Newsroom : ABBA krijgt een museum in de Zweedse hoofdstad Stockholm.
De Zweedse hoofdstad Stockholm krijgt zijn eigen ABBA-museum. In het museum zullen kostuums, instrumenten, foto's en andere zaken die herinneren aan de hoogdagen van de Zweedse popgroep tentoongesteld worden. De vier voormalige ABBA-leden gaven groen licht voor het project. Het museum zal in 2008 de deuren openen.
In een brief schrijven de ex-leden van ABBA (ESF 1974) dat het 'groots' is dat iemand de geschiedenis van hun muziek wil laten herinneren. De burgemeester van de Zweedse hoofdstad, Kristina Axén Olin, noemt het project 'fantastisch'.
De bedenker van het project, Ewa Wigenheim-Westman, hoopt jaarlijks rond de 500.000 bezoekers aan te trekken. De kosten van het museum worden geschat op 40 tot 50 miljoen SEK (4,4 tot 5,5 miljoen ).(bron : Belga)
Newsroom : Belle Perez in oktober 2007 opnieuw in Ahoy'.
Gisteravond werd in discotheek Carré de nieuwe DVD van Belle Perez (Eurosong 1999-2006) voorgesteld aan pers, genodigden en de gelukkige winnaars die een ticket wisten te bemachtigen. Met een drankje in de hand konden de aanwezigen genieten van een exclusieve preview. Op groot scherm werden de beelden van het Mega Latino Concert (eerder dit jaar) in het Sportpaleis getoond, afgewisseld met backstage-materiaal dat tijdens de Bailando Summertour werd gedraaid.
Belle en manager Patrick Renier hadden ook nog groot nieuws te melden : op 13 oktober 2007 staat ze opnieuw in Ahoy' in Rotterdam. Uitstekend nieuws dus voor de fans, die alweer kunnen uitkijken naar een spetterend mega latinoconcert. Maar eerst is er uiteraard nog de DVD voorstelling voor het publiek, nu vrijdag in de Antwerpse Zuiderkroon, en de Latin Fever tour die op 22 december van start gaat in Hasselt. (bron : websiteBelle)
Zweden : de namen van de 28 kandidaten zijn bekend - geen echte verrassingen.
Zonet heeft de Zweedse openbare omroep (SVT) de namen van de 28 artiesten bekendgemaakt die volgend voorjaar (samen met de vier te begeven wildcards) zullen strijden tijdens een nieuwe editie van 'Melodifestivalen'. In eigen land leeft de nationale selectie heel erg en ook vanuit het buitenland zijn vele ogen gericht op de Zweedse selectie.
Samen met de bekendmaking van de artiesten werd ook al de indeling van de vier voorrondes meegedeeld. De uiteindelijke startvolgorde zal later worden bekendgemaakt. Eind volgende maand zullen de vier wildcards worden bekendgemaakt en dan kennen we de volledige deelnemerslijst voor de Zweedse nationale selectie 2007.
Eerste voorronde : zaterdag 03 februari 2007 in Jönköping (20.00-21.30).
01. "Anything but you" door Andersson & Gibson. 02. "Clubbin" door Addis Black Widow. 03. "Hypnotized" door Sofia Berntson. 04. "Jag tror på människan" door Tommy Nilsson. 05. "Money" door Elin Lanto. 06. "Move" door Andreas Lundstedt (foto). 07. "Samba sambero" door Anna Book.
Tweede voorronde : zaterdag 10 februari 2007 in Göteborg (20.00-21.30). (foto : websiteJessica Andersson)
01. "Allt vi en gång trodde på" door Lustans Lakejer. 02. "Amanda" door Jimmy Jansson. 03. "Första gången" door Svante Thuresson & Anne-Lie Rydé. 04. "Kom" door Jessica Andersson (foto). 05. "Rainbow star" door Regina Lund. 06. "Trying to recall" door Marie Lindberg. 07. "What's your name" door Cosmo4.
Derde voorronde : zaterdag 17 februari 2007 in Örnsköldsvik (20.00-21.30).
01. "Cara mia" door Måns Zelmerlöv. 02. "Drop dead" door MissMatch. 03. "Förr att du finns" door Sonja Alldén (foto). 04. "I mina drömmar" door Mani armani taha - Sheida. 05. "Jag måste kyssa dig" door Nanne Grönvall. 06. "Live forever" door Magnus Carlsson. 07. "The arrival" door The Attic feat. Therese Granqvist.
Vierde voorronde : zaterdag 24 februari 2007 in Gävle (20.00-21.30).
01. "A little bit of love" door Andreas Johnsson. 02. "I remember love" door Sarah Dawn Finer. 03. "La musica" door Verona. 04. "(Å) När ni tar saken i egna händer" door After Dark (foto). 05. "Tror på dig" door Caroline af Ugglas. 06. "Vi hade nåt" door Emil Azar. 07. "Vågar du vågar jag" door Sanna Nielsen.
