnam aan het Nationaal Songfestival. 'Roodkapje', een productie van Van Hoorne Events, ging midden oktober in premiere in de schouwburg in Arnhem. Tot en met zondag 05 april is deze familiemusical te zien in heelwat Nederlandse steden en gemeenten en nu al staat vast dat 'Roodkapje' ook komen najaar op de planken komt, alvast tot en met vrijdag 30 oktober. Meer nieuws over plaatsen, speeldata en het aanschaffen van tickets krijg je op de website van de musical.

 Begin december ging in Nederland de musical 'Op Hoop van Zegen' in première. 'Op Hoop van Zegen' is een oer-Hollandse musical gebaseerd op het onverwoestbare toneelstuk van Herman Heijermans. Sinds de première in 1900 is deze klassieker met enorm succes over de gehele wereld gespeeld. Het wel en wee van de vissersweduwe Kniertje die man en zonen aan de zee verloor laat niemand onberoerd. Haar gevecht om te overleven te midden van sociale misstanden leidt tot één conclusie : de vis wordt duur betaald.

Het toneelstuk werd in het verleden ook reeds vier maal verfilmd en in de laatste versie, uit 1986, zijn twee van de hoofdrollen weggelegd voor Kitty Courbois en Danny de Munck. Ellen Pieters, die eerder furore maakte als Blonde Greet in de musical 'Wat Zien Ik?!', is Kniertje, en Ben Cramer (ESF 1973, NSF 1970-1981) speelt de rol van Reder Bos. De rollen van Geert en Barendje, de zonen van Kniertje, worden gespeeld door Charly Luske ('Turks Fruit' en 'We will rock you') (NSF 2004) en Job Bovelander ('Zeg 'ns AAA') en de rol van Jo door Hilke Bierman. Een talentvolle cast en een live orkest zorgen voor een onvergetelijke musical.

De voorstelling is te zien in heelwat Nederlandse theaters en dit tot en met zaterdag 25 april. Nu al staat vast dat de musical na de zomer zal hernomen worden, dit wegens het overweldigend succes. Voor een volledig overzicht verwijzen we je naar de website van de musical.

 In het jubileumjaar 2009 zullen de Toppers wederom de Amsterdam ArenA betreden voor het allergrootste en gezelligste 'Meezingfeest van het Jaar'. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 juni vindt de jubileumeditie van 'Toppers in Concert' plaats. Een extra bijzondere editie die groots gevierd zal worden. De voorverkoop voor deze concerten is sinds begin december van start gegaan. Meer informatie krijg je op de website van Ticketpoint. Beide concerten gaan om 21.00 van start.

28-01-2009 om 20:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : Poolse selectie met tien kandidaten, volgorde optreden tijdens finale is bekend.

 Afgelopen vrijdag maakte de Poolse nationale omroep de namen bekend van de twaalf kandidaten die geselecteerd zijn voor 'Piosenka dla Europy 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Eerder deze namiddag werd er geloot voor de volgorde van optreden tijdens de nationale selectie die uiteindelijk met tien kandidaten zal plaatsvinden. Net na de bekendmaking van de deelnemerslijst raakte al bekend dat "Amazing" van Kasia Skrzynecka reeds werd gezongen in oktober 2007 tijdens de nationale versie van 'Sterren op de dansvloer'. Vandaag raakte dan bekend dat ook "Kardamon i pieprz" van Mikromusic niet kan weerhouden worden omdat het nummer reeds werd gebracht tijdens een concert op 02 februari 2007. TVP besliste dan om de finale te laten doorgaan met tien kandidaten. Eerder had de omroep al laten weten dat er dit jaar geen wildcards zouden zijn.

*  volgorde van optreden tijdens 'Piosenka dla Europy 2009' :