The losers of EUROVISION (aflevering 33 - 1972 : MALTA).
In een volgend deel van 'The losers of EUROVISION' staan we vandaag stil bij het jaar 1972. Aan de zeventiende editie van het Eurovisie Songfestival nemen net als een jaar eerder achttien landen deel. Het eiland Malta stuurt dit jaar het duo Helen & Joseph naar het festival dat in het Schotse Edinburgh doorgaat.
Met "L-Imhabba" (tekst : Albert Cassola ; muziek : Charles Camilerri) eindigen Helen & Joseph op een achttiende en laatste plaats met achtenveertig punten.
Joseph Cutajar neemt in 1971 deel aan de eerste Maltese nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Il-festa tal-poplu tad-dinja" weet hij de overwinning niet naar zich toe te halen. Een jaar later neemt hij opnieuw deel aan de nationale selectie en weet die te winnen met "L-Imhabba". Helen Micallef neemt ook deel aan de nationale selectie met het nummer "Ghasfur tac-comb". Tijdens het Eurovisie Songfestival nemen ze als duo deel en eindigen op een allerlaatste plaats. Het jaar voordien had Joe Grech ook al een laatste plaats behaald. Het land zou pas opnieuw in 1975 deelnemen aan het jaarlijkse liedjesfestival met een Engelstalig nummer.
Newsroom : Spring verwelkomde de Sint met verrassende formatie.
Afgelopen vrijdag eindigde Timo Descamps nog op een verdienstelijke derde plaats in het populaire programma 'Steracteur sterartiest'. Dat hij meespeelt in de jongerenserie 'Spring' is al langer bekend. Maar nu treedt hij tijdens de concerten van de groep ook al eens op. Afgelopen weekend werd Sinterklaas in het Antwerpse Sportpaleis verwelkomd door alle vedetten van Studio 100. En het was daar dat Timo en Jelle Cleymans voor het eerst samen op het podium stonden.
Volgende week woensdag (06 december) valt het doek over de groep Spring (Eurosong 2004) 'oude stijl'. Cara Van der Auwera en Anneleen Liégeois wilden andere horizonten opzoeken en verlaten de populaire jongerengroep. Omdat er dit weekend opnames werden gemaakt voor de nieuwe serie van de jongerensoap klom ook Timo Descamps op het podium.
Volgens Studio 100 zal Timo echter niet als vast lid worden toegevoegd aan de groep 'nieuwe stijl'. In eerste instantie zullen Jelle en Dami verder gaan als duo maar andere muzikanten zijn inwisselbaar en zo zal Timo dan toch af en toe zijn opwachting maken. Het moet worden gezegd dat Timo Descamps momenteel heel populair is dankzij zijn deelname aan 'Steracteur sterartiest' en da's altijd leuk meegenomen. (bron : Het Laatste Nieuws, foto : Eén)
Newsroom : recensie Lenny Kuhr was binnen de grenzen.
Lenny Kuhr (ESF 1969) heeft een zaak bij de Raad voor de Journalistiek verloren. De zangeres voelde zich beledigd door een recensie van haar album "Panta rhei" in Dagblad De Limburger. Recensent Wim Doesborgh schreef onder meer : "Pretentieuze teksten in een marinade van quasi-laconieke muziekjes - zo probeert Lenny ons met die super-melancholische stem al jaren haar manisch-depressieve wereld in te trekken."
De tekst valt binnen de vrijheid van de recensent, oordeelt de Raad voor de Journalistiek, het klachtenorgaan voor burgers die zich benadeeld voelen door de pers. "De recensie bevat een persoonlijk oordeel van de journalist, hetgeen ook voor de gemiddelde lezer voldoende duidelijk is."
De 56-jarige zangeres wil niet meer over de zaak spreken, omdat ze zich wil richten op haar muziek. Haar management vindt de recensie nog steeds 'een smakeloos en respectloos geschreven stukje dat het niveau van de zelfbevlekking niet ontstijgt'. Wel is manager Rob Frank blij dat de discussie is aangezwengeld. "Op artiesten kan worden geschoten. Daar wilden we de aandacht op vestigen."
De Raad voor de Journalistiek kan geen sancties opleggen. Wel kan een uitspraak worden gebruikt bij juridische stappen, bijvoorbeeld om een eis tot schadevergoeding kracht bij te zetten. (bron : Novum)
Sinds begin deze maand krijg je voortaan driemaal per week (elke maandag, woensdag en vrijdag) 'Een avondje uit', waarin we een aantal concerten en optredens van naderbij gaan bekijken.
Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij. We weten heel goed dat we niet over alles kunnen berichten, maar heb je zelf iets te melden dan stuur je gewoon een mailtje naar twelvepointsdouzepoints@hotmail.com en dan zetten we het optreden in onze agenda.
We begin deze maandagse aflevering met minder goed nieuws. Vandaag raakte bekend dat de populaire Nederlandse zanger Frans Bauer moet geopereerd worden aan de stembanden. Daarom moet hij alle geplande concerten volgende maand in Ahoy' in Rotterdam naar een latere datum verplaatsen. Meteen is dit ook slecht nieuws voor Belle Perez (Eurosong 1999-2006) die er als special guest zou optreden. Met het wegvallen van de gastoptredens kan ze zich meteen volop voorbereiden op de nieuwe concertreeks die ze volgende maand in Vlaanderen start en in januari in Nederland zal verder zetten.
Aanstaande vrijdag wordt trouwens haar nieuwe DVD boven de doopvont gehouden. Het publiek zal in de Antwerpse Zuiderkroon getrakteerd worden op een exclusieve preview, waarbij de allerleukste fragmenten worden getoond. Een wel heel bijzondere special guest zal het eerste exemplaar aan Belle komen overhandigen. De DVD bevat naast de live-beelden van het Mega Latino Concert (mei 2006, Sportpaleis) ook videoclips, backstage-opnames, interviews en een massa fotos. Samen met de DVD zal ook de 'Edicion Especial' worden voorgesteld én er is leuk nieuws voor de Nederlandse fans.
Benieuwd ? Zorg dan dat je erbij bent nu vrijdag 01 december in de Zuiderkroon in Antwerpen ! Voor meer informatie en het bestellen van tickets kan je op volgend telefoonnummer terecht : 070/25.20.20 ofwel surf je naar de website van de Zuiderkroon.
Verder staan er in december nog vijf concerten in de 'Latin Fever'-reeks op het programma.
vrijdag 22 december : Grenslandhallen (Hasselt) - 20.00 (kaarten : 070/34.50.50 of www.ikwileenticket.be). zaterdag 23 december : Concertgebouw (Brugge) - 20.00 (kaarten : 0479/31.84.55 of www.concertgebouw.be). dinsdag 26 december : Theatrium (Mechelen) - 20.00 (kaarten : 015/33.03.70 of www.theatrium.be). woensdag 27 december : Casino Kursaal (Oostende) - 20.00 (kaarten : 070/34.50.50 of www.twice.be). donderdag 28 december : CC De Spil (Roeselare) - 20.00 (kaarten : 051/26.57.00 of www.twice.be).
Natalia (Eurosong 2004) is binnenkort weer back in town ! De 'kick-off' van haar nieuwe Summertour 2007 geeft ze in de Lotto Arena, de nieuwe zaal die momenteel wordt gebouwd naast het Sportpaleis en die begin maart de deuren opent. Het wordt een intiem concert voor 5.500 toeschouwers, met zitplaatsen op het middenplein. Snel wezen is dan ook de boodschap voor wie deze hergeboorte van een ster wil meemaken. Wie kaarten wil voor dit concert kan ze via deze link bestellen.
Aanstaande vrijdag geven The Twelve Irish Tenors hun eerste van vier Vlaamse concerten in de Grenslandhallen in Hasselt. Special guests die avond zijn twee oud-Eurosongdeelneemsters. Isabelle A (Eurosong 1999) en Katerine (Eurosong 2002-2006) zullen tijdens het optreden het beste van hun kunne laten zien.
* vrijdag 01 december : Grenslandhallen (Hasselt) - 20.00. * woensdag 06 december : Capitole (Gent) - 20.00. * dinsdag 19 december : De Zuiderkroon (Antwerpen) - 20.00. * woensdag 20 december : Casino Kursaal (Oostende) - 20.00.
Tickets kan je bestellen via de website van Sherpa.
Helsinki 2007 : het thema komend jaar is 'True Fantasy'.
De Finse nationale omroep (YLE), de overkoepelende organisatie EBU en T.E.A.M. hebben vandaag op een persconferentie het thema bekendgemaakt voor het komende Eurovisie Songfestival. Het thema kreeg de naam 'True Fantasy' mee en de firma Dogdesign (Ilona Ilottu, Petri Salmela en Eeva Sivula) is verantwoordelijk voor het design. Het geheel zal ontworpen worden door een groep van studenten (Kristian Schmidt, Jenni Viitanen, Samuli Laine en Kalle Ahonen) van de University of Art and Design, gelegen in de Finse hoofdstad.
Verder raakte bekend dat telecomoperator TeliaSonera hoofdsponsor zal worden van de 52e editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Het bedrijf is in Scandinavië en de Baltische staten één van de toonaangevende telecombedrijven en is ook sterk vertegenwoordigd in Turkije, Rusland en de Europees-Aziatische regio. (bron : YLE, Viisukuppila)
Hoewel het momenteel nog allesbehalve zeker is dat Moldavië volgend jaar daadwerkelijk zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival is de nationale omroep alvast gestart met de zoektocht naar geschikte nummers.
Via tv-spotjes roept de zender TRM op om liedjes in te sturen voor de 52e editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Tot en met 10 december aanstaande kunnen geïnteresseerden nummers insturen. Buitenlandse inzendingen worden geweigerd en de selectie zou intern gebeuren door een vakjury. De komende dagen zou er een website geopend worden die je via deze link kan terugvinden.
Het blijft uiteindelijk toch afwachten tot begin volgend jaar vooraleer we weten of het land ook daadwerkelijk zal deelnemen. Eerdere berichten spraken over een terugtrekking. De slechte kijkcijfers maar nog meer de slechte financiële situatie van de omroep zouden het land er van weerhouden om deel te nemen in Helsinki (archief). (bron : OGAE Moldavië, Esctoday, ESC Kazachstan)
THOR VERTROKKEN NAAR BOEKAREST ! - volg alles via Belgovision.
De 8-jarige Thor!, die voor ons land deelneemt aan het Junior Eurovisiesong Festival, is vanochtend omstreeks 09.25 richting Boekarest vertrokken. Hij won met zijn zelfgeschreven nummer "Een tocht door het donker" de liedjeswedstrijd Eurosong for Kids.
Naast de vele journalisten was ook Kate Ryan (ESF 2006) op het appel om de jongen uit te wuiven. Hoe Thor! het er in de Roemeense hoofdstad vanaf brengt, is nu zaterdag 02 december vanaf 20.15 te volgen Eén.
Je kan de ganse week de voorbereidingen van Thor! volgen bij onze collega's van Belgovision en 12 Points die live-verslaggeving vanuit de Roemeense hoofdstad zullen verzorgen. Ook via de Eurosong for Kids-website van Eén kan je alles van dichtbij meemaken. (bron :Belga)
Albanië : 30 kandidaten zijn geselecteerd voor nationale selectie.
Volgende maand vindt in Albanië de selectie plaats voor het komende Eurovisie Songfestival. Net zoals het de afgelopen jaren gebruikelijk was, zal het RTSH Festival (Festivali i kenges) opnieuw dienst doen als voorronde voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
Gisteren maakte de Albanese omroep de namen van de 30 kandidaten bekend die zullen deelnemen aan de nationale selectie.
Deelnemers Festivali i kenges 2006 :
Kujtim Prodani. Mateus Frroku. Joe Ardit Fejzo. Amarda Arkaxhi. Samanta Karavelo. Sfinksi. Sonila Mara. Erion Korini. Evis Mula. Gerta Tafa. Andi Kongo. Saimir Cili. Etmond Mancaku. Saimir Braho. B. Mehmeti en M. Ymeri. Rovena Stafa. Tonin Marku. Mariza Ikonomi. Ervin Bushati. Alban Skenderaj. Eliza Hoxha. Silva Gunbardhi. Frederik Ndoci. Jonida Maliqi. Gerta Koci. Alberie Hadergjonaj. Enkeleida Kodra. Arber Arapi. Rosela Gjylbegu. Voltan Prodani.
Bij die geselecteerde kandidaten komen nog twee namen. Die twee namen kennen we pas half december want het worden de nummers één en twee uit een voorronde met enkel nieuwe namen. In totaal nemen aan deze voorronde twintig kandidaten deel.
Deze voorronde zal op zaterdag 16 december plaatsvinden, de halve finales staan voor donderdag 21 en vrijdag 22 december gepland met telkens zestien kandidaten. De finale zal op zaterdag 23 december doorgaan in het Congresgebouw van de hoofdstad Tirana. (bron : RTSH)
Malta : 'Song For Europe 2007' - resultaat eerste voorronde.
Op het eiland Malta werden dit weekend de 228 ingediende nummers door een internationale jury herleid tot 'amper' 35 inzendingen die mogen doorgaan naar de tweede voorronde. Tijdens die tweede voorronde (op zaterdag 09 december aanstaande) moeten de artiesten hun nummer live brengen voor de jury. Nadien zullen er 14 nummers worden geselecteerd die mogen deelnemen aan de halve finale van 'Malta Song for Europe 2007'. Samen met die veertien mogen de nummers één en twee van 'Opportunity 2 Challenge' gaan strijden voor de zes finaleplaatsen. De nationale finale staat gepland voor zaterdag 03 februari.
De 35 overgebleven nummers :
"Synchronised" door Adreana Spiteri. "Spring time" door Adreana Spiteri. "If you were here" door Ali & Lis. "Night wish" door Annabelle Debono. "Leather and silk" door Charlene & Natasha. "Voices of Atlantis" door Charlene & Natasha. "Back to the roots" door Claire Cordina. "L-Imhabba ghamja" door Claudia Faniello. "Freedom blues" door Claudia Faniello. "Little islands in your heart" door Daniela Delicata. "Perfect alibi" door Enrique Cuschieri. "While I am dreaming" door Gianella Mazzola. "Rock 'n' roll" door Gianni Zammit. "My love" door Isabelle. "Lead me back" door Jackie Pace Delicata. "Contradiction" door Jean Claude Vancell. "Look at me" door Julie Pomorsky. "Whenever" door Kevin Borg. "All about you" door Kevin Borg. "She gives me wings" door Klinsmann Coleiro. "Summer fun" door Klinsmann Coleiro. "Dont turn away" door Konrad Pule. "As long as you know" door Konrad Pule. "The truth in me" door Lindsey Pace. "One day" door Mark & Neville. "Whatever" door Michael Camilleri. "Vertigo" door Olivia Lewis. "All about a life" door Pamela Bezzina. "Treasure island" door Priscilla Psaila. "Like a vaddoo" door Rita Pace. "Roller coaster ride" door Rosman Pace. "Places to go" door Tarcisio Barbara. "Starlight" door Trilogy (Roger Tirazone, Eleonor Spiteri en Daniel Debono). "Higher" door Tristan B. "Forever mine" door William Mangion.