01. "I niemów nic" (tekst : Jacek Łaszczok ; muziek : Daniel Maczura) door Stachursky.
02. "Jacqueline" (tekst en muziek : Leif Melander, Peter Nord, Knut-Øyvind Hagen) door Det Betales (Noorwegen).
03. "Love is gonna get you" (tekst : Thomas G:son ; muziek : Thomas G:son, Andreas Rickstrand) door Man Meadow (Zweden).
04. "Everyday" (tekst : Viktar Rudenka, Igor Znyk ; muziek : Viktar Rudenka, Aliaksandar Liutych) door Dali.
05. "Dobry czas" (tekst : Wojciech Byrski ; muziek : Artur Gadowski) door Ira.
06. "Kilka słów" (tekst : Andrzej Ignatowski ; muziek : Paweł Rurak Sokal) door Artur Chamski.
07. "All my life" (tekst en muziek : Marco Bocchino) door Marco Bocchino & Ola Szwed.
08. "Mon chocolate" (tekst en muziek : Klaudia Baszniak Kozłowska) door Tigrita Project.
09. "I'm not sure" (tekst : Marek Karwowski, Paweł Szupiluk ; muziek : Mariusz Gajewski, Marek Karwowski, Łuksz Różycki, Paweł Szupiluk) door Renton.
10. "I don't wanna leave" (tekst en muziek : Alex Geringos, Bernd Klimpel) door Lidia Kopania.

* gediskwalificeerd :

01. "Amazing" (tekst : Allan Rich ; muziek : Jud Friedman) door Kasia Skrzynecka.
02. "Kardamon i pieprz" (tekst en muziek : Natalia Grosiak) door Mikromusic.

De nationale finale zal doorgaan op zaterdag 14 februari eerstkomende en tijdens die die finale zal het nummer voor Moskou gekozen worden door een mix van een vakjury en televoting.
(bron : TVP, OGAE Polen)

28-01-2009 om 17:14 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : Slowaakse nationale selectie uitgebreid met twee voorrondes (update).

 Eerder deze ochtend brachten we in primeur het nieuws dat de Slowaakse nationale selectie zal uitgebreid worden met twee voorrondes, wat het aantal op vijf brengt (archief).

Vorige week dinsdag liep in Slowakije de deadline af voor het insturen van inzendingen voor de eerste nationale selectie ooit in het land en daags nadien liet de nationale omroep STV laten weten dat het in totaal zo'n 140 inzendingen had ontvangen.

Intussen is dat aantal gestegen tot 177 eenheden en wegens de sterke kwaliteit van de ingezonden nummers heeft de omroep besloten om de nationale selectie uit te breiden met twee voorrondes. In totaal komen er dus vijf in plaats van drie voorrondes en dit telkens met tien kandidaten, vijftig in totaal dus.

Uit elke voorronde stoten drie kandidaten door, de kijkers thuis bepalen via televoting welke twee kandidaten geplaatst zijn voor de finale en een negenkoppige vakjury duidt daarnaast de derde kandidaat aan. Dat levert een totaal van vijftien finalisten op.

De finale gaat door op zondag 08 maart eerstkomende en eerder stond al vast dat de drie voorrondes doorgingen op de zondagen 15 en 22 februari en zondag 01 maart. Bij die data komen nu nog de vrijdagen 20 en 27 februari bij. 
(bron : STV)

28-01-2009 om 16:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Nicole en Hugo hebben nog heelwat plannen.

 Volgend jaar vieren Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) hun veertigjarige carrière en dat wordt met de nodige luister bijgezet. Begin 2010 komen ze met een theatershow langs verschillende Vlaamse culturele centra en samen met hun trouwe publiek zullen ze dat jubileum op gepaste wijze vieren.

Maar eer het zover is komt er in mei of juni een nieuwe zomersingle op de markt en eind dit jaar mogen we een nieuw album verwachten. Het koppel is sinds vorig jaar weer hotter dan hot en dat sinds hun overwinning met "Pastorale" tijdens de derde reeks van 'Zo is er maar één'. Afgelopen zomer werden ze voor hun eigen interpretatie van de klassieker van Ramses Shaffy en Liesbeth List bekroond met de 'Zomerhit' van Radio 2. (bron : website Nicole en Hugo)

28-01-2009 om 14:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : "Dag vreemde man" van wijlen Ann Christy wordt eerste single van Free Souffriau.

 "Dag vreemde man", het nummer waarmee wijlen Ann Christy (nationale selectie 1970, Canzonissima 1971, ESF 1975) in 1971 deelnam aan 'Canzonissima', de Vlaamse selectie voor het Eurovisie Songfestival, wordt midden volgende maand uitgebracht op single door niemand minder dan Free Souffriau.

Dat Free een aardig nootje kan zingen wisten we reeds langer maar voor het eerst brengt ze onder haar eigen naam een single op de markt. Het is meteen ook de voorbode van een album dat in maart in de winkelrekken zal liggen en dat volledig gewijd is aan de veel te vroeg overleden zangeres.