Zoals gisteren reeds werd aangehaald hebben oud-festivaldeelnemers zoals Mary Spiteri (ESF 1992), Ludwig Galea (ESF 2004) en Moira Stafrace (ESF 1994) de tweede voorronde niet gehaald. De enige oud-deelnemer in het rijtje is William Mangion (ESF 1994). In de groep Trilogy is Cliff Zammit vervangen door Daniel Debono. "As long as you know", "My love", "If you were here" en "Treasure island" werden vorig jaar ook reeds ingediend en strandden toen in de tweede voorronde.
Malta : 35 nummers door naar tweede voorronde nationale selectie.
In tegenstelling tot wat eerder werd gemeld, heeft Maltasong reeds vanavond de lijst van deelnemers bekendgemaakt die geplaatst zijn voor de tweede voorronde van 'Song for Europe 2007', de Maltese selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Deze tweede voorronde zal op zaterdag 09 december aanstaande plaatsvinden en elke artiest zal zijn/haar nummer voor de internationale jury ten gehore brengen. De artiesten zullen volgende week maandag (04 december) meer details in verband met deze tweede voorronde ontvangen.
Een internationale jury heeft dit weekend alle nummers beluisterd die waren ingezonden voor de nationale selectie voor volgend jaar. Enkel de nummers die meer dan 50% van de stemmen ontvingen gingen door naar de tweede selectieronde (en dit met een maximum van 50 nummers). Uiteindelijk bleken maar 35 nummers aan dat criterium te voldoen. Aan de tweede voorronde kan een artiest met maximaal twee nummers deelnemen.
Opmerkelijk is dat enkel oud-deelnemer William Mangion (ESF 1993) in de volgende ronde zit. Anderen zoals Mary Spiteri (ESF 1992), Ludwig Galea (ESF 2004) en Georgina Abela (ESF 1991) vielen na de eerste ronde al uit de boot. (bron : Maltasong)
Slovenië : nationale finale op zaterdag 03 februari 2007.
Eind vorige maand berichtten we reeds dat Slovenië volgend jaar zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival (archief). Vandaag raakte bekend dat de nationale finale van 'EMA 2007' op zaterdag 03 februari zal plaatsvinden. De nationale selectie zal uit twee halve finales en een finale bestaan. Die halve finales gaan op donderdag 01 en vrijdag 02 februari door.
Beide halve finales zullen twaalf nummers bevatten en uit elke halve finale gaan de zeven beste nummers naar de finale. In totaal zullen er 23 nummers uit de open inschrijving komen en één nummer komt uit een castingshow, 'Bitka Talentov'. Aan deze show namen eerder Omar Naber (ESF 2005) en Anej Dean (ESF 2006) deel. De keuze voor Helsinki zal volledig door televoting bepaald worden. De nationale omroep RTVSLO verwacht alle inzendingen ten laatste volgende week zondag 03 december.
Wegens het slechte resultaat afgelopen voorjaar (een zestiende plaats in de halve finale) moet het land ook volgend jaar in de halve finale aantreden. (bron : RTVSLO)
Overmorgen zal de Zweedse openbare omroep (SVT) de namen van de 28 artiesten bekendmaken die volgend voorjaar (samen met de vier te begeven wildcards) zullen strijden tijdens een nieuwe editie van 'Melodifestivalen'. In eigen land leeft de nationale selectie heel erg en ook vanuit het buitenland zijn vele ogen gericht op de Zweedse selectie.
Vandaag bekijken we de laatste zeven nummers van naderbij en koppelen er de 'eventuele' artiesten meteen aan. Op het internet circuleerden de afgelopen weken heelwat namen en momenteel wordt druk gespeculeerd over de vier resterende wildcards. Maar overmorgen worden we grotendeels uit ons lijden verlost en kennen we de namen van de artiesten van de reeds eerder geselecteerde nummers.
22. "Samba sambero" (Thomas G:son) : Thomas G:son debuteerde in 1999. Hij schreef het Zweedse winnende nummer in 2001, "Listen to your heartbeat". Tevens is hij de man achter o.a. "Världen utanför", "What difference does it make", "Vem é dé du vill ha", "Tango! Tango", "C'est la vie", "As if tomorrow will never come", "Så nära", "Idag och imorgon", "Silverland"en "Innan natten är över". Oud-Melodifestivalendeelneemster Anna Book heeft de demo van dit nummer ingezongen. In de jaren tachtig nam zij tweemaal deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. In 1986 eindigde ze met "ABC" op een vijfde plaats, een jaar later werd ze met "Det finns en morgondag" uitgeschakeld na de eerste ronde.
23. "The arrival" (Michael Feiner, Eric Amarillo) : Beide componisten debuteren dit jaar tijdens de Zweedse nationale selectie. Ze zouden het nummer samen gaan brengen met Therese Granqvist (in een vroeger leven gekend als Drömhus). Ze werd in 1999tweede met "Sjärna på himmelen".
24. "Tror på dig" (Heinz Liljedahl, Caroline af Ugglas, Mattias Torell) : De componisten debuteren dit jaar en Heinz en Caroline zijn man en vrouw. Caroline bracht reeds twee albums op de markt : "Ida Blue" en "Mrs Boring".
25. "Trying to recall" (Marie Lindberg) : Marie is debutant tijdens de Zweedse nationale finale.
26. "Vi hade nåt" (Larry Forsberg, Sven-Inge Sjöberg, Lennart Wastesson) : Deze drie hebben reeds nummers zoals "Kom och ta mig", "Hon kommer med solsken", "Crazy in love" en "La dolce vita" op hun palmares staan. Het nummer zou gebracht worden door de 21-jarige Emil Azar.
27. "Vågar du vågar jag" (Bobby Ljunggren, Fredrik Kempe, Henrik Wikström) : Fredrik Kempe is geen onbekende in Zweden. In 2004 schreef hij "Finally", het nummer waarmee hij tijdens de tweede voorronde op een derde plaats eindigde. In de herkansingsronde legde hij pas beslag op een achtste en laatste plaats en zo zag hij het finaleticket aan zijn neus voorbijgaan. Een jaar later, in 2005, stond hij opnieuw op het festivalpodium, nu aan de zijde van zangeres Sanna Nielsen. Samen zingen ze "Du och jag mot världen" naar een achtste plaats tijdens de finale van Melodifestivalen. Henrik Wikström schreef samen met Bobby Ljunggren o.a. "Efharisto", "Min kärlek", "Att älska dig", "This woman", "Etymon" en "Evighet/Invincible". En diezelfde Henrik nam in 2000 deel aan Melodifestivalen met de groep Avengers en "När filmen tar slut". De groep eindigde toen tiende en allerlaatste. De lijst van Bobby Ljunggren's deelnemende nummers aan Melodifestivalen is indrukwekkend. Zijn eerste deelname dateert van 1987 en is "När morgonstjärnan brinner". Op zijn erelijst staan ook drie winnende nummers in de Zweedse voorronde, namelijk "Se på mig" (ESF 1995), "Kärleken är" (ESF 1998) en "Evighet/Invincible" (ESF 2006). Verder schreef hij ook andere bekende songs zoals o.a. "Om igen", "Du", "Ett liv med dig", "Anropar försvunnen", "Not a sinner nor a saint", "We're unbreakable", "Bye bye", My no 1", "Min kärlek", "Etymon", "This woman" en "Att älska dig". Het nummer zou gezongen door de reeds hierboven aangehaalde Sanna Nielsen. Buiten haar duet met Fredrik Kempe (2005) nam ze als soliste tweemaal deel aan 'Melodifestivalen". In 2001 werd ze derde met "Igår, idag" en twee jaar later, in 2003, werd ze vijfde met "Hela världen för mig".
28. "What's your name" (Niklas Edberger, Henrik Wikström, Kent Olsson) : Henrik Wikström schreef samen met Bobby Ljunggren o.a. "Efharisto", "Min kärlek", "Att älska dig", "This woman", "Etymon" en "Evighet/Invincible". En diezelfde Henrik nam in 2000 deel aan Melodifestivalen met de groep Avengers en "När filmen tar slut". De groep eindigde toen tiende en allerlaatste. Niklas Edberger schreef "Just like a boomerang", "Innan mörkret faller", "Runaway", "Olé olé", "Alcastar", "Om natten", "Alla flickor", "Vi kan gunga" en "Las Vegas", de Zweedse inzending in 2005. Kent Olsson debuteert dit jaar. De meidengroep Cosmo4 had eerder dit jaar een bescheiden hitje met hun debuutsingle "Peek-a-boo". (Met dank aan ESC.info.se)
'Steracteur sterartiest' : volgend jaar een tweede reeks.
Voor alle fans van het vrijdagse Eén-programma 'Steracteur sterartiest' is er heel goed nieuws. Er komt volgend jaar een tweede reeks van het populaire programma. Dat zei producer Dries Verhaeghe afgelopen vrijdag na afloop van de finale. "Het was onversneden entertainment in al zijn glorie en een gigantisch succes".
Verhaeghe is heel blij dat ze een vervolg mogen breien aan dit verhaal. Hij wil acterend Vlaanderen nu al warm maken om zich in te schrijven, zodat niemand in agendaproblemen moet raken zoals runner-up Roel Vanderstukken.
Voor wie het nog niet mocht weten geven we hier nog even mee dat Stan Van Samang de eerste reeks afgelopen vrijdag op zijn naam heeft geschreven. (bron : Het Nieuwsblad op Zondag ; foto en logo : Eén)
Suomen neljäkymmentä vuotta Eurovision laulukilpailussa (afl. 21 - 1982).
Deze week blikken we in een nieuwe aflevering van 'Suomen neljäkymmentä vuotta Eurovision laulukilpailussa' terug op het jaar 1982. Dat jaar neemt Finland voor de eenentwintigste maal deel aan het Eurovisie Songfestival.
De nationale finale wordt op vrijdag 19 februari 1982 gehouden in het Kulttuuritalo in de hoofdstad Helsinki. Deze editie wordt gepresenteerd door Heikki Kahila. In totaal nemen tien nummers deel aan de nationale finale en het winnende nummer wordt gekozen door een vakjury.
De tien nummers tijdens de finale :
01. "Omenakuu" door Opus 5 : 63 punten (vierde plaats). 02. "Palaan" door Tapani Kansa: 52 punten (achtste plaats). 03. "Video-Venus" door Kojo : 64 punten (derde plaats). 04. "Mitt äppelträd" door Ami Aspelund : 82 punten (tweede plaats). 05. "Paista päivä" door Tapani Kansa : 30 punten (tiende plaats). 06. "Isä" door Ami Aspelund : 60 punten (zesde plaats). 07. "Laulujen maa" door Tapani Kansa : 54 punten (zevende plaats). 08. "Nuku pommiin" door Kojo : 95 punten (eerste plaats). 09. "Sambanja" door Ami Aspelund : 61 punten (vijfde plaats). 10. "Angela" door Tapani Kansa : 44 punten (negende plaats).
Timo Kojo is geboren op 09 mei 1953 en is een Finse rock-, soul- en funkzanger. In 1977 komt zijn eerste album "Madame George : what's happening" op de markt. Vijf jaar later, in 1982, neemt hij voor het eerst deel aan de Finse nationale selectie en weet die te winnen. Met het nummer "Nuku pommiin" (tekst : Juice Leskinen ; muziek : Jim Pembroke) eindigt de zanger in het Britse Harrogate op een achttiende en allerlaatste plaats met nul punten. Tekstschrijver Juice Leskinen overleed afgelopen vrijdag op amper 56-jarige leeftijd (archief). Jim Pembroke (dit jaar ook als backing bij Timo) schreef een jaar eerder de muziek van de Finse inzending "Reggea OK" (lees hier). Met dat nummer haalde Riki Sorsa een zestiende plaats op het liedjesfestival.
Newsroom : Tanja Dexters gaat paaldansen voor Belgische soldaten.
Tanja Dexters (Eurosong 2002) gaat van 21 tot 26 december mee op missie met minister van Landsverdediging André Flahaut (PS) naar de Belgische soldaten die gelegerd zijn in Libanon, Afghanistan en Litouwen. Dat nieuws staat vandaag te lezen in Het Nieuwsblad. Ook premier Guy Verhofstadt (VLD) zou een deel van de kerstmissie meemaken.
Ze neemt in haar bagage ook haar uitschuifbare paal mee waarmee ze enkele demonstraties zal geven voor 'onze jongens'. Naar verluidt wordt er ook gezorgd voor gepaste kledij die haar beschermt tegen granaatschilfers.
De gewezen Miss België heeft sedert enige tijd een showprogramma waarin ze zingen combineert met paaldansen. Vorige maand maakte ze een video waarop ze een initiatiecursus paaldansen geeft. Daarvan zijn er inmiddels al zo'n 13.000 verkocht. Gwendy Poelmans, Belgisch en Europees kampioene paaldansen bij wie Dexters de stiel leerde, gaat ook mee op de militaire missie. Een ploeg van het Eén-programma 'De rode loper' blikt het bezoek in voor een extra lange reportage op nieuwjaarsdag.
'Just the two of us' : Rob Vanoudenhoven moet het strijdtoneel verlaten.
Vanavond was er de zesde aflevering van 'Just the two of us'. Aan het einde van de show werd bekendgemaakt welk koppel het strijdtoneel als vijfde moest gaan verlaten en volgende week dus niet zal strijden tijdens de halve finale voor een finaleplaats. Maar voor het zover was mochten de vier overblijvende koppels opnieuw het beste van zichzelf geven in een sprankelende mix van muziekstijlen en voor het eerst moesten ze twee nummers brengen.
Volgorde van optreden :
01. Rani De Coninck en Gunther Neefs zingen "Dont go breaking my heart" van Elton John & Kiki Dee (POP/ROCK) : 26 punten. 02. Tess Goossens en Reborn zingen "Makin' whoopee" van Dr. John & Rickie Lee Jones (SWING) : 34 punten. 03. Rob Vanoudenhoven en Isabelle A zingen "Jump" van Paul Anka (SWING) : 28 punten. 04. Sandrine André en Sergio zingen "Islands in the stream" van Dolly Parton & Kenny Rogers (COUNTRY) : 28 punten.
05. Rani De Coninck en Gunther Neefs zingen "Bare necessities" van Phil Harris (Jungle Book)(MUSICAL) : 24 punten. 06. Tess Goossens en Reborn zingen "The way to your heart" van Soulsister (BELGISCH) : 28 punten. 07. Rob Vanoudenhoven en Isabelle A zingen "Where the wild roses grow" van Nick Cave & Kylie Minogue (BALLAD) : 30 punten. 08. Sandrine André en Sergio zingen "Speed of sound" van Coldplay(POP/ROCK) : 28 punten.
Stand na de punten van de vakjury (punten tussen haakjes omgerekend) :
01. Tess Goossens en ReBORN : 34+28 = 62 punten. (4) 02. Rob Vanoudenhoven en Isabelle A : 28+30 = 58 punten. (3) 03. Sandrine André en Sergio : 28+28 = 56 punten. (2) 03. Rani De Coninck en Günther Neefs : 26+24 = 50 punten. (1)
En dan was het aan de kijker om zijn of haar kandidaat een duwtje in de rug te geven.
Door naar de volgende aflevering :
Tess Goossens en ReBORN. Rani De Coninck en Günther Neefs.
Twee koppels bleven over :
Rob Vanoudenhoven en Isabelle A : Vlaams-Brabant. Sandrine André en Sergio : Antwerpen, Oost-Vlaanderen, Limburg.
En daarmee zijn Rob Vanoudenhoven en Isabelle A uitgezongen. Volgende week moeten de drie resterende koppels opnieuw aan de slag en dit voor een plaats in de fnale. Meer informatie over het programma krijg je hier. De zevende aflevering (halve finale) van 'Just the two of us' krijg je volgende zaterdag 02 december bij VTM rond de klok van 21.25. (bron en foto : VTM)
De 'echte' fans weten het al, bij ons is zaterdag voortaan 'Vers van de pers'-dag. We hebben weer een select gezelschap voor je klaar en we beginnen dichtbij huis deze week.
Als je de afgelopen weken op één of andere planeet hebt doorgebracht, dan is dit nog nieuws. Anderen weten het natuurlijk al langer dat sinds gisteren het jongste album van Wendy Van Wanten, "Woman in love", in de platenrekken terug te vinden is. Op haar eerste Engelstalige album staat naast heel wat Engelstalige liefdesliedjes ook "Forever yours", het nummer waarmee ze in 2002 tijdens 'Eurosong' ei zo na een finaleplaats miste.
Overmorgen, maandag 27 november, verschijnt er een nieuw album van zangeres Françoise Hardy. Op "Parenthèses" staan een aantal duetten met grote namen uit de muziekwereld, allemaal idolen van haar. Eén van de nummers zingt ze samen met Julio Iglesias, deelnemer aan het Eurovisie Songfestival voor Spanje in 1970. Zelf nam Françoise in 1963 deel aan het liedjesfestival voor Monaco met het door haarzelf geschreven en gecomponeerde "L'amour s'en va". Het leverde haar een vijfde plaats op.
Afgelopen voorjaar bracht de Zweedse zanger Tomas Ledin het album "Plektrum" op de markt. Aanstaande woensdag wordt dit album opnieuw uitgebracht nu aangevuld met "Ledin live 2006". Hierop vinden we ook zijn Songfestivalinzending uit 1980 terug. Toen behaalde hij in Den Haag een tiende plaats met "Just nu!".
Overmorgen maandag 27 november stelt Belle Perez (Eurosong 1999-2006) haar nieuwe DVD voor aan de pers in discotheek Carré (Willebroek). Het publiek zal aanstaande vrijdag in de Antwerpse Zuiderkroon getrakteerd worden op een exclusieve preview, waarbij de allerleukste fragmenten worden getoond. Een wel heel bijzondere special guest zal trouwens het eerste exemplaar aan Belle komen overhandigen.
De DVD bevat naast de live-beelden van het Mega Latino Concert (mei 2006, Sportpaleis) ook videoclips, backstage-opnames, interviews en een massa fotos. Samen met de DVD zal ook de 'Edicion Especial' worden voorgesteld én er is leuk nieuws voor de Nederlandse fans.
En zoals steeds sluiten we af met een paar korte berichten. Op 04 december mogen we het nieuwe album van 'Eurosong'-revelatie Kaye Styles verwachten. Gisteren verscheen de derde single uit het jongste album "Alive" van Kate Ryan. Er werd gekozen voor "All for you". En ook Jan Leyers (ESF 1991) heeft van zich laten horen en bracht zijn allerbeste nummers samen op "Songbook", nu verkrijgbaar in de platenzaken.
Een nieuwe 'Vers van de pers' krijg je volgende week zaterdag !