Als Mega Mindy heeft ze al een aantal hits op haar palmares staan en ook dit nieuwe project zal met open armen ontvangen worden. Op haar website zegt ze hierover : "Ik ben al lang verliefd op de muziek van Ann Christy. Zelfs van voor mijn deelname aan 'Zo is er maar één', wist ik dat ik er meer mee wilde doen. Dit jaar is Ann 25 jaar overleden, maar haar muziek blijft mooi en leeft nog steeds bij heel veel mensen."

Naast het album komen er ook twee concerten en dit op donderdag 12 en vrijdag 13 februari eerstkomende en dit in Antwerpen X (het voormalige postsorteercentrum). Het is dezelfde locatie waar ze het afgelopen najaar schitterde in de musical 'Daens'.

Tickets voor één van beide concerten (aanvang : 20.30) kosten tussen 15,00 en 35,00 € en kunnen nog steeds besteld worden via Sherpa. Meer nieuws krijg je ook op de website van Free. (foto : Eén)

28-01-2009 om 14:44 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Natalia neemt nooit nog deel aan 'Eurosong'.

 Wie hoopt dat de Kempense zangeres Natalia (Eurosong 2004) ooit nog zal deelnemen aan 'Eurosong' is er aan voor de moeite. Afgelopen weekend liet haar manager Bob Savenberg, zelf ooit deelnemer aan het Eurovisie Songfestival (Clouseau, ESF 1991), zich daarover uit in De Standaard.

De zangeres, die in 2003 tweede werd tijdens de eerste editie van 'Idool' (vtm) nam een jaar later deel aan de Vlaamse selectie voor het Eurovisie Songfestival met "Higher than the sun". Door velen vooraf getipt als de Belgische kandidaat voor het jaarlijkse liedjesfestival moest ze toch Xandee voor zich dulden.

 Op de vraag waarom hij Brahim (Eurosong 2006-2008) wel laat deelnemen aan 'Eurosong' en Natalia niet zegt Savenberg het volgende : "'Omdat het Brahim miljoenen kijkers oplevert. Natalia heeft een keer aan de preselecties deelgenomen, met "Higher than the sun". Mijn doel was een tweede plaats, en die heeft ze ook behaald. Dat was het perfecte resultaat, want ik heb vijf afleveringen na elkaar mijn artiest kunnen promoten, zonder dat ze op het echte Songfestival zou afgaan. Integendeel, iedereen zegt nu dat Natalia had moeten winnen. Beter kan niet voor haar imago. Vandaar dat ze ook nooit meer zal deelnemen aan de preselecties."

Ook over de selectie heeft Savenberg zijn mening. "De VRT organiseert preselecties voor het Eurovisie Songfestival, terwijl de RTBF zijn kandidaten door een professionele jury laat selecteren. Dat zou betere kandidaten opleveren. Maar de VRT maakt wel betere televisie. Ik kan die keuze perfect begrijpen." (bron : De Standaard)

28-01-2009 om 13:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moskou 2009 : Slowaakse nationale selectie uitgebreid met twee voorrondes.

 Vorige week dinsdag liep in Slowakije de deadline af voor het insturen van inzendingen voor de eerste nationale selectie ooit in het land. Daags nadien liet de nationale omroep STV laten weten dat het in totaal zo'n 140 inzendingen had ontvangen.

Intussen is dat aantal gestegen tot 177 eenheden en wegens de sterke kwaliteit van de ingezonden nummers heeft de omroep besloten om de nationale selectie uit te breiden met twee voorrondes. In totaal komen er dus vijf in plaats van drie voorrondes en dit telkens met tien kandidaten, vijftig in totaal dus.

Uit elke voorronde stoten drie kandidaten door, de kijkers thuis bepalen via televoting welke twee kandidaten geplaatst zijn voor de finale en een negenkoppige vakjury duidt daarnaast de derde kandidaat aan. Dat levert een totaal van vijftien finalisten op.

De finale gaat door op zondag 08 maart eerstkomende en eerder stond al vast dat de drie voorrondes doorgingen op de zondagen 15 en 22 februari en zondag 01 maart. Wanneer de omroep van start zal gaan met de eerste voorronde is op dit ogenblik nog niet geheel duidelijk, maar als ze vasthouden aan de zondagavond dan zou de eerste voorronde aanstaande zondag, 01 februari, moeten plaatsvinden.
(bron : STV)

28-01-2009 om 11:36 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs